Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   05-06-19 23:39

Въобще не е просто това разбира се. Посочил съм достатъчно други причини. Доколкото мога да добия представа през монитора. Даже критиката ми не е толкова конкретна, за тази изложба. Изпитвам силен скептицизъм към съвременния фотографски вкус като цяло. И ако трябва да съм още досаден, към съвременния дизайн на битие. Не съм млад, но и не съм толкова стар, за да изпадам в пенсионерски сантиментализъм към някаква епоха от младостта. Мога да говоря дълго на тази тема, не само по отношение на фотографското. Тук една ли е нужно да съм толкова подробен. Колкото до коментара дали се оформя драма, е не се оформя в този, комсомолския смисъл.
Не искам да се заяждам на дребно. И пак ще кажа, конкретната критика е само повод за друга, далеч по-сериозна.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   05-06-19 23:43

Нима не е агресивна тази фотография мистър Тошев, точно Вашата? Ами тя е замислена като такава очевидно. Особена така поднесената голота. Не ме карайте да се чувствам като моралист от пенсионерски квартален клуб :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   05-06-19 23:50

Almagest, ама тази попара сърбаме всички, дори и чрез твоята лъжица. Какво се оказа според теб ...попара няма, няма месце, няма фиде... само водица и тя солена за твоят вкус. Ами дай да битуваме в онези времена които ти оценяваш най-високо! Хуманни са стандартите ти, но не изпадаш ли в идеологически крайности?

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 00:08

Идеологически в никакъв случай. Във всякави други може би да. Дали съм толкова назадничав е трудно да се прецени, поне на този етап от дискусията.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Pstqnov   
Дата:   06-06-19 00:11

Вероятно изображенията от тази изложба идват трудно смилаеми за определен кръг консуматори ..

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Gecata   
Дата:   06-06-19 00:24

rostoshev , ти мазохист ли си бе братче, какво искаш да ти доказвам?! Преди десетина дни ти написах нещо за самоуважението което трябва да храни един автор първо към себе си. Липсата на хигиена на изображението в снимките ти не е изкуство.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 00:51

И понеже тук искате наглед, ето:

https://www.johnpaulcaponigro.com/blog/13188/18-quotes-by-photographer-bill-brandt/

Това са стари фотографии, но изглеждат по-модерни от много съвременни опити да се "излиза извън коловоза". Защо са по-модерни, макар и по-стари? Защото в тях има опит да се надскочи времето, а не да се заорава в него. Тези фотографи не са просто фотографи, а и философи, художници. Днес се набляга на техничарството, рекламата и пазара.

Някакви моделки от Студенски град диктуват вкуса. Важно е да се заснемат със скъпа техника и да се отпечатат на лъскава хартия. След това идва ред на голямата рамка в стъкло.



Публикацията е редактирана (06-06-19 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 01:00

https://www.houkgallery.com/artists/bill-brandt

Ето ви голотийка. Не, че съм големият любител, но тук има простота, дискретност до известна степен и просто добра композиция.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Pstqnov   
Дата:   06-06-19 01:07

Хм , то една голотийка ..

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 06:48

Bogdanov, това със "световния шампионат" по фотография и на мен ми звучи помпозно. Съгласен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографият
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 07:46

Защо е добре да има дискусия по въпросите за вкуса, колкото и трудна да е тя? За да се редуцират такива феномени като “Ларгото” например, като “Царевец”, площад “Славейков”, НДК и други безумия на номенклатурната фантазия. Защото днес можем да говорим за “либерална номенклатура”, която се налага чрез свободния пазар на формите.
Когато един творец експлоатира граничните територии на изкуството, той поема огромен риск. Подобни опити, които стоят на границата между фотографията и рисуването са деликатни. От художник и фотограф, което е прекрасно, може станеш нито едното, нито другото.
Ларгото, това Вежди-Рашидово недоразумение например, е пример за съвременен хибрид, за кич par excellence, който не е нито старина, нито модерност, в лошия смисъл на тази дума. Защото хибридът може и да е нещо много тънко и дълбоко. Мога да дам примери.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: nyamago   
Дата:   06-06-19 10:56

> Путките с Путин за вас може да са високо интелектуално
> изкуство, за мен са пошли асоциации на ниво 5 клас в
> началното училище като "разговор между приятели" през голямото
> междучасие

Всяка визуална метафора е за всекиго онова, което е собственото му състояние и ниво на разбиране. За петокласника е като голямо междучасие, за други може да е друго - да не налагаме на всички собствените си възгледи, а?

[beer]



Публикацията е редактирана (06-06-19 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: pumabg   
Дата:   06-06-19 11:12

Изложбата изглежда обещаваща, ще я посетя а после може и да споделя мнение...

Успех на всички !


Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Gecata   
Дата:   06-06-19 11:26

nyamago, ако разбирате тази част от моя пост която сте цитирали не би трябвало да се тревожите, че ви налагам нещо. Написал съм "за мен" , а не за вас или за всички. Възможността да поспоря и да изразя мнението си не означава, че ви го налагам. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 11:47

Интересно е какви са тези клети жени, които са свлекли одежди, за да бъда аранжирани в такъв потресаващ контекс? Не, че да снимаш манекенка със съвършено тяло е постижение. Унизителна гледка.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Synthy   
Дата:   06-06-19 12:06

Тук всички се изказват за жените с Путин. Обаче на място, има едно бяло листче точно до снимките. Обаче това няма как да се види от монитора, трябва и да се поразходи човек, с крака, не само с пръст върху мишката [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   06-06-19 12:32

Synyth, текста от бялото листче до снимките в изложбата, го има и под една от постнатите в профила ми... :) Иначе се получава дискусия, а това е много добре!

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Synthy   
Дата:   06-06-19 12:39

Да го прочетеш на място създава различно усещане (поне при мен беше така). Освен това там не са само твоите снимки, има и други :) Дискусията е хубаво нещо, но аз съм твърдо против да се обсъжда нещо конкретно, без обсъждащите всъщност да са се докоснали до него. Получава се като впечатление от преразказа на някого за нещото, в случая тази изложба. Това изкривява разговора. Не, че по-горе мненията за това що е изкуство е нещо лошо, напротив, на мен подобен род теми са ми много интересни (bogdanov обикновено такива теми пуска [smilie24]), но има голям риск да се излезе от добрият тон (спрака: началото на тази тема).

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 12:59

За виждането наяве сте прави, допускам и да говоря слепешката, да не съм прав. Искрено бих желал да не съм прав, да бъркам в мнинието си. Обсъждаме голотията, защото тя се вижда най-добре от показаното и е най-дръзка. Рядко ходя на изложби и ще мина. Пожелавам си да не съм прав и да трябва да се извиня. Ще го направя покорно, ако се наложи. Но съгласете, тази женска серия провокира, вскякакви усещания очевидно. Колкото до тия мустакати портрети, какво да ви кажа, те дори не могат да ме скандализират.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   06-06-19 13:09

Определено провокира. И е въздействаща. И агресивна. Също така е социално-политически ангажирана. Важното е да не те оставя безразличен, да поражда въпроси и емоции... Най-вероятно и на "живо" няма да я харесате, но поне ще видите и другите фотографии. :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   06-06-19 13:17

Опитвам се да бъда откровен, а не политкоректен клакьор в този форум. :)
Ако мислите, че си падам по зализаната и комерсиална сватбена фотография. Разбирам и вас, ако ви е писнало от нея. Въпросът е дали можем да направим реален скок отвъд нея.



Публикацията е редактирана (06-06-19 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Synthy   
Дата:   06-06-19 13:26

Ами снимките в изложбата според мен точно това правят - оттатък комерсиалната захаросана визия, която ни облъчва от всякъде. Между другото, мустакатите каки са едно от най-силните неща според мен в тази изложба. Пак, след като се влезе в контекста, описан на белият лист до тях. За повечето снимки на мен ми трябваше описанието от листовете. За вас може би не, но аз съм обикновен аматьор и ми бяха много полезни за да разбера защо гледам каки с нарисувани мустаци, или защо тези сини петна изобщо са там (те също много ми допаднаха).

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Gecata   
Дата:   06-06-19 13:36

Автор: rostoshev
Дата: 06-06-19 13:09

Определено провокира. И е въздействаща. И агресивна. Също така е социално-политически ангажирана.


Не знам за вас които сте по млади, но по времето на социалистическия реализъм , което не е обществен строй а, течение в изкуството, у мислещите хора социално-политически ангажираното изкуство будеше откровено отвръщение. Явно две поколения след "демократичните промени" нищо старо не е забравено, нищо ново не е научено! Посредствеността в изкуството винаги е имала за патерици политическата коректност към силните на деня и агресия спрямо друго мислещите. Така, че май мястото за дискусия е силно ограничено....[smilie2]



Публикацията е редактирана (06-06-19 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: uri64   
Дата:   06-06-19 13:41

nyamago написа:

> > Путките с Путин за вас може да са
> високо интелектуално
> > изкуство, за мен са пошли
> асоциации на ниво 5 клас в
> > началното училище като "разговор
> между приятели" през голямото
> > междучасие
>
> Всяка визуална метафора е за
> всекиго онова, което е собственото
> му състояние и ниво на разбиране.
> За петокласника е като голямо
> междучасие, за други може да е
> друго - да не налагаме на всички
> собствените си възгледи, а?
>
> [beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (06-06-19
> 10:56)

Т.е. тези, които не харесват видяното налагат "собствените си възгледи", а тези, защитаващи обратната теза (и между другото елегантно охулващи първите (част от които пък не толкова елегантно охулва вторите)) не го правят така ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: mitpis   
Дата:   06-06-19 14:07

За на мен изложбата като цяло ми харесва, но куратора е прав, че тук фотографията наистина не е наи-главното, а просто едно изразно средство. Лично мен ме подразниха политическите послания, лесно е да използваш Путин, когато Русия е основен враг в официалната доктрина на НАТО и България. С това ми напомня на вестник Стършел от 60-те, случайно попаднах на няколко броя търсейки различни неща на битака, та в тези броеве карикатурите бяха за американските президенти и нато и прословутия чичо Сам като много наподобяваха на стилистиката на автора на снимките. Карикатурите на Карандаш и други автори бяха технически много добри, както и автора на снимките е страхотен фотограф, но остава усещането за слагачество. Ако настъпиш силните на деня е друга работа, но това е за други хора и друга тема.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »