Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   06-06-19 14:14

Gecata, аз съм на 52 години и съм много добре запознат с теченията в изобразителното изкуство. Със социалистическия реализъм и политическите му интерпретации също. Между другото такива интерпретации могат да се видят в много художествени течения и при много световноизвестни автори, художници и фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   06-06-19 14:40

Almagest, Всеки от нас притежава сензитивност, която превъзхожда физическите ни сетива. Чрез нея интерпретираме реалността. Разбира се не е нито акуратно, нито обективно. Това, обаче не пречи да го приемаме за своя реалност. Всичко което виждаме около нас е идея която е била споделяна и изразявана докато се превърне във физически обект. Живота ни се превръща в онова което сме си представяли, в онова в което сме вярвали най-много! Изкуството не цели да задоволи нечии нагласи, да обслужи конкретни вкусови очаквания. А тези които го създават май до един са готови да жертват егото си, само и само да поговорят с някой за това което правят. И ако се случи така, че да открият дори само един съмишленик, са щастливи за дълго. На ясно съм кое се харесва, на ясно съм и как да го направя така, че да се хареса. Но не искам да обслужвам точно това знание. По отношение на мустакатите портрети. :) Това са известни български художници които сами претвориха от собственият образ - образа на стереотипа. Интересно е да се види! [beer]
Аз наистина съм щастлив, че тук обсъждаме, при това със страст нещата около изложбата. Изкуството ще спаси света![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bijud   
Дата:   06-06-19 20:38

.



Публикацията е редактирана (09-06-19 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   06-06-19 21:16

Изложбата провокира много емоции преди да бъде разгледана.Обещаващо.За мен перфектното -фотографско не е интересно.Снимка на..
Пожелавам да е интересна за много хора.Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   06-06-19 21:24

bijud, не съм психиатър и няма как да ви бъда полезен!
Усещам негативно отношение, че дори и агресия, като че ли светиня е поругана... Хора, опомнете се!

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   06-06-19 21:37

bijud, платена ли ще бъде или безплатно ще я направите...

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bijud   
Дата:   06-06-19 22:24

.



Публикацията е редактирана (09-06-19 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: crownmaker   
Дата:   06-06-19 22:27





Публикацията е редактирана (06-06-19 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: crownmaker   
Дата:   06-06-19 22:43

ХА-ха,ситна мрежа пусна този bogdanov,при това в една мътна вода:)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   06-06-19 23:28

crownmaker, не ме питай ;)

bijud, както кажеш, само не се самонаранявай! Илюминатите са виновни!

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bijud   
Дата:   07-06-19 10:39

.



Публикацията е редактирана (09-06-19 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   07-06-19 11:31

bijud, не съм те блокирал в тази тема, защото създаваш една отчаяна комичност която граничи с патология (тъжно ми е когато ти се смея, но от това още по-смешно ми става) силен жанр. Ти казваш всичко което имаш да кажеш с единственият кадър в профила си. Не се наемам да го анализирам! Останалите кадри, които изникнаха във въображението ти наистина заслужават по-особен прочит и по-тесен специалист. Само ще те помоля въздържай се от обиди!

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   07-06-19 11:33

bijud, спокойно, дишайте, дишайте, дишайте... Защитен сте от плоски провикации...и никакво изкуство не може да Ви навреди. Вие сте Последната инстанция! Както каза bogdanov, илюминатите са виновни. Спокоен, усмихнат и ползотворен ден, изпълнен със силно изпъкнали "концепции"! :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: nyamago   
Дата:   07-06-19 12:26

[smilie10] [smilie8] [smilie11] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Gecata   
Дата:   07-06-19 14:57

bijud има много резон в концепциите ти, но усещам същата съпротива на неразбиране от някои от авторите, каквато съпротива на неразбиране те си мислят че има от наша страна ( хах вече се разделихме на два лагера). Кало не си прав братче за концепциите на bijud (според мен). Но в крайна сметка кураторът си е за ... пенетиране, защото всеки може да си снима, рисува и инсталира каквото си ще, но онзи който събира и изгражда концептуално изложбата на 14 автори носи главната отговорност за микса...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   07-06-19 16:07

Geca, аз продукт от bijud видях един в профила му. Ако побързаш можеш и ти да го видиш. Няма наша и ваша страна, няма и лагери ...Няма Цевски, няма ЛеСеКА или поне не трябваше да има. Споделих тук тази изложба, която според мен е изключително интересна. За вас фотографите с това, че е използвана фотографията като метод за изразяване на идеите на художниците, а за художниците с това, че не е задължителна търадиционната форма за създаване на изкуство. Вие се хванахте да нищите политическите си пристрастия при това на изключително първично ниво. И още нещо, разбирам да застане някой непознат във виртуалното пространство и да ми описва с думи оригиналните си идеи, като не пропуска и да ме обижда... но ти ме познаваш и предполагам знаеш, че не съм човек който не знае какво говори и прави.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: uri64   
Дата:   07-06-19 16:15

Е, това е върховният, сюблимен и ултимативен аргумент - "погледнах в профила" [smilie18] .

Изложбите нали се правят за да бъдат посетени от зрители? Дали не бива преди да бъдат пуснати да разгледат, освен да си закупят билет, да трябва да представят портфолио или линк към профила си във ФФ, и само ако е стойностен тогава да бъдат пускани вътре? [smilie5]
А солта на тази тема определено са емотиконите на nyamago. [smilie5]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   07-06-19 16:28

Пф, всеки са ходи където иска. В профила се виждат идеите които имаш и начина, по който ги осъществяваш.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   07-06-19 16:30

Uri64, всеки може да посещава и разглежда каквото, където и когато си иска. Всеки може да има и да изказва свое мнение, забележки и препоръки. И всеки може да си прави каквито иска концепции и да ги поставя за обсъждане. Не разбираемо е обаче агресивното поведение и личните обиди (нямам пред вид Вашето поведение) към хора които не познавате... Иначе, да! Ясно е, че едно нещо не може да бъде харесано от всички.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: pumabg   
Дата:   07-06-19 16:31

Ходих вчера на изложбата за да знам, какво ме чака след Фотографията…
Честно казано по скоро съм разочарован от така показаното ми “Бъдеще”.
Първо към куратора на тази изложба. Аз лично за себе си не видях „спойката“ между отделните „творби“ събрани на едно място. Разбрах, че хората, които участват се познават по един или друг начин но дали това трябва да е причина за една съвместна изложба ?

Половината от показаното е меко казано нелепо и доказва само едно. Дори да снимаш „лайно с панделка“, да го сложиш в рамка и осветиш в галерия ще се окаже по стойностно от много други неща останали в нечии компютри и мазета, които никога няма да видят бял свят.
И за да не съм голословен, качвам линк към изложбата и малко коментари.
Алла Георгиева – Вие наистина ме накарахте да погледна кофата си за боклук… Завиждам ви и за себеоценяването, 300лв. звучат претенциозно !
Йоанна Ангелова – Отражения. Аз моето там не видях. Всъщност видях изображения без съдържание. Дори на „боклука“ можеш да придадеш някакъв смисъл но при вас това не се получава. Скука с две думи…
Лиляна Караджова – Нищото пак е нещо… Цената от 1600лв. със или без ДДС е ?
Людмила- Магдалена – Благодаря за показана интимност, следващият път малко по смело с червеното [smilie3]
Росица Гецова – Не знам какво да ви кажа.. Целофанче ? Дано преди това сте изяла бонбончето, че и вие може да гладувате !

Останалото е прилично…

Хареса ми идеята на Калоян и начина на представяне. Актуално, замислящо и с лека усмивка…
Недооцених обаче, „Бъкингамският дворец“, нищо че съм писал с такива химикалки и нищо, че след разглеждане на цялата изложба първо за тази творба попитах, how much ? Извинявай Иване, приятно се гледа но моите 6 бона ще ги задържа при мен !
Хубаво е човек да има самочувствие но още по хубаво е да не остава гладен ! Стискам палци…
Йоанна Калудова – Най фотографското в тази изложба. Продължавайте да снимате !
Тъй като бая коментари предизвикаха голите жени- „Путкинки“ ще трябва да кажа няколко думи.

Статистическото проучване, което автора цитира мисля, че не е първо. През годините е имало поне още няколко… В най добрите периоди на рамбо, процента жени, които искаха да се женят за него беше огромен…
И как човек да не иска ? Такива прекрасни условия за живот е създал, че освен да го желаят (дори мъжете), друго не виждам.
Но така или иначе, няма изкуство без емоции ! Както от твореца, така и от публиката.
А някои от показаните творби видимо имат заряда и от двете…

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: nyamago   
Дата:   07-06-19 16:34

> "...А солта на тази тема определено са емотиконите на nyamago..."

Те просто значат 'нЕ'ам думи!' Друг път плачеш, че пиша много думи... Иди го разбери![smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: pumabg   
Дата:   07-06-19 16:35

Качвам и един кадър на колега за отскок, който малко редактирах... Дано виждам повече такива неща особено в галерии...

https://i.imgur.com/52sfevG.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: uri64   
Дата:   07-06-19 18:08

bogdanov написа:

> Пф, всеки са ходи където иска. В
> профила се виждат идеите които
> имаш и начина, по който ги
> осъществяваш.

Със сигурност. Или може би. Все тая.
Темата обаче не е ли за нещо съвсем друго? Или поне беше започната като че е за нещо съвсем друго. И ако авторът на една тема, която е уж за нещо съвсем друго, стигне до "погледнах в профила" (и то с една такава негативно-саркастично-съжалителна конотация), то за мен той лекинко се принизява. Както и темата впрочем. И опитЪТ за духовно просветление на широките народни, но за съжаление лумпенизирани народни маси, отива "у кирЕча".


Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   07-06-19 19:19

Е... Аз не смятам че заслужавам обиди пускайки тема за изложба. Показателно за мен е онова което виждам в профилите на всички. Често съм
респектиран. Друг път ми става тъжно. конкретният пример дори отказвам да анализирам . Но това е единствената справка която мога да направя. Не съм свикнал сляпо да се довеявам на абсурдни теории. Пък и една снимка във фото форум ми прилича на причина да пише в темите.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Ctudio5   
Дата:   07-06-19 19:57

Една, надявам се, градивна критика към rostoshev. Харесва ми серията като визия и фотография, но да си политически саркастичен към Путин в страна като България означава да си част от мейнстрийм пропагандното русло, което е меко казано недостойна позиция и проява на лош артистичен вкус. Кара ме да се замисля кой е плащал за изложбата за да поръчва "идеите" в нея. Не бих могъл да си представя Банкси или Шепърд Феъри да се вписват в политическата конюктура. Някак си е проституция.

А иначе, харесвам концептуалното изкуство, когато има концепт в него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »