Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: rostoshev   
Дата:   21-05-19 14:08

Лично аз смятам, че и сега могат да бъдат отговорни, стига да го искат. Достатъчно е да спазват един хубав принцип - всяко нещо което качват тук да е като участие в изложба и да бъде най-доброто им постижение в тяхното развитие до момента. За подражателите спасение няма - те ще подражават на каквото и да е... :)



Публикацията е редактирана (21-05-19 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: Beijing   
Дата:   21-05-19 17:27

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: yanee   
Дата:   21-05-19 18:57

Точките отдавна не ме вълнуват. Но, темата ме доведе до идеята да започна да поставям текст под снимките си, за онези които имат време, желание и капацитет да споделят критика. Съществено е, разбира се, визуалното съдържaние и идея да ги провокира, за да са конструктивни. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: mitpis   
Дата:   21-05-19 20:06

Първо трябва да се спази 1 правило за ползване на сайта "Не е препоръчително да показвате снимки с лошо качество и компресия, снимки лишени от идея и съдържание, банални сюжети и други подобни", пък после може да се говори за критика. Иначе колегите не знам защо се сърдят на плюсчета и удивителните, това означава, че някой си е отделил от времето да му разгледа кадъра, да го хареса и да му сложи въпросния знак, не на всички писането ни е силната страна. Аз лично съм писал под кадри за неща които ми харесват и за неща които ме дразнят, но това са редки случаи и въпросния кадър трябва силно да ме впечатли или издразни, в повечето случаи предпочитам знаците за нещата които съм харесал, понякога подкрепям и автори, които са отскоро във ФФ, спомням си профилите на авторите които първи ми гласуваха преди 6 години за снимки за които аз не бих гласувал днес. Слагам удивителни за всичко което ми харесва, после гледам профила, така че тези които видят моите удивителни като cubanos да знаят, че съм ги харесал и съм проявил отношение, не знам защо трябва да ми се обиждат и да им се дразнят, просто не обичам да пиша и няма да пиша.
Добра беше идеята преди да се минава първо през албум "представяне" и после към другите албуми



Публикацията е редактирана (21-05-19 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: bogdanov   
Дата:   21-05-19 21:14

Разбира се. Кой не пише кратки коментари за неща които харесва или пък не? Хубаво е, че се припознаваме в разговора, но истината пак опира до морал и отговорности. Китайци, поляци, индийци, турци създават съвременната фотография, а ние въздишаме по качамака на дядо си.



Публикацията е редактирана (21-05-19 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: nyamago   
Дата:   21-05-19 22:23

Калояне, повлия ми с тая статия! Улових се, че като гледам снимки не пиша само 'Отлично' или 'харесвам', ами цели фермани с 'критика'. Не е баш критика като от изкуствовед или друг някакъв 'вед' - по-скоро фройдистки самоанализ защо съм харесал нещото, но ми се ще да вярвам, че някому би било полезно.

Което ми припомни че имаше функция 'полезни коментари' и дори съфорумник, който ги следеше и отчиташе. Поне 'полезните' коментари не са ли критика? (От конструктивния чешит)?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: rostoshev   
Дата:   21-05-19 22:25

Критика за качамака ли усещам...!? :)

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   22-05-19 00:34

Всички ли могат да пишат тук?
Ако е така , да кажа и аз нещо.
Сайта е едно микро общество отразяващо реалното ни общество!
Ще има сини и жълти,червени и зелени,оранжеви и черни и всякакви!!! И всички ще имат истина ! За едни оспорима ,за други неоспорима. Много творци са били бунтари и не са се съобразявали с каноните / не фотоапаратите/ но не са казвали : аз не се съобразявам с каноните ! Просто са го правели! Някои от тях сега са известни и са майстори или гении ,други са абсолютно забравени!
Първите са приемали критиката ,обръщайки или не обръщайки внимание и просто са правели своето , а вторите са спорели с всяка критика не отговаряща на техните виждания. Така и тук едни се вслушват в това което е написано под кадъра,други просто приемат ,че има и друго мнение ,а трети или трият коментара или блокират коментиращия !
Друг е въпроса ,че при не дотам сигурни А и Б-та и не желаещи и нямащи време да го правят излиза питанката , дали коментара е правилен или е просто заяждане или доказване.
И така се ограничаваш до няколко автора чиито коментари=критика приемаш , а другата я поставяш под въпрос или спориш с нея!!!Естествено ако прецениш че има смисъл и не е от рода : Щом не си снимал с тази марка фотоапарат значи нищо не си направил!!!


Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: Admin   
Дата:   23-05-19 00:38

Здравейте,

ето и прототип на галерия за качване на снимки за критика.
Линк има от първа страница

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=CRITIQUE


Маркирането става при качване или редакция на снимка.
Правила предстои да разпишем, но нека да са с ваша помощ.
Като снимка се предложи за критика да може ли да се спира, трие.
Ако се спира, после да се пуска ли отново?
Предлагането за Критика да става с маркиране на снимката при редакция или от специален бутон при самата снимка, където да трябва да напишеш и допълнителен текст каква точно критика желаеш? Може би този текст да не е като първи коментар, а отделно от коментарите?

Други идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: nyamago   
Дата:   23-05-19 10:13

Няма да стане без официална дефиниция за 'критика'. Свидетели сме, че болшинството 'нездрави' спорове възникват заради различно разбиране на автор и коментатор за понятието.

Независимо дал е колективно създадена тук или е написана от админ. екипа, на страницата трябва да има "Критика означава ... ... ..."

Това ще елиминира голяма част от несъгласията и нежелателното поведение. Също ще помогне да се филтрират онези доброволци за критика, които са съгласни с дефиницията и са готови да понесат каквото ще получат според нея.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: Kalimas   
Дата:   23-05-19 11:17

Моето мнение:

Като снимка се предложи за критика да може ли да се спира, трие.
Да, но не по-рано от 12 месеца.

Ако се спира, после да се пуска ли отново?
Не - веднъж си получил критика, махнал си я, защо ще я искаш повторно?

Предложения:
Да не се блокират хора от писане в критика (освен от админ/модератор).
Критиките да се трият само от админ/модератор.

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: nislon   
Дата:   23-05-19 11:21

^ [smilie24]

И съм твърдо за връщане на редакциите.

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: bogdanov   
Дата:   23-05-19 11:53

Еха!

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: Admin   
Дата:   23-05-19 12:17

Kalimas,
то винаги може да те блокира човек ако иска, макар и да няма инструмент за това при снимката за Критика. По-скоро е въпрос на чест и джентълменство да не го правиш ако си поискал коментари.
Ако има обиди, може да се модерира от сайта.

nislon,
редакциите ще се появят скоро с обновената страница на Снимка.

Други идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-05-19 12:47

...навремето , като отлежавах в "Представяне" и се чудех , ко да измисля , че да ме забележат , качих ини кадри ,за които получих един коментар/критка , който здравата ме развесели....[smilie18]....
...любопитен , админът ще толерира ли подобни критики в новата опция ?...:)
...коментарът е на 2. McNicko...ето и линк: https://photo-forum.net/i/1691867


пп - така и не се научих да предлагам "живи" линкове....ако някой ме научи , ще съм му благодарен...[smilie21]

ппп - върнете "бронза"!....

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: Admin   
Дата:   23-05-19 12:53

@шдфдшд,

в коментара е написано, че в снимката няма идея или поне не е ясна, но е използван неподходящ език.
По-скоро подобен тип писане няма да се толерира.

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-05-19 13:05

...ясно!...значи , по-кротко...[smilie7]


пп - върнете бронза!...



Публикацията е редактирана (23-05-19 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: Kalimas   
Дата:   23-05-19 15:17

"то винаги може да те блокира човек ако иска, макар и да няма инструмент за това при снимката за Критика"


Admin точно за това идва реч, "Критика" да не ползва блоклистата на потребителя, а отделна, такава създадена само от админ/модератор. Като блока/бана да е временен в зависимост от тона който е използван.(директни обиди и неща от сорта на +++, !!!)

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: philip   
Дата:   23-05-19 16:15

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=CRITIQUE


Да ни е честито![smilie24]

nyamago: "... Официална дефиниция за 'критика'..."
- Добре би било, може Нямаго да даде насоки...

Като снимка се предложи за критика да може ли да се спира, трие.
- Да, но само след 3 мес., ако до тогава не получи критика, иначе не. Получилите критика снимки да не може да се изтриват от рубриката. В случай на обидни, заядливи и пр. коментари авторът да подава сигнал до Админ, за отсраняването им.

Ако се спира, после да се пуска ли отново?
- Не.

Предлагането за Критика да става с маркиране на снимката при редакция или от специален бутон при самата снимка, където да трябва да напишеш и допълнителен текст каква точно критика желаеш? Може би този текст да не е като първи коментар, а отделно от коментарите?

- Маркирането да става при качване и редакция, а очакваната критика може да се опише в полето "От автора".
- При маркиране авторът да вижда разписаните правила за рубриката и ако трябва да маркира нещо от сорта "Съгласявам се с условията и правилата на рубриката..."

+ Снимките качени там да са с блокирано гласуване, за да не се ползва рубриката за реклама.



шдфдшд пп - върнете бронза!...

- Сакън, по-скоро само 2 бутона ДА и НЕ и без бутона "ВИЖ АВТОРА"!


Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: philip   
Дата:   23-05-19 18:51

Мда... ето че рубриката започна да се пълни с кадри... Вече с 2 снимки от предложенията. Дали с цел критика, или за точки?!

Май +-чето в предния ми пост, не е за пропускане[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-05-19 18:56

..оппа..грешка...



Публикацията е редактирана (23-05-19 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: bogdanov   
Дата:   23-05-19 19:03

Прекрасно! Ето как може един фотографски сайт да бъде едновременно и масов, и бутиков! Поздрав за решителноста! Докато nyamago дефинира по художествено-хуманен начин ;) мекотата и нежноста на критика, предлагам да не разчитаме единствено на чувството си за хумор и онзи вълшебен миг в който усещаме емоционалният пик! ;) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: burningice   
Дата:   23-05-19 19:14

+1 за бронза

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: MarinY   
Дата:   23-05-19 19:29

Това със спортните медали е много грубо разделяне. Да и Не са много лични.
Ставало е дума и в други теми, но ще го припомня:
Ако са точки, да са десет.
Ако се гласува да е по категории - идея, композиция, обработка. И така разделени, може да са три-пет нива (точки, звезди, кръсчета ...) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: мазохисти ли сме?
Автор: mmjm   
Дата:   23-05-19 19:39

А според мен, всяка снимка качена за гласуване трябва да може да бъде обсъждана (критикувана), ако авторът ѝ не го интересува мнението на съфорумците, за чий я е дал за гласуване, ако е силно раним и тънкообиден, резултатът от гласуването също може да го нарани. Освен задължителната възможност кадрите качени за гласуване да могат да бъдат коментирани, да има тикче при качване за искане на критика извън гласуването.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »