Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: dtangelov   
Дата:   03-09-18 12:39

"bbfl"

"Какво им е на цените? ХТ3 ще бъде под 1500 USD, айде да ми намериш по добър под тая цена фотоспарат ..."

Ако намериш Х-Т3 (след появата му в търговската мрежа) за 2500 лв. аз вземам 2 [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-18 12:47

Навсякъде спрягат, че Т3 ще бъде по-евтин от Т2 - най-вече заради това, че производството му е изместено в Китай, а не в Япония. Ако правилно си спомням, Т2 ми излезе около 3250 лв (поръчах си на преордър в България) - това е цена с ДДС. Или 2700 лева без ДДС... да, много е вероятно Т3 да е под 1500 долара или 2500 лв :)

Но... по-интересни са слуховете за 50R - с цена около $2000 - за мен това е абсурдно, но ако се окаже истина... какво пък, може и да помислим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: ombre   
Дата:   03-09-18 12:53

Ламерко,не знам кое е по добре,по евтино и китайско ,или по скъпо, но да е джапан?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   03-09-18 13:01

lamerko, никъде не спрягат 50r за 2000$, говори се за 4000.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   03-09-18 13:49

$2000 струвал само сензора, та тялото трудно ще е под $3000.
Аз нямам проблем с китайското производство. Моя Х70 е правен там и си е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-18 13:50

ombre: лично аз съм склонен да дам малко повече пари и да е джапанка, но...

Vanquished: да, прав си... обърлак съм се от този пост - така става, като човек не ги чете, а само преглежда набързо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-18 16:53

Сегашните средниформатни безогледални са по 6000$. Новия ако е 4000$ това са 30% надолу. Бая е.

Интересно ми е сензора нов ли ще е?

Големите сензори за PhaseOne явно са обновени. Има 150МП сега.

Гледах на ДПРевю новината за Ел затвора на хасела. Ама то е малко сложно. 300 мили секунди сканира сензора с тих затвор. Това изключва възможността за снимки на живи хора и природа в повечето ситуации. Става нещо като пиксел шифт т.е. подходящо е за репродукции, интериорни снимки и такива неща. Пейзажи на ниска скорост на затвора....



Публикацията е редактирана (03-09-18 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   03-09-18 19:48

Автор: farushko
Дата: 03-09-18 09:06

uri64 [cool]

Това дърво вярно се оказа голям проблем и явно още е. Фуджи е система за хора с малко по-особенно усещане за фотография според мен. Не е перфектна, но пък за мен е голямо удоволствие да я ползвам. Иска ми се обективите да са малко по-евтини, ще видим сега като излизат толкова нови камери какво ще се случи.

---

Е какво по-особено усещане за фотографията трябва да има човек? Някаква нетрадиционна сексуална ориентация и да е поне на една трева, преди да започне да снима ли? XTrans + процесорът си мажат и това е. И това може да бъде видяно обективно.

Относно твърдението на didesignbg - забрави всичко на Nikon F, Minolta MD, Canon FD, M42, Olympus OM и всякакви останали обективи, които могат да се закачат с преходник. С малката подробност, че освен трите обектива на Zeiss, дето не са по-добри или по-евтини от Fujinon-ите, няма нито един автофокусен от трети производител.

Колкото до троленето по Sigma/Tokina/Tamron - ами простата сметка показва, че Sigma 70mm f/2.8 DG Macro Art е на половината от цената на XF 80/2.8. Вярно, Fujinon-ът може да е хубав, ама дали е двойно по-хубав? Дори XF 60/2.4 е 10% по-скъп от сигмата. С останалите марки има избор и ти гарантирам, че ако имаше AF обективи от трети производители за Fuji-X, последните нямаше да са толкова нагли с цените и от това щяхме да спечелим всички. Не разбирам що за фенщина е това да отричаш правото на избор и възможността да получиш повече за парите си.

Колкото за цената на X-T3 за $1500. Ами то X-T2 беше $1599. Намаление от 100 долара до какво ще доведе? До цена от 3000 лв по българските магазини? Малко ли е за кропка?

X-T2 Било най-добрата кропка на пазара за парите си [smilie18] За тези пари има Nikon D500, дето ще му скъса шортите на X-T2 по всеки един възможен показател. Освен това A6500 и A6300 са и двата по-евтини от X-T2. Колкото и да ми се иска да е обратното, в момента просто Fuji не си е на оферта (за покупка от България поне). И съдейки по спецификациите за X-T3, абсолютно нищо няма да се промени, освен, че цената ще скочи, а сглобката ще е китайска...



Публикацията е редактирана (03-09-18 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-18 21:02

Има ли ги спецификациите за Х-Т3?

От това дето видях, ми изглежда, че за сега има слухове и то доста неясни.

Дайте ако има нещо конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   03-09-18 21:40

И един мармот се скъсва да завива шоколади в станиол! Това е за през един пост в посока нагоре.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: dtangelov   
Дата:   03-09-18 21:56

sirkhann това сериозно ли?
Като чета написаното си мисля, че никога не сте пипвали нито x-t2 nito D500.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: didesignbg   
Дата:   03-09-18 22:15

Нищо не твърдя, освен че не си прав в това че фуджи х е затворена система.
Не знам как ги мериш обективите колко са по-добри, но ако очакваш два пъти по-скъп обектив да е два пъти по-добър, то тогава китаците са ти най на сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   03-09-18 22:50

Както пък аз казах - Fujifilm се е превърнала в система за примадони и пожелавам на всички такива още едно увеличение на цените на обективите, дето още ги нямате, че да се почувствате още по-велики [smilie5] Щото сега явно са много достъпни и такива бедняк-мрънкачи като мен са се намъкнали в елитната система.

Малко като вица с двама руски новобогаташа, дето се срещат в центъра на Москва. Протича следния разговор
- Много хубаво куфарче имаш. За колко го взе?
- За $10'000 долара - отговаря гордо собственика.
- Прецакал си се, знам къде ги продават по $14'000

Въобще ви се чудя на някои хора - хем нямате пари да си купите Leica, хем го раздавате ербап в тая тема...

Между другото - на X-T2 какво има толкова интересно за пипане?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   03-09-18 23:21

ГлЮпости

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   03-09-18 23:23

Не мога да разбера защо ги пишеш тия неща. Конструктивни не са, забавни не са. Освен да се излагаш, друго не постигаш.
Препоръчвам 2 пъти по 2 таблетки "мента, глог, валериан". Това защото нямам квалификацията да изпиша нещо по-силно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   03-09-18 23:28

Все едно цените на всички обективи не хвърчат до небесата...Никонските, Цайсовете,Самянг,Сигми, Тамрони, Токини да не би да поевтиняват случайно? Това вече си е или отсъствие на способност за преценка, или чисто хейтърство (или и двете, ако не е нещо трето и четвърто), и като такова - просто не заслужава да се взема насериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   03-09-18 23:31

С извинение за спама, тинктурите принципно са по-действащи от таблетките. Но тази смес няма да помогне в случая. Това си е хомеопатия.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   03-09-18 23:42

Някои хора стават толкова досадни, че с носталгия се сещам за Боби Лъвчето. Поне беше сърцат човек, а не дребна злобна душица.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   04-09-18 00:08

Кажете за х-т3 де. Остават 3 или 2 дни....,,


ПП Фуджи ръмър сайта само пише, че големия дзвер щял да дойде Октомври



Публикацията е редактирана (04-09-18 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   04-09-18 00:19

Открих един слух..,не беше трудно

26MP APS-C X-Trans BSI Sensor
Improved X-processor
No IBIS
Phase detection coverage on entire sensor
Better Native ISO, Base ISO at 160
20fps burst mode
Video Specs: 4K at 60p, Zebra and 10 bit
Touchscreen
425 AF Points, available also in AF-C
Built-in Bluetooth like the X-E3 and X-H1
Improved battery life
New vertical battery grip VG-XT3
Made in China
Price around $1,599


Абе старите Фуджита нямат ли стабилизация? Бях останал с друго впечатление?

Защо си мисля, че сензора с 425 точки е 24МП? Ама не е BSI. Може пък този да е нов. Това ще е интересно. Бих очаквал да има много хубав тих затвор. Това ще е яко, за пръв път Фуджи ще ползват нов сензор, дето не пускан от друга фирма. Преди все никон или Сони първи са слагали новите модели. Предполагам е въпрос на договорки и кинти, кой да отнесе готините първи ревюта. Сега Никон си имат играчка за която може би Фуджи са помогнали....

Заради x-trans ли помпят базовото исо на 200 вместо да ползват 100? Това сваля ли динамичния обхват? Проблем ли е при снимки на много светло с 1.2 обективи? Знам, че 1/4000 на а6300 и исо 100 с 1.4 обектив не стига понякога и затварям малко.


Какво прави блутут-а? На Сони е за GPS май ...може би има и нещо друго ама не го пускам да не яде батериите на телефона и апарата едновременно


ПП говори се, че до края на годината Сони ще пуснат нова кропка с някои подобни неща т.е. 60 кадъра 4К и 20 к/с серия. Най-рано октомври ако не и по-късно ще дойде сонито

ПП Фуджи май ще напуснат проклятието на Зак Шнайдер от 2006-а, което се стовари със страшна сила връз никон и канон.


ППП 26мп е супер тъпа резолюция за видео. Дано е 24



Публикацията е редактирана (04-09-18 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   04-09-18 08:02

Аз мисля, че точно фен клубът на Фуджи е радикализиран и склонен към нападки и атентати. И заслепен от любов към марката, която е толкова велика, че никой не трябва да мисли да си купи някоя евтина Сигма.

uri - нападките ти са малко не ти отиват на възрастта, а по препоръката ти за хапчетата - виждам, че твоите доста добре действат. Следвай същата програма и до няколко месеца ще си изправил всичките останали гънки.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   04-09-18 09:36

Пфхах...човек, аз отдавна не те вземам насериозноза фуджи нещата...така че пиши си...както казваше навремето Жорж Ганчев - "Кажи си думата Бероне!"...и иначе доста свестния човек почваше да бълва храчки по адрес на Желев....и ти така с Фуджи, нещо като фуджиански хотснейл ...иначе мисля че за останалите неща от живота си си Ок...[smilie5]



Публикацията е редактирана (04-09-18 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   04-09-18 09:42


>
> Абе старите Фуджита нямат ли
> стабилизация? Бях останал с друго
> впечатление?
>
> Защо си мисля, че сензора с 425 точки
> е 24МП? Ама не е BSI. Може пък този да е
> нов. Това ще е интересно. Бих
> очаквал да има много хубав тих
> затвор. Това ще е яко, за пръв път
> Фуджи ще ползват нов сензор, дето
> не пускан от друга фирма. Преди все
> никон или Сони първи са слагали
> новите модели. Предполагам е
> въпрос на договорки и кинти, кой да
> отнесе готините първи ревюта. Сега
> Никон си имат играчка за която
> може би Фуджи са помогнали....
>
> Заради x-trans ли помпят базовото исо
> на 200 вместо да ползват 100? Това
> сваля ли динамичния обхват?
> Проблем ли е при снимки на много
> светло с 1.2 обективи? Знам, че 1/4000
> на а6300 и исо 100 с 1.4 обектив не стига
> понякога и затварям малко.
>
>
> Какво прави блутут-а? На Сони е за
> GPS май ...може би има и нещо друго
> ама не го пускам да не яде
> батериите на телефона и апарата
> едновременно
>
>
> ПП говори се, че до края на
> годината Сони ще пуснат нова
> кропка с някои подобни неща т.е. 60
> кадъра 4К и 20 к/с серия. Най-рано
> октомври ако не и по-късно ще дойде
> сонито
>
> ПП Фуджи май ще напуснат
> проклятието на Зак Шнайдер от 2006-а,
> което се стовари със страшна сила
> връз никон и канон.
>
>
> ППП 26мп е супер тъпа резолюция за
> видео. Дано е 24
>

>
> Публикацията е редактирана (04-09-18
> 00:27)
Х-Н1 има 5 осева стабилизация...кове като чук....блутута служи и за "събуждане" на уай-фая...ти си вързан с дивайса си и като види че примерно си снимал ако преди това си му задал да хвърля към дивайса или да ти тагва с координати от джипиеса на дивайса събужда връзката и така прехвърлянето става по- бързо

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Admin   
Дата:   04-09-18 10:48

Най-учтиво ви приканваме към въздържание от използване на лични нападки и квалификации. Има и други начини за водене на спорове.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sauron69   
Дата:   04-09-18 12:05

Абе защо сирхан най накрая не си продаде фуджитата, да си купи Сони , канон или никон и да се успокои накрая. Аз не виждам да има нищо положително във Фуджи според него. Това си е мъка в такъв случай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »