Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   22-09-18 08:48

Явно феновете започват да се събуждат от розовия сън. Аз също съм леко депресиран, защото наистина се оказва това, което пролича на някои от предишните семпли - някои сцени наистина са огромен проблем за XTrans и процесорите за него.

В dpreview мненията не са много положителни също тук , въпреки, че някой е направил сравнение между Т2 и Т3 с фирмения конвертор и нещата там не са чак толкова зле (май) поне за някои неща тук


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: marves   
Дата:   22-09-18 09:17

Fujifilm X-T3 тяло за 2489 лв. от Amazon.de *
+ 5 лв. за превозвач до БГ.

* Sold and delivered by Amazon, безплатна доставка до адрес в Германия директно от Amazon.



Публикацията е редактирана (22-09-18 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: marves   
Дата:   22-09-18 09:26

Отделно има промоции за X-T3 тяло + обектив с до 300 евро отстъпка за комплект (само за Amazon.de), но си прочетете условията.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   22-09-18 09:40

Някой има ли информация кога ще пуснат X-T3 в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   22-09-18 10:09

> Явно феновете започват да се
> събуждат от розовия сън. Аз също
> съм леко депресиран, защото
> наистина се оказва това, което
> пролича на някои от предишните
> семпли - някои сцени наистина са
> огромен проблем за XTrans и
> процесорите за него.
>

Клони на дърво, нали? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   22-09-18 12:20

Ширкане, не мога да го разбера това твое постоянно злорадо дуднене...Нещо като не те кефи - продаваш и не се занимаваш повече. Това досадно тролене ми идва в повече вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   22-09-18 13:07

Vanquished, той си е написал в профила, че е трол :)

Иначе наистина както и ширкана написа в началото не бяха толкова добри отзивите относно качеството при високо ISO и странните нови жълтеникаво-зелени цветове при Х-Т3, но май ще се окаже, че всичко е било от ACR converter-a на DPReview, с който са правили тестовите снимки, Fuji пуснаха тяхна нова версия EX 3 и там резултатите са вече доста по-добри и сходни с Х-Т2, но пак нищо усъвършенствано или ново в новите XTrans сензори и въпреки това изглежда задоволително.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   22-09-18 13:35

Всъщност е така. Малко избързахме със заключенията. Всъщност т3 има повече детайл. Не екстремно исо също запазва повече детайл, не маже толкова. Аз я пробвах и мога да кажа,че е страхотна камера. Много бърза автофокуса, pre shoot режима новите по-добри контроли... Понеделник мисля да се сдобия с една :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   22-09-18 13:56

(Според мен) при всички положения е по-добра камера от Х-Т2 и то не с малко. Сигурно ще има тресни, но вероятно много бързо ще ги изчистят с ъпдейти. Мен едно нещо би ме спряло от поръчка - мисълта, че на юг от нас новото Х-Н2 ще бъде на цената на Х-Т3 у нас [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   22-09-18 13:58

uri Нов с 3 години гаранция ми излиза на 2250лв. от там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   22-09-18 14:26

2250 e чудна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   22-09-18 18:55

Vanquished, ти въобще не си най-обективният участник в темите за Fujifilm и вероятно не моето "тролене", а собствената ти пристрастност е проблемът в случая. Факт е, че броят на недоволните непрекъснато расте. Това, че нещо ти е добре на теб, не значи, че се отнася за всички. Ако беше така, все още щяхме да си живеем по комунизма, да гледаме телевизор Електрон, да четем Работническо Дело и да гасим лампите в 21:30.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   22-09-18 18:59

И къде расте броя на недоволните?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: ombre   
Дата:   22-09-18 19:33

Не знам Ширкане,точно на Сашо да му говориш за комунизъм....[smile]

Иначе по темата,мой френд дето бачка в павилиона,каза,че има ако записани и чакат с нетърпение новите т3.Предеполагам са се поинтересували и ,ако наистина е толкова зле,едва ли биха си го купили.Най-добре е да излезе на пазара с последните ъпове и да се види.
Че малко ми напомня за един колега,дето в едни други теми,тотално заклейми каникон,че са провал.А те още ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   22-09-18 20:01

Еееййййй, викам една тема да върви нормално... ма не...[smilie2] Ах, тея 7 години...

Иначе, като се замисля не знам какво повече може да се очаква от такава камера. Може би следващите поколения ще са с нов сензор.
На Pentax К3 имах pixel shift и беше адски полезно.
А X-T3 вече се доставя и много хора, вече я ползват. И видеото е много добро без rolling shutter. Затова,като се сложи на един стабилизатор имаш почти про камера



Публикацията е редактирана (22-09-18 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   22-09-18 21:16

Ширкане, отиди на лекар, а? Каква пристрастност, бре? Имам едно Х-Е1 с 50/2. Ако бях болен фен щях да викам "Аллелуя" за новото Т3. Що не прочетеш предната страница? Изобщо, какво се разправям с.............



Публикацията е редактирана (22-09-18 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-18 21:30

Хора моля Ви да спрете с личните коментари.

Темата е техническа. Ако имате някаква теза, моля да я изложите с фактически аргументи, а не с обидни лични квалификации.

Всички лица с последващи лични коментари ще ги блокирам от моите чисто технически теми за период, който аз преценя. Който си има лични проблеми, да си ги решава някъде другаде.



Публикацията е редактирана (22-09-18 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   22-09-18 21:33

Кире, голям блокатор си станал [smilie18]

Айде, събирай за 50R + Otus и ще изкъртиш бокетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-18 21:38

Лайнова ще пускат 17/4 за GFX. Това е бая широко май, а?

горе долу колко широко е? Има ли формула за сравнение с 35мм?

Трябва да видя горе долу какъв му е размера и ще си сметна ама .....



Публикацията е редактирана (22-09-18 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   22-09-18 21:43

12-13мм на ФФ е, май 1.3х беше ФФ към ГФХ, а апц-с кропките са почти 2х.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   23-09-18 12:37

Много е тежко, ако някой има собствено мнение, дето не съвпада с твоето, а нямаш аргументи да се бориш. Типичното българско форумно поведение.

Първото мнение дава линк към коментарите в dpreview, където вече си личи на колко много хора им е писнало от XTrans. Не от Fujifilm, а от XTrans и от грозните преработки на изображението още в RAW от алгоритмите, които Fujifilm използват.

Ако някой има глава на раменете, може да отвори, да погледне и да сравни, след това да обижда и да коментира. Има достатъчно много сравнения вече. Има достатъчно добри сравнения между Sony a6x00 и XTrans III за пейзаж, където се вижда колко по-зле се справя последния спрямо стандартен Bayer сензор за еднакви MP. Всички тези неща са ясни и конкретни, а не завоалирани обиди или директни обиди към останалите участници на хора, които нямат базови познания, не са си направили труда за базова съпоставка и не са си формирали дори теза за какво се борят.

Форумът е за всички, не само за ултрасите на Fujfilim. Има и нормални потребители, които се опитват да направят информиран извод. Ако не бяха лъжите на много хора точно в този форум, които продължават да мелят едни и същи неща с години, нямаше да мина и аз на Fujifilm и нямаше да пиша по тези теми за конкретни недостатъци, адресирането на които би направило системата още по-добра. Та - в момента най-големите мрънкачи срещу свободата на словото сърбате собствената си попара за дето изопачавате истината непрекъснато. Fujifilm е страхотна система, но не е идеална и не Ви прави чест непрекъснато да замитате всичко под килима.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-18 14:29

Така е Ширкане. Мен ми хареса как го написа отгоре коментара с линковете.

Ама от там е видно, че на ДПревю примерите с етикет RAW са малко компроментирани, щото са всъщност JPEG направо от Лайтрум, а не са RAW. А и като експозиция се оказват компроментирани, заради малко странното експониране на Фуджи (то и другите фирми лъжат с исо-то. Фуджи май малко повече ни хлъзгат с исото, поне гледайки примери).

Та имаше една тема в ДПревю, дето кадрите от РОУ са минати през софтуера на Фуджи и резултата е добър. Подообн са на JPG от тялото.

Аз не виждам особено предимство на т2 или на т3 в това отношение.

По-скоро предимствата на новата камера са подобренията в АФ, по-бързата серийна снимка, нещата за видео и т.н.. Както писа Юри бая списък от хубавини има....

А напълно съм съгласен, че правилната критика към фирмите производители във форумите е важна. Видно фирмите, които искат, слушат и има резултати - двете карти, нещата за видео, настройките за авто исо и т.н. са все резултат от такива дискусии (при сони почти цялата ергономия и некомпресирания РОУ файл са по идеи на клиенти)



Публикацията е редактирана (23-09-18 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   23-09-18 15:03

Ширкане, мнението ти е ясно на всички, които следят форума. Не е нужно едно и също да мелиш като телевизионна реклама във всяка Фуджи тема. Недостатъците на Фуджи ги знае всеки Фуджи потребител. Но ти си си наумил нещо и си абсолютно сляп да го прозреш, решил си, че никой не съгласен с теб и край. Ултраси, обективно мнение и прочие тъпотии пишеш от безкрайно дълго време, злорадстваш тъпо, ако излезе официално някакъв сакатлък за Фуджи и т.н. Блокираха те преди от някаква Фуджи тема заради баналното ти латернаджийстване, но ти си продължаваш едно и също да мелиш. Отговори ми само на този прост въпрос - какво се опитваш да постигнеш? Фуджи hype-ът отдавна умря, ултраси има само в главата ти. Хората не са слепи и сами могат да преценят, коя камера е добра за ТЕХНИТЕ нужди. Смени си камерата, има безброй много избор и престани с детинското си поведение. Ако искаш да останеш на системата - X-T100 е с Байер сензор. Както и GFX. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   23-09-18 16:02

Vanquished - отново не можеш да отлепиш на милиметър от собствената си субективност. Пък и не те виждам особено често да обясняваш за нетодостатъците на системата. Тя се супер-мега-ултра върховна!

Мен ме интересува в тези теми за Fuji нещата да се представят обективно, колкото и да им е трудно на много хора все още. Това, което на мен не ми допада, винаги съм го казвал с конкретика и съм давал примери, но досега не съм получил реципрочно отношение от никой от редовните писачи тук. Точно напротив - всяко мнение, различно от прекланяне пред величието на Fuji, бива посрещнато с остри реплики, обиди и епитети. Ако погледнеш изказванията на хората от твоя отбор, ще видиш, че uri64 е истинската дефиниция за трол, който търси непрекъснато как да създаде интрига, както последен пример за непрекъснатото му заяждане е на предишната страница с репликата за дърветата и клоните. Другият "джентъмен" - farushko, нон-стоп си демонстрира богатия речник от обиди и нападки, ако напишеш нещо, дето не му харесва, но иначе в твоя необективен свят най-вероятно аз съм истинският хейтър.

Мога да ти извадя много примери точно кой разваля духа на всички дискусии и коя агитка влиза първа с бутоните напред. По-умните просто отдавна са се изнесли от дискусиите и форума и са ви оставили да си ги приказвате каквито искате. Но съм сигурен, че на теб ще ти е доста трудно да извадиш фрагменти от дискусии, в които се признават определени недостатъци на системата, защото е много по-лесно да наречеш някого "хейтър", "трол", да му кажеш "отиди на лекар", отколкото да се позамислиш, да дадеш аргументиран отговор, базиран на доводи.

Относно препоръките ти за покупка/продажба - един път вече съм се повлиял от мнението ти, за което съжалявам и втори път не бих те послушал, освен ако не почнеш да демонстрираш адекватност. Като цяло не смятам да се вкарвам в неоснователни разходи само защото ти и няколко хора около теб заблуждавате всички с необективните си приказки. Пък и не разбирам какъв толкова поглед имаш над системата с едно старо тяло и един-единствен обектив, че се превърна в такъв голям авторитет?

hotsnail - проблем има и с JPEG файловете директно от апарата - когато снимаш човек, който не е в едър план, лицата стават като на восъчни кукли. Освен това, Lightroom е най-използваният конвертор. Ако имаш с него проблем, е редно да се замислиш. Даже Sigma си оправиха съвместимостта с Lightroom. Харесва ли му на някого или не, това е обективната ситуация. По същия начин, едно време всички са се съобразявали с D76 като еталонен проявител и никой не си е позволявал да пусне филм за масова употреба, който изглежда зле в D76.

По същество - ето кадър директно от камерата , който показва колко слаб е XTrans в сцени с фин детайл в далечина. Какво е това защитаване на технология, която не просто няма никакво преимущество, но през 2018г и на цена от 3000 лв вади по-ниско качество на изображението от 5 годишни апарати? Ако XTrans даваше нещо, щеше да е в GFX. Абсолютно показателно е какво е отношението на Fujifilm към XTrans за професионална употреба. Просто дори на тях им е ясно колко фанатизирана агитка са създали и нямат смелост да убият технологията така или иначе.

Ако някой е склонен да жертва качество на изображението за ергономия, това е личен избор и е отговорност на всеки, който изразява лично мнение, че е подчертае, че това е така. Пак ще го кажа в прав текст - на който не му харесва да се намесвам по темите с червената химикалка, да спре да дава неточна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   23-09-18 16:08

Между другото - ако някой си мисли, че не съм на кеф и съм ядосан, да, така е. Отлагам си ъпгрейда вече на няколко пъти заради разни недомислици и в момента много сериозно обмислям X-T3. Просто все още ме е супер яд, че въпреки страхотното тяло, което са извадили за пореден път, скапаната цветна подредба на цветния филтър е още там и си личи, че масовите APS-C апарати с подобен брой пиксели в момента имат по-добър детайл за универсален тип фотография.

Освен това винаги ме е дразнел двойният стандарт и надутите цени в България спрямо Европа, въпреки липсата на какъвто и да е адекватен сервиз. Просто напоследък Fujifilm започна да ни третира като дойни крави и това лично мен ме дразни много.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »