Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   13-10-18 22:44

Чудесно, чел си ръководството.

Въпросът ми е друг - когато фокусирам ръчно с обектив без електроника, при натискане на спусъка наполовина, увеличението се деактивира и при снимане на отворена бленда с много плитък DoF, можеш да изпуснеш фокуса от дори минимално движение на апарата или на обекта.

Питането ми е много просто - има ли го този проблем на тройката или може да се конфигурира да държи увеличението на полу-спусък?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: victory13   
Дата:   14-10-18 00:54

ммм... не позна... не съм чел ръководството, щото нямам тази камера, но май ставаме двама, дето не сме [smilie5] ...

И като успокоение, няма нито една безогледална камера, дето да го няма този "проблем". А защо е така? - преди да направи снимката, камерата трябва да измери експонацията, и една камара други параметри. Всички измервателни елементи са по цялата матрица, и камерата свършва тази работа в краткия момент на средното положение на спусъка, даже ако сте и в изцяло ръчен режим. Да оставим настрана съвсем практичния елемент с пре-композирането на сцената...

За решаването на така наболялия проблем в случая предлагам 2 елементарни решения:
- 2 секундно забавяне;
- кабелно канонско дистанционно с 2,5мм жак /щото има за без пари/, което може да разположите по избор върху камерата, или на челото...

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   14-10-18 13:20

Като цяло - напълно безполезен коментар

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   16-10-18 10:18

sirkhann - пробвах онзи ден с един ръчнофокусен обектив с който разполагам, мисля че все така се държи апарата, тоест има едно кратък момент на невидимост като натиснеш спусъка за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-18 20:06

farushko - благодаря много!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-18 11:58

https://youtu.be/-oXHiORuRk0


Т3 е супер добре направена камера за парите си. Ето как седи сред конкуренцията при снимане на спорт

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-18 22:57

88% за Х-Т3

някой да каже че нямам усет за камери [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-10-18 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   23-10-18 07:41

Но са написали същите неща, които повтарям непрекъснато за XTrans.можеше да са минимум 90% без него...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-18 09:13

Не е ясно на този етап защо го пазят. Най-вероятно искат да се различни с нещо от маркетинг гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   13-11-18 13:43

Днес пробвах бета версията на Capture One, доста добре работи и симулациите на X-T3 са много изпипани. Определено това ще е конвертора за Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   13-11-18 14:06

Това 11.3 ли е? Откъде ги пускаш симулациите?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   13-11-18 14:08

Capture One 12 Beta. Може да се дръпне от сайта им, трябва да си влезеш в профила, имаше нещо като Бета-тестер - от там може да се свали.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   13-11-18 14:10

Мен ме гложди една мисъл, сето не мога да я преглътна... Fujirumors твърсят, че няма да има скоро X-H2. То ще ке окаже, че uri64 е взел дай-правилното решение, което обяснява и защо се включна в дискусиите колкото да ни гледа сеира... Тая пуста стабилизация...



Публикацията е редактирана (13-11-18 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   13-11-18 14:22

По това време на годината много хора са зависими от стабилизацията. Кой на виното, кой на зелето и на куп други неща. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: io_bs   
Дата:   13-11-18 14:49

Е, пределно ясно беше, че няма да пуснат X-H2 по-малко от година след пускането на X-H1.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   13-11-18 14:51

Is the Fujifilm X-H1 Still Worth Buying?


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   13-11-18 14:53

В крайна сметка нещата винаги опират до пари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   19-11-18 15:26

Можело и с Фуджи значи [smile]:

Shooting Stadium Sport With the X-T3 and XF200mmF2


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: dtangelov   
Дата:   19-11-18 16:54

То за моженето ясно, че може ама ценат на този XF200/F2 много разплакваща.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   19-11-18 16:56

А цените на аналогични обективи от други производители да не би да са усмихващи? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   19-11-18 17:23

Сега ще го намалят за черния петък :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: dtangelov   
Дата:   19-11-18 19:50

Знам и от другите производители няма осезаемо по евтини.
Знам, че и традиционно за Фужи е с безкомпромисно качество, но от това още повече ми се приплаква.
Ще го намалят ама на върба, за съжаление даже и в Истамбул цената му е доста соленичка.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-18 21:37

"традиционно за Фужи е с безкомпромисно качество" като всички други марки. По едно време Сони форума на ДПревю беше пълен с хора продали Фуджи системите си заради дефектни обективи - 56/1.2 май най-много беше пострадал в първите си бройки......

Сони са същите - виж отзивите за 24-70/4 или ранните бройки на 16-70/4.... Никон си ги знаем, че не могат един модел да изкарат без дефекти от 10-тина години.....Канон не ги знам ама не вярвам да се отличават кой знае колко от другите....

Аз си мисля, че при рязък ръст на продажбите, за да не губят кинти, правят компромиси с материали и изработка .... после като се стабилизират нещата, явно се поправят, но остава горчивия привкус на топла развалена бира....



Публикацията е редактирана (19-11-18 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: io_bs   
Дата:   19-11-18 22:37

Какъв рязък ръст на продажбите, пазарът на фотографска техника се свива от години насам вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: dtangelov   
Дата:   19-11-18 22:42

Сравнено с аналогичните обективи на Канон, Никон, Сигма и Тамрон (за тези на Лайка, Цайс и Сони поради липса на опит нямам мнение) качеството, както на изработката така и на картинката, наистина е безкомпромисно.
Тука не става дума, че няма дефектни бройки. При масовото производство дефектни бройки винаги ще има.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »