Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   29-01-19 11:00

Е много готино. Ще е супер яко да пуснат Z9 още тая пролет. Така тези, които са си купили първите зетки ще се чувстват прекрасно.... Дано с новия фирмуер за Z6 и Z7 освен фокуса по очи да оправят и нещата с батерията, поне малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-19 15:05

относно обектива - дифракцията е физично явление дето зависи от размера на дупката през която минава светлината т.е. за 50мм обектив и сходно количество МП не може да има различна дифракция на сходни бленди при различните модели обективи:

Дифракция

А новите обективи явно като новите никори и сонито 55/1.8 просто са направени да са остри на отворена бленда и като затвориш омекват малко....защо омекват нямам идея. Не мисля, че проблема е дифракция на бленда ф/4 или ф/5.6 на 24МП сензор и 50мм обектив. Ако много държите може да разпишем формулите и да видим колко е голям дифракционния кръг на бленда 4 съотнесен към размера на пиксела....

Няма поблем де, за среден клас обектив това не е болка за умиране.

В по-скъпите обкетиви като ГМ серията на Сони нещата са по-добре. Никон тепърва ще представят тази си линия обективи за Z та ще видим, когато покажат 85/1.4, 24/1.4, 35/1.4, 50/1.4 и подобните......

Мен в новите з обективи ме дразни размера. За 1.8 обективи можеше, да са по-компактни. Ама както каза Симо сега обективите се правят за снимане на чартове. Такава е модата. Отделно 46МП налагат подобно мислене. Кефещо е когато снимам с ГМ обектив на 1.4 и на 42мп цепи косъма.....

ПП Аз пък взех, че похвалих и 2те марки, ти да видиш......



Публикацията е редактирана (29-01-19 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-19 15:20

На 24мп не може да имаш дифракция на ф/4. Иначе колкото по-остри стават обективите толкова по-рано се вижда дифракцията.

Праймовете като Канон/Никон 300 2.8 примерно новите са остри на 2.8-3.2-4.0. Ако ги монтираш на малки пиксели нагоре омекват.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-01-19 15:29

греда... от както съм взел 50 ката не съм я затварял... все на 1.8 си седи и снимам на гадно боке [beer]
да размера е голям, но не е като някои верси за безогледалки където си бе стандартна дслр 50 ка с вграден кух преходник

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   29-01-19 15:46

Не знам за 50-ката, още не съм я тествал, но от ревютата изглежда много приятен обектив. А и от друга страна всички обективи, които са ми на 1.4 или 1.8 ползвам в 98% от случаите на бленди до 2.8. Поне на мен промяна в остротата след 4 не би имала никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-19 16:25

То за гадориите на бокето може да се спори.

В крайна сметка по-важни за мен са параметри като прехода фокус към деофкус и предаването на фона т.е. дали става остро и разсейващо боке или меко и плавно.

Та по тия критерии аз не виждам поводи за упреци.....

Ако целта е да се снимат идеални топки без дефекти вътре и те да се идеални окръжности до самия ръб на кадъра просто трябват по-дълбоки джобове......

ПП Тоя никор снимките на дупето му не отговарят на публикуваната оптична схема. При Сонитата например задната леща е обикновено близо до сензора т.е. има един заден сенник върху лещата и туй то. Гледам, че тоя никор има едно 20мм празно място между байонета и задния елемент. Изглежда, че е баш от ДСЛР дизайна....То в това няма лошо, снимаш си и се радваш на картинките. Къде са лещите, не знам какво значение има. Никон ще им трябват няколко години да научат как се правят обективи за новия формат. Отделно си има и рискове за вътрешни отражения (както видяхме в някои модлеи на Фуджи и Сони) и е добре да не бързат....


https://www.dpreview.com/files/p/articles/2175543113/Product-shots/IMG_1192.jpeg



ППП Е го гъза на цайса, лещата е близо до сенника. А по-новите обективи като ГМ серията задната леща е буквално до задния ръб на байонета.


https://media.the-digital-picture.com/Images/Other/Sony-FE-55mm-f-1.8-ZA-Lens/Sony-FE-55mm-f-1.8-ZA-



Публикацията е редактирана (29-01-19 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   29-01-19 17:55

> дефокус и предаването на фона т.е.
> дали става остро и разсейващо боке
> или меко и плавно.
>

"кремообразно"...това е един от трите признака на шедьовЪрите на фотографИческото изкуВство, а именно:

1)добра разработка в сенките
2) кремообразно боке и
3)разкошно зЪрно

необходими уточнения:
- "разкошно" се произнася с няколко ш-та (разкошшшшшшшшно) и за благозвучие така, че да е на границата на наслюнчването
- кремообразно боке - т.е. да може да се обере внимателно от кадъра с остър нож и да се използва за мусова торта

[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-01-19 19:59

Киро никора 50 1.8 си има леща баш на байонета отзад, просто на снимката дето си пуснал не се вижда. Преди малко разцъквах в синтеза безогледалки :). Z6 не е зле, все едно на А7р2 авто фокуса. Визьора е готин, дисплея не е лош... като цяло читава изглежда. Очаквах по-голям грип, ЕОС Р се оказа по-удобен за хващане и на никона капачето на слота за карти стърчи доста и ще ми убива със сигурност при дълго ползване. Захвата готиното е че е малко по-отдалечен байонета от грипа и пръстите не са близо до по-дебелите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   29-01-19 20:31

Захвата е удобен. 10 ч. може да ми стои в ръката, пасва идеално. Има си своите “бъгове”, но захвата не е от тях. Батерията най ме “травмира” ????



Публикацията е редактирана (29-01-19 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: petervassilev   
Дата:   29-01-19 22:57

@ hotsnail: “...Не мисля, че проблема е дифракция на бленда ф/4 или ф/5.6”.

И аз не мисля, че е това. Интерференчен ефект от ръба на блендата има при всяка степен на блендата – от минимална до максимална. Ако приемем, че полезният сигнал е пропорционален на площта на отвора, а смущението – на ръба на блендата, относителният ефект на това “смущение” спрямо “полезния сигнал” е обратно пропорционален на радиуса на отвора: (дължина на ръба) / (площ на отвора) = 2пR / пR2 = 2/R, т.е. дифракцията (като дефект в изображението) най-грубо е обратно пропорционална на степента на затваряне на блендата.

При затваряне на блендата се добавя и интерференчният ефект от зоните на застъпване на ламелите и други дефекти на ламелите и конструкцията им, а при максимално затворена бленда ефектът е най-силен, особено по краищата на по-голям сензор, т.е. при по-голям ъгъл спрямо нормалата. (Сензорът със своите “микролещи” и дори неизбежните прашинки върху неговата повърхност, особено в конфигурация със затворената бленда, също “добавя” дифракция на светлината.).

Не познавам този 50 мм обектив, но най-вероятно просто е конструиран така, че да е максимално остър на по-отворена бленда (напр. 2.8-4), подобно на старите нормални светлосилни обективи, които са макс. остри около 4-5.6. При затваряне на блендата относителният ефект на дифракцията естествено расте (обратно пропорционално на радиуса на отвора), но започва да доминира едва при доста затворена бленда. В междинния диапазон липсата на острота най-вероятно се дължи предимно на самата конструкция на обектива, т.е. на самия “полезен сигнал”.

И при тези обективи няма абсолютно щастие и универсално решение – според нуждите, трябва да избираме между светлосилни обективи с максимална острота например при f4 и съответно малък DOF или светлослаби обективи с макс. острота чак около f8, но с добра дълбочина на фокуса. Изглежда че днес първият (светлосилният) вариант се търси най-много и то не само при нормалните обективи.



Публикацията е редактирана (29-01-19 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-01-19 10:02

[smilie18] [smilie21] С една дума Z-ките не стават. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-01-19 19:42

чета ръмърсите за новите панасоник лещи и почвам да изтръпвам 1.4 се очертава да тежи повече и да струва повече от 1.2... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   31-01-19 22:34

Panasonic направо се стараят да бутат Никон, Фуджи и Сони напред. Тия цени, размери и параметри някак седят странно. Камерите са с размер и тегло на модерните ДСЛР като д850. АФ съдейки по последните опити на Панасоник ще е поне толкова разочароващ. Цените са близко до абсурдни.

Панасоник може и да са прави на къде ще вървят нещата ценово с намаляващ пазар. Ама при наличие на конкуренцията в момента някак странно



Публикацията е редактирана (31-01-19 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   31-01-19 23:17

Тези панасоници ги виждам като евтина алтернатива на Leica SL и фул фрейм GH5. Надали ще е масовка...

Зетките да си оправят фокуса, че нещо не е както трябва. Разцъках малко Z6, готина машинка ама фокуса се усеща като предното поколение на сони, че ако не и по-зле на моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   01-02-19 10:10

ето задната леща на 50/1.8 за зет.
36 милиметра диаметър е и е на 3-4 милиметра от матрицата, доста по-близо от на сони [beer]

колкото до фокуса, кой знае защо аз пък го усещам по-добър от на 7 трето поколение... единичния... следящия не

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: victory13   
Дата:   01-02-19 15:18

Без да искам, и аз пипнах 6... на 25600 снимката сигурно ще е добре на всякаква хартия [smilie18] , но вероятно не на всеки екран [smilie5] ...

фокусира си добре [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   01-02-19 22:03

Абе даже със всичките им недостатъци взети заедно и умножени по 1.5, пак са по-истински камери от тамагочитата, по-които някои тук припадат...лично мнение естествено [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: pumabg   
Дата:   01-02-19 22:15

Фотографска фирма прави продукти за фотографи...
Не е като плей стейшъни с моментни полюции за величие, нещо като феновете на литекс...
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   01-02-19 22:34

> Тези панасоници ги виждам като
> евтина алтернатива на Leica SL и фул
> фрейм GH5. Надали ще е масовка...

Абе, що си мисля, че ще са по-масовка от OM-D E-M1x [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-02-19 00:01

Това че надписа е от фотографска фирма за мен нищо не значи [smilie5] за мен никон значи напоследък доста фабрични дефекти и нищо ново и революционно. С това се прочуват последните години... И явно не си научават уроците, тия бандинги явно не са им коствали много при Д7100 и сега са решили, че няма да им спънат продажбата на зетките.

Но поне се движат на някъде... има и по-зле. Агонията на пентакс ме натъжава. Олимпус ми се струва, че и те заораха нещо...


Като цяло всички са с трески за дялане, няма една перфектна система дето да няма какво да се оправя. Мисля, че конспирацията продължава и никой не прави перфектната камера и обективи нарочно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   02-02-19 00:06

Да, да, бандингите, единия слот, батериите, следяшия фокус по връхчетата на пърхащите мигли, минати преди това с Бонилаш....чели сме ги вече...нещо ново няма ли? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-19 00:17

uri64 написа:
> Да, да, бандингите, единия слот,
> батериите, следяшия фокус по
> връхчетата на пърхащите мигли,
> минати преди това с Бонилаш....чели
> сме ги вече...нещо ново няма ли?
> [smilie7]

Пропусна грешките на АФ, който горе долу всички казват, че се случват и в единичен и следящ режим. Неадекватния следящ режим. Честно казано не знам какъв е 3д следящия фокус - явно е хубав, но явно го няма в Z-ките. Пропусна и малкия буфер.

Ама няма как сега. За А7-ците ги слушахме 4 години тия неща. Сега е ред на никонци.

Юри ти барем стана ли пионер на новата технология с некоя Z-ка.

Предполагам ще пуснат адаптер дори с АФ за Лайка М към Z. Има такъв за Е байонет и не виждам защо да няма и за Z. Китайците оня ден гледах са набичили де що има вариант за механичен адаптер към Z.

Глобално погледнато Z системата има доста добър шанс да се наложи. Мъките и са поправими неща. Нови модели ще има и ще се решат ядовете.

R системата е малко по-проблемна, Канон с тоя дуал пиксел пардон половин пиксел няма как да си оправят динамиката или видеото. Просто във всеки един момент от време Никон и Сони ще имат 1.5 до 2 стопа отгоре динамичен обхват и много забележимо по-добро видео.

Панасоник ще видим, ама от това дето показаха, явно въобще нямат идея какво правят.

На мен ми е интересно в Сони като се усетят как екстрите дето слагаха в първите некс-ове и после махнаха се окажат проблем, който ще убие RX серията и А6х00 серията.....



Публикацията е редактирана (02-02-19 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   02-02-19 02:16

Мисля, че за следящия фокус не съм го пропуснал [smile] Не съм станал още пионер, защото ако намирам някакъв недостатък на Зетките, то за мен той е в цените..и на телата и на обективите (но според мен това е недостатък на почти всички марки напоследък)...ако ще избухвам като арабски шейх, бих изчакал поне още едно-две поколения да минат, ей тъй от принципни съображения....и другата причина е, че не можах да ги дочакам и се бухнах във Фуджи системата...и сега чуденките биха били - обратно към Никон с третото им поколение безогледалки, или 3то поколение Фуджи средноформатни [smile]...отделно, че има и едни прекрасни Фуджи обективи, които бих искал да имам...
Иначе, до колкото съм ги пипал Зетките(все пак не мога да кажа "изснимах 15 сватби с тях" [smile] ) ми харесват страшно много, ергономия, "usability"..абе за мен са камери та дрънкат...освен това знам какво е мнението за тях на поне двама фотографи (които ги ползват), които уважавам (не са Тони и Челси, и Джаред [smilie5]) и това допълва положителното ми лично мнение. И друго - мисля, че ако човек харесва дадена марка неща, дори и съвсем фенски, до степен да му е приятно да я ползва и да му се иска да я извади и да снима, то той ще намери как да заобиколи някакви по-едри или по-дребни недостатъка.

Не знам дали бих ползвал автофокусен адаптер за Лайка М обективи към безогледалка - малко ми е като газова уредба на Ламборджини [smile]



Публикацията е редактирана (02-02-19 02:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-19 02:51

За цените поне до сега Никон и Канон приземяваха Сони т.е. 85/1.4, 24/1.4, 100-400, 70-200/2.8, 24-70/2.8 гледаха да са в близък порядък до ДСЛР. Ама тенденцията е ясна.....

газта на ламбото е ок - все пак за това си е направено Ламбото - въглеводород.

По-интересно е, като сложиш газ на Тесла [beer]

ПП Прав си. Ако искаш да си свършиш работа начини има. Въпроса е, уж да е по-лесно.



Публикацията е редактирана (02-02-19 03:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   02-02-19 03:47

Газ на Тесла верно ще е яко [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »