Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-08-18 13:08

Спрях да следя Тони, точно защото ми се струва, че не са обективни. Мат Грейнджър и Джаред, дори да са Никонаджии, винаги критикуват, ако има какво да се критикува. Real World ревютата им са абсолютно безпристрастни. Джаред е казвал много пъти, че снима с Никон, просто защото има 16 обектива, иначе би снимал със всички системи. Даже предпочитам ревютата на Кай, въпреки, че не са много в дълбочина, но той е критичен дори към техниката, която той си е купил и знам, че няма да спести недостатък.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Don_Diego   
Дата:   25-08-18 13:28

Тони и Челси харесват да си взимат паричките, нищо друго. В едно видео казват как Д850 била най-добрата камера правена до сега, в следващото А7р3 срещу Д850 и 8 от 10 показателя в полза на Сони. След това видео за Фуджи, дали всъщност Фуджи не били по-добри, хайде стига. Съмнявам се да са имали много време да тестват камерата, че да могат да твърдят такива неща. Кай и Джаред и пича от ДПРевю казаха, че не са имали време да тестват каквото и да било и ще чакат да излезе с готовия фърмуеър, за да могат да си кажат думата по въпроса.
* * *

Е, кой ще плаща на хора които след две седмици, ще хвалят конкурента?! И така до кога ще се ловят плащащите на тая въдица? Или те като плащат, после не гледат ревютата??? Ама мислете малко с тези глави бе
[smilie5]

Кво да кажат точно, когато аф-то хънти??? Че те са калпави и не разбират от настройките на Никон, дето са същите като в ДСЛР-ите?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-08-18 16:37

3 ревюта гледах преди тяхното, 5 статии изчетох. Как така само на тях им хънти?? Каквото и да си говорим е безсмислено да коментираме камера, която още не е пусната в продажба и може да има доста разлики с това, което видяхме от тестчетата на евента. Така или иначе още по-добре за журналистите - "Никон - крах, провал, боклук, за нищо не стават" ще им донесе доста трафик след целия шум около излизането на новата система. След 1 месец сигурно ще гледаме заглавия - " Sony Killer"

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Don_Diego   
Дата:   25-08-18 17:24

Ми гледах превю и на един руснак, който си снима с никон и е фен на марката от години. И му личеше от пре-ревюто. Там имаше серийни снимки на следящ фокус отново при слабо осветление и маса брак, но това той не го отчете, даже не спомена батерията и липсата на 2-ри слот за карта. Да не говорим, че при демонстрацията на стабилизацията, картинката въобще не беше, как да кажа, закована..., наблегна само не вероятните качества, които все още не са изпитани в реални условия.

Та кой какво пише и споделя на база фенщина е доста субективно. Истина е, че голяма част от тези влогъри са фенбойчета на никон от години, снимали са с никон и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 18:25

Дон Диего дай връзка. Руски поназнайваме или поне с Гугъл може да се справим

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Don_Diego   
Дата:   25-08-18 18:41

https://www.youtube.com/watch?v=1GEucM0VeFU&t=


На 2:53 са серийните снимки на които видях доста нефокусирани.
От 3:12 е теста на стабилизацията...

Естествено, че тестовете са на примависта, импровизирани и така нататък, но факт, че се виждат някакви неща които не се споменават от снимащия ревюто. Както и онези които споменах.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-08-18 18:47

Това видео има само репортажна стойност [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Don_Diego   
Дата:   25-08-18 19:00

Те в момента всички са такива горе долу... като им дадат камерите за по дълго или някой си я купи, ще има повече материал за реални дискусии.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-18 18:50

Интересен анализ от ДПревю

защо всички се опитват да обобщават толкова рано?

Явно пропускат да кажат важни неща, но някак обобщават на база недоизказани неща по някаква причина. А и не знам защо публикуват ужасните си примери, които видно не са илюстративни за качествата на камерите и обективите....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Джъмбо   
Дата:   26-08-18 18:55

ми лятото бе скучновата от към новини, всички медии в областта изпитват глад за читатели... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   26-08-18 19:59

В момента на живо в youtube - adoramatv.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   26-08-18 20:17

https://cdn-4.nikon-cdn.com/e/Q5NM96RZ…/…/Z7_Z6_Brochure.pdf на стр.50 пише какво може да се прави с камерата за да не им става лошо на някои че няма втори слот[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-18 21:46

agop4o абе тоя линк дето си дал, вади грешка. Аз пуснах един линк към брошура на редната страница, но цялата брошура е 41 страници.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: te4i   
Дата:   27-08-18 23:27

https://youtu.be/heLx8UNEeyM

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: te4i   
Дата:   27-08-18 23:47

https://youtu.be/iUii9dTwPkw

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: te4i   
Дата:   28-08-18 00:04

https://youtu.be/RQY-yN05-SY

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   28-08-18 00:35

Тия хора са пълни идиоти, честно ... Тоя първия, JCristina счупи тъпомера и превъртя интернет с тоя въпрос. Те наистина ли се взимат толкова на сериозно ... Нортърпови за още 100к гледания в тубата и готвачи ще станат. Отдавна са изгубили кредитабилност със словоизлиянията си.

Цялата тая влогърска индустрия взе да ми идва в повече - от шутове, през всезнайковци до пълни идиоти. Хората ги мързи да мислят, и са оставили тая работа на тия от тубата.



Публикацията е редактирана (28-08-18 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-18 00:49

sohk на където си тръгнал, те от там се връщат....

Мен от всичките анализи и ревюта Тони и Челси най-много ми допаднаха. Не за друго ами право куме в очи си казаха, че не могат да дават оценки, защото камерите, които са им дали, в условията в които са ги поставили, не са се справили задоволително. Това е морално и честно.


Не е морално това дето правят ДПР - 2 страници списък с проблеми в АФ-ната система и от долу да напишат това е най-добрата камера от Никон за цялата им история.

Просто не е морално. Разбирам за рекламните бюджети. Разбирам, че са собственост на Амазон... ама все пак, къде е края на наглостта?

Продължават сега с примерите и лъсват едни ужасни аберации....може да са от тестовите бройки, може да са ги изпускали обективите или нещо...ама не се прави така.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-18 00:59

https://www.youtube.com/watch?v=7MKDB9dOSp4


Показва доста кадри и не са лоши снимките му

Потвърждава, това което Тони и Челси казаха. Постановките за снимане са били ужасни

ПП Бандинга дето показва си е нещо дето става с тих затвор на всички камери в момента - Фуджи, Сони и т.н. Само А9 е малко по-различен ама 8-9 хиляди....



Публикацията е редактирана (28-08-18 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   28-08-18 01:58

Какви ревюта са това????? Дали са им да пощракат за не повече от час в някакви катакомби с както всички казват pre production camera и това е..Тони и Челси размахват някакви печатани на принтер листчета и си разказват сромените за усещанията по време на щракането...ебаси и ревютата...смех...сега защо Никон са го организилали така тъпо си нямам и на идея, ама да ми казва някой, че това са ревюта...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: localhost   
Дата:   28-08-18 03:19

Вижте сега, условията са били определени от Никон предварително: мазета ли, катакомби ли ... те си знаят. И всички са били запознати и са им дали да подпишат споразумения да не огласяват преди премиерата. Това е било колкото да ги запознаят с камерите и да ги пипнат за определено време.
Всички са го знаели и са се съгласили.

И сега риват: нямаше време, лоши условия и т.н.

Ама дето вика sohk и говачи ще станат за 100к гледания [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: t.marev   
Дата:   28-08-18 06:44

написа:

>
> Цялата тая влогърска индустрия
> взе да ми идва в повече - от шутове,
> през всезнайковци до пълни идиоти.
> Хората ги мързи да мислят, и са
> оставили тая работа на тия от
> тубата.
>

>
>
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   28-08-18 11:33

На последното снимане направих над 1600 кадъра с една батерия. На сони А7 мк3.
А по спецификация му дават 600+ кадъра...

Това ме кара да си мисля, че и никона може да изкара 800-1000 кадъра с една батерия, ако му дават 300+...

Нека хората да си го купят и да поснимат малко.
Едва тогава ще се разберат кои са му силните страни и къде са му мръсните ризи.

Аз съм почти убеден, че ще снима жестоко. Като фотография.
За видео не знам... там си има Сони и Панасоник, за да се рискува с "прощъпулник" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Imaginarium   
Дата:   28-08-18 11:42

Аве, хейтърите много удобно пропускате факта , който всички ония лаладжии от тубата казаха, ама те поне го споменаха и то няколко пъти.
Камерите, които са им дали са PRE PRODUCTION. Фърмуеъра е PRE PRODUCTION и НЕ е завършен. Нищо по тази камера не е завършено. Кви ревюта, кви пет лева ви се въртят в главите. Как може да правиш ревю на нещо което не е в завършен вид. На едно място даже казаха че фърмуеъра е версия 0.53, не помня на кое от десетките видеа беше. И са им казали на хората, че е горе долу на 50-60 процента завършен.
Много удобно ги пропускате тия факти нещо и около тях си творите ваши теории непотвърдени от никого...
На 10 места казаха, че батерият издържа над 1000 кадъра, вие пак за нея се хващате и за всяка друга сламка която видите...
То става смешно вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   28-08-18 12:11

Imaginarium, изпускаш обаче нещо, което каза Fro-то. След като са снимали, са им дали да си отнесат и джипеговете и роуовете. Ако е толкова прототипна машинката, Никон не биха позволили да се разпространяват файлове от нея. От друга страна остава месец до пускането в продажба. Вече трябва да ги произвеждат за клиентите, а не тепърва да оправят бъгове.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »