Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   29-08-18 13:53

От известно време се боря с изкушението, да си взема безогледалка - за пътувания, туризъм, улични снимки...

До сега съм снимал с 6д, нямам оплаквания, но големината ми идва понякога в повече...

Разглеждам ревюта, чудя се, но реално нямам информация относно новите модели, от доста години спрях да следя какво ново излиза...
Харесах с Фуджи х-про2, даже мислих, че е фф, но се оказа кропка..
дотолкова съм се откъснал от новите модели..

Това което ми харесва досега (за цената си де) е Fuji x-pro2 ili fuji xt-2 (ако разликите са само във 4к видеото - то не ми е никакъв приоритет, докато дизайна на х-про2 лично на мен ми допада повече).

Гледах сравняват про2 с лайка дори, макар, че надали може да му стъпи на пръста, но пък и цената е съизмерима...

Как се представят тези апаратчета на ниска осветеност (уви сравнявам всичко с 6д, а той за нощни снимки е доста напред). На цената на х-про2 има ли друга безогледалка (дай боже и фф, която да е съизмерима с качество на образа, компакност, и висока исо производителност...
не съм фен на МФ обективи, не смятам да инвестирам в много стъкла, макар че ако не мога да ползвам канонските стъкла, а качеството е поне близо до това на 6д, бих мислил за смяна на системата ...

ще се радвам на мнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   29-08-18 14:02

Бих препоръчал отново Фуджи, но Х-Е3...почти всичко от последните модели, сензор, процесор, ала-бала, но доста по-компактен, тъч скрин..само дето не е въртящ се, разбира се има визьор и читаво 4К видео...не е WR (ако това е важно - Хт2, Х-ПРО 2 или дори Х-Н1 (което пак е по-компактно от дслр))...с един 18-55 става много добра и компактна комбинация...отделно, че 18-55 на Фуджи въобще няма нищо общо с 18-55 китаците на дслр-ите...Ако имаш търпение можеш да изчакаш излизането на Х-Т3 - ще е с нов сензор, който не е Х-Транс и ще е със задно осветление или каквото е там правилното наименование...Всичко това лично мнение на база сравнително кратък опит с Х-Е3 и Х-Н1.
Ако ще се взима ново Фуджи - представителството и магазините на Фуджи в Истанбул държат доста добри цени за телата...до преди 2-3 седмици разликата в цената там и тук за Х-Н1 и 4 батерии си беше 1К лева.



Публикацията е редактирана (29-08-18 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   29-08-18 14:06

Ури, благодаря за информацията, макар че ме засипа с модели дето дори не съм ги и чувал... ще трябва да чета много пак..

този китак сравнен с 16-35 как се представя? защото макар да знам, че не може да имам същото качество, то нека поне е близко... верно е, че снимам за удоволствие, но съм свикнал с хубава картинка

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: D.S   
Дата:   29-08-18 14:09

Доста добър е китака, но силата на Фуджи си остават твърдите им обективи :) Имат за всекиго по нещо. И самианг имат 12 ф2 направо за без пари. Тяло каквото предпочиташ. И тела имат доста вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   29-08-18 14:14

Малко допълних инфото по- горе. Не знам как е 16-35, (канонски ли?), но мисля че 18-55 на фуджи е много добър и за парите си (в комбинация с тяло или втора ръка, защото чисто нов само обектива е безумно скъп)и като цяло - има добра стабилизация на 18 мм макс бленда е 2.8, а на 55 - 4. За травъл, екскурзии, лек стрийт, семейни е мнооого добър. Другия китов зум на фуджи - 16-55 е на 2.8 по цялата дължина, влаго и прахо защитен , но леко тежък и не много евтин.
Въобще цялата линия XF на фуджи - зумове и твърди си е добра за мен. XC линията като цяло е по-евтина. Не знам обективите как се представят.



Публикацията е редактирана (29-08-18 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   29-08-18 14:19

nsirakov, кой точно модел 16-35 на канон имаш? При фуджи аналога ще е 10-24мм обектива им, който е добър за пейзажи, но няма много светлосила за астро, отделно и Фуджи не държи на толкова високо ISO спрямо 6D. Виж и Fuji 14/2.8, оптически е по-добър от 10-24, но без стабилизация, твърд е... по-малък е... по-евтин ... или ръчнофокусен Самянг 12/2, ако можеш да преглътнеш да не гледаш ъглите на 100% резолюция при отворена бленда.

Иначе откъм ISO очаквай фуджито да е около 2 стопа назад спрямо 6D (предвид и това, че "реалните" стойности при Fuji са завишени).


http://store.picbg.net/pubpic/B9/96/958acac428e4b996.jpg




Аз съм си играл само за лична преценка да сравня директно 6D срещу Sony A7RII и мога да кажа, че Canon-а въобще не се предава, дори след изравняване на резолюцията. Просто Canon нещо са объркали при производството на този сензор, сега при Canon 6D II го скопиха да снима по-зле на високо ISO :) Даже не бих казал, че A7RII е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   29-08-18 14:28

Marves, имам 16-35/4 канонския... обектива е страхотен, но нали знаеш, нещо като ти влезе под кожата... реално съм наясно, че това което искам не е с качеството на 6д, но бих преглътнал донякъде това (просто с остаряването ти се иска "инструмента" да е по-малък и секси хихи), а като нямам възможност да си продам бъбрека за да си взема лайка... това апаратче ми е легнало на сърце по дизайн...

сега разгледах обективи на фуджи - определено 8-16/2.8 няма да е за мен.. но един 10-24/4 с един 35/1.4 биха били достатъчни... ако продам малко от канонските стъкла дето имам може и да се вместя в бюджета...

Бих се радвал ако има някой с това апаратче ( дай боже в пловдив) да ми даде да го пипна, да го сравня с кютука ми... или да се излекувам от мерака, или да сменям стъкларията..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: Pac   
Дата:   29-08-18 14:30

Вероятно си искал да напишеш 16-55 на 2.8. Не бих го нарекъл китов, макар да се продава в комплект с Х-Н1. Той е скъп и тежък обектив, а май говорим за леко решение.
Реално китаците са 16-50/3.5-5.6, който сега бива заменен от 15-45/3.5-5.6 и двата са с хубава остра оптика, но както е видно не са особено светли, а и са пластмасови.
Идват по-читавите като изработка 18-55/2.8-4 и 18-135/3.5-5.6. Според мен 18-55 е най-якият от всикчките и е наистина компактен за параметрите си.
Ако гоним компактност, актуалните тела са Х-Е3 и Х-Т20, както и новият Х-Т100. Т2 и Про2 за мен не са малки, но за някой идващ от Фул Фрейм ДСЛР, сигурно ще минат за такива.

Не знам изобщо дали решения с несеменяема оптика представляват интерес за автора не темата. Но ако искаме наистина джобно решение, Х70 или новият ХF10 са апарати със същият размер сензор като горе споменатите и имат 18мм ф/2.8 обектив.
Някои намират Х100 серията за джобна, но лично за мен не стават за джоб. На картинка Х70 и Х100 изглеждат доста близо като размер. Но реално разликата е точно толкова, колкото единитя да е джобен, а другият не.

Аз лично насъбрах много Фуджи техника и май скоро ще трябва да разпродам част. Най-отпред на опашката за продаване са Про2 с 18-55 и Х70, но още не съм се решил напълно. Ако има интерес от автора, може да ми пише едно ЛС, да обсъдим въпроса. Извинявам се, ако се натрапвам с това си предложение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   29-08-18 14:41

Pac. може би не съм се изразил добре.. аз не търся джобен апарат, за това си имам телефон.. търся нещо дет да е по-малко от 6д, и по-красиво и нещо дет прилича на лайка ;)

болест брат... от време на време ме хваща...

за кратко имах фуджи х-100 - след като му залепнаха ламелите на блендата не искам и да чуя за този модел... но инфото ми е от 2012 година, може и да са оправили дефекта вече

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   29-08-18 14:46

Ricoh GR
Иначе оправиха нещата при 100х серията.
Аз лично препоръчвам един Панасоник GM-5 и някой готин обектив.
Fuji pro и Т версиите с готините обективи са достатъчно големи...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   29-08-18 14:54

X100 му решиха проблема с ламелите още на първия модел, но в по-късните партиди. Следващите модели вече са излекувани, общо взето са същото тяло, но с по-бърз фокус, по-добро високо ISO, леко променени контроли...

Имах X-Pro1, той много прилича на X100 по боравене, но е по-голям и тежък, също и тромав.

X-Pro2 има една много готина екстра (X100T/X100F също), която ще ти позволи да снимаш с ръчнофокусни обективи като при телеметричките Leica - има мини дисплейче в оптичния визьор (освен режима за изцяло ел.визьор), който може да се настрои да изобразява единствено избраната фокусна точка. На оптичния визьор виждаш цялата сцена с очертания (знаеш как е вече от Х100), на малкото дисплейче фокусираш прецизно и бързо.... Ако сложиш Lens Turbo II адаптер, визията става фул фрейм със стари ръчнофокусни обективи.


https://admiringlight.com/blog/wp-content/uploads/2016/03/xpro2_ovf_1.jpg



Но кефа от снимането не е точно като при телеметриците...

Доскоро имах първия дигитален телеметрик Epson R-D1, при него всичко е като при лентовите - има си палче за "навиване" на кадър (и за всеки кадър се издърпва), мерене, визьор, звук на затвор, кеф - всичко е като при филмовата ера, но матрицата е 6MP, батериите издържат по 50-100 кадъра, ISO до 1600, приема 2GB карти (4GB също след firmware update)...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   29-08-18 15:14

марвес, това не го знаех, а звучи супер... не е като на телеметрик, съгласен съм.. но.. все е нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   29-08-18 16:00

А защо като стар канонджия не погледнеш в двора на "родната" марка? Примерно М50?

Иначе ако говорим за фуджи - в областта на телата със сменяеми обективи и ако се търси компактност - най-доброто като цена/функционалност е Х-Е3.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 16:09

Аз бих продължил мисълта на Юри.

На мен за малка и лека камера най-много ми допадаше НЕКС-5 - такова не се произвежда вече 4-5 години. Втора ръка ги има по 300 лева.

За ново Канон имат М6. Явно е една от най-продаваните безогледалки в момента.

Ако се дири компактност визьора пречи. Тоя ЕОС-6 със 22/2 ми се вижда като страхотна идея. Друг обектив не ти и трябва. (Само да не му е супер бавен фокуса)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   29-08-18 17:04

Аз като снимам с Канон, да не съм женен за него?

сега погледнах м50 - ми той е грозен бре... кютук...

аз не искам просто хубав апарат, искам нещо с което да ми ее кфе да снимам... а съм влюбен в телеметриците...като не мога да си купя лайка.. х-про2 ми изглежда приятна алтернатива...

АКо има хора снимащи с него - моля пуснете ми снимки реални, споделете как се справя... ревюта в нета дал господ.. ама да им вЕрвам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   29-08-18 18:41

Ето ти 1000 страници от първо лице[smilie5] - https://club.foto.ru/forum/44/626891


P.S. Може да започнеш четенето и от 1049-та страница назад[beer]



Публикацията е редактирана (29-08-18 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nyamago   
Дата:   29-08-18 20:55

Лайка.

Не е нужно да продаваш бъбрек - и по-скромна Лайка си е Лайка. От текущите модели много добра е D-Lux Tуp 109 и се намира нова между 700 и 800 английски лири, а втора ръка (пазена 'като Лайка') и за 600.

Ама била 'само' 4/3 формат, ама 'само' 12.8 Мп... Нищо, само ѝ погледни картинката. Ползват я професионални фотографи с много големи черни Никони и Канони, като компактен апарат когато са без раница. Бях наскоро на една изложба на наградени снимки, много бяха именно от Тур 109.

Ще скочат веднага някои, че това бил Панасоник Лумикс (за половин пари) - да, ама не е. Наистина са почти аналози, Лайка ползва 80% от електрониката на Панасоника, а последният ползва Лайка обективи - ама не е същото. 'Картинката' просто не е същата, явно въпросната идентична електроника си има фирмени настройки. И в Лумикс-а има доста пластмаса - 'усещането в ръката', за което говориш, не е същото.

Да не спорим за мегапиксели и стари сензори: само погледни работите на съфорумника picsvet (Светлин Йосифов) с още по-старата и скромна по спецификации Leica Digilux-3 (само 7.5 Мп) - и ще разбереш за какво говоря. Той снима доста и с Канон ДСЛР, но разликата в мегапикселите не дава предимство на последния...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-07/1532579667_10_19.jpg


https://photo-forum.net/i/2164777


Фуджи, Сони... страхотни са, наистина, но Лайката си е Лайка. Малка, достъпна - и с червена значка. Всичко друго е ментЕ [smilie6]



Публикацията е редактирана (29-08-18 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: burningice   
Дата:   29-08-18 20:59

Лошото на некса е, че ми липсва визьора, но снима добре за размерите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-08-18 21:07

моята лека камера е Panasonic LX100 но под снобарското име Leica D-Lux... Всеки ден от както го имам е с мен. ВСЕКИ.[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] уникална машинка

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: Krassy   
Дата:   29-08-18 22:01

Я пак за Лайката?
Познава ли се лайката сред кадри на други камери?
Кое е уникалното в снимките й?

П.П.

Сега гледам снимките на picsvet....

Еми някои с Лайка, някои с Канон 50Д...
Не моиш разбра коя с какво е снимана... факт.



Публикацията е редактирана (29-08-18 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   30-08-18 01:42

По евтино ще е да походиш 3 месеца на фитнес и ще ти олекне апарата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   30-08-18 08:04

Джъмбо написа:

> моята лека камера е Panasonic LX100 но под
> снобарското име Leica D-Lux... Всеки ден
> от както го имам е с мен. ВСЕКИ.[cool]
> [cool] [cool] [cool] [cool] уникална машинка

Джъмбо, не че нещоо... ама цената на Лайката е в долари[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   30-08-18 08:41

Лек означава и компактен донякъде...За качеството на картинката също е важно.
След ползване на най-компактните и леките- Penrax Q, Panasonic GM-1, GM-5, Samsung Nx-Mini в различни комбинации с обективи мога фа кажа, че имат някои недостатъци, но се преодоляват от ЗАУ.
След обширно ползване на Pro-1, X-E1, T-1, приближават се до големите черни тела. Хубавите обективи са си тежки. Ръчни има нови и добри като Samyang 21/1.4, 12/2 и т.н компактни и недотам тежки. Скъпа система е също така. При pro-1 и 2 чувството с преминаване към оптичния визьор е несравнимо.
Ако се пренебрегне фиксираните мм, аз съм за Ricoh GR, Fuji X70 или пак да си кажа за Panasonic GM-5 с тихия електронен затвор, peaking, визьора, и най-вече избора на обелтиви. Примерно 15/1.7. 16Mpix не са 24, матричката е малка, но всичко останало компенсира. Все пак да се има и впредвид, че и 2-3-4 допълнителни батерии към безогледалката са един вид задължителни...
Поддържам и идеята за тренирането, за да се носи по-тежка и обемиста техника. Макар че съм и аз донякъде фен на компактното и лекото, излизам всеки ден от поне 17 месеца с поне 2-3 кила техника, най-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   30-08-18 08:47

До автора на темата,имах възможността да направя няколко кадъра с про2,за съжаление нямаше време за повече.Мога да кажа,че това е най-удобната безогледалка която съм държал в ръцете си.Аз съм големи лапи,но тоя парат ми заспа в ръцете.За сравнение 7-серия на сони само с грип я ползвах.Визьора е малък,нищо общо с т1/т2,даже е по малък и от т10/т20.Ако не бъркам обаче,той е с по различен софт за цветовете,от останалите фуджита.От няклкото кадъра които направих с него и 35/2,колегата който ми го даде ми вика:Омбре,стоят като обработени,демек цвят,контраст и т.н.,а те бяха директен jpeg от камерата без да съм ги докосвал в компа.Динамичния обхват на фуджи също е много добър,по добър от 5дм3.Колегата Хонда е показал примери в една друга тема.
Хостнейл ти би препоръчал всичко друго различно от никон и фуджи,в една друга тема,един колега добре ти е казал някои неща,та точно твоето мнение е най малко обективно.

Сираков,ако искаш мога да ти пратя снимките и да ги видиш,не са нищо особено,просто са направени в едно заведение,докато с колегата пием по кафенеце.Тялото е много масивно и с изключително качествена изработка.
Е разбира се и съответно трянва да ти харесва дизайна,който е ретро.На мен лично ми харесва,но има хора,които пък точно това отблъсква.
Успех с избора.

ПС-сега погледнах м50,където го споменаха по горе,не знам какво представлява но съм хващал в ръка м5,ако е същия нямат нищо общо с фуджака.Евтина пластмасария,и толкова.



Публикацията е редактирана (30-08-18 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   30-08-18 14:29

все повече се навивам за про2.. дигилукса... не е телеметрик... нито дори телеметрикоодобен... фетишизъм може би от мен.. омбре - парти ми 2-3 файла на високо исо ако имаш

благодаря предварително...

за фитнеса... добра идея.. ама няма да ми направи кефа по-голям :), може би само шкембето по-малко (което не е малко де) :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »