Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 14:52

бах сравнявате флагманска камера за 3,4 бона със среден клас безогледален [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] вие сериозно ли...

после сравнявате с камери с 4 години разлика... [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

сравнявайте го с 5д мк 4 поне са на едни години

матрицата и софта на про 2 и хт 2 са идентични (само дето т2 е с повече аф точки) така че не са различни като цвеове и динамика..

а на лайтрума мога да докарам по-добра динамика от Роу файла на фуджи от колкото самото фуджи на джепег... проверено лично всеки път като тествам...

накрая... про 2 си е голяма камера от където и да я гледаме... голяма си е колкото една лайка М и също така иска тъмбс ъп джаджа ако търсиш максимално удобство

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   30-08-18 14:58

А що, има и допълнителни грипове за удобство - примерно на JB camera design хич не са лоши...аз от тях си поръчах за моето Фуджи Х-Е3...м-ду другото упорито се избягва споменаването му, все про2, хт2, а Х-Е3то си е чудесно и читаво апаратче...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   30-08-18 15:06

Pro-2 е изгоден, защото не го купуват много.
Иначе темата е за лек апарат с обектив, не най-добрия технически или най-новия. Аз лично изказах всички възможности...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: farushko   
Дата:   30-08-18 15:24

uri64 - откъде имаш информация че Х-Т3 ще е с не екс транс сензор, аз досега не съм срещал подобна информация. Сори, че малко извън темата. Х-Т 20 е добро решение за случая тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   30-08-18 15:28

kvakioh написа:

> Pro-2 е изгоден, защото не го купуват
> много.
> Иначе темата е за лек апарат с
> обектив, не най-добрия технически
> или най-новия. Аз лично изказах
> всички възможности...

Tемата по-скоро е за Лайко-телеметрикоподобен апарат[smilie5]. В това отношение по-скоро бих попитал защо не се споменава Олимпус Пен Ф като възможност. Двойния кроп определено отдавна не е трагедията, която представляваха и най-професионалните му тела от рода на Е-3 да речем, щото до Е-5 още не съм се доредил[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (30-08-18 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   30-08-18 15:35

Х-Т3 го спрягат с BSI, НО в същото време и X-TRANS (IV, 26Mpix) сензор. Общо взето освежена X-T2-ка, без нищо кой-знае какво интересно. Определено към този момент не си заслужава ъпгрейд от Т2.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   30-08-18 15:39

Квазимодо,аз много харесвам оли и пана и не страдам от това,че са 4/3,просто не съм снимал с пенчето колкот и да ме кефи дизайна и не мога да дам мнение.

Сираков,малко по късно ще постна линк,че нещо фликъра не ми се отваря,но не помня дали имам кадър на високо исо,поради простата причина,че когато щракнах тези 10-ина кадъра беше сутрин с прекрасна светлина.Затова си направих труда да намеря линк,който нямам идея колко може да му се вярва,но все пак го виж:

https://mel365.com/fujifilm-x-pro2-test-case-low-light-high-iso-photography/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: ani_im   
Дата:   30-08-18 15:41

г-н Сираков, много добре знам какво търсите, но за съжаление няма да го намерите. Ако ползвате една от гореспоменатите безогледалки ще трябва да направите компромис със качеството на снимките. Аз също имам 6Д и съм го сравнявала с много безогледалки, ами имат си кусури и само се доближават до качестовото на 6Д, ама само се доближават.... не съм пробвала А7 мк3 на Сони, може да е вече по добре. Относно компактноста съм решила проблема с едно Сони RX100 mk4, и съм много довона. С удоволствие бих ти го дала, ама ти искаш да прилича на телеметрик, а той не прилича [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: enizvk   
Дата:   30-08-18 15:48

@nsirakov
Ще си разваля въздържанието да пиша тук.
Вие имате достатъчно опит, за да прецените какви обективи Ви трябват. Погледнете им цените. 23/2,35/2,50/2 са малки влагозащитени, тихи и бързи. Също така 18-55 е много компактен и достатъчно добър.
Погледнете RAW файловете! Работата с тях е малко по-особена т.е Capture One Pro, Darktable, Fuji Silky Pix. АCR замазва много детайла и вкарва артефакти при увеличаване на острота и т.н.
Бих казал, че Xpro2 e камера за ценители, а не за вманиачени техничари. Ако харесвате rangefinder камери, устройва Ви големината на системата и обичате да печатате, на хартия по-добра алтернатива с такъв form-factor няма. Удоволствието на снимането е голямо. А за мен това е важно, да снимам без да мисля за камерата.
Но при такава инвестиция, може съвсем спокойно да си я ползвате и за работа.
Качвам Ви примерна галерия. Тежко обработени, като ISO варира от 3200-12800. Исках да видя в такива условия как се държи този сензор (в случая X-T20).
Снимките имат единствено цветова обработка. Намалена сатурация и изсветлени сенки.

Пак казвам. Ако ще сравнявате с FF камера изображенията и ще гледате пиксели, Fuji не е вашата система, но ако ще снимате за удоволствие, може би е.



Публикацията е редактирана (30-08-18 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   30-08-18 16:27

> uri64 - откъде имаш информация че Х-Т3
> ще е с не екс транс сензор, аз
> досега не съм срещал подобна
> информация.

Fuji rumors

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   30-08-18 16:30

uri64: там винаги са си писали, че ЩЕ БЪДЕ с x-trans :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   30-08-18 16:35

Автор: enizvk
Дата: 30-08-18 15:48

точно за това ми харесва... не съм пиксел маниак, искам качество близо до 6д, като много добре знам ( писал съм го по-горе) че не е на нивото на 6д.

като еври дей камера преди имах Оли Омд em5, но с това апаратче се случи случка, успях да продам и обективчетата към него (Емо доволен ли си брат) та не ми се връща на 4/3 формата...

За конвертора от 2006 година работя изключително само с Кепчър уан... не мисля, че ще ми е проблем обработката...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: dtangelov   
Дата:   30-08-18 17:07

kvakioh написа:

> Pro-2 е изгоден, защото не го купуват
> много.

Те и не го продават много.

nsirakov

Апаратчето е страхотно.
Относно качеството не мога да кажа дали ще е близо до 6Д, но от собствен опит Ви уверявам, че с Фужи обективите е по добро от това на 5Д-2; 5Д-3 и 6Д-2, освен ако не сте ДОФ онанист разбира се [smilie5].
Ако можете да минете без сменяеми обективи, Фужи X100F също е страхотен апарат.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   30-08-18 18:49

lamerko написа:

> uri64: там винаги са си писали, че ЩЕ
> БЪДЕ с x-trans :)


Упс, да объркАл съм се, там казват, че ще е BSI и че няма да е stacked, а не че няма да е N-trans :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: Pac   
Дата:   30-08-18 22:19

Про2 е най-добре изработената камера, която съм пипал (като изключим Лайките, които са друга лига). Истинско бижу е. Но така и не започнах да използвам оптичния визьор. Ползвам го като електронен, а електронният на Т2 е по-добър и по-добре се вижда в него с очила. Също ми липсва подвижният дисплей, с който бях свикнал от Т1. Общо взето това са двете причини да реша в крайна сметка да мина на Т2.
Като цяло най-голямата сила на Фуджи е оптиката. Там празно няма. Независимо от избора на конкретно тяло, системата е супер... Стига да не си фул фрейм фанатик.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   30-08-18 22:48

При оптиката няма празно, имам 10 Фуджинона и мисля, че не бих се разделил с някой от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лек фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   31-08-18 10:51

Оли Пен ф не съм ползвал, почти идеален е. Но явно ще е Fuji Pro-2, който с нужните обективи е почти перфектен...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »