Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-07-18 21:54

Най-хубавото е, да имаме избор като клиенти.

Не съм оптимист за възможностите на Никон, но се надявам да греша.

Жалко е, че ще видим още един байонет. Това фрагментира пазара и ограничава избора. А вероятно означава, че една или повече марки ще напуснат играта след не много време. Пазара намалява, парите намаляват, а разходите за разработка на нови модели обективи, тела и софтуер се покачват..и няма да свърши добре



Публикацията е редактирана (05-07-18 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Бармалей   
Дата:   05-07-18 22:10

Ндааа... преди доста време - в един от пиковете на никоноборството - писах тук, че Никон са се прицелили вече в холографските фотоапарати, а тук се гласят некои да им сруват панихида...
Апропо - има място за всички техноменталисти под небото... дано, само, те да оставят малко и за фотографите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   05-07-18 22:14

Това фрагментира пазара и ограничава избора Нещо не разбирам.Появяват се още двама големи играчи на безогледалния пазар пък се ограничавал избора.Хм[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-07-18 22:51

Ако са на един байонет със Сони бих купувал тела и обективи на Никон също както купувам на Сони....

Сега просто няма да си купувам Никон...

Отделно е, че разходите на Тамрон, Сигма и прочие са по-високи с два байонета и ще виждаме по-малко модели

За мен като клиент това е ограничаване на избора

Пак е по-добре от сегашния монопол на Сони върху смислените камери



Публикацията е редактирана (05-07-18 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Offroad   
Дата:   05-07-18 22:51

hotsnail написа:

> Жалко е, че ще видим още един байонет.

Точно това според мен е най-хубавото. По-късата работна отсечка отваря повече възможности. Едно, че повечето обективи, особено тези, които са предназначени за огледални системи, ще могат да се ползват без преходници с оптичен елемент; второ, че по-късото фокусно разстояние = по-голям зрителен ъгъл, както и по-добро крайно изображение (затова навремето предпочитах телеметричните камери пред СЛР-ите); с изключение на цветно винетиране по краищата, което понякога се получава при дигиталките. Но късата РО предполага и по-лесна направа на добре коригирани широки стъкла. Телеобективи се конструират лесно, широкоите обаче са по-сложни!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-07-18 02:03

Автор: victory13
Дата: 05-07-18 18:12
ночев, разбрах [cool] ... вие сте си писали за фокусирането в lv на д700...


Нищо не си разбрал!
При всички досегашни никони автофокусът в лайв вю е трагичен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 09:56

victory13, наистина ли не разбираш за какво се говори тук?

Новият никон след като няма полупрозрачно огледало и ТЛ елементи отдолу... как мислиш фокусира?

Мога само да те светна, че дори флагманът на Никон - Д5 е доста по-зле в автофокуса спрямо Канон ... разбира се в лайфвю!

Не се рови в миналото, ние живеем сега!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-18 10:03

При Никон е ясно, че могат да излязат с едно леко променено а7м3 и а7р3 и освен АФ ще имат и стабилизация.

Явно е, че си кооперират със Сони.

Единствено проблем е защо трябва да сменят байонета на А7-ците и да се мъчат с 3-4 посредствени обектива. Можеше с Е байонет и да почнат с 40 обектива към които да добавят 3-4 супер яки никора - 105/2,5, 200-400, 35/1.8. Такива дето са по-различни и по-добре направени......

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 10:19

И добре, че ще го сменят. Е-байонета е леко куц за ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   06-07-18 10:24

Щото ако Никона е Е-маунт хората ще наливат пари за обективи в касичката на Сони, а не в Никон Курпурацион.
Трябва и да плащат патент на Сони, ако не и проценти $.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 10:43

E-mount явно не е мислен за FF. Мога да се обзаложа, че новият байонет на Никон ще е с доста по-голям диаметър от скромните 46 мм на Сони и затова си има причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-18 10:45

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 11:38

Най-големият плюс е, че новите обективи за Сони, от Сони, от Цайс, от Сигма.. и от другите СА проектирани за това тяло, работна отсечка, байонет...
Няма такова нещо като най-добър размер на дупка [smilie18]
Има най-добро проектиране, което е функция на няколко неща, дупката е една от тях :)

А това, че ще нагаждат дърти обективи и обективи за огледална система към нов байонет си е притеснително, но може и да успеят. Времето ще покаже...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 12:01

написа:

> Най-големият плюс е, че новите
> обективи за Сони, от Сони, от Цайс,
> от Сигма.. и от другите СА
> проектирани за това тяло, работна
> отсечка, байонет...
> Няма такова нещо като най-добър
> размер на дупка [smilie18]
> Има най-добро проектиране, което е
> функция на няколко неща, дупката е
> една от тях :)
>
> А това, че ще нагаждат дърти
> обективи и обективи за огледална
> система към нов байонет си е
> притеснително, но може и да успеят.
> Времето ще покаже...

Проектирани са за да се справят с лимитациите на дупката, но това си има граници. С тая дупка, FE на f1.2 става трудно, да не говорим за по-бързо.
Прав си, че няма най-добър размер. Няма как да се правят джобни апаратчета с кроп и ФФ и да са на една дупка. Или ще е голяма дупката за едното или ще е малка за другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-18 12:06

blr a как правят 0.95 обективи бе пич?

Хайде иди си чети учебницитге по геомтерия. Остави проектирането на камери, за тия дето са минали матурата по математика в 7-ми клас.

Need for Speed: Fstoppers Reviews the Mitakon Zhongyi 50mm f/0.95 Lens for Sony FE

ПП Още един въпрос за Ютюб образования гении - защо Канон избраха почти същия размер като Сони за байонета си? Да кажем, че Сони са глупави и не разбират от фотография. Канон и те ли са глупави и не разбират? Ти явно много ги светкаш след като в Япония кьорав инженьор нямат на твоето ниво. Интересно е, защо Сони и Канон продават милиони камери на година а ние в БГ не?

ППП Трети въпрос - защо лайка са с по-малък байонет вече 100-тина години и нямат проблеми?? Сигурно знаеш, че имат f/0.75 обектив за супер тесния си байонет. Апропо този 0.75 обектив и на Е байонет става....ооо чудо това в 'тюб казаха ли го или да си отворим учебника от 3-ти клас по някое време?



Публикацията е редактирана (06-07-18 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Offroad   
Дата:   06-07-18 12:08

Krassy?

...

Извинявай за въпроса, ти да не си NAVY от едно време?!



Публикацията е редактирана (07-07-18 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 12:54

Аз съм си от 2003 година [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Offroad   
Дата:   06-07-18 14:57

Значи ако си същия... едно време помня беше проглушил форума с оня Канон 20Д и един 100-400L? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   06-07-18 16:03

Рано или късно Сони сами ще си изядат главата с циганиите си на дребно (зарядно, интервалометър, focus bracketing). Все неща, които другите компании ги залагат по начало, а други ги добавят с ъпдей на фирмуера. Кое според вас ще е следващото, което ще махнат Сони? А през това време Никон ще си изградят и развият системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: victory13   
Дата:   06-07-18 23:31

Offroad,

а после с никоня [smilie18] ... нов апарат, нов ник, нови виждания [smilie5]

не знам защо никон се хващат на това хоро, единственото обяснение е защото е модерно може би, и за повече непрофесионални риби... щото за про работа апаратите са ясни...

фокусната система на сапунерките е мъртвородена... или яде от сензора, или от качеството на картинката при маскиране на фокусните пикселчета... и в двата случая греда [smilie5]

ще си останат модни за масовия потребител, ще напишат софт за фокусиране по показалеца на лявата ръка, и други подобни щуротии, дето не помагат и на бразилец да вземе световната купа [smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 23:44

Отново чета пълни глупости в този форум...

Хубаво не му обръщах внимание няколко години.
Хора без опит и познания създават виртуален компетентен имидж.

Типична българска картинка. Ще взема да го забравя за още 5-6 години... само ми губи времето ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-18 00:06

victory иди поразгледай някой про фотографски форум или нкяоя група във фейс. По големи глупости не съм чел отдавна. Ти въобще май нямаш връзка с реалността.


Ще ти кажа какво написа един човек днес - бивш никонски фотограф - "С никона са ми по-хубави цветовете и съм му свикнал на нещата, снимките когато станат, са супер. Обаче когато не станат е тотална щета. Със Сонито винаги имам снимки."

Това е смисъла от безогледланите. Разбираш ли или ще пишеш още глупости?

За това Никон пускат безогледална камера. Като е безогледална, не значи, че ще е малка. Не значи, че ще е с различна ергономия от Д850 или Д5. Значи, че ще има по-добър АФ, както са А7-ците. Виж кой да е профи Никонски форум - Д5 има според Никонските фотографи по-слаба АФ система от А7м3. Аз не съм пипал Д5 - хората дето снимат с Д5 състезания и сватби това казват!!!

За това Никон искат да направят камера, която да има новото поколение АФ. Не може с АФ системата на Петнакс от 1977-а да правиш камери 2018-а. Не става.

Е аз снимам с една камера с такъв АФ дето няма артефакти никакви!! Картинката и е втората най-добра от фул фрейм сензор в историята.

Пишеш пълни глупости. Оня blr И той, чел недочел гледал недогледал...Спрете се бе хора. Като не знаеш, иди прочети, слушай някакви нормални хора, пипни камерите. Зяпате някакви канали в тубата с кликбейт и сипете мъдрост.

Никон са прости и за това правят безогледална камера....

Ти като си толкоз хитър защо не си направил българска марка камери и да прибереш всички кинти? Явно Японците повечко ги разбират тия неща от тебе. Гледай ги и им се радвай...



Публикацията е редактирана (07-07-18 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-07-18 02:12

Автор: victory13
Дата: 06-07-18 23:31
...
не знам защо никон се хващат на това хоро, единственото обяснение е защото е модерно може би, и за повече непрофесионални риби... щото за про работа апаратите са ясни...


Че ти кога стана "про", та така смело се изцепваш?
Пишеш хем глупости, хем неграмотно. Щеше да е смешно, ако не беше жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-07-18 03:11

Аз не мога да разбера голяма част от пишещите в темата радват ли се или не от факта, че 'може би' Никон ще навлязат в надпреварата (най-после) с безогледалките. В интерес на истината много разумен ход според мен. Изчакаха бая, посъбраха опит и познания, видяха на къде върви пазара, спестиха големи суми пари за иновации и тяхната разработка и сега плащайки патенти ще се конкурират с новите системи и водещите в тоя бранш - Сони. Поне така си мисля аз де, може и да греша, но със сигурност се радвам на подобни 'новини'. [smilie24]

И не ми се вярва да не измислят добре работещ преходник за Ф-байонет-а, ще спечелят много от старите си потребители, вместо да прибягват до конкуренцията, но ако се вгледаме в детайли Сони не направиха точно това и въпреки всичко излязоха начело в класациите, дори с новия байонет. Мислейки си пак за предисторията на събитията, пак си мисля, че Никон ще предпочетат да спестят отново крупни суми и ще измислят приемлив финансов вариант и за тях и за своите потребители. Ще видим...
Ама не бързайте да ги отписвате, според мен битката тепърва започва!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-18 09:16

Новината като цяло е хубава. Ще има конкуренция. Това е добре за нас като потребители.

Аз се надявах Сони и Никон да са с един безогледален байонет ама май няма да стане. Това малко ме разочарова.

Интересно е да видим реално какво ще излезе. Сега каквото и да си говорим за общи приказки. Със сигурност имат познания да направят камера, обективи и преходник. За цяла система ще отнеме време ама и за Е байонет отне 4 години да покрият поне базовите неща.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »