Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   13-04-18 12:01

И на мен не ми допада съотношението 4/3. Това е причината да не избера олимпус, а фуджи. Снимам основно хоризонтални кадри, а при тях често кропвам и до 16/9.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 21:39

DPReview с филмче за новото фуджи

https://www.dpreview.com/videos/7463416131/dpreview-tv-fujifilm-x-h1-review

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   06-05-18 22:38

Снимам вече от няколко месеца с Фуджи Х-Т2 и 16-55, а отскоро си взех и 100-400.
Впечатленията ми са прекрасни, 16-55 е идеален за туризъм и пейзажи, не съм забелязал да криви, както някой беше писал по-горе, и е адски остър даже максимално отворен. А пък друг май беше писал, че имал кофти боке. Което, разбираше се, е много смешно - какво боке може да се очаква от един широкоъгълен зуум.
Бокето на 100-400 обаче се очертава като доста приятно.

Приветствам нововъведенията при Фуджи, особено ме интересува стабилизацията в тялото, защото това е реално единственото нещо, което донякъде ми липсва, но ще се разочаровам, ако махнат Х-Транс сензора. Адски ми харесва цветопредаването и най-вече на зеления цвят. Това беше и основната причина да си остана при Фуджака, след като миналата година пробвах и сонитата.
Това нищо не означава относно Сони, които продължават много да кефят с цялостното предефиниране на фото пазара. За мен лично Фуджи е по-подходящ и ми е по-удобен като цветообработка, щото не съм профи като Бони да речем, който може да си извади нужните цветове от всякаква система. Аз не мога.

Единствено ме интересува сега някакъв много широк твърдак за Фуджиту, да речем от порядъка на 10-12 мм, ама и светъл, под 2 бленда, за малко нещо астро. Приемам препоръки в това отношение. :)

Относно фулфрейма, мисля че това е някаква условност, около която растат куп легенди и суеверия. Това в дигиталната фотография е само един размер на сензора. Размерът на сензора е важен в комплекс с размера на пикселите и доколко добре са изчислени съответните фирмени обективи точно за този сензор с тези пиксели. За мен Фуджи са водещи в това отношение, което и оправдава относително по-високата цена на обективите им, и обяснява удоволствието от получаваната визия.
Разберете, че сме на етап, когато няма основание да се счита, че един фулфрейм непременно трябва да дава по-добра визия, само заради един гол размер.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-05-18 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   06-05-18 22:57

За астро Самянг 12мм ф2 си остава най-добрият вариант. Наскоро излезе Лаоуа 9мм ф2.8, който също би бил подходящ (ако игнорираме огромното винетиране).
Противно на очакванията, 16-55 може да прави боке, естествено. А и се класифицира като стандартен зум [smile]
Изгледах клипчето на DPReview, макар и да нямам интерес към Х-Н1. Радвам се, че Крис и Джордън са запазили шегаджийския тон на клипчетата си, въпреки преминаването към друг канал.



Публикацията е редактирана (07-05-18 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   06-05-18 23:24

Светъл и широк - Самянг 12/2, а и е доста евтиничък и компактен като бонус. Но ако изчакаш малко, ще има нещо интересно от Фуджи - XF 8-16/2.8 WR Lens Roadmap. Няма стабилизация, но пък е прахо/влаго защитен, което малко ми липсва в моя 10-24 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 23:30

Аз не разбирам от Фуджи ама 16/1.4 ми звучи като широк и светъл обектив. Вероятно е обиколки пред самито оптически и вероятно няколко обиколки по-скъпо идва фуджака. На тоя Самянг единствено голямо предимство е цената.

ПП Аз много си харесвам 24/1.4 на фул фрейма. Може да снима всичко. Единствения му дефект е, че е ДСЛР обектив и тежи. Та чакам да видя нещо подобно направено от начало за Е байонет. Ако не дойде, има 2/25 Цайс макар и млако скъп



Публикацията е редактирана (06-05-18 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   07-05-18 00:29

Не е нужно да разбираш от фуджи, за да се досетиш, че разликата между 12 и 16 мм е доста голяма [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   07-05-18 01:08

hotsnail написа:

> Аз не разбирам от Фуджи ама 16/1.4 ми
> звучи като широк и светъл обектив.
> Вероятно е обиколки пред самито
> оптически и вероятно няколко
> обиколки по-скъпо идва фуджака. На
> тоя Самянг единствено голямо
> предимство е цената.
>
> ПП Аз много си харесвам 24/1.4 на фул
> фрейма. Може да снима всичко.
> Единствения му дефект е, че е ДСЛР
> обектив и тежи. Та чакам да видя
> нещо подобно направено от начало
> за Е байонет. Ако не дойде, има 2/25
> Цайс макар и млако скъп
>

>
> Публикацията е редактирана (06-05-18
> 23:44)


16 мм на кроп си е доста, аз от Сонито свикнах с един Фойгт на 15 мм на фулфрейм, което си е 10 мм на кропка...
Ще почакаме, работата не е спешна...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   07-05-18 12:26

Относно Laowa и Samyang. Ползвах Samyang 21/1.4, 85/1.4 и други.
Преди година, като ми представяха обективите на Laowa някакво макро беше и 2 други, бях ужасен от качеството на изработка. Фокуса леко задираше, макрото се виждаше как хвърля масло. Въобще неприятни за работа и от тогава съм ги изключил, като потенциална покупка. Не съм ги притежавал и опита ми се ограничава до там.
А относно Samyang - 21 и 35 мисля, че и новите за mirrorless са с подобна конструкция, която е много калпава. Ако се понатисне фокусния пръстен малко по-силно се деформира и след 2-3 месеца работа вече имаше около 5мм луфт на фокуса, като се върти наляво беше по-осезаемо. Имах смелостта да разглобя един. Тотална щета. Фокусният пръстен не е със соленоид, а е цилиндри на които има улеи и едни супер калпваи пластмасови държачи се движат в тях. Т.е като фокусирате тези държачи се приплъзват, за да се осигури фокусирането. Много голяма е вероятността те да се износват много бързо. Корпуса е някаква алуминиева сплав и пластмаса (доста тънка). Не съм експерт, но едва ли подлежат на ремонт, защото няма кой да го юстира после. Колега от форума също мисли така.
Иначе оптически са чудни, като острота, изкривявания и рисунък.
В общи линни са ми това изводите, ако се ползват внимателно, не толкова често, и не се очаква да ви изкарат повече от макс. 5-6 години, за цената са си чудни. Предлагат добро оптическо качество.



Публикацията е редактирана (07-05-18 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   07-05-18 12:49

Ако ще взимам 12 мм, то вероятно по-скоро ще се спра на Цайса, който е по-тъмничък, на 2.8, ама като качество несъмнено е на светлинни години напред...
Някой случайно да има впечатления от този обектив? [smilie8]



[smilie7]



Публикацията е редактирана (07-05-18 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: rufani   
Дата:   07-05-18 22:26

Снимал съм на 1 секунда от ръка с много много малко забележимо размиване

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   07-05-18 23:06

> ама като качество несъмнено е на светлинни години напред...
Цайса е 2,5 пъти по-скъп. Няма да е 2,5 пъти по-добър като качество в сравнение със Самянга, който има доста добра репутация откъм оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   07-05-18 23:14

Самянга си го взех само и единствено заради астрото - не смятам, че ти трябва нещо повече оптически в това направление. Е, може и по-светло, но... на този етап толкова. За всички останали случаи си имам 10-24. Наистина ми е чудно какво толкова би изисквал за астрография?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   08-05-18 07:01

lamerko написа:

> Самянга си го взех само и
> единствено заради астрото - не
> смятам, че ти трябва нещо повече
> оптически в това направление. Е,
> може и по-светло, но... на този етап
> толкова. За всички останали случаи
> си имам 10-24. Наистина ми е чудно
> какво толкова би изисквал за
> астрография?

Ми какво - например звездичките да са наистина точки, не да изпадат в “кома” [smilie18]
А това е въпрос наистина на висококачествена оптика.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-05-18 07:37

12мм цайса е по-зле от самянга :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   08-05-18 07:40

Simbon4o написа:

> 12мм цайса е по-зле от самянга :)

Стига бе, относно комата, или като цялостно качество? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-05-18 07:56

Като цяло оптически :). Можеби като контраст цайса е по-добър ама само там. А за качеството на сглобката... туит серията са злета. Един френд си купи 12 туит нов от магазина и беше с разлепени елементи вътре хлопащи насам натам. Запечатана опаковка... нов всичко точно ама тази серия не са върха на сглобките.

Относно комата :) самянг и цайс .
Единственото, което не харесвам на този самянг е 6 ламелната бленда.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-18 13:25

> Единственото, което не харесвам на
> този самянг е 6 ламелната бленда.

Напълно съгласен. Също фокусната скала можеше да е по-подробна и да има отбелязка за 2 или 3м.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   09-05-18 13:37

На фокусната скала не може да се разчита особено, но с повечето обективи е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   09-05-18 16:12

Аз не мога да си представя как на това хубаво тяло на Фуджи ще сложа обектив Самянг :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-18 16:24

> На фокусната скала не може да се
> разчита особено, но с повечето
> обективи е така...

На въпросния самянг безкрайността си е безкрайност.

> Аз не мога да си представя как на
> това хубаво тяло на Фуджи ще сложа
> обектив Самянг :)

Само ти губиш от това [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   09-05-18 16:57

Е аз така или иначе не ползвам толкова широки обективи. Камо ли Самянг :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-18 17:26

Не ги подценявай. Самянг имат интересни предложения, които или са уникални за системата на фуджи (8mm f/2.8 fisheye, 12 f/2, 135 f/2) или са на доста по-ниски цени от фуджи обективите (50 f/1.2, 21 f/1.4). И в двата случая са висококачествени (за разлика от някои китайчета), а са на доста поносими цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   23-01-19 15:52

Ха сега ! За радост или ....?
Х-Н1 - 2549 лв.
Х Е3 - 1379 лв

И в двата магазина !

ХТ3 си е на същата цена .

слух 1
и слух 2
Слухове разни !



Публикацията е редактирана (23-01-19 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-19 16:08

Фуджи останаха едни от малкото, които не бълват тела през 6 месеца, сменяйки само цфрата на модела без да слагат нищо ново, а понякога връщайки дори нещо старо... Може би просто осъзнават, че до октомври няма да могат да представят нещо технически превъзходно пред H1...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »