Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-02-18 16:15

Много добра камерка.
ДСЛР-читата прогесивно изостават вече.

Ако до 1-2г няма адекватна реакция вероятно ще се разделя с огледалото. За сега все още разчитам повече на автофокуса и обективите на дслр за снимане на диви животни. За всичко останало отадва са подминати.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 17:24

Да, де, както обичам да прогнозирам, цената на X-T2 ще бъде натисната надолу и хората със скорошни покупки ще му ядат кравая, както винаги.

А многото ъпдейти не са за потребителите, а за да може едно тяло да се изкара с минимув разход на пазара, бързо, и да се търкаля 3 години в търговската мрежа, вместо да се пуска нов модел всяка година.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: pllb   
Дата:   12-02-18 17:37

Камерата е прекрасна и мечтата ми е един ден да е моя... [smitten]
бригада в америка,матраци,венецианска мазилка .боя за стена



Публикацията е редактирана (08-03-18 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 19:27

Ширкран, кое е по изгодно да си качиш нов ъпдейт или като Сони А7Р серията по 7000 лв. трите версии за 3.5 години? То е ясно че производителите ни цакат яко ,но Фуджи май има най-добра политика спрямо клиентите си!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: chukov   
Дата:   12-02-18 19:54

Някой може ли да каже за чий хикс е тоя дисплей?
Каква важна информация показва, след като скоростта, блендата и исото са изнесени на копчета, а освен това на дисплея или във визьора виждаш всичко важно?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: OIM   
Дата:   12-02-18 19:56

Предполагам , за да изглежда профи [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-02-18 20:13

След като върнаха ретро дизайна с алумин/черно разцветките сега връщат и горния дисплей за касио калкулатор [smilie5]. Явно тези дето купуват GFX са се радвали на тази екстра и новото, за да е по-скъпо и гъзарско защо да не му тупнат тази излишна екстра... можеше да сложат къстъм бутони да си ги правиш на каквито ти трябват функции, а те... монохромно дисплейче с подсветка.

Иначе готина машинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 20:19

Безсмислен е този дисплей и за мен! Преиграли са с него

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Zdram   
Дата:   12-02-18 20:20

Докато го разглеждам и цъкам с език, четейки за новите екстри, си спомних мнението на някаква клечка от Фуджи за стабилизацията в тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 20:38

Santuco, добре, че са Sony, че да има сензорчета и екстри и за нас. Технологично, Sony вървят напред с недостижими темпове и започват да пишат правилата на играта. Fuji са на безопасна дистанция назад. Такова ги е.. за клиентите, колкото им е изгодно. Спряха производството на редица фотографски филми, защото нямат кяр. Утре може да нямат кяр да пускат ъпдейти, примерно. Не бъди наивен. Гия са хитри и ще ни доят до дупка. Не си мисли, че краварят като де дои и те храни, е за да ти прави кефа на теб... Той има по-голяма далавера от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   12-02-18 20:57

Нека изкарват пари Фуджи, за да правят още нови и яки неща. Всички марки имат своите достойнства и ги уважавам, но за мен системата на Фуджи е най-приятна. Може би само с Лайка бих ги сменил като "порасна".
Стига сме спамили темата за Н1 с глупости!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: dtangelov   
Дата:   12-02-18 21:00

Zdran
То това им е преимуществото на големите клечки, че винаги са прави.
От една страна стабилизацията е супер за снимане на относително неподвижни обекти на ниска скорост от ръка. Без кой знае от какво значение за фото, но за видео заснемане е безценно - минаваш без гимбъл.
От друга страна от стабилизацията картинката омеква и това при Оли, дето е с по малък сензор, не знам колко ще е при по големите сензри. Това пък без кой знае какво значение за видео, но от съществено за фото.
Така че всеки решава за него си.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 21:27

За да разсея всички обвинения към мен, ще кажа, че аз всъщност съм доволен, че Fuji го изкараха тоя бутрук.

От една страна всички знаем, че муделките обичат големи апарати. Колкото по-голям (апаратя), толкова по-лесно е да се навият на нещо по-АРТъ от фотографска гледна точка. Щото е ясно, че с X-A1 и 27/2.8 няма как да стане. Освен ако не си известен, тогава и с iPhone става. Но сега тия, дето досега муделките не им даваха нищо повече от зимна фотосесия с балтон, ще могат да се надяват на нещо по-така, ако си купят X-H1 с иначе нищо особения 16-55, при който най-важното е, че е голям! Друга много важна характеристика на комбинацията X-H1 и 16-55 е наличието на WR и тежест, т.е. ако не ви се снима през зимата, ефективно и ефектно можете да затискате зелето с целия този комплект, без да се налага да мъкнете павета и друг каманяк в люлинската панелка под наем, в която живеете (защото всички знаем откъде са 80% от Софиянците, които ще ъпгрейднат).

Верно е, че малко още ми е гадно за стабилизацията, че няма да мога да си я ползвам с някой Самянг или Sigma Artъ с преходник, ама то на Fujifilm ISO-то и без това е толкова добро, че не разбирам кой би се интересувал от такава глезотия. Все едно перничани им трябва нещо повече от винкеу да покажат, че са стабиуни...

Между другото почвам да се питам каква част от болните фенове на Fujifilm имат iPhone и татуировка на Стив Джобс...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: victory13   
Дата:   12-02-18 21:35

теб ти е гадно откак си роден [smilie5]

тялото е стъпка в страни... в лехите на някои други [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ATHOM   
Дата:   12-02-18 22:13

Тоя дисплей малко ми вкарва цялата визия и идеология на системата у киреча.

Отделно, само заради IBIS нова камера, че и с нов грип да купувам - thanks but no, thanks.

Силно се надявам Т3 да последва посоката на Т2 (по-добър автофокус, повече пиксели, аналогови врътки), а ако може и да запази същия грип ще е най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   12-02-18 22:31

Това със стабилизацията само за нейтив обективи е малко странно, можеха да дръпнат малко от manual focus ентусиастите на сони кропките

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-02-18 00:42

Това, че стабилизацията щяла да работи само с нейтив обективи ми пилича малко на "загубени в превода". Лично аз не съм видял някой да пише подобно нещо (освен разни коментатори)... от една страна писаха, че (вероятно) поне на този етап няма да има хибридна стабилизация (комбинация между IBIS и OIS), макар и да заговориха за скорошен ъпдейт (не че камерата е на пазара вече), а за самия IBIS - всичко се завъртя покрай твърдението (все пак няма нищо официално), че щял да работи на всички техни обективи. Видите ли, това изключвало останалите. Ами не, не ги изключва, просто преди това имаш друг слух, че част от XF стъклата нямало да бачкат с IBIS :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   13-02-18 00:46

lamerko [smilie24]
Естествено, че няма да спомнат чуждите обективи. Все пак Фуджи иска да продаде максимален брой от собствената си марка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   13-02-18 07:44

В превода пише, че IBIS ще работи с XC и XF обективи. На мен ми звучи като конкретика. Освен това в интервюто, което Zdram даде, пише доста интересни неща. Аз лично почнах да си обяснявам защо има такова разминаване в разделителната способност на 90% от обективите между център и периферия.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-18 01:37

Скукаа !

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-18 02:10

Все още няма нищо официално. Иначе една интересна анкета към този момент:

Will you Buy the Fujifilm X-H1?

No, I will Not Buy it (53%, 1,842 Votes)
I'm not sure (26%, 898 Votes)
Yes, I will Buy it (21%, 727 Votes)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   15-02-18 08:57

Вече има официално[shtrak]
https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-h1-first-impressions-review

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   15-02-18 10:06

Хмммм, не е зле... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-18 10:20

Interestingly, although rated at 5EV, Fujifilm says the stabilization can hit 5.5EV of effectiveness if paired with non-IS lenses. The explanation for this is that the unstabilized lenses tend to be primes and are generally relatively wide focal lengths, both of which mean they're more likely to project a larger image circle than the sensor requires. This gives the sensor more room to move around, providing greater stabilization.

А в официалния анонс дават тия 5.5 стопа само за 35/1.4 :)

Да видим тия дни като почнат да излизат ревютата как ще бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   15-02-18 10:24

Дано да работи с ръчнофокусни, иначе тия папи мога да ги погробя за X-T20+56/1.2

Ако ползвам AF обектив, вече не ми трябва чак толкова голям визьор [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »