Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-17 23:00

Автор: santuco

> sirkhann fuji имат 56/1.2 а не 50/1.2 и да ти призная е един от
> обективите с най-малко хроматични аберации. Откъде го измисли това
> незнам....[cool]
> Давам пример:
> Sigma 85/1.4 - f1.7
> https://www.flickr.com/photos/130435329@N05/37605585672/in/album-72157687754875664/
> Fujinon 56/1.2 - f1.2
> https://www.flickr.com/photos/130435329@N05/36966721103/in/album-72157687754875664/

> Ако може да ми ги покажеш точно къде са този тон аберации в бокето или
> някакви примери ще е добре!

Сантуко това на сигмата не са точно аберации. Предполага се, че това може би се дължи на аберации, но може и да има други причини. Чисто физически говорим.

Аберациите са размествания на червената и синята светлина поради различно пречупване т.е. това дето се случва, когато мине бял лъч през призма.

Purple firnging е това дето виждаш. Може да се дължи на покритията или някакви съвсем други хави. Има и теория, че е свързано с аберациите. В общи линии purple fringing се получава при много светли участъци, точно както ти си снимал.

Аберациите по скоро се тестват като снимаш сграда на светло небе и гледаш ръбовете - получават се сини и/или червени ръбове.

Аберациите се коригират лесно с профил на обектива при RAW обработката.

На много от новите обективи и камери няма начин да ги видиш въобще, защото се коригират задължително от роу редакторите още при зареждаен на файла. Виж в Лайтрум има едно надписче с удивителна - Build-in Lens Profile applied т.е. няма как да видиш аберации на модерен обектив.

Та в тоя смисъл да тестваш на Фуджи обектив като 56/1.2 аберациите е горе долу невъзможно с нормален апарат и роу редактор. Няма как да видиш аберации. Дори обектива да е пълна скръб роу редакторите ще скрият това нещо без опция за изключване на корекциите.

Purple fringing-а е по-рядко явление. Не мисля, че се прилагат автоматични корекции. Пак в лайтрум се коригира това явление, но е общо взето автоматизирана, четка за замазване на определен цвят......

В тоя смисъл това фуджи явно добре се справя с Purple fringing. Мисля, че почти всички модерни обективи добре се справят. Имал съм подобни проблеми за последно със Самянг 14/2.8

Едно време имаше учебник по оптика в нета на Маркишки, но за съжаление не намирам четливо копие и се получават такива не много смислени теми...

ПП Ето тука има статия запазила се някак във времето.....

http://www.oocities.org/astronomyforamateurs/Aberat.htm




Публикацията е редактирана (25-12-17 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: lamerko   
Дата:   25-12-17 23:26

fotograf123: мда, няма да разбереш. Иначе аз нарочно поддържах около година 2 системи - ФФ ДСЛР и кропната безогледалка, след това станаха два броя от втрото и накрая височайшия голям сензор си замина. Дадох си време да преценя какво всъщност на МЕН самия ми е добре. Това по въпроса за минавката. За останалото си важи притчата за лисицата и киселото грозденце :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-17 23:45

lamerko написа:
> аз нарочно поддържах около година
> 2 системи - ФФ ДСЛР и кропната
> безогледалка, след това станаха
> два броя от втрото и накрая
> височайшия голям сензор си замина.

Което идва да докаже, че това е личен избор и най-вероятно не е универсален. Разбира се твоя опит има значение, но не е единствено меродавен. [smilie24]

Та тука споровете са си леко безсмислени. По-добре всеки да си сподели мислите и опита пък човека ако му се чете ще си прецени.

За мен и fotograf123 размера може би има значение....



Публикацията е редактирана (25-12-17 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: ombre   
Дата:   26-12-17 19:39

Кире уважавам те понеже си пичага,въпреки някои странни твои постове,ама да си го кажем,това което показваш,се прави с първата 7-ца,ако искаш да е е фф или некс 6,ако е кропка,или обобщено на теб както и на повечето от нас една кропка си е достаттъчна.
Фотограф 123,нямам идея как снимаш,ама това с големината на сензореа си е пълна глупост,освен ао не ти трябва.ама и не виждам никой да е нахален,от тези които харесват фуджи,сори ама поста ти безсмислен меко казано.Имах А7м2,сега съм с х-е2,за мен не съм се минал,напроетив по доволен съм.....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: santuco   
Дата:   26-12-17 21:17

Кире съгласен съм с теб донякъде, обаче виж че има и зелено това са си аберации или...... Просто колегата пише някакви нереални измислици без покритие та се подразних леко!



Публикацията е редактирана (26-12-17 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-12-17 23:26

Сантуко може може. По принцип са червени и сини заради двата края на спектъра. Зелено...сигурно може. Това дето пуснах линка човека е обяснил и различните типове корекции какви шарении правят....някъде пишеше и жълто (такова не съм виждал още ...)

Сигмата EX DG не е кой знае какво, ама за около 1000 лева ме устройва. Мен малко ме дразнеше в началото като я сравянвах с цайса 135/1.8, но после взе да ми харесва. Чудил съм се дали да я махам, ама снимам с нея, острилка е, фокусира перфектно във всякакви условия, не тежи много, малка е, ремонтирах си я и има живот бая в нея....Да взема нещо 4-5 пъти по-скъпо като Канон 85/1.2 или Сони ГМ и няма да снимам толкова с него. Ще пази шкафа.

Омбре кефя се човек понякога да направя някоя мацанинца. Не ми се получават всеки път


https://farm5.staticflickr.com/4027/35577932986_da493a703b_c.jpg


Girl in lavender field by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4430/36569015886_a7df68e731_c.jpg


mini by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://farm9.staticflickr.com/8290/28471161661_fffda3033e_c.jpg


Alex by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://farm6.staticflickr.com/5506/14282290591_c45c3d246b_c.jpg


DSC05788.jpg by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://farm3.staticflickr.com/2902/14098168526_3b8bc8776d_c.jpg


DSC05032.jpg by Kiril Karaatanasov, on Flickr


Не твърдя, че са ми хубави снимките. Аз си ги харесвам. А тоя тип снимки с кропката не ми се получават. Някои от тия и с фул фрейм не стават с един кадър.

ПП Повечето са правени с тая ужасно аберираща сигма....

ПП Има и друго самото качество на картинката от А7р2 е друго. С едни и същи обективи А7р2 вади по-хубави снимки спрямо предните 7-ци. Кефи ме много. Голям е тежък е, но много ме кефи. Не знам как да го илюстрирам. Има повече място за корекции, има повече детайл, има повече цветове, носи на липса на светлина много. Мога да пускам някакви снимки ама то се вижда в РОУ. Отваряш файла и виждаш повече....Снимам чат пат на събития на фирмата и става яко

https://photos.app.goo.gl/DksjJ9Ci9ZGMGaMg2



ППП За илюстрация ето това е горе долу максимума, който може да се извади от Фуджи системата. Кадъра е с А7 и 85/1.8, но фуджи с 56/1.2 горе долу това са му възможностите


https://farm1.staticflickr.com/389/19406760964_eb53691820_c.jpg


Cen by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Някой 85/1.4 на кропка горе долу може да докара нещо от типа на 135/2...но 135/1.8 трудно. А самия 85/1.4 още по-трудно....



Публикацията е редактирана (27-12-17 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: santuco   
Дата:   27-12-17 09:59

Киро аз ужасно я харесвам Сигмата! Имам я и си я ползвам! Незнам някой да е писал че е ужасно аберираща! Напротив точно обратното е! Аз само направих сравнение и смея да твърдя че 56/1.2 се държи с една идея по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   30-12-17 10:17

Fuji имат много приятни тела от чисто фотографска гледна точка. Има и приятни обективи. На мен 35/1.4 ми допада много, заедно с 27/2.8.

Видимо е, че хората, които си защитават марката с религиозен фанатизъм, снимат предимно портрети в контролирана среда. Да, Fujinon-ите имат много приятен рисунък, но за пейзаж нещата наистина не са толкова розови и всеки, който твърди обратното, е просто фанатик без реални аргументи. "Гроздето било кисело" е най-тъпото изказване, което само човек без връзка с реалността може да направи. Обективите имат параметри и имат цена и определено Fujifilm искат повече за едно и също нещо спрямо повечето останали марки.

Навремето Fujifilm направиха фурор при излизането си. Решиха много от проблемите които много хора срещаха с DSLR-а, както написа hotsnail - светлосилните обективи просто трудно уцелват фокус с чисто фазова система, която не е разположена на сензора. Обещаваха и хубави стъкла. Няколко години по-късно, нещата са променени. Цените бяха вдигнати на два пъти (най-малко) и сега системата не е толкова достъпна, особено X-T2. Освен това технически Fujifilm винаги са изоставали с пет години от гледна точка на скорост на автофокус, видео и разни други екстри.

И третото е, обективите им наистина са оптимизирани за ревюта и гледане на пиксели в центъра. При естествено осветление и контрастна сцена, бокето наистина става цветно. Още веднъж ще кажа - аз съм вадил този ефект многократно, особено при отворена бленда. И не се чисти лесно. Който не снима при такива условия, няма какво да коментира. Ето пример с прехваления XF23/1.4 . Ето и XF 50/2 WR.

А ето какво се случва типично с повечето обективи, които са направени да са безобразно остри в центъра, а краищата винаги са поносими, но не и отлични: XF 35/2 WR . Това си личи при печат на пейзажна сцена. Фейсбук щракачите, които снимат мацки с надеждата да хванат някоя Б точка, никога няма да го забележат, така или иначе вниманието им ще е фокусирано върху вторичните полови белези на моделката. Просто не разбирам защо хора без аргументи, но с неудовлетворен нагон над средното, коментират неща, които видимо нито разбират, нито и имат нужда да видят, за да получат доза женско внимание.



Публикацията е редактирана (30-12-17 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 11:56

Шрикане, абе това с цветните аберации в дефокуса го правят повечето обективи. Последните годинки Арт и Отус серията малко позачистиха нещата с аберациите и изкараха истинско черно. Ама другите марки рядко. Може би някои от последните маркови обективи да са подобни, че всички се метнаха да правят вече свръх коригирани буркани за трушия......

Имай в предвид, че на Фуджи и Сони не им е лесно. Гонят хем размер, хем качество много по-агресивно от ДСЛР-ите и нещата са трудни. Особено за кропките е голяма борбата да докажат че са по-малки и леки. Ако отпуснат малко размера ще наострят ъглите, ама ще ги псуват, че е Х-Т2 иил А6х00 е по-голямо от Канон или Никон....

Сони във фул фрейма и фуджи в средния формат се отказаха от тая игра и подобно на сигма правят огромни обективи, без да се срамуват въобще. Кропа остава една прецакана компромисна територия......

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: santuco   
Дата:   30-12-17 11:58

Колега дай примери за тва оцветяване в бокето! На мен ми е интересно просто! Остави го този сайт! Между другото в същия този сайт не намерих обектив с по-малко аберации от 56/1.2 на тези мм. и с подобна светлосила! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: iasen2   
Дата:   30-12-17 11:59

основен и пренебрегван недостатък на X-T1 е малкия брой кадри с една батерия.

за някои може да не е проблем, но за мен е психологически проблем това да мисля за батерията и това ме разсейва да се концентрирам върху работата си.



Публикацията е редактирана (30-12-17 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   30-12-17 12:09

Всички обективи го правят? Да, ама струват между 300 и 800 лева тези, които го правят. Не 1949 лв. Затова сравнение Sigma A 50/1.4, който е по-евтин, фул фрейм обектив, с по-добра корекция и съизмеримо качество на изображението.

Който иска пример, да направи един кадър на отворена бленда с портрет в едър план, с фокус на очите, контрастно осветление и леко преекспониране - косата на модела ще има зелен контур! А ако има преден план на отворена бленда, става дразнещо лилаво!

Само да вметна, че Canon FDn 50/1.4 с преходник излиза под 200 лв и е на 90% от представянето на Fujinon-ските 50-ици.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 12:14

Сантуко те само още един подобен обектив са тествали и той е видимо по-добър от фуджинона....

Tamron 85/1.8

тия пичове нито батиса нито новото 85/1.8 на сони са тествали....

Никонския 85/1.8 е другия подобен обектив дето са тествали. Не е лош по принцип имах го и му се радвах повече от годинка. Абераците в бокето са му доста слаба страна.

ПП Тия тестове ...ок интересни са , за мен въпроса е дали могат да се направят снимките с цялостната визия. Факта е, че фуджака се справя добре като за 85/1.8 обектив.



Публикацията е редактирана (30-12-17 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 12:18

ясене това и за Сони го дъвчеме и е така и не е.

Значи чалъма е прост - докато не снимаш апарата се изключва! Копчетата ги слагат на много удобни места, просто снимаш сваляш апарата от очите и го изключваш. Преди снимка го включваш.

Със сонито дето го водят 300 кадъра на една батерия съм правил над 1000 (хиляда) кадъра. С новите батерии сигурно и по- 2-3 хиляди ще мога, като сменя на А7р3 след 2-3 годинки

Не виждам основание фуджи да е по-зле.

ПП Много ток хаби визьора или екрана. Та ако оставяш апарата да свети, батерията за нула време я няма.....ДСЛР-а не е така там оптичния визьор ток не хаби....



Публикацията е редактирана (30-12-17 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: Vanu   
Дата:   30-12-17 12:37

написа:

> Това си личи при печат
> на пейзажна сцена. Фейсбук
> щракачите, които снимат мацки с
> надеждата да хванат някоя Б точка,
> никога няма да го забележат, така
> или иначе вниманието им ще е
> фокусирано върху вторичните
> полови белези на моделката. Просто
> не разбирам защо хора без
> аргументи, но с неудовлетворен
> нагон над средното, коментират
> неща, които видимо нито разбират,
> нито и имат нужда да видят, за да
> получат доза женско внимание.

мале, при печат... Явно ти като печаташ и си сложиш снимката в рамка на някоя стена или в албум с твърди корици, не търсиш внимание, оценка или комплимент, а мастурбираш над собственото си постижение да натиснеш един бутон на апарата...
И не виждам защо някой трябва да "разбира", за да знае какво му харесва. Аз снимам с Фуджи, защото ми харесва да снимам точно с него. Не ме интересува колко по-евтин е сони обектив, колко по-издръжлив е никонски dslr или колко по-добър е автофокуса при видео на канон. Огромна част от хората снимат за спомен, удоволествие и прочие, а не професионално, и не ги интересува нищо от това, което ти наричаш "разбиране". Аз разбирам, че е много по-полезно да се ядат зеленчуци, но когато отивам на кино, си взимам пуканки, защото така ми харесва.
Ако ти не можеш да видиш красотата в снимането с Фуджи, не е нужно да убеждаваш сам себе си с хартиени характеристики, цветни бокета, аберации и острота по краищата. Просто не е за теб и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 13:00

sirkhann написа:
> преходник излиза под 200 лв и е на 90%
> от представянето на Fujinon-ските
> 50-ици.

подобно нещо се опитвах и аз да кажа! Ако вземеш евтин фул фрейм ДСЛР или безогледалка за 200 лева обектив си задминал Фуджитата и всички други кропки от към дефокус. Факт е, че при фуджи може да се ползва оптичен кондензатор и ръчни обективи за постигане на подобен ефект.

Факт също че със Сони А7 например ще имаш и контрол на блендата, а със А7м2 и АФ с доста по голям набор обективи от това което фуджи някога въобще ще имат......така де за мен е задънена улица система която няма как да надскочи кроп формата. Та явно и ти това гледаш и Фуджи просто не са твоята марка -задънена улица са.

От друга страна виждаш има хора които са доволни да имат един или два обектива и това им е достатъчно. За тях на тоя им етап от развитието Фуджи е достатъчно. Ако им трябва повече е ясно ще купят я Сони, Никон, Канон.....

Въпроса в подобни теми за мен е какви са амбициите на автора на темата. Ако иска да учи по-сериозно фотография марките са Сони и Канон в момента. Ако знае конкретно какво иска и къде да постави лимита, нямаше да има подобна тема.

Фуджи Х-Т1 и Никон Д3200 са неподходящ избор ако не знаеш точно какво искаш в момента.

Та отговора на тази тема и подобните е Сони А6000, Канон 200Д или 7ХХ серията на Канон.



Публикацията е редактирана (30-12-17 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: ATHOM   
Дата:   30-12-17 13:05

"Ако иска да учи по-сериозно фотография марките са Сони и Канон в момента."

Аз това просто да го оставя така, да не се затрие. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sauron69   
Дата:   30-12-17 13:14

И сега какво, Фуджи били само за фейсбук щракачите и търсещите Б точки ли? В този форум този форум могат да се научат много интересни неща за Фуджи - че не са фотографска фирма, стават за гейове и са за фейсбук щракачи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   30-12-17 13:33

Не само за тях, но тия, дето ги изброи, се радват много. Фуджи бяха фотографска марка. Откакто спряха голяма част филмите и почнаха да се оливат с цените, вече са обикновени мародери, като всички останали.

Е, виж го Vanu - не му пука, че се е набутал, а и не го разбира. Най-важното е, че го кефи. И даже не се усеща какво губи, като няма пари за Leica. Ама гроздето е кисело, нали така беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 14:23

sauron69 написа:

> И сега какво, Фуджи били само за
> фейсбук щракачите и търсещите Б
> точки ли? В този форум този форум
> могат да се научат много интересни
> неща за Фуджи - че не са
> фотографска фирма, стават за
> гейове и са за фейсбук щракачи
> [smilie8]

Не съм писал подобно нещо. Вану, омбре и сантуко бяха със Сони и сега с Фуджи. Други са с две системи. Трети правят нещо друго. Има доста хора дето минаха на м43.

Просто Сони и Канон са отговора ако нямаш още точна дефиниция на нуждите си в момента. След година може да е друг отговора.....



Публикацията е редактирана (30-12-17 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: ombre   
Дата:   30-12-17 14:34

А Кире недей,Сантуко си има А900.Харесвам Сони,но дслр-ите.Не говоря за исо,бърз аф и прочие,а за онова усещане,че имаш снимка,правена с апарат,а не с компютър.Фуджи е точно това за менсамо,че с новите благинки.Разкарах А7м2,но пък с кеф понякога си щракам с А700.
Коледа е -веселете се и стига препирни....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: dim4o   
Дата:   30-12-17 15:46

Ще си позволя да не се съглася с горното мнение, с цялото ми уважение към другите участници.

Ако все още нямаш точна дефиниция за това какво искаш изборът е ясен - Канон или Никон, като в момента Никон е по-добрата инвестиция.

Защото и при двете имаш достъпни базови "native" обективи, с които да разбереш какво искаш да снимаш и какво ти харесва. Купуваш, пробваш, ако не те кефи продаваш и взимаш друг. Има ги доста в базара, откъдето може както да се купи, така и да се продаде лесно. Например за Никон това са 35/1,8 (400лв), 50/1,8 (430лв), 70-300 стабилизиран (489лв), 10-20 стабилизиран (549лв), 55-200 стабилизиран (350лв). За Канон са 50/1,8 (280лв), 24/2,8(300лв), 10-18 стабилизиран (490лв). Освен това ги има и в бъндели по магазините, където излизат още по изгодни.

Обективите на Сони са доста по-скъпи - 50/1,8 е 640лв, 35/1,8 бюджетен въобще няма, широко варио от Сони до 5-600 лева като 10-18 също няма. Сони обективите може да са и по-добри (щом са по-скъпи), но тук говорим за начинаещ, така че мисля цената е важен фактор. Иначе в долните линкове ще видиш че и Никон и Канон имат и скъъъъпи обективи.

Ето ти обективите за Сони:
щрак към Фотосинтезис

Ето ги и за Никон:
щрак

Умишлено не слагам в сравнението Сигми, Тамрони и други подобни, защото тях ги има за всички системи с малки изключения, т.е. каквото и система да избереш ще имаш съответния обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: santuco   
Дата:   30-12-17 16:06

Съгласен с последното мнение, не знаех че за начинаещ става въпрос. Да сте здрави всички и на фокус. Все пак най-важно си остава ЗАУ[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-12-17 16:50

Фуджи 56 1.2 ревю от един от малкото сайтове, които знаят какво правят [smile]

ПС ето ви и един пич дето може да снима с него
клипчета със снимки което показва, че обектива не е лош просто трябва да можеш да го ползваш. За мен си е супер обектива, по-лек е от 85 1.8ците за фул фрейми и е по-малък. С някои е близо, но каквото и да е винаги кропката ще е по-компактна и лека.

За пикселобройци и тестьори - купете си средни формати, че тези фул фрейми за нищо не стават.

ПС2 :) dim4o - за някои обективи си прав, за други не. Примерно канонското 10-18 с най-прост преходник от китай с контакти за 150лв нов(100лв втора ръка) има АФ на А6300/6500... така че има и бюджетен вариант. А никонското 10-20 дето направиха не работи на всички никонски тела... малко кофти. За 35 1.8 е така... хубав е никонския и за кроп и за фул фрейм. Другото е, че сони често прави големи промоции и реално цените не са това, което са :). Все повече се намират и втора ръка на по-прилични цени и печелиш тегло и размери. Но да при сони далаверите започват с малко по-скъпите тела, от ниския клас няма нещо особено привлекателно дето не страда от детските болести на безогледалките.



Публикацията е редактирана (30-12-17 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 18:48

dim4o писал съм защо избора на Никон не е удачен. Виж предната страница.

Примерите ти с обективите са меко казано неуместни.

Първо за Канон има същите обективи горе долу като за никон и на същите цени. Дори в определени наще има по-добри опции за Канон отколкото за никон, в други е обратното.

За Сони има същите обекиви има и 10-18 и 35/1.8. По скъпи са но - (1) Има промоции както ти писа симо, (2) има и варианти с адаптиране, (3) има и базар и ибей и за сони обективи.

оня ден в Алфа форума един колега се похвали че е взел комплект нов А6300 със 35/1.8 за 1600 лева.....какво да коментираме?

Проблема обаче с никон е съвместимостта (с техните си обективи и невъзможността за адаптиране) и бъдещето на системата. Просто в момента ако ме питаш не бих ти ги препоръчал като система с която да започнеш. След една година може би....

Ако вече си инвестирал не е фатално, но са възможни някои загуби - примерно G обективите, дето ги хвалиш, може скоро да се окажат трудно използваеми на нови тела, дето няма да имат мотор за бленда....Такива рано или късно ще има....



Публикацията е редактирана (30-12-17 18:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »