Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: ombre   
Дата:   24-12-17 10:28

Да сори за което,още спя явно и не прочетох страницата.Погрешно съм интерпретирал иконката с усмивката.Сори още веднъж...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   24-12-17 10:30

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   24-12-17 10:42

Не ме разбирайте погрешно. XF56 не е лош, като цяло е много добре балансиран, но цената му не е конкурентна спрямо представянето. Сигмите са много добре коригирани и са Фулфрейм обективи за същите милиметри и пари.

На определени примери може да не се вижда, но ад съм имал достатъчно обективи, които са ок в контролирани ситуации, но при контра или повече контраст вадят гадости.

За професионално снимане не е мерило, защото там осветлението е контролирано и се снима на затворена бленда. Сигурен съм, че на F11 в студио не можете да направите разлика между XF56/1.2 и FDn 50/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: santuco   
Дата:   24-12-17 10:54

sirkhann видях, че снимаш с X-E1 и там въпросните проблеми с лилавото в бокето и проблемите при пейзажа идват от сензора. При по-новите модели това го няма вече. Даже по спомен е елиминирано с последните версии на конверторите! Може и затова да се заблуждаваш нещо. Пак ти казвам и аз съм тествал много светлосилни обективи и въпросния почти няма хроматични аберации. Пробвай цайс 85/1.4 класик и тогава ще видиш какво е аберация![beer]



Публикацията е редактирана (24-12-17 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: colorphoto   
Дата:   24-12-17 11:00

IShoot4fun: Как можа да се изцепиш че Никкор АФ-С 70-300/3.5-5.6 Г ВР здравия класическия бил калпав,бре човек!

Много бил "омеквал" в края и имал големи аберации,моля Ви се!

Що читави кадри има с него през годините.



Публикацията е редактирана (24-12-17 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   24-12-17 11:08

За това, че е по-здрав - да. Говоря какво е положението, когато се сравни оптически с по-нездравия и по-пластмасов Nikkor 70-300mm f/4.5-6.3 G ED VR.

Toзи пластмасовия от Никон го пуснаха за да отговорят на Канонския EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM.

П.П. Не съм писал, че много омеква в края, само че "омеква" на 300 мм. А за аберациите, да на 300 мм с лопата да ги ринеш. Виж схемата към линка който постнах.

П.П.П. colorphoto, за читавите кадри не споря. Те зависят най-вече от ЗАУ-то. Освен това има и постобработка. Но при тези сравнения на обективи не говорим за постобработката.



Публикацията е редактирана (24-12-17 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   24-12-17 12:10

Снимам с X-T1. X-E1 ми е резервно тяло. Ама не мисля да харча 4000 лв за X-T2, за да мога да си купя XF56 за още 2000 и да нямам лилаво боке с емулация на Arcos.

Това е редовният номер на Фуджи - пускат недопечени продукти, които после с години поправят с ъпдейти, докато хората се радват. Маркетингов трик, с който вместо ново тяло, пускаш само нов ъпдейт и си продаваш старите неща. Малко е тъпо, ама при положение, че има хора, които все още си купуват Канон, не се чувствам толкова зле :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: IshootPeople   
Дата:   24-12-17 12:58

и Ширкан вземи си една 56 пощракай и тогава говори стига чети .Чувал съм ,че Бугати вейрон много харчи и за това няма да си го купя .Пък да сравянваш стерилните сигми с фуджи обектив е богохулство .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   24-12-17 13:12

Така ми се иска Фуджи да правеха повече стерилни обективи на достъпни цени. Това е специализирана система за предимно портретна фотография. Аз нямам проблем с XF56, имам проблем с цената му за това, което може.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: Vanu   
Дата:   24-12-17 13:24

гроздето е кисело... Имах 18-55 като първи обектив, после добавих 35-ца 1.4, след това 56-цата. В крайна сметка продадох първите два обектива, защото не ги ползвах повече от веднъж годишно, просто не са интересни. За тия дето искат да минат по-тънко винаги има 50/f2.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: IshootPeople   
Дата:   24-12-17 13:24

Че какво му е достъпното на Сигма АРТ серията доближава се до цена на ОЕМ обективите които винаги ще са по-добри

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-17 15:05

Автор: IshootPeople
Дата: 24-12-17 13:24

Че какво му е достъпното на Сигма АРТ серията доближава се до цена на ОЕМ обективите които винаги ще са по-добри


IshootPeople зависи за какво говориш....

сигма 35/1.4 арт например се намира за около 1000 лева добре запазена. Другите нови 35/1.4 фул фрейм обективи са по 3-4 хиляди. Не е като да няма разлика в цената.

А и това със стерилността. Хубаво си маже сигмичката, може би е по-красиво ако е Дистагон, но 3500 лева срещу 1000 лева.....

https://photos.app.goo.gl/IT5Rehn3MD2kQwZg2


Каквото и да си говорим с кропката подобно нещо няма как да направиш въобще. Няма 24мм ф/1 нали?

Другия пример е 135/1.8. Тоя обектив е просто най-добрия фул фрейм обектив правен до сега според доста ревюта.....кой ОЕМ да е по-добър? Просто няма нито един подобен обектив въобще по-добър.


ПП Арт обективите освен зумчетата не ми се виждат много смислена покупка за кропско тяло особено Д3200. Арт серията са правени без да се прави компромис за тегло и размери. 85/1.4 е кило и 200 грама, предната сигма e половин кило по-лека! Та въобще за тая тема да намесвате Арт серията......и то хора дето харесват фуджи 56/1.2.....



Публикацията е редактирана (24-12-17 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: lamerko   
Дата:   24-12-17 15:52

За Фуджито отново се заговори за 33/1.0 - да видим. Иначе много хора - много вкусове... Точно заради капризи, Фуджи оставиха настрана светлите стъкла и пуснаха нова серия с компактни. Да видим дали сега пак ще се върнат към по-сочните :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-17 15:57

lamerko написа:
> За Фуджито отново се заговори за
> 33/1.0 - да видим. Иначе много хора -
> много вкусове... Точно заради
> капризи, Фуджи оставиха настрана
> светлите стъкла и пуснаха нова
> серия с компактни. Да видим дали
> сега пак ще се върнат към
> по-сочните :)

Това като новия олимпус 45 ф/1.2 pro за 3-4 хилки сигурно в БГ....какъв е смисъла ако един фул фрейм нов в магазина е под 2 бона и комплект с 85/1.8 ще ти стъпи на 3 бона? с гаранции с всичко. Хем е по-лек, хем по-хубави снимки ще прави. Защо да правиш с олимпуса неща дето не са му силна страна? Камерите им имат много силни страни ползвайте ги тях...

Разбирам до някъде идеята ако имаш 20 обектива м43 и искаш и един портретен.....Ама честно казано олимпуския обектив в момента е по-скъп от целия комплект фъл фреймски камера и обектив, които са по-качествени като резултат......

Ето ги примерите на ДПР. Еми А7 със 85/1.8 обектив прави по-хубави снимки гаранция - динамичния обхват на фул фрейма е друг, 1.8 обективите са супер споко дизайни няма изнасилвания дори евтините са оптически перфектни, повечето фул фрейми имат повечко пиксели от кропките, дифракцията на фул фрейма не е толкова голям проблем като при кропа..за статични кадри дето се гони боке един фул фрейм с 85/1.8 просто винаги ще откърти м43-ката, каквото и да и сложиш.

https://www.dpreview.com/products/olympus/lenses/olympus_45_1p2_pro/sample-photos


33/1.0 ще е точно такъв парадокс. Има в базара 50/1.4 прекрасни обективи за 500-600 лева за още 600 лева втора ръка супер старо фул фрейм телце и да станат общо 1500 лева например, хайде хубаво телце за 15000 лева т.е. 2 бона общо. С Фуджака ще дадеш 5 бона и резултата ще е по-слаб...защо да си го причиняваш?

Нали за компактност я купуваш тая система. Вече на 56/1.2 се вижда, че компактност няма ако искаш боке. Карай си там с 1.4, 1.8 и ф/2 обективите с малката чанта и така.

Ако искаш боке перверзии зимаш едно фул фреймче втора ръка и купуваш няколко буркана зловещи само за тая цел.....Ясно е че ще ги носиш с гигантска раница или сак....А7 ужка малка камера...ако искаш да ти я снимам със закичен някой боке буркан кило и половина.......еквивалента за кроп ще е 2 кила....



Публикацията е редактирана (24-12-17 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: lamerko   
Дата:   24-12-17 16:33

hotsnail: постоянно изпадаш в кракности. За теб не е законно да има друга марка освен Сони, но разбери, че не всичко опира до технически характеристики. Когато за първи път избирах безогледалка - в края на краищата избора ми опря до Сони и Фуджи - поиграх си и с двете и просто Фуджи-то ми хареса повече. Постоянно говорите някакви глупости, как телата са консуматив, как камерите били само инструмент и нищо друго... ами то и навремето руснаците имаха подобна идеология, когато първоначално забраняват рекламата на стаоки (но впоследсвие частично я връщат) - по тази концепция голяма част от стоките дори нямаха опаковки, нямаше избор от модификации и практически липсваше естетичски вид. Само да попитам - ако наистина мислите така, защо все още не карате вечните ладички (та нали е само инструмент?!), а имате по три западни/японски автомобили?!!, защо не карате базова камерка за 300 лева и класическо обективче за 25 лв (70 години хората са снимали така - а вие няма да можете?!!). Не отричам, че има по-евтини или по-напомпани решения. Просто както казах - не е само до технически дани :)

Нещата са комплексни - от една стра е нуждата (вероятно под 1% при новите камери/обективи), а от друга страна е личното предпочитание. Имал съм филмови тела, сапунерки, DSLR-и, последния от които беше ФФ - накрая слязох на кропната безогледалка. Лично и субективно предпочитание. Струва много, обективите още повече. И да, сега си взех ХФ 80мм макро - очаквам да почнете да ме псувате за "глуостта" ми. Не ми пука - аз по-ДОВОЛЕН не съм бил от техниката си. И не я въприемам просто като "инструмент" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   24-12-17 16:44

Разговорът тръгна оттам, че Фуджи нямат евтини и стъкла за универсална фотография. XF50, който е 1000 лв за нещо, което другите производители продават за 250-500 лв, а представянето му е разочароващо във всичко, освен остротата в центъра. Правен е за портретен обектив с ужасно оцветяване на бокето. Защо правиш портретен WR обектив? Защо правиш портретен макро обектив с безумно остър център и мазни краища (XF80)?

Тука няма кисело грозде, има преоптимизирани параменти, водещи до нарушаване на баланса на обектива в други направления. Накрая се получава нещо, дето е нито кон, нито кокошка. Добре, че XF56 е единственият обектив, който е що-годе по-добре в това отношение, въпреки малко по-бавния автофокус и липсата на WR. За D3200 си купуваш 35G, 50G и 85G на цената на XF56

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: lamerko   
Дата:   24-12-17 17:02

XF50 е един от обективите, който пуснаха като искане за по-голяма компактност. И всъщност не е толкова лош - просто има някаква мания да се омаловажават добрите страни и да се надуват по-слабите. Ужасно оцветяване на бокето - ами не съм съгласен. Както и да е. Дори за разкошния xf56 казваш "що-годе добре", а по-горе нещо намесихте и CA за него. Сега за 80-цата - отново пишеш от собсвени наблюдения, нали? Както и да е - аз ще се радвам на моята 80-а, а за вас - весели празници. И по-малко мазни краища :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: ombre   
Дата:   24-12-17 17:56

Lamerko..[cool]
Стана дума за 33-цата,ама нещо в нета пише,че за момента няма да я правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-17 18:52

чакай сега фул фрейми правят никон, канон и сони. Ако ще взимаш нещо втора ръка не е нужно да е А7р3 или А9. Може някое 5д мк1 или мк2, Д600 или А7 оригиналдъ или дори а900. Просто за плитък фокус да се купуват обективи по 4-5 бона за кроп които са по-големи, по-тежки и по дефниция са по-скапани от фул фреймските..къде е логиката?

и забележи какво обсъждаме 33/1.0 т.е. 50/1.4 т.е. най-тъпия обектив за бокета. Ами какво правим с 85/1.4 еквивалента, ами с 135/1.8 където вече има реално готин дефокус. А 200/2, ще направят ли скоро Фуджи 135/1.4???

Напълно безсмислено напъни да направят от хипопотам бенгалски огън.....

ПП мисълта ми е, че компактните камери имат тонове други предимства и тия максимални дефокуси не бива да са основен критерий. Дори мисля, че не трябва да са критерии ако си се отказал от големия сензор и големите стъкла. Фуджи, казват някои, имали приятни обективи с поносим рисунък - ползвайте ги, вместо да се чудите как за 5 бона да си купите обективи дето на фул фрейм са по 100 лева



Публикацията е редактирана (24-12-17 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: Vanu   
Дата:   24-12-17 21:24

hotsnail написа:

>
> https://photos.app.goo.gl/IT5Rehn3MD2kQwZg2

>
> Каквото и да си говорим с кропката
> подобно нещо няма как да направиш
> въобще. Няма 24мм ф/1 нали?

толкова недъгава снимка с кропката наистина трудно някой би направил, но ако имаш достатъчно време, опит и старание - очевидно става. Прилича на нещо минало през няколко кофти инстаграм филтри и което някой вместо да го изтрие, по погрешка то е сейвнал... [smilie5]

Техниката (очевидно) не прави снимката, а който си прави тънки сметки - просто да не гледа Фуджи. Системата няма претенции да е за масовката, там се борят сони, никони и канони, предимно на хартия, разбира се. В някоя рандом галерия на Олита, Фуджита и фул фрейм бехемоти никой няма да може да каже коя снимка с какво е снимана, другото са празни приказки и чесане на клавиатури.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-17 21:48

Ванчо погледнах профила ти ...по-добре изтрии бисера си.

Мойта снимка е малко пипната в лайтрум и времето си беше такова странно тоя ден. Няма филтри.

ПП Понеже е коледа и не си струва да си развалям настроението с нечии комплексарски забележки, ето още малко снимки със 35/1.4 на Фул Фреймче. Доста са на 1.4.

https://photos.app.goo.gl/pYCsrEICFJBvGI0z2


Тоя обектив все за коли някак го ползвам. Много се кефя и с 24/1.8 да снимам на кропка, че е доста по-компактно, но има видима разлика с 35/1.4 на фул фрейм. Сега гледйаки си кадрите аз със кропа много по-рядко ползвам ф/1.8 от колкото с 35/1.4 ф/1.4.....и двата обектива са много качествени, но...



Публикацията е редактирана (25-12-17 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: axtom   
Дата:   25-12-17 20:25

Sirkhann Такива глупости в няколко поста не бях чел от доста време! Не знам с какво и как снимате , но нищо от това което казвате няма връзка с реалността !



Публикацията е редактирана (25-12-17 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-17 22:16

Бе чак големи глупости Ширкан не не пише.

Никонските твърдаци на 1.8 къртят мивки. Имал съм 50 и 85 - няма компромиси осезаеми с оптиката, имат хубаво задвижване, качествена пластмаса. Единствения недостатък спрямо безогледалното е, че фокуса греши. Това последното мен ме дразнеше много защото искам да снима с плитък фокус и ме дразни ако апарата греши.

Обаче обективите са перфектни. Фуджи с 10-те им обектива има бая лебец да хапнат, докато стигнат никон с евтини безкомпромисни обективи.

За фуджи много не мога да кажа. От това дето гледам се напънаха да направят някой друг по-евтин обектив....колко са сполучливи....

Ако целта е да се направи ценово ефективна система с възможности, както и Вану писа, Фуджи е възможно най-лошия избор.

Никон също не е много хубав избор. Не за друго ами доста от обективите още имат нужда от механично задвижване на блендата т.е. не могат лесно да се адаптират към безогледална система в бъдеще. ЩЕ има в един момент преход при който никон ще махнат от телата мотора за бленда.

Да обобщя Никон Ф със сигурност ще се развива, но ще има някакви препъни камъни при прехода към безогледлано (В друга тема може да раздуем за това само). В момента бих се въздържал да започна с Никон. Ако е ок да се изчака около година и да се види какво става с безогледалната им система....

Към сегашния момент аз бих избирал между Сони и Канон. Евентуално ако е ок малкия м43 сензор Олимпус и Панасоник. Просто тия системи имат бъдеще и са добре замислени за това което са. Тия неща дето ще купиш днес и след 5 години е вероятно да работят без компромиси.

Ако човека има амбиции да прави по-интересни снимки или се ориентира избора е Канон или Сони. Следващите 5 до 10 години тия системи имат перспектива. Има възможност да се мине на 35мм сензор - както писах по-горе ако ти се снима портрет и искаш да видиш дали е интересно за Канон и Сони има опции за под 1000 лева да видиш някои от най-екстремните оптики. С нито една друга система нямаш тия неща накуп веднага.

За сони избора е А6000 в момента - 1000 лева горе долу нов. От там каквито искаш обективи има. Ако могат да се дадат малко повече А6300 е вече наистина много добър избор за камера, която трудно ще отеснее - с него ползваш и обективи за канон, като че са правени за апарата, а те са доста по-евтини.

Някои ако знае входните модели на Канон да даде някакви идеи.



Публикацията е редактирана (25-12-17 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: fotograf123   
Дата:   25-12-17 22:35

Аз не мога да разбера хората сипещи купища пари за безогледалка с малък сензор и отделно за автофокусни обективи Фуджи . А и са войнствено нахални в спор дали да няма да се окаже че са се минали [smilie18] отново незнам и неразбирам но нали Ви е известно че има други системи с размер на сензора приблизително колкото дисплея на Фуджито [smilie18] аз такива хора тук не съм засичал вероятно ги е срам че са похарчили буквално една торба с пари за техника и да търсят Б точки малко ще ми е странно [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: quazimodo   
Дата:   25-12-17 22:42

И в момента имам Канон, но не бих препоръчал 4-цифрено тяло за покупка. 200Д и нагоре към 7хх серия, за каквото има пари ако говорим за ново тяло.

П.П. При безогледалките твърдо залитам към Олимпус и по-точно ОМ-Д серията. Достатъчно добри за семейни архиви и фейсбук публикации[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (25-12-17 22:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »