Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Rule of Odd или Правило на третините
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-09-17 21:54

Радвам се, че имаш мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Rule of Odd или Правило на третините
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-17 22:54

Интересно дали хората казващи, че няма нужда от формален подход и всичко е до фотографско око ще се съгласят, че свиренето на цигулка не изисква формални познания и упражнения, щото всичко е до ухо и пъргави пръсти?

Защо мислите, че фотографията е по-малко изкуство от музиката?

Дали сте на мнение, че художниците не трябва да учат и всичко е въпрос на хубава Петка? Дали при склуптурите е въпрос на пъргаво длето? Дали при поетите е въпрос на остър език? Дали при писателите на романи е въпрос на скука?

Има дисциплина снимки за спомен или за документи, където явно нещата не са изкуство. Ама все ми се струва, че всичко което е опит за изкуство е малко по-различно



Публикацията е редактирана (02-10-17 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Rule of Odd или Правило на третините
Автор: JohnnyV   
Дата:   03-10-17 09:06

Hotsnail, много хубаво мнение.

Фотографията е изкуство със своите изобразителни средства и инструменти.

Но всеки от нас (повечето) могат да изсвирят нещо на китара, пиано... Но прави ли ни това музиканти?

Аз знам нотите, но прави ли ме това композитор?

Знам какво е рима, но не съм поет.

Мисля, че тези книги са точно за хората, които снимат за спомен.

Например... Огромен брой такива хора с фотоапарати снимат по следното просто правило - главата в центъра.
И всички снимки са на хора с глави, но без тела и огромно небе над тях.
Такава книга, или фотографски курс биха били от голяма полза.

Това, което искам да кажа, че няма книга, която да те направи по-добър фотограф. Говоря за книга с формули и правила.

Но както слушането на музика или четенето на книги те развива в една или друга степен, така и книга с фотографии може да допринесе за твоето развитие, като фотограф...

Както и този фото-форум, където точно това се случва.

Абстрахирам се от възможностите на съвременните фотоапарати и говоря за случая, когато имаш 36 кадъра на ISO 200, светломер, визьор и спусък.

Защото при съвременните фотоапарати наистина трябват доста технически познания, но те не се отразяват на композиционните умения на фотографа.

Поне това е моето мнение.
Успех на всички!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »