Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DX обектив на FX тяло
Автор: UnitedColors   
Дата:   02-10-17 22:59

Удачно ли е да купя обектив Nikkor 16-85 mm f/3.5-5.6 G ED DX и да го ползвам на тяло Nikon D750? Спрял съм се на този, защото е по-универсален. Колко подходящ е за панорамни снимки също?
Какъв друг обектив бихте препоръчали за панорамна фотография в средния клас?
За портретна фотография съм се спрял на 50 mm f/1.8 G, тъй като му е по-достъпна цената в сравнение с 85 mm.

Благодаря!
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   02-10-17 23:02

Не се излагай и вземи 24-85 за същите пари.
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: kvakioh   
Дата:   02-10-17 23:37

Изобщо не 16-85 на FX тяло. Няма никакъв смисъл.
Най-евтино за пейзаж, широко и портрет идва Сигма 20-40/2.8
След това нещо друго. 85мм може да се ползва 85/1.8D.
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: lamerko   
Дата:   03-10-17 00:06

Нямаше ли някаква никонска 35-ца, дето покриваше FX?
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: xsakex   
Дата:   03-10-17 00:18

35/1.8 G Покрива донякъде FX, но с малко уговорка за леко винатиране.

На мен като цяло ми се струва кофти идея да се вземе такова тяло и да се снима с 50/1.8. Ако не си взел още тялото, замисли се отново за 85/1.8, защото е прекрасе обектив и ще ти даде повече от петдесетката.
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: io_bs   
Дата:   03-10-17 00:19

Обективи в средния клас са 16-35, 24-120 и 70-200 на бленда 4. Няма смисъл да закачаш DX обективи на FX тела.
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: colorphoto   
Дата:   03-10-17 02:53

Безумна е идеята на питащия!
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: UnitedColors   
Дата:   03-10-17 03:03

Не разбирам разликата между буквите D и G. Чета добри отзиви за 50 mm f/1.4 G, има бърз фокус, работи добре на малко светлина и има впечатляващо боке, както беше описана.



Публикацията е редактирана (03-10-17 03:07)
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-10-17 03:14

Токина 11-16/2.8 и Никкор 35/1.8Г са двата известни обектива, които “почти” пълноценно могат да се ползват на Никон ФХ. Друг е въпроса доколко си струва (особено първия), след като може да се ползва ФХ обективи.

Бешежка от мен: купувате си BMW-та MPower-и и им слагате газови уредби (да не давам по-красноречиви примери) [smilie23]
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: UnitedColors   
Дата:   03-10-17 03:36

Colorphoto, аз ако разбирах, нямаше да питам. Искам да науча нещо и да ме ориентират тези съфорумци, които знаят и могат. Коментарът ти е нито полезен, нито смислен.
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: goldstar   
Дата:   03-10-17 06:16

Ако искаш да се научиш ще четеш от чичо Гугъл . Ти не знаеш разликите между буквите , а си тръгнал да наливаш една кофа пари за фф тяло и обективи. ... безумие но парите са си твои !
Кефа цена няма . Успех с покупките . ( един курс би бил полезен щом искаш да научиш нещо) [beer]
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: UnitedColors   
Дата:   03-10-17 09:18

Между другото, да, прав сте, от Гугъл бих научил повече. Очаквах да има подобни включвания, затова се и чудих дали въобще да попитам, просто исках да се посъветвам и да ми дадете насока, но явно не е тук мястото. Оставям само разбиращите да си мерят ..... и познанията. Извинявам се, че попитах. Моля, администраторът да изтрие темата!
 Re: DX обектив на FX тяло
Автор: Pavlov   
Дата:   03-10-17 09:31

Няма за какво да се извиняваш. Получи отговор на въпроса си - не, не е удачно да ползваш 16-85 VR на фулфрейм. Впрочем обективът и на кропка е мек по краищата, какво остава на по-голяма матрица.
А пък аз си снимам панорамите с D7100 с 35-мм обектив. Така че при теб на D750 50-ката ще е идеална.
Други хора съм чувал, че правят панорами и с 8 мм фишай [smile] . Въпрос на вкус.

И тук всеки сам си затваря темите, не моли админа.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.