Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-17 18:25

Кириле, ще дойдеш ли да ти направя един безплатен портрет? С фуджи. Може и с концепсия някаква, да речем мъжкарска ;)...Сериозно те каня.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: santuco   
Дата:   23-12-17 18:25

Еми те тия същите инженери са го разработили преходника и изобщо не е за отверкови обективи, а само за такива с мотор! С въпросния преходник и Сигма 50/1.4 HSM има по-добър фокус от Sony FE 50/1.8 на А7II примерно.
А защо Сони А7 всичките серии фокусират по-добре с преходник метабонс и канонски обективи, отколкото със собствените им нейтив обективи...и аз не го разбирам това ама факт! Освен да питаме инженерите и затова[smilie18]
Или да ги питаме защо А7 ,А7II че даже и A7RII с определени пак нейтив обективи на малко по-тъмно не фокусират изобщо или със е.ати хънтенето....абе много мога да ги питам ама,така или иначе ги отсвирих вече!

п.с. май пак се отклонихме от темата[beer] спирам вече!



Публикацията е редактирана (23-12-17 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: santuco   
Дата:   23-12-17 18:40

[shtrak] Публикацията е редактирана (23-12-17 18:40)[shtrak] [shtrak] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (23-12-17 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   23-12-17 20:09

hotsnail написа:
бг2014 хайде конкретно кое е глупост?


Не се обръщай към мен. Аз съм технически неграмотен.
Живей си със своята грамотност и се радвай.
Успокой се!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fotograf123   
Дата:   23-12-17 21:37

Смело заявявам че бъдещата ми нова камера е А7 III с 85GM и това не защото съм техноонанист а защото ми трябва [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: santuco   
Дата:   23-12-17 22:11

Ми хайде да излиза по-бързо тогава! Само да не е на 02.02.2018, че не знам Киро как ще го преживее[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-17 22:21

ilianb за снимки разбира се.

бг2014 като даваш изводи, които не са много верни подвеждаш хората, не ли? Взел си хубава техника, но изводите дето даваш не са много меродавни. За това те засякох. Не се засягай, както ти писа зенона, проверявай ги тия факти, дето правиш изводи според тях.

Отнисно това какво се вижда във визьора. На по-старите безогледални като а6000 и вероятно х-т1 при серийна снимка във визьора се вижда последната снимка т.е. няколко десети от секундата назад във времето. Това не пречи за снимки на праволинейно движение - коли, мотори, коне. Голям проблем е ако обекта си сменя посоката на движение, защото човек мести апарата в грешна посока. Например аз се опитвах да снимам едни щъркели, които кръжат търсейки храна. Голям проблем, щото при серийна снимка аз местя апарата в грешна посока.

От около година съм с а6300 при него на серийна снимка до 8к/с между кадрите се вижда видео от сензора т.е. в реално време с минимално закъснение. Това ми позволява да следя горе одлу всякакво движение.

Има и доста други неща, които се смениха. Следящия фокус на новата генерация е много по-умен и следи всякакви движения. А6000 следеше добре, но се справяше предимно с механични обекти, дето се движат равномерно т.е. коли, мотори, колела....Бягащи хора, коне му бяха трудни.

Та за това си мисля, че Х-Т2 или А6300 (С втория от личен опит) няма проблеми да се снима движение. А6300 е изключително бърза камера. А6500, А7р3 и още повече А9 са още по-добри. А9 сега се води най-добрата спортна камера от доста източници. Нямам опит с него, но базирайки се на А6300 си мисля, че е наистина забележително устройство.

Сега за електронния затвор. Реално електронния затвор е видео. Ако камерата има ефект на желе във видео то и снимките с електронен затвор имат такова. АПС-Ц камерите и фул фрейм камерите до преди А9 имаха доста подобни неволи.

Накратко тоя проблем с желето е предизвикан от това че затвора минава през сензора за 1/25 от секундата типично. Ако имаш обект дето се движи по хоризонтала той се изкривява. Ако обекта се движи нагоре или надолу обекта се скъсява или удължава респективно. При снимки на хора се получават гротески.

При м43 тоя проблем с желето е сравнително по-добре решен т.е. по-бързо си четат сензорите, заради по-малкия размер. Нямам опит личен, но бих очаквал видима разлика на Олимпус или Панасоник спрямо Сони или Фуджи. Сони А9 е изключение. А9 има памет върху сензора и реално много по-бързо сваля информацията, при него електронния затвор е със скорост около 1/125. За в бъдеще ще видим повече камери подобни на А9. Надявам се ще има и камери с глобален затвор т.е. такива дето взимат наведнъж изображението от целия сензор и няма изкривявания въобще.

При ДСЛР и въобще механичния затвор има сходен проблем, но скоростта е 1/250 например и много по-рядко има видими проблеми. Примерно има изкривявания ако снимаш перка на самолет. Та затуй си мисля, че 12 к/с на А6300 ако все пак знаеш какво следиш ще дават доста по-добри резултати от 14 при фуджи с електронен затвор.

Сега за Никон Д3 и Д800, които вероятно визираше. Д3 струваше окол 10 хиляди лева нов. Д800 започна около 5. Това е доста голяма разлика т.е. в Д800 някои от нещата, които има в Д3 просто няма как да ги сложат и да са рентабилни. Отделно е 36МП срещу 12МП. 36МП по 5к/с прави 180мп/с, коиот апарата обработва. 12мп на 9к/с прави 110мп/с. Явно не е толкова леснода направиш 36мп камера, която да цъка 9 или 10фпс. Е видяхме, че няколко години по-късно и Сони и Никон се справиха А99 пляска 12к/с с 42МП. Д850 мисля си също има доста респектираща серийна снимка. Просто по времето на Д800 Никон са направили най-доброто което са могли. А имай в предвид, че инженерите им са имали огромни предизвикателства с Д800 да направят АФ приемливо точен. Това което правят модерните ДСЛР-и е да ползват технология от 70-те години, която заради прости физични явления има доста грешки. Посредством невероятни технологии и математика да коригират грешките. Аз от доста години се отказах от ДСЛР заради тези грешки, но все пак уважавам усилията и сложността на проблемите, които никон и канон продължават да борят. А със всяко качване на резолюцията тия проблеми стават все по-сложни. Та преди да мятам критика как видите ли Никон ме цакат с топла бира бих се запознал с проблемите и постиженията на тези фирми, които заслужават уважение и респект

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-17 22:41

Кириле, щом си готов за снимки, чакам да ме потърсиш.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nimi   
Дата:   23-12-17 23:51

При използване на серия снимки да оставиш превю-то си е съществен недостатък и предпоставка да изтървеш нещо. Следенето на обекта само с едното око също не върши работа ;-)

Доста пуканки изядох [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   24-12-17 01:40

hotsnail
бг2014 като даваш изводи, които не са много верни подвеждаш хората, не ли?


Аз изводи не давам. Само споделям първи впечатления от нова и непозната техника- безогледалка. Сравнявам я с по-познатата - ДСЛР. И както с всяка нова техника - имам очаквания в бъдеще, които са по-големи от първоначалните.
Не търся съчувствие, а само колеги по-напред с материята, за да напредна по-бързо. Спорове - нямам с никой. За жалост вие (няколко колеги) в стремежа си да покажете колко сте големи разваляте всяка тема. И отгоре на всичко го правите нахално, нагло с обиди и хулене. НЕ става така. Освен конфронтация и противопоставяне друго не постигате. А културните колеги, които знаят какво знаят и колко могат не слизат на вашето ниво. И затова диалог НЯМА. С математика диалог няма да постигнеш.
Весели...!


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   24-12-17 01:50

off
bg2014,
я вземи докладвай лошите, лошите, лоши и нагли колеги на Админа, пък на добрите вземи по една близалка.
Изпий си млякото и си легни...

Боже кво доживех...[smilie5]

Весели...!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-17 02:00

НЕ се обиждайте. Моите забележки са по много конкретни неща, които написахте.

Иначе аз съм в общи линии силно положителен човек.

При ДСЛР например Никон Д3 е с 9 к/с (на фокус), а другият, по-нов с 5 к/с.
При Сони А7 е с по-бърз автофокус, а по-новия е подобрен в друго.
......
Само Тойота нарушава правилата (за електромобили), и само Фуджи нарушава традициите при безогледалките
(14 к/с) ...но не на ФФ тяло.


Без да се заяждам, но и А7 не е с особено бърз фокус, макар аз да си намерих начините да правя снимките които искам.

Безогледалните от край време гледат да вдигат к/с. Още НЕКС-7 имаше 10к/с макар и без да има работещ следящ фокус. Аз и с него имам снимки на подвижни обекти де....

https://lh3.googleusercontent.com/fjzR_HNnfRR5acn1Dl29WmG6lFKuEtFPzv1IfUZY230BzuojfSSfJWphfUq8RS6HkP...


https://lh3.googleusercontent.com/9wERLLWVYMJvvByVyzy-iaItvj7yUlthu6Ns06Lgx6-C7AbriZVdrwc65IQT1VagvT...


Знам, че не е шедьовър, но е достатъчно на фокус за аблума със спомени.



Публикацията е редактирана (24-12-17 02:04)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   24-12-17 12:59

Весели празници!



Публикацията е редактирана (24-12-17 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   24-12-17 13:18

off
bg2014,
като начало, пишеш глупости. Инфантилни при това.
Това първо.
Второ. Пишеш абсолютно извън темата. Ама абсолютно!
Трето. Направи си детски форум в детската градина, където ще можеш да се оплакваш на моля другарката, админа, Свети Петър и Дядо Господ.
Четвърто. Да хвърляш обвинения в задруга на някои потребители и админа против други потребители е признак на каквато и да било възможност за кртично отношение към себе си. (Мамо, мамо Иванчо ме би, той е лош, лош, лош.). Интригантство... Отврат направо!
Пето. Такова нещо, като теб е толкова под границата ми на чувствителност по отношение обида, че едва те забелязвам всред другия планктон.
Шесто. Имаш или прогресираща склероза, алцхаймер или друго заболяване свързано с деменция. Понеже, ако всичко ти беше наред, преди да пишеш, щеше да помниш какви глупости твориш в постовете си преди поредния глупав такъв.



Публикацията е редактирана (24-12-17 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Тед   
Дата:   24-12-17 17:10

Работата отива над мен на вендета по Коледа, ама то кой когато можа заколи прасето та... само да няма ножове.

Понеже съм некадърник ще ми позволите да си запиша некадърността под вашите писания.

 А7Р3 вс. 1ДХмк2 - може би прилично сравнение от световно неизвестни и некадърни фогорафи, без големи претенции спрямо балканските лъвове и юнаци.

Та: 1/ АФ- 1дхМк2 - оверал по-добре. Още повече, когато А7Р3 ползва канонски обективи, а масово с метакокалите ги ползват вскякакви балкански юнаци.
Да отбележим само - АФ с-ма на 1дхМк2 е the same с 5Дмк4, само че 1ДхМк2 има два процесора!

2/ Dynamic Range - митове и легенди:

https://s9.postimg.org/6a1q1mz27/Dynamic_Range.jpg



https://s9.postimg.org/8fw0w352n/Dynamic_Range.jpg


Tука се намеси 5дмк4, понеже има по-добра матрица от 1ДхМк2 - защо, защото има обективни некадърни дадености.
Видно от дпревю-то - при умопомрачителните +6 стопа - 5дмк4 е с +1/3 - от черното - но ако учите фотография в Кембридж, биха ви изгонили на момента, ако снимате на -6 стопа и им покажете роуа, както източноевропейските лъвове. Заминавате си директно.

3/ За далтонистите, цвят на кожа:

https://s9.postimg.org/944vf3gnz/Skin_Tone.jpg


Категорично непрофесионалните и некадърни фотографи отчитат по-добър в 1ДхМк2, като цвят и най-вече разработка в хайлайта. Тука проблемът съществува и при НИкон, което съм забелязал от колеги, когато сме били наети за една и съща сватба - там където започва косата и малко навътре е зле. Те понеже /никон/ не снимат на -1,-1/1.3 - та там става красота и с цвета и с други парцали.

4/ Щях да подмина за всички известни балкански фотографи, небезизвестния и некадърния световнонеизвестен фотограф, който дори на 7.12.2017г. снима с 5дмк4 пейзажи:

https://s9.postimg.org/gwvj72exb/Iurie_B.jpg


Ама да знаете не е само той.

5/ И една питанка -какъв % са ви пейзажите от общия ви снимачен потенциал ....т.е. колко пейзажа снимате на ден?

И оверал - от запад на изток - още никой не е сложил за 1-а цигулка безогледалка. Хубаво е, че ги има и имат пазарна ниша и сигурно ще се развиват. Но им липсват важни неща. Хубави ли са - хубави са.



Публикацията е редактирана (24-12-17 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   24-12-17 17:58

Тедчо,
още на първия кадър на Канон нема никой в сенките. Толкова за Канон.

Д_О_В_И_Ж_Д_А_Н_Е [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-12-17 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: gchokov   
Дата:   24-12-17 18:00

ТЕД на теб трябва да ти забранят да пишеш по форумите глупостите си. Добре, че не съм ти клиент, и никога няма да бъда на някой, дето се пише и кръщава Canon Photo, баси смеха.

Ти имаш ли едно твое лично мнение, или гледаш какво пишат хората по света? Защото до тук гледам се оповаваш на разни хора, които никой не знае за кой работят и защо работят.

Има ли някой, който е заложил на първа цигулка - има не само по света, ами и у нас. Ама си прекалено ограничен в canon photo, че да ти обясняват хората.

Като те знам как действаш, сигурно и горните кадри си фотошопнал набързо преди да ги покажеш тук, а?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: MrPhoto   
Дата:   24-12-17 18:46

Нямате си представа отсрани колко смешно и жалко изглежда на Бъдни вечер да се разправяте и обиждате за 10 сантиметрови пластмасови кутийки!
Весели празници на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   24-12-17 20:28

off
MrPhoto,
Светли празници!

И кой точно беше ти, че да даваш квалификация кое какво е?



Публикацията е редактирана (24-12-17 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Тед   
Дата:   25-12-17 00:05

Наясно съм, че не ви изнася и удряте с обиди, но да отхвърля обвиненията, че съм манипулирал някаква снимка. Поне тези, които ме познават, знаят, че не съм го направил:

https://s9.postimg.org/c9uj2hq73/Sony_A7_Mk2.jpg


На практика защо се получава така - просто мониторът ми е друг клас, различен от вашия. /това е 99 процента, 1 процент да е нещо друго /.
А за dynamic range, то и на dpreview си личи. Весели празници.
Кадри от тестове никога не съм манипулирал. Парцалите, постеризациите, липсата на преход лъщат като за световно.

https://s9.postimg.org/5xfdshn33/Sony_Effect.jpg


Нищо не е манипулирано. Изводите си ги правете сами. Който го харесва ...ОК...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fotograf123   
Дата:   25-12-17 00:31

Я кажи модела на монитора си ...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-17 02:26

Тед можеш ли, с няколко изречения без опити за сарказъм и оригиналност, да споделиш какво те вълнува?

ДПРевю бяха английски сайт, но амазон ги купи и сега са базирани в САЩ. Какво балканско и а там? Въобще не разбирам какво се опитваш да съобщиш?

Да на а7 е по-добър динамичния обхват спрямо каноните. Видно е и на твоите снимки ако имаш идея какво е динамичен обхват. Това не е болка за умиране. Хубавото на А7 според мен за хора снимащи с канон е, че спокойно можеш да добавиш едно такова тяло, за ситуации когато ти трябва.

Каноните си имат свои предимства и хората си ги ползват.

Сега има избор кеф ти без огледало кеф ти със.....какво те притеснява не разбрах само?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: illuminations   
Дата:   25-12-17 05:17

Като гледам има едно "занасяне" към сравняване на сензори на различни модели, което няма общо с това дали е DSLR или mirrorless по принцип.

Имам и двете, и откакто взех безогледалката, DSLR само събира прах.

mirrorless : по-лек, по-удобен, оптиката е по-малка и лека (фокусното разстояние от сензора е много по-близко)
DSLR: единствено че издържа повече батерията, друго не мога да кажа, че е по-добро.

Тази дискусия малко ми напомня преди години за "дали филм е по-добре или дигитално" - всичките закотвили на старите технологии, които не обичат нищо да се променя, защитават "своето" все едно им е футболния отбор ;)

весели празници [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: azsym   
Дата:   25-12-17 06:26

Моя не събира прах...ама сега е малцинство. И рядко излиза на разходка, за разлика от безогледалките.
Весели празници!


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-12/1513492593_P1270889.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   25-12-17 09:19

Честито Рождество Христово!


Давам ви пример как Тед вижда на своя монитор. Вие си направете сметка този шут на какъв смешен монитор гледа и дава акъл:))).......или може би манипулира снимките, което е по-вероятно, за да изглежда канона равнопоставен на безогледалките :)))))



http://images2.imagebam.com/50/b0/28/c8d3e7697931513.jpg



Цъкнете на линка от снимката за да я видите в цял размер


Не знам защо Теди дава за пример тази снимка. Тя е правена с Nikon D3200 и китов 18-55. Също така е снимана в GPEG и в най-малкия размер, защото имах малка карта. Снимката е правена с първия ми фотоапарат, когато знаех само как да го включа, но независимо това Теди няма нито една, която дори да е близо като качество до нея :))))

ЗАЩО ТОЗИ ПОСРЕДСТВЕН ЩРАКАЧ МАНИПУЛИРА ПРИМЕРИТЕ КОИТО ДАВА? [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Предполагам ви е ясно защо. Вижте само как дава примери с някакви гидове от 500пх дето имали пулс 99.8, като там дори домашни котки имат пулс 99.9 хахахх. Представете си какъв капацитет трябва да си , след като си вадиш изводите от 500px хах. Неговите идоли са туристически гидове, а не фотографи :)))

Теди, твоя канон не може да се опре дори на никон Д3200, а какво остава на някоя безогледалка.
Пийни една ракия и направи селфи с канончето. За друго не става.



Публикацията е редактирана (25-12-17 09:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »