Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: serjy   
Дата:   26-12-17 12:03

в битката DSLR vs. mirrorless най печеливши са телефоните [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: keri-di   
Дата:   26-12-17 13:03

Привет на всички,и Честита Коледа [beer]

Новак съм във форума и във фотографията.
Наскоро и аз закупих първата си камера със сменяема оптика.
Като всеки новобранец,и аз бях изправен пред трудният избор на система.
Не малко прочетох,много гледах и внимателно слушах,и направих своя избор!
За съжаление,основната информация я получих от външни източници-небългаро говорящи?
Научих доста неща за различните системи,и коя може да пресъздаде сфумата на изображението.За големината и броя на пикселите в различните матрици,и значението им за светочуствителноста и цветопредаването им на изображението.За различните технологии при матриците.За процесорите,и значението им за бързата и точна работа на апарата.За различните стабилизации на изображението,и коя как работи при различните формати матрици.За оптиката и байонетите,и как един голям производител се е "объркал"при избора на байонет,за безогледалната си ФФ система-макар,че от СИГМА са им казвали,че грешат?
Та от всичко което понаучих,разбрах,че перфектна фотокамера все още не е измислена!
Отчитайки всички преимущества,и недостатъци на различните системи,нуждите за които ще ползвам апарата,и разходите,които можех да си позволя,и един голям шанс-сега разучавам OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II-а си мечтаех за OM-D E-M1 Mark II!

ПОСЛЕСЛОВ
Живеем във много динамични времена?
И за съжаление,докато си мерим обективите,производителите ни съдират кожите,като ни дават технологиите-по лъжичка на полугодие?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-12-17 14:47

Еее, като кажете “Производителите ни съдират кожите!”
Лоши капиталистически чичковци, гледат все да оберат бедния, препатил пролетариат, че и на сила го кара да си купи апарат, а той завалията все се колебае, огледалка ли да бъде или безогледалка :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Hsathv   
Дата:   26-12-17 16:57

Точно пък във фотографския сегмент никой не ти съдира кожите даже напротив. Работи се с минимални надценки, че някой даже на загуба. То ако имаше голяма далавера и оборот, нямаше да останат само няколко фирми и то в незавидно финансово състояние. Скъпи били примерно обективите на Цайс и последните съдирали кожи. И какви кожи съдират? Двойка качествени стъкла за очила на Цайс са 1450 лева и то не от най скъпите. Един обектив примерно е 2000 лева. Ама вътре има 15 стъкла, отделно мотори, електроника, прецизно обработени детайли и не на последно място се плаща лиценз за ползване на протокола за комуникация с тялото. А оборота никакъв. Я продадат в България 20 обектива за година я не. На запад процентно пак същата работа. За сметка на това във всяка оптика поне един път седмично се продават двойка стъкла на Цайс. Сметнете колко оптики има в БГ и колко е обората от диоптрични стъкла. Е къде е кирията? От какъв зор изобщо Цайс да правят обективи, че да ги й продават по 1000 лева. На българина все някой кожата му съдира, ама като се хване с производство, вижда как стоят нещата в действителност.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-17 17:13

Ние да се видим къде и как живеем и с какви възнаграждения,пък да не се мръщим толкова на производителите.

С тази икономическа парадигма и с тези ибрикчии дето си ги докарваме на влас и ги търпим вече 27 години такива са реалностите тук.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: keri-di   
Дата:   26-12-17 17:25

Уважаеми господа!
И представа си нямате,каква представа си имам за някои неща,и за начините,с които"добрите капиталистически чичковци"ни правят подаяния-но това е друга тема?
Нямам намерение да споря!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-12-17 17:45

Интересно ми, за колко би оценил твоя олимпус, би ли споделил!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   29-12-17 21:14

Поздрави!



Публикацията е редактирана (31-12-17 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-17 21:34

Бях спрял умишлено да репликирам bg2014, за да видя до къде ще стигне профанизмът на този индивид.
Престани да пишеш.
Престани да пишеш глупости във форум, който се чете от хора с всякаква квалификация.
На едните си им смешен - другите ги заблуждаваш.

Вземи се научи първо да боравиш с техника преди да пишеш.

Не може ли да ти стигна до някой синапс, че пишеш глупости бе човек?
Приеми, че ти трябва време преди да пишеш неща, които да са от полза на другите. Сега не можеш, щото не знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-17 21:49


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-12/1513388000__DSC0315_ICC_Change_resize.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-12/1514577247_3a_ICC_Change_resize.jpg



Липсващите цветове на тъмно. Нонсенс!



Публикацията е редактирана (29-12-17 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   29-12-17 22:18

Не се стряскай. И аз имам снимки на тъмно с цветове.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-12/1513717553_20171214-213204.JPG



Това не ми пречи да видя разлики при сравнение. Не се връзвай и не се комплексирай. Давай го с усмивка.
Има какво да догонват безогледалките все още. Това казвам. Нещо неясно?
Айде със здраве!



Публикацията е редактирана (29-12-17 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-12-17 22:48

Тая тема е тотал щета... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: lamerko   
Дата:   29-12-17 23:33

bg2014: вземи и разкарай това Сони - явно не е за теб. Не го възприемай като "хейт" - в няколко теми съм коментирал моята истина, че не е важно техниката какви параметри и възможности има, да това да ти допадне и да се "сработиш" с нея. При теб не се получава - няма да бъдеш доволен от камерата дори след като и научиш копчалъците, видовете светлина и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   30-12-17 00:56

Нещо ви заболя ли?
Фокусът е бетон. Няма две мнения. Почти като Никон 7200 с китов обектив.
Нали не сте давали пари вие. Защо ми даваш акъл?
Аз искам да видя разликата между двете системи. Не се притеснявам да ги видя. И да ги кажа открито.
Дали ще стане не е важно. И какво да стане? Снимам си с кеф и със Сони А7, но постоянно го сравнявам с Никон. И виждам разликите. Да не съм сляп.
Сони са спестили толкова много, че е обидно. Не им прави чест, че различните екстри ги предлагат като ъпдейт по 5-10 долара на парче. Това, което за Никон с стандарт, което е входно ниво за Никон и Канон за Сони ФУЛФРЕЙМ е допълнителна покупка. Смях.
И стига сте опявали безогледалки та безогледалки. По-добре човек да си купи кола и последен модел телефон вместо безогледалка. След някоя друга година може, но сега ...за втора камера бива.
Днес снимам кучетата си. Трудна работа. Докато снимаш с този бъгав фокус през визьора и кучето гледа другаде или затваря очи. То не е модел/човек да изпълни задачата. И фокус има винаги, но не когато трябва, а малко ...с 1/100 по-късно. А...забравих и не се съобразих. Сигурно не знам как да натискам "спусъка на пистолета".

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fotograf123   
Дата:   30-12-17 01:47

[shtrak] Автор: bg2014
Дата: 30-12-17 00:56

Нещо ви заболя ли?
_____________

Да мен лично нещо мн. специфично[smilie18] Шегичка та да съживим темата[smilie18][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: mugen   
Дата:   30-12-17 02:11

bg2014
След някоя друга година може, но сега ...за втора камера бива.




Значи ти на базата на няколко годишна камера заключи, че след някоя друга годинка, (което всъщност е сега [smilie21] ) можело и да стане. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: colorphoto   
Дата:   30-12-17 04:03

bg2014: Така като чета разбирам че пишеш щото те е яд че си купил А-7.

Ама дадената камера и Сони не може да са ти виновни че ти си направил неправилен за теб избор на модел,че не си прочел и изгледал внимателно многото мнения и сравнения в мрежата и не си си направил труда да изпробваш различните Алфи и обективи за тях и тогава да купуваш.

Също така имам усещането че още не си наясно как да изкараш оптималното от камерата с майсторлък и май чакаш апарата сам всичко да настройва напълно автоматично без да си правиш труда да му задаваш правилни настройки в зависимост от различните ситуации.

И продължаваш да обобщаваш за всички безогледални марки и модели,без даже да си снимал с друга Алфа или с друга марка безогледалки.

Пишеш сега тука като от последна инстанция ама всъщност преди да започнеш аванюрата си с А-7 не си чел...



Публикацията е редактирана (30-12-17 05:06)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Pavlov   
Дата:   30-12-17 07:36

@lamerko:
Споко, ще го разкара. Дай му малко време да се наиграе, и ще го видим в Базара [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   30-12-17 09:45

Не, не ме е яд, а съм разочарован. Чета си аз от месеци за Сони безогл. колко са страхотни. Във всяка тема/въпрос за ДСЛР се препоръчва извън въпроса да се купи безогледалка. Няма лошо- модерно, нови технологии, бъдеще. И го следваме с което допринасяме за развитието на технологиите. Сега един колега е пуснал тема за сравнение на двете системи. Всеки си споделя радостите и мъките. Един мечтае за безогледалка и се чувства изостанал с неговия ДСЛР, друг натрапчиво и нахално допринася за това усещане с постоянното богоговеене пред новата технология. Всеки със своята истина. И аз съм част от следовниците на новото, но не следвам сляпо. И не ме е страх да споделя разочарованието от новата, но достъпна технология. Дали мога да снимам ...не е важно. Важото е какво усещам по време на самото снимане. И това усещане е всичко, което трябва да следва човек/фотограф. За това иде реч, а не да си мерим мерниците.
С безогледалката стават страхотни кадрите, дори няма нужда от обработка. Но, усещането, че изпускаш момента, че не контролираш мига е кофти.
Сега разбирам от личен опит защо професионалистите си снимат с ДСЛР, а за втора камера допускат и безогледалка.
Вероятно с новото SONY A9 на добра цена нещата са оправени. Дай Боже всеки да се убеди от личен опит!
Гледам всеки препоръчва него. Явно съм изостанал от вас. Много собственици на Сони А9 сигурно има сред вас.
Блазе ви! Направо ви завиждам...
Поздрави!



Публикацията е редактирана (30-12-17 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   30-12-17 09:51

PhotoBo написа/помоли:
Дата: 01-09-17 15:59

Така, пускам тази тема в петък - деня на майстора, но при желание може да подходите и сериозно към нея!
Иска ми се да обобщим (към сегашния момент) за кой коя система е по-подходяща и защо?!
Ще ми се включванията ви да касаят повече предимствата според вас на едното, вместо да се изтъкват недостатъците на другото! Или иначе казано нека всеки каже защо предпочита DSLR пред безогледалка или обратното, защото получава ...какво?
Нека запазим добрия тон на общуване - нещо, което липсва доста често напоследък, когато в една тема се намесят двата вида системи.

Провокиран съм да пусна тази тема и защото във (почти) всяка друга тема свързана с техника се намесват и двете системи, без дори да е желано това! - Ами давайте имате думата, след като държите да я имате - темата е за това.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: MrPhoto   
Дата:   30-12-17 10:11

той "колегата" сравнява сензорите на a7 и d7200 и страда как първият е два пъти по-добър :D Още не е опрял до фокуси-мокуси.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   30-12-17 10:24

Умирате да говорите от името на друг. Царе сте, ей....
Той колегата..., те сензорите..., фокуси-мокуси.... Не вървиш!
Започнал съм със Зоркий 4 и ч/б филми.
Сони А7 е на светлинни години. Дали го разбирам, а?
Или ние ядем доматите с коловете за по-вкусно. Не ставай смешен.
Вероятно ти си собственик на безогледален Сони а9? Нали?
Вие различно мнение от ширпотребата и папагалството не понасяте май?
Темата е за всички. Все пак благодаря, че няма обиди! Напредък ...
Инфо за размисъл на ощипани девойки.
Сони технология
До догодина!



Публикацията е редактирана (30-12-17 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: marvesss   
Дата:   30-12-17 11:20

bg2014 - хората ти се дразнят, защото изглеждаш технически грамотен в изказа си и всякаш нарочно саботираш "безогледалките", като им сравняваш най-слабите страни срещу най-силните на DSLR, което може би го считат за тролене :)

Още с излизането си за Sony A7 знаехме от ревюта преди да сме го пипнали, че е със сравнително бавен фокус дори срещу тогавашните си съперници в безогледалния свят. Примерно Sony A6000 е с по-бърз фокус, Olympus OMD-тата също. Sony A7 е тромав фотоапарат, който излезе, за да наложи стандартна с първия в света масов фул фрейм безогледалчец (изключвайки Leica, които по много причини няма как да са за масовката, не се и целят там).
Отделно от това, ти допълнително го спъваш този апарат с 28-70 и FE50/1.8, за които на всякъде се споменава, че са БАВНИ на фокус обективи (реално на A7II и нагоре се забързват малко), предполагам bg2014 ти си знаел предварително за това, или ако не си, е било добре да се информираш преди покупката им с прочитане на поне едно ревю.

Никой от нас с опит с безогледалки и DSLR не е очаквал Sony A7 да може да фокусира с бързината на DSLR.

Ако те прави по-спокоен, аз мога да потвърдя, че дори A6300 (един от най-бързофокусните съвременни безогледалчести) е по-бавен от Canon 1000D (един от първите DSLR-и), което се забелязва най-вече на слаба светлина.

Sony A7 няма как да яде цвета, но е факт, че Sony цветните профили в Adobe са особени, понякога с нереални или измити нюанси... От скоро имам X-Rite Color Checker Passport и си правя профили с него, цвета се преражда... трябва да си изтеглиш от някъде готови профили за Sony-то, ако редактираш на Lightroom/Photoshop и си свикнал с цветовете на Canon/Nikon/Pentax.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: MrPhoto   
Дата:   30-12-17 11:21

не, аз съм собственик на д90 с обектив сигма 90 2.8 от 1988г :D

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Pavlov   
Дата:   30-12-17 11:23

Автор: marvesss
Дата: 30-12-17 11:20
Ако те прави по-спокоен, аз мога да потвърдя, че дори A6300 (един от най-бързофокусните съвременни безогледалчести) е по-бавен от Canon 1000D (един от първите DSLR-и), което се забелязва най-вече на слаба светлина.

Благодаря ти - току-що ми спести няколко хиляди лева [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »