Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   14-04-17 14:16

Имаме познал точните килограми[smilie5]. Наздраве[beer]!
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   14-04-17 16:06

Аййй ... да са включа и аз с едно [beer]

Как ша прекарате празниците уе - някой нанякъде ша ходи ли?
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   14-04-17 16:48

Не знам как да ти кажа Слънчо, аз съм малко кат писмо без марка[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   14-04-17 18:11

Аз съм си домосед. Няма да мърдам много[smilie18]. С трета бира - наздраве[beer]!

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-17 19:29

и аз ще съм тука за празниците, все по-трудно си харесвам дестинации вече.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-17 21:59

абе хора, в съседната тема гледам се изтребиха да спорят що е то НАСА и имат ли Аполо и Луната почва у нас, аз като тотален ламер нямам и идея да се намесвам при тези гурута по материята, но си имам скромно на стената ето това:


https://c1.staticflickr.com/3/2933/34036244455_18252cd18a_b.jpg



Малко ... но от сърце!
Аре наздраве от мене, че никой не обажда [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   14-04-17 22:53

Абе и аз уж си пратих името на платинена плочка до Марс, ма кво от тва ...

За съседната тема - никой не се сеща да помисли как изобщо е възможно да се преодолее радиацията в двата (да, не един а два...) радиационни пояса около Земята ...
Всички спътници и космически станции са на орбита под тези пояси, защото иначе електрониката нямаше да функционира ... А за човека тя е направо смъртоносна. Има няколко случая, в които капсули с космонавти са се доближавали до тези пояси, и космонавтите са споделяли за нехарактерни проблеми със зрението и слуха, общи здравословни проблеми и откази на ел-оборудването в капсулите...
Та кажете ми сега, как с технологиите от онова време лентов фотоапарат (па било той и Хаси) ще направи такива ясни и резки снимки на нещо на Луната ... би трябвало на кадъра да има само ужасен шум...
Изобщо даже не поставям въпроса дали американчетата са стигнали до Луната ...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-17 23:20

нека не задълбаваме в тази посока наистина ...
я аз нещо друго идиотско да питам: това въпросното хаси 500 ел с 80 милиметровия планар ако се купи днес, има ли някакъв шанс да се подкара [smile] Признавам си, че имам супер бегла идея как сработва това чудо.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   14-04-17 23:40

Ми честно казано - нямам си идея ...
Ма кат почнахме темата за Космоса ... да ви почерпя едно невероятно :

Tides From Nebula - Now Run

Ся некой от вас пак ша мрънка, че било умрело - да, ама не ... Яко е, ма требе да имате душата за да го чуете!!!

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   15-04-17 00:18

God Is An Astronaut - Echoes

Ба* ма*а му ... да му мислят съседите - направо им завиждам, че за толкоз време най-сетне започнаха да слушат хубава музика [smilie18]

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   15-04-17 00:37

Цитирам си мнение от съседната тема за космос, луна и т.н.
Оборете ме, ако греша ...

"Как мислите че е възможно човешко същество да оцелее след преминаване през двата (!!!) радиационни пояса на Земята на отиване и връщане до онова нещо, наречено Луна ?

Много и все сериозни научни източници твърдят, че облъчването в двата пояса е невъзможно за преодоляване от човешко същество ... затова и всички спътници и космически станции орбитират (евентуално де...) под нивото на тези пояси.

Все още ли мислите, че с онази допотопна техника от 60-те НАСА е могла да направи ония кристални снимки "от Луната" напук на цялата радиация и други физически ограничения???

Да ви напомня само, че "безопасното" сканиране по летищата ви прави лентите ЛИЛАВИ ... какво остава за стократно по-голямо ниво на радиация...

Ще си отворите ли очите най-сетне???"
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: lamerko   
Дата:   15-04-17 00:51

И до Марс си напълно възможно пътуването, а там си говорим за много сериозно време в космоса. Радиацията не е постоянна величина - има си "приливи" и "отливи". Както и да е, но основния въпрос към любителите на драмата вече беше зададен - при жестоката конкуренция, която са имали тогава двата блока (фактически тогава кражбите на технологии, теории и направо конструктивни схеми са били такъв размер, че успехите и на едните, и на другите всъщност са общо дело) - жащо тези конспиративни теории не се поддържат официално от руснаците - нито тогава, нито сега? Ако някой може НАИСТИНА да докаже каквото и да било, а и имащ интерес в тази насока, то това са точно те?

А и да... защо индийците наляха масло в огъня с кадрите на едната тяхна лунна сонда, която прелетя над едната "холивудска" сцена? [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   15-04-17 00:57

Ми отговора е много прост ... А именно че "совите не са това, което са" ...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: lamerko   
Дата:   15-04-17 01:04

Слагам те в раздел "вегани" на моя класификатор [smilie5]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-04-17 01:16

vkk1 кво е тва на стената ти баце... ?
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: steeens   
Дата:   15-04-17 01:31

vkk1 написа:

> нека не задълбаваме в тази посока
> наистина ...
> я аз нещо друго идиотско да питам:
> това въпросното хаси 500 ел с 80
> милиметровия планар ако се купи
> днес, има ли някакъв шанс да се
> подкара [smile] Признавам си, че имам
> супер бегла идея как сработва това
> чудо.
Проблема би трябвало да са батериите. Ако има подходящи би трябвало да си работи както трябва...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   15-04-17 08:53

Добро утро, майтапчиите! Аз, като земен обитател с никви амбиции за снимане в космоса, да ви питам - омесихте ли козунаците? При мене вече втасват[smilie5] [cool].

https://www.youtube.com/watch?v=eLY_jmdPpeg


 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-04-17 09:49

Добро да е на всички кат си рекъл ! Козунаци няма. В смисъл няма омесени, има готови[smilie18] [smilie18]...ама не ми е до тях, днеска ми се снима, че да видим...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   15-04-17 17:08

Мале-е, кво е туй мъртвило? Да не се редите още за козунаци[smilie18] [beer]

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-04-17 17:16

Излезнах да снимам, намерих си два готини модела. Уж беше облачно, кат пекна едно слънце и еба мамата на пейзажа. Ся ша пробвам в 19ч. Абе с две думи днеска обикалям само кат на умрял душата.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   15-04-17 18:16

Айде весели празници и от мене, с козунаците и ние не сколасахме, но яйца има [smile]


https://c1.staticflickr.com/3/2938/33922349261_3da8273e92_b.jpg

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   15-04-17 18:25

jk, ами давай ги в контражур, тя 50-ката носи много. И аз колко съм псувал с това слънце, кат няма и едно дърво, или пък има, а фона гори та гори ... [smilie5]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   15-04-17 20:31

Слънчоглед, да не гледаш японски пъдпъдъци[smile]?

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   15-04-17 20:46

ако към мен е въпросът, да, пъдпъдъчи яйца са тези малките.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-04-17 21:20

vkk1 тъй и не ми каза какво е тва дето е на стената ти, че го гледам и нищо не моа да вдяна, па ми стана любопитно.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена