Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150  151  152 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 14:24

[beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 14:24

Няма лошо да те троли, но нали каза, че темата била полезна и интересна. Може поне нещо някой да научи, ако и да не сте точно вие двамата.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 14:27

[smilie5] Каквото искам да науча, го научавам. Но не тук и не от вас. Виждам тук доста иначе готини хора, заслепени/ослепени/ от науката. Новата и най-добра религия![smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 14:28

Не, не можем да я броим за 0, защото не е. Ако за дадени сметки може да се пренебрегне, защото е много малка и не ни интересува, то за други може да ни интересува, нищо че е малка.



Искаш ли да ми кажеш посоката на силата, с която трябва да подействаме на фърчащата слива или те е страх, че ще се види, че не знаеш за кво приказваш?

Ако пък искаш, можеш ти да ми обясниш за центробежната и цинтростримителната сила. Аз ще науча нещо ново и ще съм по-малко заслепен от науката.



Публикацията е редактирана (04-06-17 14:29)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 14:40

https://www.youtube.com/watch?v=S_JgYXp9_UU


Бат Сали, след като написа откровени глупости, вече не ми е интересно да си общувам с теб. Все се надявах, че може да минем на по нормално ниво, но явно съм се излъгал в теб. Случват се често тия грешки. Особено при наличните вече професионални деформации при някои от пишещите. Все пак благодаря, че поне смяташ Леонардо и за инженер. Така ми остава една мъничка надежда, че има вероятност някога да схванеш какво се опитвах да кажа.[smilie5] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (04-06-17 15:19)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   04-06-17 14:46

> Автор: steeens
> Дата: 04-06-17 13:29

> batsali, да караме по ред задачите , а? Помолих те за нещо просто,
> да ми опишеш действието на центростремителната сила, която държи
> водата до стената на цилиндъра и създава илюзията за гравитация на
> всеки стъпил там. Кларк го е измислил просто, само дето грешно
> пише за центробежна сила.

steeens, не можах да разбера - водата от коя страна на цилиндъра е? Щото ако е от вътрешната му ми се струва, че й действа центробежната сила и натиска към цилиндъра. Както като въртим кофа с вода - водата не се излива, а се стреми към дъното на кофата (навън от центъра на въртене).

Картинка от нета:

http://i.imgur.com/YVKH83p.jpg

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 15:15

b0bb0, от вътрешната страна е естествено.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 15:26

Но на повърхността на Земята хич не е нулева. За съвременните научни методи също не е нулева. И така докъдето се простира човешката активност не можем да пренебрегнем гравитацията на Луната, че и на другите тела от Слънчевата система.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lucky55   
Дата:   04-06-17 15:35

batsali написа:

> Така. Има една самотна слива, която
> се движи в абсолютно празна
> вселена с постоянна скорост по
> права посока.
>
>
> Работим за по просто в 2 измерения.
> Ако искаме сливата да почне да се
> отклонява наляво от
> първоначалната си посока трябва
> да ѝ подействаме с някаква сила.
> Каква трябва да е посоката на тази
> сила - от дясно нялаво или от ляво
> надясно?

Има ли някаква уловка тук? При празна вселена няма да имаме никакво отправно тяло, спрямо което да се измерва скоростта на сливата.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 15:40

Няма уловка. Задачата е опростена само до изменение на посоката на движение. Без скорост, без време и в 2D.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 15:47

Щом няма скорост и време, за какво движение става въпрос?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 15:53

asahi, време няма как да няма. Ама то на steeens, вече му се отщя да научи нещо, няма смисъл май да се абим.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 15:54

Всъщност има вариант да няма дреме, ама ше им стане още по-непонятно. [smilie5]


Който иска може да потърси на руски, най-нелъжовния език, за центростремителната и центробежната сила. Няма да прочетете нещо по-различно от това, което вече горе обясних. Ако сте виждали дори на снимка ъглошлайф и сноп искри, също може да ви светне нещо, ама май няма шанс.



Публикацията е редактирана (04-06-17 15:58)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 15:57

asahi написа:

> Но на повърхността на Земята хич
> не е нулева. За съвременните
> научни методи също не е нулева. И
> така докъдето се простира
> човешката активност не можем да
> пренебрегнем гравитацията на
> Луната, че и на другите тела от
> Слънчевата система.

Много хубаво, ама без примери не става. Дай нещо за пример, различно от приливите и отливите на океана, къде другаде се изчислява влиянието на Луната в практиката...интересно ми е колко ще ти е дълъг списъка.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 16:00

Взима си под внимание при изчисления на орбити на сателити. Steeens, кажи посоката на силата върху сливата, че да продължа.....

Искам стъпка по стъпка да ти покажа защо и какво става, да можеш сам да се убедиш, че е така, а даен кажеш после, че нещо съм прочел някъде и само го повтарям.



Публикацията е редактирана (04-06-17 16:01)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 16:01

batsali написа:

> Всъщност има вариант да няма
> дреме, ама ше им стане още
> по-непонятно. [smilie5]

[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ми то има и други варианти дето не си се сетил за тях...[cool]

Не се аби наистина, наистина е безинтересно. А какви хубави проблясъци имаше за същността на нещата...ама вече вероятно и си ги забравил...[beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 16:04

Може с молитва и добри пожелания да стане, верно не се бях сетил....
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 16:15

За хора, които имат самочувствието да са по-учени от учените и набарали Истината, разбрали Лъжата, сте много гадни - не щете да противодействате на Злото и да отворите очите на Заблудените, а ги оставяте да продължават да киснат в илюзии и лъжи. Така не сте ли на страната на Сивите, Рептилите, Плана? Защо им помагате да продължават да ни държат на тъмно? И на вас ли плащат? [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lucky55   
Дата:   04-06-17 16:17

Признавам си, не съм в час с тези идеализации и празни вселени. Но ако си представим нещо по реално, а именно, че се намираме някъде далеч в междузвездното пространство, то тогава състоянието на покой от една страна, и равномерно праволинейно движение от друга, са всъщност едно и също състояние. Спрямо някоя звезда, скоростта ни ще бъде еди колко си, спрямо друга пък, ще има друга стойност, може да има и такива звезди, спрямо които скоростта ни ще бъде нула. Ще сме в състояние на безтегловност. Ако обаче включим двигателя, определено ще почувстваме, че се движим - дотогава докато трае ускорението. Освен това ускорението ще създаде усещане за гравитация, ако е точно подбрано и равно на земното ще се почувстваме, все едно че сме на Земята, ще усетим, че има посоки за горе и долу. След като обаче корабът престане да се ускорява, без значение каква скорост е достигнал (да не забравяме, че тази скорост пак е относителна, но ако приемем, че я измерваме винаги спрямо една и съща звезда), то тогава отново изпадаме в състояние на безтегловност.

Така де, не знам доколко този пример може да се сравнява с идеализацията за празната вселена и сливата, но за да може сливата изобщо да усети някакъв тласък, някаква промяна, ще трябва да си включи двигателя, ако има.[smilie5]



Публикацията е редактирана (04-06-17 16:19)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 16:21

Идеализациите са, за да се намали шанса да отклонят темата, като не им е удобно и усетят, че тоя спор ше го загубат на следващия ход. Ако не напиша, че няма нищо в тая хипотетична вселена освен сливата, ще почнат да ме питат колко влияят звездите дето са на майната си, сливата има ил приятели, откъде идва, накъде е тръгнала, ама защо отива там......... [smilie5]

lucky55, идеята на идеализациите е да се премахне всичко излишно за разбирането на даден проблем. Хората, които не са вавътре в нАуките, си мислят, че като се каже "симулация", "идеализация" и подобни, тва значи, че някой очилатко нещо е сънувал и си измисля неща, които като ги смитне са тотално грешни и не се отнасят към нищо в реалната реалност. В реалната реалност винаги успоредно влияе всичко, но от комбинацията от много различни влияния става много трудно човек да схване какво се случва. Затова първо се разлага даден проблем на по-прости проблеми анализират се поотделно и после ефектите се комбинират. Ако не го направиш тоя номер не можеш да откриваш и нови неща, които никой още не знае, защото не можеш да отделиш ефектите, които знаеш как се случват, за да остане само това, което не занеш, да го измериш и да се опиташ да разбереш защо се случва.



Публикацията е редактирана (04-06-17 16:30)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 16:30

batsali написа:

> За хора, които имат самочувствието
> да са по-учени от учените и
> набарали Истината, разбрали
> Лъжата, сте много гадни - не щете да
> противодействате на Злото и да
> отворите очите на Заблудените, а
> ги оставяте да продължават да
> киснат в илюзии и лъжи. Така не сте
> ли на страната на Сивите,
> Рептилите, Плана? Защо им помагате
> да продължават да ни държат на
> тъмно? И на вас ли плащат? [smilie5]


[smilie5] Тия изводи откъде ти хрумнаха? И кажи сега нещо за Сивите, щом знаеш за тях. Кои са тия сладури? [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 16:32

Знам ли, може да са и зелени, все пак са рептили... С холограма ли се прикриваха да изглеждат като редови човеци, как беше? [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 16:37

batsali написа:

> Идеализациите са, за да се намали
> шанса да отклонят темата, като не
> им е удобно и усетят, че тоя спор ше
> го загубат на следващия ход. Ако не
> напиша, че няма нищо в тая
> хипотетична вселена освен
> сливата, ще почнат да ме питат
> колко влияят звездите дето са на
> майната си, сливата има ил
> приятели, откъде идва, накъде е
> тръгнала, ама защо отива там.........
> [smilie5]
>
> lucky55, идеята на идеализациите е да
> се премахне всичко излишно за
> разбирането на даден проблем.
> Хората, които не са вавътре в
> нАуките, си мислят, че като се каже
> "симулация", "идеализация" и
> подобни, тва значи, че някой
> очилатко нещо е сънувал и си
> измисля неща, които като ги смитне
> са тотално грешни и не се отнасят
> към нищо в реалната реалност. В
> реалната реалност винаги
> успоредно влияе всичко, но от
> комбинацията от много различни
> влияния става много трудно човек
> да схване какво се случва. Затова
> първо се разлага даден проблем на
> по-прости проблеми анализират се
> поотделно и после ефектите се
> комбинират. Ако не го направиш тоя
> номер не можеш да откриваш и нови
> неща, които никой още не знае,
> защото не можеш да отделиш
> ефектите, които знаеш как се
> случват, за да остане само това,
> което не занеш, да го измериш и да
> се опиташ да разбереш защо се
> случва.
>

>
> Публикацията е редактирана (04-06-17
> 16:30)


БатСали, добре илюстрираш тезата си, която поначало е куха. Никой нищо няма да загуби или да спечели от опита ти да докажеш една глупост. Още преди няколко хиляди поста ти казах, че подхода ти е грешен. [smilie5] Но ти упорито не вдяваш за какво всъщност ти пиша. Здраве да е...[beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 16:41

Ако беше казал в прав текст, можеше и да разбера.


То така и баба знае - "Знам, ама няма да ти кажа!" [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   04-06-17 16:42

steeens, ами напиши го като хората - ясно и конкретно, без недомлъвки, че да вденем каква е тезата ти.

 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150  151  152 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена