Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  89  90  91 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   03-05-17 11:41

Имитев разумния човек се вслушва в градивна критика и така израства. Във случая със съмненията за лунната афера,няма как да не се смееш и подиграваш на тоя фарс от страна на НАСА. Ти не прочете ли в самото начало подигравките на съмишлениците си към Русия и сипането на помия върху мен? Направих само един коментар за Холивуд и това как гледаме едностранчиво на нещата. Совалката освен декор и музеен експонат я няма от 2011. Филма "Гравитация" е 2013г Сега сложи ръка на сърце и си признай пред себе си щеше ли да продължи тая тема ако се бяха приели тия няколко факта? А залитането към лунната афера е едно отражение на днешния свят манипулиран от СМИ. Мисля ,че думите на един бивш президент на САЩ ,като Клинтън тежат повече от всяка ваша дума на опоненти.[smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   03-05-17 11:58

Като ще 'бориш' НАСА с игрални филми от Холивуд - давай направо с Междузвездни войни и Стартрек
Какво е СМИ?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   03-05-17 11:58


Прав си за критиката и израстването.

Но според мен хамериканите са ходили на Луната. Няма доказателства до момента, че не са и че всичко е лъжа. Вие също не приведохте такива.

Не съм намерил за какво да се закача от всичко, което изписахте, като потвърждение на вашата теза.

Не приемам доказателства от вида: "Може да бъде фалшифицирано -> следователно не е вярно". Трябва да докажете, че е фалшифицирано.

Имай предвид, че съм се образовал под руско влияние и говоря сравнително свободно руски. Имам регистрации в доста руски сайтове за обмяна на опит в сферите, които ме вълнуват и в никакъв случай не съм русофоб в технически аспект. Харесвам също младите, красиви и усмихнати рускини. Не съм и американофил - там е най-гадната храна в света. Ходил съм 2 пъти за по няколко месеца. И като цяло не ми допада начина им на живот. Имат много малоумни решения в строителството, строят нетрайно. Но това си е мое мнение и мои впечатления. Двете нации имат както добри, така и лоши страни. И имат инвазивна външна политика - защото притежават големи бомби и много автомати. Ако трябва да избирам къде да живея - ще предпочета САЩ пред Русия.

Съжалявам, ако съм засегнал някого. Не ми е била това целта.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   03-05-17 12:24

https://en.wikipedia.org/wiki/Narcissistic_rage_and_narcissistic_injury


https://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_projection
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 13:04

Конспиративни теории за фалшификации по програмата Аполо

Предистория и проучвания
Първата книга посветена на темата е „Ние никога не отидохме на Луната: Американската измама за тридесет милиарда долара“, издадена от Бил Кейсинг през 1974 г., две години след прекратяването на програмата Аполо.

Режисьорът Питър Хаямс през 1978 година създава филма Козирог-1 в който показва фалшифицирана мисия до Марс, заснета изцяло в студио. Използваният летателен апарат неимоверно много напомня лунния модул на Аполо, което става причина за спекулации и най-вероятно слага началото на разпространението на коспиративните теории за фалшифициране на стъпването на Луната. Това съвпада и с периода след войната във Виетнам и аферата Уотъргейт, когато доверието на обществеността в държавните институции е силно намаляло. Така например Чарлз Джонсън, президент на „Международното общество за изследване на плоска Земя“ отхвърля идеята, че човек е стъпил на луната, твърдейки, че кацането е режисирано в холивудско студио, по сценарии на Артър Кларк.

Според проучване от 1999 г. на „Галъп“, 6% от населението на САЩ вярва, че стъпване на човек на Луната не е имало, докато 89% са убедени в достоверността му[3]. Обвиненията са често отхвърляни като несъстоятелни от учени, техници и инженери, както и от НАСА и от астронавтите на съответните мисии.

Скептиците стават 20% след излъченото на 15 февруари 2001 г. предаване по Fox озаглавено Конспиративна теория: Кацали ли сме на Луната? Предаването е гледано от 15 милиона зрители.

Проучване в Русия от 2000 година показва, че 28% от населението не вярва, че американците са стъпвали на Луната. Подобно проучване през 2009 година в Англия показва 20% скептицизъм. Процентът на младите американци (между 18 и 25 години), които се съмняват в достоверността на данните за кацане на Луната е 25%. В книгата „Човек на луната“, публикувана през 1994 г., Андрю Чайкин споменава, че по времето на мисията Аполо 8 през декември 1968 г. подобни теории за конспирация вече са съществували.[smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: localhost   
Дата:   03-05-17 13:09

Повече от 50% от американците не знаят къде е България - следователно не съществува. Край. Точка.


[smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: шдфдшд   
Дата:   03-05-17 13:11

..следя темата с интерес , за да разбера дали хората са стъпвали на Луната или не са..
..но , даже и да се окаже , че не са , дълбоко в душата си вярвам , че някой ден Луната ще бъде покорена !...[smilie8]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: idoru   
Дата:   03-05-17 13:23

Луньо, Луньо, земо македонска, и тебе ли ке те делиме!
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: localhost   
Дата:   03-05-17 13:28

Тъкмо това си мислех - ако не се докаже нищо да зема да скокна до там и да побия македонското знаме [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 13:36

https://img.purch.com/h/1400/aHR0cDovL3d3dy5zcGFjZS5jb20vaW1hZ2VzL2kvMDAwLzAxNi80Mzkvb3JpZ2luYWwvaW1...


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 13:37

https://img.purch.com/h/1400/aHR0cDovL3d3dy5zcGFjZS5jb20vaW1hZ2VzL2kvMDAwLzAxNi80MzUvb3JpZ2luYWwvaGF...


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 13:38

http://www.collectspace.com/news/news-040412c.html


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 13:39

"Certainly, if I have anything to do with it, it is not the end of IMAX space movies," Myers said. "For the moment we cannot fly IMAX film back and forth to space because there is no transport for it. Until we have a transportation system on a regular basis going back to the station, we can't fly IMAX film because it can get radiated if it stays there a long time."

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 13:44

И отново!

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   03-05-17 14:55


Нали се сещаш, че чичката прави пари докато антиконспирира НАСА?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 15:04

Нали се с сещаш,че и НАСА и тия покрай нея също са направили парички?В такъв случай лекторите които правят такива презентации против теорията за конспирацията и лунния заговор и те получават парички?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-05-17 15:29)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   03-05-17 15:07

Да де...

Само ние не правим в момента... Тъпо...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 15:09

Това се казва парадокс. Земята е кръгла,а се шибат на всеки ъгъл.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   03-05-17 16:26

Ta като заговорихме за парички - САЩ имат население към май 2017 325 милиона жители. Ако напишеш книга и накараш 0.1% от населението да се заинтересува и да я купи това са 325 000 тираж. А бе 100 000 да продаде си е пак $200 000 авторски хонорар. Може и повече ако работиш за голямо издателство. Повечето хора там ги изкарват тези пари за над 2 години. Излиза, че писането на конспиративни теории, за които има пазарна ниша, докарва едни хубави парички. Евала на таланта на такива писачи!

Какво печели руският автор Серьожка Пишкарьов? Ако дръпне хонорарче от някой спонсориран идеологически институт (има такива доста там) може да направи едни 6 средни месечни заплати. За онези условия е супер. Ама най-често го прави за някоя телевизия. В повечето случаи материалът не е авторски, а е преводен от онези гадни кравари, дето смучкат дебелите хонорари. От писане на книги товарищ Пишкарьов кинти няма да изкара, въпреки че населението на Русия хич не е малко. Четенето не е на мода.

Къде сме ние? При шараните, дето могат да налапат голата кукичка или да гонят други вкуснотии. По-късно ще ви разкажа истинска история с руснак и Луната.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 16:43

http://www.us4bg.org

http://www.bghelsinki.org/bg/


Ако дръпнете хонорарче от някой спонсориран идеологически институт (има такива доста ТУК) може да направите едни 6 средни месечни заплати. За НАШИТЕ условия е супер. Ама най-често го правим за някоя телевизия. В повечето случаи материалът не е авторски, а е преводен от онези гадни кравари, дето смучкат дебелите хонорари.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   03-05-17 17:47

Четене с разбиране - мисия невъзможна.

Ето ти един такъв руски институт - https://riss.ru/
. Забавлявай се.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   03-05-17 17:57

Ето ти и книжки по темата, на руски:
Валерий Дашевский - "Понять Путина", "Информационная война. Механизм"
Ама ако наистина се интересуваш започни от Макиавели - "Владетелят". Може и на руски.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 18:02

Асахи това не забавлява мен,а ме натъжава. Къде е БЪЛГАРСКИЯ ИНСТИТУТ ЗА СТРАТЕГИЧЕСКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ? Не веднъж ти казвах да не политизираме нещата.Да не даваме квалификации ако обичаш.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   03-05-17 18:06

Ми къде да е? Още не е създаден.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   03-05-17 18:12

Именно Асахи инъче нямаше да ти задам реторичен въпрос. Няма война която САЩ да не е започнала със информационна атака от СМИ ! Така ,че престани с глупостите си.[smilie23]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  89  90  91 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена