Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   25-01-16 19:32

Това на сниката е стар лентов модел на Фуджи. Просто са го ползвали за илюстрация в слуха за цифров среден формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   25-01-16 19:44

Е, да ама новия модел сигурно ще го наподоби като дизайн.
Интересно, когато фулфрейм стане най масовия формат, а апартите достатъчно компактни с твърди фиксирани обективи, тогава hotsnail дали пак ще писка, че тва е ялов формат, ако SONY имат компатен средноформатен примерно alpha645 малко по-едър от а7



Публикацията е редактирана (25-01-16 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   25-01-16 19:50

едни 10-15к ще охладят страстите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-01-16 19:56

Това с компактните и средните формати съвсем отива във фантазиите [smilie5] още не са измислили как да обиколят физиката и да направят компактен фул фрейм, камоли среден формат. Да не говорим че среден формат матрица все още няма изобщо. Всичките са някакви кропове, докато не направят поне 60х45мм матрица за мен са далеч от средния формат [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-16 20:48

Фуджи вече имат средноформатна дигитална система, така че няма нищо невъзможно, особено когато сони търсят на кого да си шитнат средноформатния сензор за да направят производството масово.
Въпросът е кому е нужно това, при положение че един лайка формат сензор дава предостатъчно резолюция, така или иначе повечето средноформатни системи не позволяват движения. Ако сензорът е достатъчно евтин че да позволи да го слагат в системи с фиксиран обектив - супер, аз ще си взема и много други ще го направят. Но никой няма нужда от поредната средноформатна система с цена от 10+ за тяло и обективи по 3-5 К. Има един много тесен сегмен за съживяване GX680 но надали ще направят печалба точно от него.



Публикацията е редактирана (25-01-16 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-01-16 11:09

Излязаха лабораторни тестове в dpreview.com

Честита Ви 24мп матричка. Справя се добре колкото най-добрите сензори в момента без да е изключителен. Контролира добре шумът в сенките както предходното поколение и има доста интелигентен баланс м/у шум и детайл.
Но отново нищо което немогат другите сензори след лека дообработка/фино шумоподтискане.


В света на тези технологии скоро се очакват нова серия сензори на Сони с над 30мп.



Публикацията е редактирана (26-01-16 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   26-01-16 11:25

Новият сензор е напред спрямо старите Х-Транс 16мп, но да, не е по-напред от останалите 20-28мп кропки в момента. Но фуджи Х е предпочитана система заради друго:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vmdr5623.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/wjjy1128.JPG


http://i850.photobucket.com/albums/ab69/fujirumor/asdede_zpsffekjgzj.jpg




Публикацията е редактирана (26-01-16 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   26-01-16 11:25

Съгласен. Прилично добър сензор, но не е нещо невиждано. Само малка крачка напред.
Това, с което Фуджи блестят е оптиката. Почти всички обективи на марката са много добри, като немалка част са просто върха. 16/1.4, 56/1.2, 90/2 са безкомпромисни. 10-24 е единсвтения стабилизиран ултра-широк зуум за кропка изобщо.
Когато имаш най-добрата оптика (че и с автофокус), сензорите е достатъчно просто да не изостават от другите марки, за да си спокоен, че снимаш с най-доброто (за съответния размер сензор разбира се).

ПП: Vanquished е постнал докато пиша, явно не съм само аз с това мнение! [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-01-16 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: realnoncho   
Дата:   26-01-16 11:30

10-24 не е единственият изобщо, най-малкото Сони и Канон имат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-01-16 11:51

Оптиката е чудесна! Въпроса е ,че няма практическо предимство дори и тя.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   26-01-16 12:30

@realnoncho, можеш ли да ми покажеш конкретните модели, явно имам дупки в информацията? Пак да кажа, говорим за КРОПСКИ ултра широк.



Публикацията е редактирана (26-01-16 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: realnoncho   
Дата:   26-01-16 12:36

Sony 10-18 OSS
Canon 11-22 IS STM

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-16 12:37

10-18 и 10-18 са при Сонита Е кроп за Нексове и А5000/6000 и същото е при Канони, като там е STM. За Еос М безогледалния има 11-22, който е отличен. Всичките тия три най-широки са супер, държат цена и дори стават на ФФ (10-18 при Сонита А7/А7R между 14 и 18мм и Канонския 10-18 STM е между 13-18мм без винетиране на ФФ).10-18 STM е доста изгоден и ползван масово дори на ФФ с доста добри резултати.
Фуджи са интересни с 14 и 16мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   26-01-16 12:45

Мерси!

Аз щото съм бивш никонец, а там няма. А и съм почти сигурен, че бях прочел някъде това твърдение, че 10-24 на Фуджи е единствен. Повтарям го без да съм го проверил, което е моя грешка.

Така или иначе 10-24 е хубаво стъкло, макар и не уникално.

Аз лично имам сериозни колебания, дали да си купя него или 16-ката. По-вероятно е да заложа на вариото заради гъвкавостта, която дава.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   26-01-16 12:51

Аз пък не виждам никаква нужда от стабилизация на ултра широко варио, защото мястото му е на статива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-01-16 12:57

Когато става дума за туризъм стабилизацията винаги е полезна. Не всичко се снима на бавна скорост с филтри и мазане. Понякога бързо щрак е достатъчно и тогава стабилизацията е полезна.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: realnoncho   
Дата:   26-01-16 13:40

Абсолютно полезна е, ако не гониш много дълги експонации. На мен ми позволява често да излизам без статив и въпреки това да мога да снимам на 1/2 секунда при някои разходки. На някои места от типа на катедрали няма възможности за разпъване на стативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-16 21:52

в такива ситуации стабилизацията в тялото е незаменима. a7 II или OLY са чудесен избор за ултрашироки обективи. За жалост там правото на широка визия е най-скъпо!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   26-01-16 22:47

https://fabyandcarlo.com/blog/2016/01/26/you-dont-need-a-new-camera/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: victory13   
Дата:   26-01-16 22:54

Има ли някаква специална причина горния линк да е точно за тази тема? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   27-01-16 11:58

Има, взет е от scoop.it за Фуджи темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 17:25

Защо "великите", "меродавните", "определящите", "най-точните" DXo mark не могат (може би и не искат) да тестват Фуджи камери..
http://petapixel.com/2016/01/26/why-dxomark-doesnt-test-fujifilm-cameras/

Това е поредното и доста явно доказателство да средният клас техника, която ползват, а и колко "силни" са при тестовете и точността им...Чисто и просто докладчици пред машини за тестване.



Публикацията е редактирана (27-01-16 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   27-01-16 18:40

DxO още на първия X-Trans се отказаха. Мисля и Foveon не четат.

Интересно ми е RawDigger дали пишат за XPro2

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-16 23:40

Искам да попитам, какви адаптери ползвате за ръчнофокусни обективи, че при китайците има разни от 5 до 100 долара. Интересува ме някаква марка, които са сравнително надеждни, но не са по 100 долара. Ако има значение, към М42 и евентуално към Пентакс, още по-евентуално, към Минолта.
Засега нямам идея кой ще ми трябва, защото още не съм намерил обектива, но като го намеря, ще ми е ясно и кой преходник ми трябва. Сега питам за марка, която е надеждна или дори за китайски търговец, който предлага добри немаркови преходници.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-16 23:50

Fotodiox, K&F Concept, тия двете марки ползвам и съм предоволен.
ЗА минолти, никони, олимпуси ръчни. Имат и за М42 също, но нямам такъв обектив. ЗА Пентакс не знам.
Какъв обектив точно се търси?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »