Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Албум нови предложения
Автор: carps   
Дата:   12-11-15 08:54

Драги Колеги,
поради зачестилите снимки без смисъл и лошо качество,без никаква композиция,бих искал да попитам дали има вариант всички нови снимки
качени в "Албум нови предложения" да бъдат преглеждани от Администраторите на сайта и след тяхното одобрение - тогава да
бъдат качвани в Албума,а не директно както е сега?
Не знам идеята дали ще бъде подкрепена от някой ,но ви моля да споделите мнение по-въпроса! Благодаря на всички!


Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: hrup   
Дата:   12-11-15 08:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: rimohit   
Дата:   12-11-15 09:12

Това ми се струва нереално и непостижимо поради следните причини.
1.Какво значи "смисъл" и кой ще даде определение за това. Една снимка за един човек има един смисъл , а за друг -друг .За трети изобщо няма смисъл.
2.Това за качеството също е много трудно да бъде определено. Има редица снимки носещи невероятно усещане и настроение , които са с "лошо" качество и обратното. Понякога то дори е търсен ефект и в много от тези случаи е възможно снимките да бъдат заклеймени като 'калпави'.
3.По въпроса за композицията , какво се случва , когато автора умишлено нарушава правилото на третините или някое друго правило с цел постигане на определено внушение?
4.Ако се намери куратор на сайта , който да си заложи главата с такова отсяване , то тежко му и горко.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-11-15 09:33

Не мисля, че идеята ще има резултат, защото по този начин много бездарни и такива със съмнителен талант фотографи (в това число и аз) ще се демотивират и ако не се откажат, то поне ще спрат членуването си в най-големия фотографски форум в БГ, а не мисля, че това е целта на админите. С напредването на технологиите и тяхната достъпност все повече автори ще искат да бъдат "чути" и техния брой неминуемо ще расте, независимо от крайния резултат. А ФФ е една среда, в която те ще се опитват да получат място и оценка на своето творчество, каквато е и идеята на сайта. Шлаката остава незабелязана, макар и дразнеща, а форума трябва да е едно място, което събира, сплотява, вдъхновява и оценява всички независимо от техните способности, виждания и разбирания. Тук място търсят изява всички, не само утвърдени, способни и доказали се професионалисти, така и трябва да бъде. Има други сайтове, където те приемат с достатъчно добро портфолио и там може да се гледат само интересни и уникални творби, но пътя до там е труден и не е за всеки. От друга страна поставянето на ограничения и подлежащи на оценка от професионалисти изяви стеснява и поставя в рамка личния избор, талант и виждане, а фотографията е изкуство нямащо нужда да бъде рамкирано. Така поне аз мисля, друго мнение от други [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: шдфдшд   
Дата:   12-11-15 09:36

...и къв ще е този куратор , да прегледа и оцени всяка капчица от могъщия поток снимки , всеки ден..ще трябва да е със свръхестествени способности, освен ако не калибрира всеки кадър с инвентарен шаблон, като за яйца..

...въпрос на време ще е да се отиде пък към категория Представяне и оценяване на достойните от общността на Б-етата ..и ще почнат брожения за отпадане на Представяне...и кръгът ще се затвори...и всичко ще започне отначало..

...така си е добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: hrup   
Дата:   12-11-15 09:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: asahi   
Дата:   12-11-15 10:30

Няма кой да се занимава. Това струва пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: hrup   
Дата:   12-11-15 10:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-11-15 11:27

Излизането от представяне е съвкупност от много фактори, не е само масовата нагласа на текущата аудитория. Да не говорим, че масовия потребител почти не гледа в представяне, за това има и толкова теми да се вадят кадри от там, а като цяло всичко е субективно. С много от шлаката заминават и ценни кадри, като и обратното е в сила, но с по-малка тежест. Когато се заговори за представяне, обичам коментара на съфорумци, които казват - покажи ми един кадър, който е достоен да не е там и да не остане там, но както вече казах фотографията е изкуство, чието рамкиране не е нужно и за едни емоционален и ценен кадър, може да е крайно ненужен или безинтересен за други. Арбитър е масовия потребител, че дори любител... когато го има разбира се, а ние няма нужда да го гоним от тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: Pac   
Дата:   12-11-15 15:09

И аз съм на мнение, че този форум не е само за професионалисти. Когато някоя снимка толкова не ти харесва, можеш да напишеш градивна критика и авторът да се поучи.
А и във всяко изкуство стойността на дедено прозведение е много субективна.
carps, извинявам се предварително за върпоса, но би ли обяснил смисъла и композицията на този (твой) кадър?

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wbkr0093.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fsho1860.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wutr1855.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gmzx3285.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/ihuk8803.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1447267540_12.jpg




Публикацията е редактирана (12-11-15 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: cubanos   
Дата:   12-11-15 15:15

За всеки автор на снимка, може кадъра му да има емоционална стойност, да е спазил правила за третини и т.н. или да не е. Но има наистина такива кадри които са не носят нищо освен на автора може би някаква емоционална стойност. Правилата са за това да бъдат нарушавани, но пък когато нарушаваш правила , имаш причина и знаеш защо го правиш. Съгласен съм с carps, но и в другите мнения има резон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: serjy   
Дата:   12-11-15 15:30

проблемът винаги е бил в неравномерното разпределение на гласовете. хубавите кадри си взимат своето, но всичко останало не взима нищо и това отказва много хора, които снимат специфични неща или по специфичен начин, начинаещите и тнт...



Публикацията е редактирана (12-11-15 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-11-15 17:06

Много добре казано, също!

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: carps   
Дата:   12-11-15 17:24

В никой случай,не говоря за рамкиране на авторите или шаблониране на снимките,както и това,че някой не е спазил третините(навярно и аз го правя),не искам да публикувам линкове за да не обидя някой,но ако се върнете 7-8 страници назад в албума -Нови предложения ще видите за какво говоря и то за снимки правени със скъп апарат! Всеки има право да покаже своите снимки и съм съгласен ,че сайта не е само за професионалисти,просто говорех за друго,но всеки вижда и разбира нещата по-различен начин! Благодаря ви за мненията!



Публикацията е редактирана (12-11-15 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: Pac   
Дата:   12-11-15 17:32

Да си призная никога не бях отварял албум Нови Предложения. Като гледам вярно е зле. На принципно ниво продължавам да съм за свободата на качването, ама на практика положението става група "Фото Свят", предполагам повечето от вас знаят за какво говоря.



Публикацията е редактирана (12-11-15 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-11-15 18:00

carps, аз , че те разбрах правилно и малко попресилих нещата, за да покажа гледната си точка, като на посредствен автор, чиито кадри биват оценени не както винаги ми се иска и очаквам, но това е така от гледна точка и на други такива като мен, нормално е и разбираемо. Дори в момента има моя снимка на 5-та страница, но какво да се орави, не ми е помогнала нито скъпата , нито правилата, нито бимия за мен модел :)
Аз съм благодарен, че от време на време някой все пакноставя по някой "лайк" или коментар и се чувствам някак оценен, за това, което най-много обичам да правя!
Pac, съжалявам, че ще го кажа, но във въпросната група във фейса понякога има доста стойностни кадри, а лекотата, с която там се разглеждат е неставнима с тази тук в любимия на нас форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: Pac   
Дата:   12-11-15 18:04

Не знам как е нивото на Фото Свят към днешна дата, баннаха ме преди бая време точно заради коментари относно качеството на снимките. Може нещата да се се подобрили от тогава.



Публикацията е редактирана (12-11-15 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: тьма   
Дата:   12-11-15 18:45

Нали имаше толкова теми за изваждане на снимки от Нови предложения - защо не показвахте, а тук само се намирате на приказки, я, отивайте да направите салатата [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: тьма   
Дата:   12-11-15 19:14

А иначе сериозно - колко му е на SAS да направи една програмка - снимки, които за определен период не са събрали необходимия рейтинг, излизат например вдясно като застрашени от автоматично изтриване, който си хареса нещо, може да го спаси, ако не го спасят, дави се и повече никой няма да го види , дори в профила на автора - имаше такава система в един фотографски сайт, не помня кой - дори ти пращат писмо коя снимка ти е застрашена[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-11-15 20:56

Относно недооценените кадри аз пък имам друго предложение, вместо да изпадат и т.н. хората като теб тьма да качат по 5 хубави кадъра в профила си, които да спечелят достатъчен рейтинг, (мисля, че беше 25т.), че да имат право да гласуват и за снимки от "Нови предложения". .. Всъщност това отваря нова тема: Наред с многото " недостойни" кадри има много регистрирани тук без нито една снимка в профила си. Това защо е така? Какво ви демотивира от качването и показването на вашето творчество тук?

ПП: М/у др. откакто снимките трябва да излязат от новите предложения, за да бъдат достъпни за гласуване от всички потребители и да бъдат забелязани, според мен точките, които се събираха преди с лекота сега май не са така леки, а по-голяма част бива отсеяна още на този етап...С което до някъде желания ефект от carps е изпълнен, просто всичко е там в нови предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: geokar   
Дата:   13-11-15 09:48

Автоматично изтриване поради нисък рейтинг не трябва да има, това ще даде още по-голямо значение на Точките. Изобщо "новите предложения" са си достатъчен филтър, независимо от това, че много ценни работи потъват, докато ги има в профила на автора, има надежда. Всичко е субективно, най-хубавите ми снимки (по моя преценка) са най-ниско оценени, по върховете са изплували съвсем случайни (пак по моя преценка) мои работи. И какво от туй? Ако се създаде механизъм работите ми с нисък рейтинг да се изтриват, то няма да има никакъв смисъл от присъствието ми тук. Така мислят мнозина.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: geokar   
Дата:   13-11-15 16:47

Pac, не е както по-рано с "представяне". Сега всички снимки минават през "нови предложения", и шедьоври, и бози, така че понякога е много интересно там. Но важното е тази секция да се посещава и да се гласува в нея, за да могат ценните неща да изплуват, който никога не влиза в нея, очаква другите да му предложат наготово какво да му харесва и какво - не, а после се сърди, че не му предлагат винаги най-подходящото.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-11-15 19:08

Аз пък съм за забрана да има надписи, подписи и каквито да е знаци по снимките, както и да се забрани вместо заглавие или в поле инфо под снимката да има линк към сайт на автора. Нека се поизмъчат да търсят лайкове във Феисбук, инстаграм и 500пикс.[smilie3]
Лесно е и не изисква някакво сложно модериране.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: тьма   
Дата:   13-11-15 20:50

Би било по-полезно в дясната лента да преминават снимки, които имат нужда от малко точки, за да излязат.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум нови предложения
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-11-15 21:51

Тъма, обратното трябва да е - такива, които имат най-малко точки, та да има защо да се разглежда албума [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »