Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: itilien   
Дата:   15-09-15 18:27

Абе оставете я тая теория. Теорията си е теория, практиката практика. Няма как да научиш да правиш нещо само с теория. Можеш да научиш как да експонираш правилно кадъра, но с теория не можеш да научиш как да му придадеш определен вид да речем. Това става само с опит. При композицията е същото. Теоретично може и да знаеш доста за композицията, но за да се научиш да виждаш и да правиш добри неща трябва опит и експериментиране. И това няма как да стане бързо ако снимаш по 10 кадъра.

То и художник не се става само с четене.

А за уникалния момент - всеки един момент в динамично време е уникален. Въпросът е, че една част от тия уникални моменти не правят добра снимка. Друга част правят добра снимка, но това не изключва и по-добра. Няма точна класация за момент, който е уникален и такъв, който не е. И ако нямаш ограничение ще хванеш много моменти и ще избереш този, който ти харесва най-много. Ако си ограничен ще хванеш няколко от тях, като може и да не включват най-добрия възможен. Пък ако чакаш "най-уникалния" може и с празна торба да останеш. Твърде глупаво е да се пропускат моменти по този начин, особено, когато си вложил маса пари, усилия и време да идеш някъде с единствената цел да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: batsali   
Дата:   15-09-15 18:41

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: ivansky   
Дата:   15-09-15 19:05

И аз поснимвам и копирам ч'б.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-09-15 19:54

Верно ли, бе, Ивански?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: антивик   
Дата:   16-09-15 06:24

Че кой отрича тук ролята на практиката....[smilie11] , само де мислех, че тука иде реч за ленти/филми, а при тях има повечко теория що се набърква химията и са нужни и други знания, де при цифровите ги няма/а не са и нужни/.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: kireto_a   
Дата:   17-09-15 11:45

мда не са нужни и поради тая причина всичките чифрови снимки са пембяни, демек [ф]арт.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: codcdbp   
Дата:   17-09-15 12:37

Ех, тъкмо снощи "бях в банята" :D

Иначе в последните седмици пак обърнах внимание на цифровият апарат - до този момент, последната година само и единствено 35 и 120 всеки ден.
Като цени - не е непосилно скъпо, но все пак, сравнявайки с цифровата фотография, разликата е няколко пъти, но кеф цена няма.

PS Давам си сметка, че лентовата фотография, много помага да се усъвършенствам, особено използвайки механични камери, без вграден светломер.



Публикацията е редактирана (17-09-15 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: Антивик   
Дата:   17-09-15 18:48

Я да попитам малко в страни и покрай основната тема, как аджиба се борите с мързела[smilie3], че тук ме чака една 120-ка обаче вечер все ма фаща дрямката и не моа намери време да я навъртя в дозат....[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: icikonti   
Дата:   17-09-15 19:29

Слагай я в хладилника и си чакай музата!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: TsvetanVR   
Дата:   17-09-15 20:59

Аз преди години попаднах в един хардуерен форум на перфектна Смена Символ за без пари - 10лв или нещо от сорта. Преди няколко месеца я открих, докато разчиствах, боднах една лента и разцъках...днес получих сканираните снимки. Очаквах да имам само 2-3 читави, но са повече. :D Зарибих се. Взех да гледам Хаселблади и компания...да, ама трябва да се науча най-вече да си проявявам/сканирам сам снимките. Някой дали може да ме насочи към добър курс, онлайн туториал или пък да ми отдели малко време? :D В София и Враца живея. Иначе снимам доста рядко с Canon 60D, когато ми изскочи нещо конкретно в главата. :)

Няколко снимки със Смена-та

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: fotopepi   
Дата:   18-09-15 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-09-15 16:39

За снимането аз си снимам. Дилемата е че имам само 12 кадрови филмчета. Та имам за проявяване два-тридесет. Обаче. Дигнаха двойно цените за филм в студиото. И не ми дава портфейла да плащам за късо филмче цената на 36 кадъра + 3. Май ще се минава на C-41 в домашни условия . Та ако някой знае къде и за колко може да се купи химията за да речем 5 филма? Много ще съм благодарен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-09-15 16:47

Мако имат малки комплектчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-09-15 16:58

Да , но с доставката не става интересно. Те затова е дилемата..:-( Ако не намеря елегантно решение, ще стане като миналия път...ч/б проявяване. Знам че е талибанщина...



Публикацията е редактирана (18-09-15 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: itilien   
Дата:   18-09-15 17:16

Габко имат доставка от германия, така че транспортните разходи ще се качат само с мъничко.
Аз мислех да вземам от мако, но отложих - но май скоро ще взема малко хартия да си купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: Антивик   
Дата:   19-09-15 10:16

[smilie3] Вместо да пълня хладилника с излишества си преборих мързела и ръгнах лентата в дозата. Първи впечатления, че малко съм загубил тренинг, па и матРиала малко старичък[smilie2], но все пак това е един от резултатите:

http://www.picbg.net/u/50558/34509/815967.jpg



Само .... до колко се получи....още ми е трудно да се осеферя.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: fotopepi   
Дата:   19-09-15 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: антивик   
Дата:   19-09-15 16:28

Ами обяснявам веднага, не съм искал да снимал никого конкретно, опитах се да напипам суматохата, щъкането преди започването на мероприятието, па и на много други места съм казал - не обичам да снимам конкретно хора, пробвам кога са на тълпа, на сбирщина, а инак тука споделих кадъра само от към техническата му страна - експониране и химия (при положение, че хем е стар, хем не му помнех DIN-новете при снимането, хем не помнех точните параметри на химикалите). Па и този апарат не съм го хващал с години, а относно въпроса за хабенето[smilie8] .... не се знае кога и какво...., ами нещо като риболова, хвърляш захранка, стръв и такъми, а какво ще излезе....[smilie11] ,
а и къде точно е казано, че от всяка лента и всеки кадър трябва да излезе шедьовър? [shtrak] [smilie3][beer]



Публикацията е редактирана (19-09-15 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: hose   
Дата:   19-09-15 22:54

като говорим за филми - някой да продава куулскан случайно?! или да сканира срещу заплащане?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: fotorafi   
Дата:   21-09-15 18:44

Бивш мой ученик по фотография, сега следва в Прага донесе за продан:
20 броя черно-бели филма ФОМА- класик 100 аса/исо
profi line, 36 кадъра, срок 9/2008 г.
напишете тук линка



Публикацията е редактирана (22-09-15 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: fotopepi   
Дата:   22-09-15 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: антивик   
Дата:   22-09-15 08:05

Не казвам че ме е срам, а че не обичам, не ме влече. В профила ми има от изброените жанрове така че са видни за всички, обаче не са на лента. Това за основния обект в снимката ми е ясно обаче горе съм написал, че кадъра съм го пуснал като пробен, без никаква игра по него. А и не съм съгласен, че навалица трябва да се снима само при политически събития....
За тез де искат да има определен обект, те 2 направени на бърза ръка. Признавам, че качеството куца и ако си поиграя повечко със скенера и шопето ще стане по-добре, обаче неща.

http://www.picbg.net/u/50558/34509/817021.jpg




http://www.picbg.net/u/50558/34509/817022.jpg




Публикацията е редактирана (22-09-15 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: itilien   
Дата:   22-09-15 12:38

Кадърът на антивик хич не е лош даже. На мен композицията ми харесва. Той може да не е снимал конкретно нещо, но за мен центърът на интерес е момчето с букета. Хората в преден план много добре го рамкират и насочват вниманието към него, а бялата му тениска създава добър контраст, за да го направи най-забележимия елемент. Освен това снимката изобразява много добре атмосферата на първия учебен ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: J0R0   
Дата:   22-09-15 15:00

А кой снима на камък?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на фотолента?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-09-15 15:19

абсолютно
чуден кадър

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »