Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   05-04-12 12:34

И сега, кои са по - голямите професионалисти??? (НАПСФВ) или ( НКПССФВ )[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: next_time   
Дата:   05-04-12 12:38

101[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: GenaDP   
Дата:   05-04-12 12:49

Че кучелюбците имат регистрирани маса сдружения, организации и фондации за опазване на четириногата улична напаст, що сватбарите да нямат? Те поне не хапят...

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   05-04-12 12:51

е то сега със сигурност в бг ще наизлязат още много подобни здружения и камари, тук един като пръдне всички се насират след него. аз само едно не разбирам защо се прават на данъчни и какво толкова парадират с това че били изрядни кум държавата. че ко ме бърка мен това? другите подбивали цените и качеството хахаха май заради цените е не заради качеството на прелаганите от тях услуги.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: J0R0   
Дата:   05-04-12 12:59

На този няма ли кой да му каже, че не е музикант

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: danov_b   
Дата:   05-04-12 13:18





Публикацията е редактирана (05-04-12 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: erotila   
Дата:   05-04-12 13:20

[smilie18]

" Коментар by Виктор Попов — април 5, 2012 @ 10:24 am

Господине,

Изпратили сте на страницата ни във фейсбук, препратка към този ваш коментар.

Прочетох статията ви, доколкото словестния израз на лошо възпитание, ниска култура, необуздана агресия, отчайваща интелектуална немощ, изразяваща се в чудовищно примитивно интерпретиране на поставените проблеми, и накрая, показно-парадната демонстрация на пълно неуважение, обиждане и охулване, би могло да се нарече статия.

Не споделям вашите ценности, морал и култура.

Ще съм ви много благодарен, ако в бъдеще не ме правите съпричастен на подобни словестни нечистотии."


Сагата продължава... Империята отвръща на удара !

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: danov_b   
Дата:   05-04-12 13:22

Бих го коментирал като коментара ми по-горе.Клиента отива там,където му е изгодно и където смята ,че ще му се свърши добре работата.Като не му издадат документ за плащането може да не плати и тогава сивия сектор остава с пръст в уста.Ако клиента иска да плати дори и без документ ,той ще го направи без изобщо да се интересува от данъчни ,асоциации и сдружения.Ако иска да си търси правата има много законни начини да го направи.Тоест,правата на клиентите при всички положения ще бъдат защитени по един и същ начин и в двата случая.Тоест никой не може да гарантира на клиента повече защита на правата му от държавата.Тоест,клиента се интересува първо от портфолио(Бони много добре го е описал в предишните постове),второ от цена и трето от качествено изпълнение на поръчката.Клиента не се интересува много много от касови бележки защото няма кой да му ги осребри.Ако е фирма и ика фактура,като дадеш вземаш пари,като не дадеш не вземаш.Просто и ясно.Затова трудно ще се махне сивия сектор.И на кого и за какво да плащаш тогава?????Ако държавата не се захване със асоциации ли ще се оправиш?И какви глупости си говорим изобщо.Сертификати...образование....!Колко от снимащите в момента фотографи са завършили изобщо фотография?Някой от тези господа от разни сдружения виждал ли е изобщо изпитния конспект по фотография.Кое училище,институт,университет, е легитимно да издава документ за "Сватбен фотограф" и дали ако случайно се появи някакво такова е одобрено от министерството на образованието.Умишлено пропускам Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография защото повечето ми познати,които завършиха там не се занимават с фотография.Качество....!Кои са критериите за качество?Кой ги определя? КЛИЕНТА!Колкото клиенти толкова и критерии.Това да не е сертификация по ИСО 9001.Глупости.Някои си правят сдружения,после ще искат да диктуват и условия,накрая ще искат само те да снимат ами и членски внос да им плащаме.Аз смятам темата за изчерпана.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   05-04-12 13:46

[smilie18] Да познаем 7-те разлики: видео_1:http://vimeo.com/21826774
видео_2[smilie18] http://www.svatbatv.com/bg/videos/view/666/



Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   05-04-12 13:48

danov_b страхотно си го написал

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   05-04-12 14:06

danov_b Ако държавата иска от тези хора да и плащат данъци то тя има също поет ангажимет към тях... Тяхно право е да се сдружат и да попитат държавата защо си затваря очите... Ако държавата не откликне то значи, че лансира напълно сивия сектор ... Което не минумемо ще го разшири. Те не са по-глупави от тези които са решили да вземат едни пари без да са длъжни и отговорни пред държавата [smile] Закона е един за всички [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: danov_b   
Дата:   05-04-12 14:49

Добре де,нали не видя никъде да твърдя нещо различно.Аз също плащам данъци и осигуровки и не по малко от теб искам всички да го правят.Просто се опитвам да кажа,че държавата повече се интересува от това да прибере данъците от редовните или да глоби някой редовен за някакви глупости(защото знае ,че редовния ще не ще ще си плати) отколкото да премахне сивия сектор.Просто не е лесна задача и не им се занимава.Няма политическа воля за това.Що да гониш Михаля и да хванеш един гол .... като може да хванеш Мирослав,че му се е отлепил един отчет от касовата книга и се е изгубил и да му друснеш една глобичка.И той тича да я плати,щото знае че вече му тече и лихва.Напълно нередовния трябва да го следиш,пък да го хванеш,пък да го докажеш па после да му вземеш и парите.Сложна схема.Пък ако няма и кво да му вземеш още по-зле.Загубено време и скисани нерви.Пък я виж ние кви сме готини.Имаме си всичко ,има и кво да ни вземе държавата.Ми що да не го направи [smilie18] ?Този проблем каква камара ще ти го реши.Той ако беше решим в сегашно време,нещата вече да са се случили.Да ама не.Не са решили ,не са го направили.Ама първо трябва да решат [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: bpavlov   
Дата:   05-04-12 14:57



Сега попрегледах сайта на камарата, има някои големи бисери. Ето някои от тях:

9. Камарата не формира, разпределя и изплаща печалба в полза на своите членове или други лица под каквато и да било форма.

Интересно, след като самия Виктор Попов е най големия член на въпросната камара, смиреното усвояване на членския внос от негова страна може би не е печалба, а загуба...

Ето и някои от 12-те шедьовърни изисквания, за да станеш истински член:


10.3. са реализирали минимум 6 000 лв. приходи през последната година от фотография и/или видеофилмиране;

Всички кандидати да си занесат фактурите и данъчните декларации при чичо Виктор за преглед...


10.4. имат функциониращ офис, различен от домашното жилище;

Кое си сака, си требе


10.5. използват само професионален клас снимачна техника;

Едно смислено условие да има и, о, то е размито. Че то кой не снима с профИсионален апарат


10.7. са преминали специализирана квалификация в областта на визуалните изкуства - завършено средно образование със специализирано изучаване на визуални изкуства, или завършен минимум втори курс в специализиран ВУЗ, или работа минимум две години в професионално студио при дипломирани специалисти, с писмена препоръка от тях, или майсторско свидетелство от Националната занаятчийска камара;

Тук вече съм дълбоко респектиран, аз самия намям никакви шансове да попадна някога в камарата


10.8. имат заснети не по-малко от петдесет сватбени и семейни тържества, а през последната година са заснели минимум двадесет сватби;

Да живеят работниците многомашинници, ура


Такааа, продължавайки с респект да поемам информация, отивам на един от сайтовете на Членовете и попадам отново на интересни текстове:

ФОТОГРАФСКИ УСЛУГИ

БАЗОВ ФОТОГРАФСКИ ПАКЕТ • 350 лв

• Заснемането се осъществява с професионална огледално - рефлексна техника – 10 мегапиксела, - от дипломиран фотограф-художник.
• Няма ограничение на броя направени дигитални кадри, обикновенно се правят...


Ето на това му се казва професионализъм и ниво

Още от същия сайт:

ЕКСТРИ
• Жироскоп за втора камера – 400лв - позволява оператора да се движи без да се клати камерата. За постигане на плавно движение на камерата и кино ефект.


Тук е момента да попитам, има ли жироскопи и за фотоапарати, щото след четвъртата ракия и на мен почва да ми се клати...


И още, и още, от сайта на Филмовата къща:

Професионален екип

Начело на екипа ни стои професионален режисьор, който ръководи цялостната творческа дейност на филмовата къща и дава безплатни консултации на всички младоженци, желаещи да се възползват.

Шестнадесет професионални видеооператори, избрани с конкурс.

Осем професионални монтажисти.


Тук само можем да мълчим с наведен поглед...


Меценатство

Филмовата къща е Генерален спонсор на Фондация Виктор Попов и подпомага цялостната й дейност.


Явно г-н Попов се изживява и като духовен пастир. Ето и извадка от мисията на фондацията:

Основната цел на Фондацията е да съдейства за развитието на българското изкуство и чрез него да подпомага духовното издигане на съвременния човек, да култивира в него дух на хуманизъм и толерантност, на уважение и зачитане на общочовешките ценности.

...


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   05-04-12 14:57

danov_b Държавата няма и да го реши докато редовните не ревнат в дин глас, че тя също има ангажименти към тях... Ако всеки го прави поотделно държавата ще нехае, но ако се обединят всички нещата ще са доста по-различни...
Така, че остава само да чакаме и да видим има ли Държава или няма...
Ето например държавата обмисля да стимулира граждани които изискват касовите си бележки дали ще стане ще видим... Наближават и избори [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   05-04-12 15:00

Бояне някой хора след 4 тата ракия дори стабилизират по-добре и от жироскоп [beer] [smilie5]

Жироскоп за втора камера



Публикацията е редактирана (05-04-12 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: mikino   
Дата:   05-04-12 15:07

Няма лошо от такава организация, но не и у нас!
Тук са хиляди организацийки, а в нормалните държави се казва просто "Камара на фотографите - професионалисти" или нещо пак подобно, но е едно. Функциите на такова чудо е не само да плаща данъци, но и да следи за мишоци, които взимат скъпо, а продукта им не струва. По простичко казано, камарата получава сигнали за такива хора и взема съответните мерки. Ако въпросният "фотограф" не е част от камарата и не изпълнява условия за средна цена и качество, работата на камарата е да го предаде на съответните държавни органи и те да си свършат работата /сещайте се кога ще осъдят някой, щото бил снимал крива сватба и ощетил клиентите си [smilie18] /. Това прави необходимо и задавенето на критерий за качество, което пак е функция на същата организация.
Та, последната функция е определяне на средна цена, като например:
- за 5 снимачни часа за семеен празник - еди колко си средна цена,
- за един брой репортажен кадър - еди колко си .... И т.н.
Което в най-честите случаи е пожелателно!
Тоест, не може един фотограф вложил десетки хиляди левове в техника и един дал бон и половина за полупрофесионален фотоапарат да искат една и съща цена, за един и същи продукт.
Щото на мене например никак няма да ми е кеф, да изплащам заем за техника и да се появи някакъв лаик и да ми каже: ти нямаш право да взимаш повече! Длаи няма да взема и дали ще се съобразявам?
Тук у нас такива организации дал Бог, но нито една не работи като хората! Само за пример - някой до сега да е излязаъл от Комисия за Защита на Потребителите и да си е свършил работата [smilie18] ?
Дано тази поредната да работи нормално и без картели... Все пак успех, но съм скептична.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: mimnin   
Дата:   05-04-12 15:21

Глупости на търкалета с горичив соц привкус и голяма доза некадърност.
А това:

сещайте се кога ще осъдят някой, щото бил снимал крива сватба и ощетил клиентите си

Сигурно се сещаш, че за тая работа си има договори, а не измислени организации, на запад е така. Също така ощетените клиенти могат да направят огромна антиреклама на ощетилият ги и това е по-лошо отколкото съденето.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: GenaDP   
Дата:   05-04-12 15:34

Айде, петък иде..

не може един фотограф вложил десетки хиляди левове в техника и един дал бон и половина за полупрофесионален фотоапарат да искат една и съща цена, за един и същи продукт

Е па що да не може? Продуктът е един и същ, цената защо трябва да е различна? Аз ако мога със скина да изкарам същия кадър, който друг изкарва от плака 9х12 - що трябва да ти искам по-малко?

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: shama   
Дата:   05-04-12 15:36

Къде на запад в такива организации се дават цени? Аз лично не се сещам, а съм бил член на ASMP и PPA - никъде. Къде ще чуеш някои пред публика да говори за цени в цифри - никъде. Защо ... ами защото всеки си определя цената , ако иска и с телефон да снима, като има кои да му купува продукта какъв е проблема. И аз съм вкарал една камара пари в техника , ама в крайна сметка ако правя по-лош продукт от колкото ти с телефона ...

При нас е объркана основата , а именно че държавата не си върши работата. Не е моя, нито твоя работа да следим, кой бил сив, кой бял.

Целта на една такава организация (подобно на запад) би трябвало да бъде да образова - фотографа и клиента. Не да изкарва някакви смешни изисквания , които нямат нищо общо с професионалната фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: J0R0   
Дата:   05-04-12 16:15

...и Стефан Диомов да казва кой може да свири :)

Аз съм вложил 10 бона в професионална китара, а някакви с китари за по 60 лева ще ми се мотаят в краката. Ама-ха!
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   05-04-12 16:20

Ама нямаш офис [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: VioletaSto100   
Дата:   05-04-12 17:03

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   05-04-12 18:48

Скътавам се Бони, ама дългата ръка на "Камарата" е образовала клиентите и тука!
Първо нещо като влязат в студиото "Къде ти е тапията" викат!
Аз добре, че съм завършил ФотоФорум-школата та им показвам диплома! Верно, с тройка минах, ама документ си е!
После:"Дай да ти видим техниката", казват! Ама като видят колко ми е лъскава и хубава се поуспокояват, и някои дори забравят да питат дали, членувам в поне 3 организации!


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   05-04-12 19:03

Готино клипче[shtrak] http://www.matchframestudio.com/bg/



Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   05-04-12 19:04

Мисля да отпечатам скрииншотове от сайта на "Камарата" и да ги сложа в рамака!
Това нещо трябва да се запази за историята на Българската фотография и да се плашат/разсмиват бъдните поколения!

Колеги, можем да се подигаме с дни по темата, но факта, че "Камарата" съществува показва, че нещата са все още в плачевно състояние!

РЕСПЕКТ към всички, които живеят и работят в такъв пазар!

Бачкайте здраво, нещата се променят единствено с качествена фотография!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »