Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Скорост на снимане въпросче ?
Автор: Greez   
Дата:   15-05-12 22:11

Искам да ви попитам от скоро почнах да използвам пълни ръчни настройки на апарата ми но ми излезнаха някои трудности. Първо при снимане с голяма скорост снимката се получава твърде тъмна а съм отворил блендата до край незнам защо става така също и при ниска скорост кога снимам с минимална скорост снимката пък става твърде бяла незнам как да избегна това а блендата съм я затворил доста ако може да ми помогните ще съм ви благодарен !!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: gmir   
Дата:   15-05-12 22:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: b0bb0   
Дата:   15-05-12 22:30

Скоростта, блендата и чувствителността са взаимосвързани - буташ едното в (+), буташ някое от другите в (-) за компенсация.

Бързата скорост води до намаляване на количеството светлина, която стига до приемника, затова трябва да се компенсира с увеличаване на отвора, през който влиза светлината. Но тъй като този отвор не може да се увеличава безкрайно, не можеш да компенсираш бързата скорост и снимката става недоекспонирана (тъмна). Затова трябва да вдигнеш чувствителността.

Допълних се с това, което е написал gmir :)



Публикацията е редактирана (15-05-12 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: pefoto01   
Дата:   16-05-12 00:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: neqixolvtp   
Дата:   16-05-12 00:29

При такъв въпрос - по добре въобще не се занимавай с фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: Myth   
Дата:   16-05-12 00:33

Ако помислиш малко и сам ще си отговориш, със скороста и блендата, както вече казаха контролираш количеството светлина. Ако да кажем имаш количество светлина при което за да ти е експонирана снимката както трябва (според твоите критерии, нито тъмна нито светла, без прегорели или недоекспонирани участъци) ПРИМЕРНО трябва да снимаш на бленда 11 и скорост 200 то ако затвориш с една бленда би трябвало и да свалиш скороста с толкова за да имаш отново нормална снимка, ако не го направиш снимката ще ти е недоекспонирана. Трябва все пак да знаеш, че от блендата зависи и дълбочината на фокуса, а от скоростта също така дали ще замразиш движещи се обекти в кадъра.
Все пак вземи и прочети някоя книжка, все се чудя как човек изсипва една камара пари за фотоапарат, без поняие от фотография да си има.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-05-12 10:51

В общи линии, ако искаш да имаш "нормално" изглеждащи кадри, пълни ръчни настройки не ти трябват. Те се ползват когато искаш да постигнеш нещо специфично, което автоматиката няма как да направи, както и когато снимаш с контролирано осветление.
При нормално снимане, в болшинството от случаи, компенсацията на експониране върши почти същата работа като ръчните настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: aldygreen   
Дата:   16-05-12 11:53

Greez написа:

> Искам да ви попитам от скоро
> почнах да използвам пълни ръчни
> настройки на апарата ми но ми
> излезнаха някои трудности. Първо
> при снимане с голяма скорост
> снимката се получава твърде тъмна
> а съм отворил блендата до край
> незнам защо става така също и при
> ниска скорост кога снимам с
> минимална скорост снимката пък
> става твърде бяла незнам как да
> избегна това а блендата съм я
> затворил доста ако може да ми
> помогните ще съм ви благодарен !!!

Страхотно! Нито една запетайка. Дали пък това няма връзка с въпроса, който задаваш? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: thumper   
Дата:   16-05-12 15:44

Снимай с приоритет на блендата (или скоростта, зависи какво снимаш) и ползвай компенсацията в апарата. Повече добри кадри ще изкарваш [smilie24] За ръчни насртойки трябва да знаеш какво искаш да постигнеш, а не да правиш снимки от типа "я да видим какво ще излезе".

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: pefoto01   
Дата:   16-05-12 15:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: ludiakolio   
Дата:   16-05-12 15:55

Пробвай повечко и мисли малко ,и ще стане работата.



Публикацията е редактирана (16-05-12 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: Alex_stand   
Дата:   16-05-12 16:03

Един курс ще ти помогне много...

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: io_bs   
Дата:   16-05-12 23:06

Снимането на изцяло ръчен режим в повечето случаи е мазохизъм. Автоматиката е измислена, за да ни помага и улеснява. А ти излишно се затрудняваш с нагласянето на скорости и бленди. Аз лично снимам на приоритет на блендата 90% от времето, а на пълен ръчен не повече от 5% (когато правя дълги експозиции например или искам да постигна специфичен ефект).

Отговори на това съобщение
 Re: Скорост на снимане въпросче ?
Автор: pefoto01   
Дата:   16-05-12 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »