Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: next_time   
Дата:   06-04-12 00:35

150[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: папач   
Дата:   06-04-12 10:00

Сигурно когато члеенуваш някъде по-лесно можеш да засилиш данъчните да си свършат работата и да почистиш плявата.
Друг е въпроса кой може да извършва дейност срещу заплащане и дали има нужния ценз,фирма и тнн.Например зъболекарите са по-печеливши и е време да накупим малко инструменти и да почнем да пломбираме зъбките на хора които искат да минат по-евтинко.
Та понеже пазара се сви и разни сдружения гледат да елиминират настървените дупета за изкарване на парички по време на веселба.
И аз разбира се съм един от тези,но на мен вече ми е писнало защото съм от 20 години в тоя бизнес и съм снимал с видео по 3 сватби на уйкенд, а се е слечвало и по 2 едновременно притичвайки от едно до друго заведение.
В крайна сметка каквото ще да става,но при нас нищо не ни е наред и затова се ловят риби в мътната вода.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: erotila   
Дата:   06-04-12 10:09

"притичвайки от едното до другото заведение" [smilie18]
Българи юнаци българи юнаци!

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   06-04-12 12:16

[shtrak] Смейте се, ама май-''камарата'' ще се смее последна!


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   06-04-12 12:23

giogerovvideo - теб пък кво те радва това, че камарата последна ще се смее??

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   06-04-12 12:25

само ти знаеш как се ловят рибите в бистрата вода а? хвали се сам а така че умре циганката дето го правеше [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   06-04-12 12:33

ElBandido НЕ ВНИКВАШ!!! ПОМИСЛИ МАЛКО - ПРЕДИ ДА ПИШЕШ!


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: georgiev1970   
Дата:   06-04-12 13:14

Как камарата ще се смее последна.
Ще се приеме нарочен закон задължаващ членството в камарата или...
А сетих се ще се обяви срок за записване и които не влезе в срок
нема право дори в мислите си да споменава фотография и или видео щото иначе затвор......
Или ще стане 10000лв.членството и доста хора нема да ги внесат и са незаконни .....
Граждански и прочие сдружения или каквито и да е с нестопанска цел -правете квото щете .
Приткежавайки опита ,имайки клинтела всеки които се е занимавал ще се и в бъдеще занивама с тази дейност.
Отделно всеки е задължен да спазва законодателството да си подава
данъчни декларации и да си плаща данъци и осигуровки .....

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   06-04-12 13:50

georgiev1970 за да се приеме подобен закон се иска доста голямо влияние, мислиш ли, че тези хора го имат, въпроса ми не е ироничен, а сериозен.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: georgiev1970   
Дата:   06-04-12 15:47

giogerovvideo написа :Смейте се, ама май-''камарата'' ще се смее последна!

Коментара ми е изключително към този цитат.
Пълни глупости -така бих определил напъните на някои да се опитва да "канонизира" нещата.

Омръзна ми от "създатели""лидери" и прочие форми на .........
Не могат да се отдели изобщо сватбената фотография и видеография от общата фотография и прочие -за да може само тази част да се регулира посредством некви асоциации -камари и прочие.
Пак повтарям да има ги в отделни страни ,да има ги и в интернационален мащаб -но изобщо правната система там е англосаксонска а ние взаимстваме от френска немска и прочие ....
Та регулаторен орган в нашата правна система не може да се появи като понятие -или трябва да звучи Държавна Комисия за Регулиране на Сватбеното Фото Видеозаснемане -ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: bpavlov   
Дата:   06-04-12 16:19


Значи Камарата ще става Орган

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   06-04-12 17:04

Това е притеснителното, а това, че се раздуха толкова гръмко и по медии и по интернет, ме навеждана мисълта, че точно такива са им амбициите.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: cameraman   
Дата:   06-04-12 17:07

А конкурсът на ФФ "Семейни мигове", който приключи преди месец от накамарени оператори ли е спечелен или от некомпетентни безхаберници??

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: JeT   
Дата:   06-04-12 17:16

И за да поддържаме "огъня" [smilie7] :

Каквото и да правят не могат да забранят със закон, на сватбата да снима безплатно "приятел" или "роднина" на младоженците [smilie5]

Не могат да забранят и на никои друг да регистрира например втора, трета и т.н. "легитимни", напр.: "Камара на сватбените фотографи от Фото-Форум" или "Камара на качествените сватбени фотографи, собственици на ЕОС 5Дмк3,Никон Д800, ЕОС 1Д, Никон Д4 и т.н." . . . и т.н., в които нямаш право да членуваш ако се казваш Виктор Попов [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Абе . . . на тия позастарели комсомолци им е бедна фантазията какво може да им се случи, ако компетентен адвокат се заяде с тях и тяхната камара и опитите им за ограничаване на конкуренцията. Пък ако имат "връзки", то има и Страсбург . . . и тогава те ще плащат за "понесените икономически щети" и "пропуснатите ползи" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: boni   
Дата:   06-04-12 17:19

Глупости. Аз си снимам по Европа и никой не ме пита дали членувам някъде. Клиентите са тези, които решават на кого да се доверят.
В България също никой не може да ми наложи къде и как да членувам.
За да членувам някъде, организацията трябва да е престижна и за мен да е престиж и реклама да съм и член, а не обратното.
За момента WPJA ми е предостатъчна, годишната такса е 300$ и си ги плащам с кеф, защото с една сватба извън БГ си ги избивам за 10 години напред.
Никой никого не може да задължи за каквото и да било, на една сватба има поне още 5-6 гости с големи черни апарати, много ти знае някой кой гост, кой сват, кой на булката брат....
Клиентите са тези, които могат да изискват фактура и са в правото си да го правят. За миналата година съм декларирал над 30 000лв печалба само от фотографски услуги и ще си платя данъците към държавата, за да си разполагам с парите спокойно и легално.
Който за колкото иска да снима - ако искат и а 50лв, ако искат за 100. Никой не ми пречи и не ме интересуват никакви занаятчийски сдружения, аз фотографията не я възприемам като занаятчийство. Публикувал съм си цените в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: georgiev1970   
Дата:   06-04-12 18:52

И за допълнение :
Не фотографи и оператори требва да ги съдят а КЛИЕНТИТЕ за нарушаване на правата им.
Това си лъха на комунизъм с определени от "някой" цени
Както се оплакват от мобилни оператори и прочие монополисти така ще се оплакват и от НАКАМАРЕНИТЕ Оператори и Фотографи за Картелно споразумение[smilie25]

Допълнение извадка от съобщението за създаване на Камарата:
"Камарата създаде уникална система от критерии, дефинираща професионалната дейност в семейната и сватбена фотография и видеофилмиране, която е без аналог в европейската и световна практика.Камарата създаде уникална система от критерии, дефинираща професионалната дейност в семейната и сватбена фотография и видеофилмиране, която е без аналог в европейската и световна практика."

Та спецовете учредители са ИНОВАТОРИ -създали нещо БЕЗ АНАЛОГ ПО СВЕТА.....

Да съберем пари за консултация при водещ лекар специалист по.............


Абе аз като ви говоря ,че съм "Наполеон" вие що не ми вярвате бе...?[beer]



Публикацията е редактирана (06-04-12 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: sprintgb   
Дата:   07-04-12 08:35

Тия са страшни безхаберници!"лично мнение" !
Това само в България може да се случва!??!!!![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: kalingo27   
Дата:   07-04-12 09:09

boni[smilie24] .....Точно така ! Всеки е свободен да снима за 50...за 500,... за 5000,.....решава пазара и избора на клиента. Разбира се, ако се говори за пазарна икономика, но то в България май я няма и както много неща е на теория, та затова се появяват и ,,изцепки'' и подобни напъни , миришещи на монопол, ако не и за нещо по сериозно - вид измама. ......Всичко останало е както се казва смях в залата.



Публикацията е редактирана (07-04-12 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: georgiev1970   
Дата:   07-04-12 13:09

[cool] ама много смях.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: anastas   
Дата:   07-04-12 23:27

Криза е и отново се появиха пирамидите.Тази е поредната която срещам за последната седмица.Лидерите и се надяват да са на върха,а вие в основата ли ще останете или ще сте в подмножието?Аз лично предпочитам с кеф да гледам от страни как се сгромулясва.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-12 01:52

Много комедийна ситуация.
От една страна една такава (добре работеща) структура носи 10-на пъти по-висок доход (според Бони) като имиджово членство и съответните преференции/ползи, от друга всеки се дърпа да не му изядат сватбарските левчета.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-12 02:12

Клиентите са тези, които решават на кого да се доверят, гледайки из нета

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: bpavlov   
Дата:   08-04-12 02:22


Генчо, ситуацията е комедийна, щото има само Орган и шест члена, а няма вазелин.
Ползата от добре работеща структура за Бони е единствено, защото структурата е извън България и му носи поръчки на цени на бели държави (тъй като има портфолио).
В България такава структура не може да съществува, защото страдаме от синдрома на Единствената индивидуалност.
В крайна сметка, има голям смисъл от някаква структура, която да дава най-малкото прозрачност за клиентите, но, няма политическа воля за това.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-12 02:35

bpavlov
Ползата за една структура зависи от членовете и. Има си общо събрание, управителен съвет, правила и условия, приети на общо събрание, примерно демократично (50%+1). Те може да се променят. Ама всеки иска да влезе на преметено и подредено, без да се охарчва, а само дивиденти да кльопа.

Ползата за бони е, че това не е от вчера създадена групировка и вече е създала имиджа си. Загубата е (която е доста голяма), че не е бил отначалото и сега има повече конкуренти.

Аз, ако се женя (ама няма, [smilie3] ) далече няма да вярвам на разните нетаджийски портфолия, щото по-голяма измама от тях няма. 50-на снимки откъде не си ги краднал, щракнал ....
Предпочитам да е член на структура, с юридическа регистрация и трудни условия за приемане.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: boni   
Дата:   08-04-12 07:17

Да, с 50-на снимки е така. Не е така с 1500 + цели сватби:)
Колкото до WPJA, зарежи тези общи условия, правила и управителни съвети.
Хората приемат там единствено по портфолио. Целият въпросник, който попълваш се върти около начина ти на снимане и портфолиото ти. Никакви други условия няма. Въобще не ги интересува какво си завършил, каква диплома имаш, къде и как си плащаш данъците и т.н.
Тея социалистически устави с по 50 члена и подчлена просто ме отказват веднага даже да си помисля.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »