Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Моля за съвет за електронна книга...
Автор: aliengg   
Дата:   24-01-11 21:21

Здравейте!
Предстои ми да правя подарък - четец за ЕЛЕКТРОННА КНИГА.

Бих искал да помоля за съвет:
- е-книгата ще се използва предимно за четене;
- не търся непременно бюджетно решение;
- подаръкът е за жена (това относно дизайна :))

Благодаря предварително!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-11 21:52

Какви книги ще чете? Английски, български? Ще си ги купува или ще ги сваляте от читанка?

Като дизайн и възможности амазонските са номер 1. Има и вариант с 3Г и безплатна wikipedia. Лошото е че май не носят много на пиратски изпълнения.

Ние имаме Сони - прилична е, хаква се кирилица лесно. Ама е по-старо поколение от амазонските и е малко бавна. Контраста на Сони им е добър, за разлика от старите амазонски.

Личното ми мнение за тия от трети марки е че са с големи компромиси. Може би да има нови на Сансунг или Асус със прилично качество ама не съм се интересувал много.

Сони и епъл обаче не дават да пазариш книжки от БГ. Амазон са пичове и можеш да си ги купуваш както книжките, така и списания и вестници с абонамент и т.н. Май сега имат и услуга да даваш книжки на заем на приятел.

На iPad е много готино за четене. Щото е шарен. Освен книжки може и мп3 и дори филмчета - образовах се в торентите и си свалих малко фотографски



Публикацията е редактирана (24-01-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:24

всичко започва от това какви книги ще чете, т.е. в какъв формат
1. има специфични е -книги формати, които са по малко познати у нас....а са масовият на запад, освен това зависи и физическият формат на страницата, ако ше се чете такъв ел. формат , и книжки джобен формат то 6-7 инча екрани са добри...стандарта тук е амазон, ноок, сони...
2. ако ше се четат PDF формати, МС ДОС ексел РТФ, текст, и подобни формати, или сложни и големи по размер страници като списания, специалзирани книги формат А4 и по големи с снимки и диаграми, то нито един класически четец не се справя добре, особено с ПДФ формата, тук 6-7 инча екрани се явяват малки и неудобни, нужно е 9 или даже 10 инча, освен това 16 или 32 нюанса сиво не са достатъчни за снимки и диаграми...
3. има варианти и за преобразуване на формати от един в друг, но за ПДФ най важноито поне за мене, нито един несе справя на 100 % , губи се формата на страницата и странирането доста често..
модерното решенеие не е стандартен е четец на книги, а таблет с екран поне 9 или 10 инча, за жалост освен на ЕПъл и Самсунг, които са орекалено скъпи м няма кои знае какви маркови , а т.н. китасйки за по 120-150 долара имат различни проблеми с резолщция, с батерия, с реагиране на допир, с ХД видео, с ВАЙ ФИ ибхват, с кирилица, по правило искат доста софтуерно подобрение....
мда...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: dikimee   
Дата:   24-01-11 22:35

хах, тъкмо мислех да питам същия въпрос [smilie5]
Аз бих попитал - какво е подходящо единствено за четене на книги от читанка-та, възможно най-бюджетното решение - без цветове, 3Г-та и т.н.
Книгите които ще се качват ще са само на ще са само на български [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:38

линк

я това е и ново и шарено....
но не работи 10 000 прелисвтания с едно зареждане а 8 часа, все пак е цветен....



Публикацията е редактирана (24-01-11 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:47

link

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 08:53

http://shop.myebook.bg/index.php/cPath/22

Отиди на място в офиса на тези хора и разгледай, щом го искаш за подарък предполагам си обвързан и с конкретен срок за доставка.
Първо е добре да избереш размер на екрана, 6" за мен е добър компромис между големина и преносимост. Размера на четимата част е точно колкото полето на булеварден роман. Амазон никога не са били върха, нито като възможности, още по-малко като дизайн, просто цената е убийствено добра. От екстрите с които е натоварен рийдъра ще те интересува главно да поддържа кирилица (или да може лесно да се кирилизира). Да поддържа разпространени формати, или поне лесно да може да се конвертират към неговия. Стандартния формат в света на електронните книги е .fb2. Ако имаш предвид конкретно място от което ще сваля книги е по-удобно да се съобрази, или да има опция за лесна конверсия. Четенето от пдф е трудна работа за повечето четци, каквото и да говорят в рекламните брошурки. В България опциите от типа на 3G са излишни, освен ако няма да се купуват книги онлайн. Дизайна е нещо което всеки определя сам, за мен моделите на Сони са най-красиви и добре изработени.
Другото важно, което трябва да знаеш е че всичките ползват екран E-ink от Visiplex та разликите в четивността не са големи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:09

аз си взех това, обезсмисля сиЧко друго дето гледах преди това а и цената е много добра.

Единствения кусур е Че не може се търси по тагове, но може да си правиш колекции,

след дълъг размисъл стигнах Че идеята на подобни устройства е да се Чете на тях определен брой книги, а не да заредиш в тях сиЧко каквото имаш, например цялата Читанка....

Киндъл ВиФи


цената е много добра, каЧеството е на светлинни години пред престижо и др. китайски недомислици


поръЧай си и калъвЧе за 32 лв много добре е направено

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:14

форум

хората от горния сайт са старашно любезни и отговарят своевременно на всиЧки поставени въпроси. Моя киндъл го поръЧах в петък веЧер в 23:00 след разговор по скайп и поръЧка през сайта, в събота сутринта в 9:30 беше при мен[smilie24]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: s_dyakov   
Дата:   25-01-11 09:16

Киндъла трябва да е най лесен зе кирилизиране от по известните - т.е ще да работи на кирилица без неофициални фърмуеърни хакове.

От читанката можеш да свалиш всичко във fb2 формат. После с Calibre може да го конвертираш до доста различни формати включително и до MOBI (киндълския формат)

Незнам как се държи на истински четец, но на софтуерния Амазонски Киндъл за Windows изглежда перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: toddybear   
Дата:   25-01-11 09:17

Най доброто е най евтиния 6 инчов е-инк който намериш, още по добре е ако екранчето не е покрито със стъкло. Остави цветовете на невежите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:19

didesignbg написа:


> Другото важно, което трябва да знаеш е че всичките ползват
> екран E-ink от Visiplex та разликите в четивността не са
> големи.


иди погледни, по скъпия престижио, пуснат с реално заредена книга а след това киндъла ВиФи и тогава потвърди горното твърдение ...

относно любимата ми марка айм сори, ще кажа Че в сори център в цум продават едно некирилизирано което трябва да се хаква..



Публикацията е редактирана (25-01-11 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:21

като дизайн това ми е фафорита но избрах киндъла, заради по големия екран и къндъла и покет бука поддържат поЧти всиЧки формати май, за мен беше важно да поддържа моби покет формата...

покет бук 360

другото предимство на покет бука е Че има слот за карта памет киндъла е с окол 3.5Г които може да използваш...



Публикацията е редактирана (25-01-11 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:27

престижиото може да го видиш на живо в технополис, ма е с изтощена батерия, в хеликон имат едно китайско което се продава също от май-е-бук.бг и то на по добра цена. В общи линии цените са най изгодни в май е бук...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:30

да не говорим Че всиЧки които гледах бяха в окаян външен вид и попследни бройки, далеЧ от визията на нещо което купуваш Чисто ново за 400-500лв. ...

А киндъла аз си го разпеЧатах от кашонЧето ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: boni   
Дата:   25-01-11 09:31

Аз подарих на жена ми prestigio 3162.
Без забележки е - кирилизиран, чете всякакви текстови файлове, пдф и т.н., сваляш си и си четеш, не уморява очите, батерията просто не свършва :)


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ohwu8606.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/lssc2098.JPG


http://setcombg.com/news/reviews/reviews/Prestigio-eBook/img/Prestigio-eBook-Reader-PER3162B.jpg




Публикацията е редактирана (25-01-11 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:32

в горния форум имя линк към Читанката в моби формат

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 09:42

http://www.the-ebook.org/forum/

Това е един от големите форуми за електронни четци.

http://calibre-ebook.com/

Това пък е много полезен софтуер за правене на колекции и бързи конверсии.
Всъщност всичките тея неща сме ги дъвкали поне по пет пъти в клуба.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 09:43

iPad и дилемата приключва.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 10:11

горното твърдение може да бъде изказано само от Човек който никога не е Чел на устройство с електронно мастило. Софта за електронни книги на ай пада е гъзария ма само толкова ...



Публикацията е редактирана (25-01-11 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hemilio   
Дата:   25-01-11 10:33

аз си взех вюсоник veb620 и съм много доволен,батерията е невероятна,още не съм го презареждал,а вече е на няколко месеца!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 10:41

Това да дадеш 300 - 500лв. за нещо дето само книги чете е доста нелогично.

На iPhone-а си чета книги и се вижда прекрасно, на iPad просто е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 10:46

Доста нелогично е да дадеш ~1300 лева за нещо на което е неудобно/вредно да се четат книги, при условие, че искаш да четеш точно книги.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 10:52

неудобно/вредно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: valen_tin   
Дата:   25-01-11 11:06

ако ще четеш на ЛЦД екран и лаптопа върши работа ... но си е гадно и вредно.
+1 за еИнк екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 11:36

аман от мацохисти[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 13:22

какво мацохист, Човек който си пада по мацки[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 14:13

Тъчскрийн, брато!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 14:36

Най - вероятно за Макаджиите говори [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: uri64   
Дата:   25-01-11 14:37

Айпад и не ти трябват други глупости...пък професорите на форума да си пишат каквото щат...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 14:37

Вярно, asahi правилно подсеща, тъчскрийна е една от най-безполезните екстри в това устройство, а от друга страна влошава четимоста, поне в повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-11 14:55

Абе иПад-а е много готин. Каквото искате да си говорим по-удобен е от рийдърите с две големи изключения

1. Батерията е само 10 часа - това май не е зле

2. На слънце трудно се чете.

Ама фотографски списания и книжки не знам как ще четете на черно бяло у-во. иПада има страхотни цветове, много приятен е за зяпане на снимки, текст, видео.

Дисплея на иПада няма нищо общо с екраните на лаптопчета, просто говорим за съвсем различни неща. иПада не изморява грам от личен опит го казвам - супер лесно се изкарват 4-5 часа.

Инак от рийдърите явно амазона е номер 1. Контраста и скоростта на новите наистина са много добри.



Публикацията е редактирана (25-01-11 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 15:29

http://www.bit-101.com/blog/?p=2722
[smilie3]


И цветното идва - Pocketbook Mirasol


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: aliengg   
Дата:   25-01-11 17:22

Благодаря на всички. [smile]
Ще послушам съвета "око да види, ръка да пипне" и като се спра на 2, най-много 3 модела пак ще пиша.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   25-01-11 17:24

я, кажете все пак, въпреки че като цяло pdf-съпорта е куц, при кой е най-успешен? също кой е най-удобен за прехвърляне на файлове от PC? и, да има и музика?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 18:16

Куц, куц под Мак ползвам PDF за всичко, на iPhone-а просто е най - добрия носител. Незнам защо казваш, че на другите е куц, сякаш не би трябвало да има проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   25-01-11 18:26

ами някой по-нагоре го написа.. моето лично впечатление е от един киндъл 3 на един колега - ами тромав е с пдф-ите и бая неудобно - трябва да скролираш постоянно и в четирите посоки.. за липсата на цвят е ясно, че засега ще се преглътне, и без това чета книги само за черно-бяла фотография (когато ги чета изобщо[smilie5]). то, е за жената, де, ама нали се сещате.. бащата като малък подарил на баба ми за рождения ден книга за Винету[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 18:30

PDF-а определено е по тежък, но неби трябвало да е проблем за нито едно съвременно устойство. iOS се справя прекрасно с PDF-ите, да не кажа, че конвертирам всичко в PDF преди да го кача.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petar_kotel   
Дата:   25-01-11 18:37

Аз си поръчах Киндъл 3 от Англия и съм супер доволен - за мен най-доброто устройство от подобен тип. Обикновено свалям текстови файлове и форматирам през една програмка Сalibre.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petkob   
Дата:   25-01-11 19:47

Понеже още няма цветни e-ink четци, голяма част от тях могат лесно да се отсеят - щом са цветни, значи не стават за продължително четене без признаци на умора, главоболие и пр. Аз имам този http://www.pocketbookreader.com/PocketBook_301.html
и съм много доволен от него, но когато го взех нямаше кой знае какъв избор, сега има далеч по-голям.

Важно е човек да си знае приоритетите. Аз предпочетох модела без уай-фай заради по-ниското тегло, което е от значение, ако човек обича да чете в леглото.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 21:59

Тарикатците си конвертират файловете преди да ги качат на е-читалото. Например няма никакво сми да имаш РГБ цветност н акартинките когато дисплеят ти поддържа само 16 нива на сивото. Отделно се губи управлението на шрифтовете ако не го конвъртнеш. Абе наготово нищо не става, особено за малко пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 11:26

Аз не ПДФ не чета дори и на компютъра ако е за повече от 5мин да погледна нещо набързо [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Конвертирането от ПДФ във прц отнема точно толкова колкото да се отвори пдф-а[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 11:58

Тия също предлагат киндъли:

http://www.reader.bg/
http://www.readerbg.com/



Публикацията е редактирана (26-01-11 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-01-11 12:13

Аз подарих на жена ми за Коледа този модел на Престижио, който го показа Бони на предишната страница. Честно казано, съвсем прилично качество е като екран, ергономика и поддържани формати. Идва си кирилизиран, няма нужда от никакви хакове. Изпробвахме го с купища книжки на български, руски и английски език.Най-удобно е да се чете във .fb2 и epub. Поддържа и pdf, но най-удобната за четене големина на шрифта е малко едра. Следващата по-малка е вече прекалено дребна. Аз си направих експеримент и качих един куп романи на Гришам на английски първо в pdf, а след това ги конвертирах от pdf във fb2 чрез програмата calibre и ги качих и втори път. Във формат fb2 са определено по-удобни за четене. И освен това, Престижиото поддържа организация на файловете в папки и можеш да си разпределиш книгите, както ти е удобно - по автори, по жанрове, по език и т.н. За сравнение - доколкото знам Киндълът хвърля всички файлове в една папка. Калибрето има някакви проблеми с Windows 7, но под Win XP работи прекрасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 12:14

asahi написа:

> Тарикатците си конвертират файловете преди да ги качат на
> е-читалото. Например няма никакво сми да имаш РГБ цветност на
> картинките когато дисплеят ти поддържа само 16 нива на сивото.
> Отделно се губи управлението на шрифтовете ако не го
> конвъртнеш. Абе наготово нищо не става, особено за малко пари.

Хубаво цветно... ама виж какво пише за Фуджи флепията:

Двата основни недостатъка на тази технология са: първо - високата цена (около 1000$) и второ - времето за зареждане на една страница. 1.8 секунди зареждане на страница с 64 цвята може да изглеждат малко, но за една книга от 300 страници това са цели 6 минути време за прелистване. В случай, че искате да се наслаждавате на пълната гама цветове имайте предвид, че времето за зареждане на страница с 260 000 цвята скача до невероятните 8 секунди!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:20

написа:

> Тия също предлагат киндъли:
>
> http://www.reader.bg/
> http://www.readerbg.com/
>

>
> Публикацията е редактирана (26-01-11 12:00)


Нямат налични в момента и са на по висока цена [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:40

написа:

Престижиото
> поддържа организация на файловете в папки и можеш да си
> разпределиш книгите, както ти е удобно - по автори, по жанрове,
> по език и т.н. За сравнение - доколкото знам Киндълът хвърля
> всички файлове в една папка. Калибрето има някакви проблеми с
> Windows 7, но под Win XP работи прекрасно.


Това е добро предимство, ако искаш всички киниги да са ти под ръка и сортирани по определен начин, при киндъла се заобикаля проблема с колекции, но все пак ако качиш цялата читанка от 17 500 артикула става интересно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:41

при престижото м,оже ли да се търси по тагове?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-01-11 13:47

Честно казано, не знам и досега не съм пробвал дали при Престижиото може да се търси по тагове. Мога да проверя довечера[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 13:51

На киндъла трудно ще качиш цялата читанка, защото има само 4гига памет, а няма доп. слот.

Питърпан, гледай и условията за доставка, че някой слагат по 8-10 лв. доставка + 0.5% нал. платеж... че по-евтиното излиза по-скъпо понякога :).

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:54

ми моя ми излезе точно 335лв + 32лв за много готино калъвче[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 13:58

Ако купуваш на място - да. Ама видях че доставката ти излиза между 10 и 12 лв. И аз си взех от тия евтините калъфи, но не ми харесва начина на закрепване. Тия ластичета дето го държат са хлабава история. Мисля да си внеса тоя със светлинката, че така си независим, не му търсиш батерия. То е и с ЛЕД подсветка, няма да харчи кой знае колко.



Публикацията е редактирана (26-01-11 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 14:14

да прав си за тези долните подложки при мен са кожички, държат стабилно но неудобното че закриват 2 бутона шифт и бек май [smilie5]

дай линк да видя този с подсветката че и аз имам нужда от подсветка [smilie24]

гледах в дийл екстрима имаше преди някакви но сега не ми е оставало време да търся

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 14:18

http://www.reader.bg/online-shop/buy-ebook-accessories.html

Последния е с подсветка, ама и 160 лв. не са малко за калъф. То по принцип тия не са евтини.



Публикацията е редактирана (26-01-11 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: roksana93   
Дата:   27-01-11 11:35

И аз да се похваля! Поръчах си миналата седмица Kindle 3 + калъфче + LED Reading Light и ми излезе точно 399,00 лв. (335 + 32 + 23 + транспорт до Чепеларе 7,05 + 1,95 наложения платеж).

kodko от къде ги извади тези 10 - 12 лв. за доставка?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 11:50

как се справят с Word-формата четците ви, че май имаме доста книги в него?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   27-01-11 12:00

Не всички купуват най-евтиния модел. Поръчай си ДХ който е 845 лв. и само таксата наложен платеж ще ти е над 4.00 лв. Сложи и доставката 7-8 лв. (8.50 ако искаш за 1 ден)... Ето от там ги извадих. (или по-скоро ги събрах) [smile]

Честно казано за мен не е много коректно да ме цакат и с половин процент наложен платеж! Да не говорим, че Спиди са най-евтините куриери и цените им за доставка (за фирми с договор) варират между 3.50 и 5.50 лв. за пратки до 1 кг. Т.е. тия или нямат договор със Спиди (което би било странно!) или цакат с още 2-3 лв. при доставката клиентите си.



Публикацията е редактирана (27-01-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: nsirakov   
Дата:   27-01-11 12:41

чета и все не разбирам няколко неща...
съжалявам ако се повтарям

- киндъл-а ( и другите четци) позволяват ли да вкараш в паметта на четеца файлове (уърд, пдф фб2 и прочие) или може само да си ги (поръчваш) онлайн..

- освен да си купуваш книги, този 3Г може ли да се ползва за браузване в интернет?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: roksana93   
Дата:   27-01-11 13:01

Абе kodko, на всички ни стана ясно, че си рекламираш магазина (reader.bg), ама поне го прави интелигентно![smilie3] От къде извади тия цени за фирми с договор? Или принципа е "една жена казала на друга жена" ...
И би ли ми казал как могат те да те "цакат с още 2-3 лв.", като куриерската услуга се заплаща директно на куриерската фирма ?!?!

С плюене по конкуренцията едва ли ще постигнеш много, все пак насреща имаш ителигентни (четящи) хора.

Аз съм много доволна от покупката си и вече си поръчах още един Kindle за брат ми, че в къщи настъпи война, кой кога да го ползва [smilie18]

P.S. Абе темата не беше ли "Моля за съвет за електронна книга...", а не реклама на он-лайн магазини ??? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   27-01-11 13:04

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-book_formats

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-book_formats

<< И би ли ми казал как могат те да те "цакат с още 2-3 лв.", като куриерската услуга се заплаща директно на куриерската фирма ?!?! >>

Много просто - имаш договор с куриера за доставка на 4 лв. - клиента си плаща стоката + 7-8 лв. доставка. Куриера ти превежда цялата сума по наложения платеж и ти пуска ф-ра за 4-те лв. - разликата остава при теб. Близо е до ума. А ако си мислиш че съм тръгнал да рекламирам нечий сайт много се лъжеш... просто видях първия линк към единия магазин и реших да кача и останалите които знам.



Публикацията е редактирана (27-01-11 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-01-11 16:07

nsirakov
Четците имат вътрешна памет, а повечето имат и слот за допълнителна карта памет, които са достъпни за връзка чрез компютър. Връзваш четеца към компютър с USB кабел, компютърът го възприема като външно запаметяващо устройство. Организираш си файлова структура в паметта на четеца - папки, подпапки и т.н. от компютъра и копираш всякакви видове текстови файлове, които са поддържани, от компютъра в четеца в съответната папка. А освен това повечето четци имат и функция mp3 player и функция за разглеждане на снимки (естествено в чернобяло) и естествено имат стереобукса и слушалки в комплекта. Така че можеш да си качваш всякакви книги, а ако са във неподдържан формат, дърпаш си безплатната програмка calibre и си конвертираш в какъвто формат си искаш. За функцията връзка с Интернет чрез WiFi или 3G не знам - моят четец няма такива възможности, но това въобще не е болка за умиране[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-01-11 16:57

написа:

> И аз да се похваля! Поръчах си миналата седмица
> Kindle
> 3 +
> калъфче
> +
> LED
> Reading Light и ми излезе точно 399,00 лв. (335 + 32 + 23
> + транспорт до Чепеларе 7,05 + 1,95 наложения платеж).


Честито със здраве да си го ползвате [smilie24]

Наистина борбата е кой ще го докопа пръв до него, трябва си поне още един [smilie24]


Сподели мнение за подсветката ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 16:58

тук един колега рече, че ползва 3G на Киндъл3, но забелязал, че целият трафик минава през прокси на Амазон. някой наблюдавал ли е как е с WiFi-а, че не Киндъла му не е тук в момента да го тестваме?


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-01-11 16:59

Аз си мислех за тази по скоро

от колко светодиода е?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   27-01-11 19:14

а някои има ли опит с рефлоу на ПДф документи от вид с две колни текст и снимки и прекодиране в някакъв друг формат...? в който да се вижда на екрана като една колона текст, а не да се ползва зоом и местене на сектор от страницата нагоре надолу и наляво и надясно....
става дума за текстове за по голяма страница....глдани на екран 7 инча да речем..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 19:25

въпроси към boni и mihajlov2: престижиото може ли да се върти и да се гледа и хоризонтално? има ли автоматично ресайзване на съдържанието до новото положение? опитвали ли сте WAV и FLAC файлове на аудио-плейъра? това за FLAC-а специално мен много ме радва и ме привлича като функция, въпреки че дизайна на устройството е малко кофти в сравнение с конкуренцията..


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-01-11 21:28

За krist:
Престижиото може спокойно да се върти в хоризонтално положение. При това има датчик на положение и автоматично завърта текста от "портрет" в "landscape" в правилната посока - накъдето и да завъртиш устройството - и наляво и надясно. Да, текстът автоматично се ресайзва да запълни добре екрана при хоризонтално положение (поне при четене на книги, конвертирани в fb2 - с други формати не съм пробвал).
Относно FLAC-овете - още не съм пробвал изобщо плейъра и дори не съм разопаковал слушалките. В момента силно ме мързи да се занимавам с преточване на флакове от хард на устройството, но обещавам, че утре-другиден ще си поиграя...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   27-01-11 21:37

6" не е ли малка за четене? На мен тия повече на електронни тефтери ми изглеждат отколкото на книги и се оглеждах за нещо поне 8".

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-11 21:48

gpi72 5-6" са баш достатъчно за книжка. Има си увеличаване на текста. При сонито 5", което е доста старо и дървено сравнено с новите модели, имам 3 или 4 размера на текста. Дори и най-дребния е лесно четим.

8-10" са вече големки за носене. Иначе има Киндъл 9.7"...ама няма смисъл. Така или иначе четеца форматира книгите за да ги покаже - не е като да гледаш ПДФ.

За ПДФ мобилно у-во писахме вече иПад е нужен. Сони четците имат вграден софтуер за преформатиране т.е. не ти трябва вънмшна рпограма да ти коригира ПДФ-а....за ПДФ с малко картинки работи брилянтно сонито. Ако картинките са повече и са шарени не е много готино - показва ги картинките ама са черно бели и дитерирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   27-01-11 23:33

mihajlov2, благодаря! Аз като попрочетох, реших, че тъй като е за жената, май по-добре да жертвам FLAC-а в името на поддръжка на DOC, че ще се ползват бая книги от spiralata.net, и на по-добрия дизайн на iRiver EB02 (един приятел всеки път като го питам за лаптоп за жена, вика: "първо да дойде да го види, после ще говорим за параметри и пари"[smile]). Моля, спрете ме, преди да съм направил глупостта да купя iRiver-a, ако е кофти![smilie5]

П.П. все още ми е интересен обаче FLAC-съпортът, че може по-натам, да се оборудвам аз с едно таквоз престижно.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   28-01-11 08:33

iRiver-a имат сериозна руска поддръжка, което винаги е добър атестат. Добре, че са руснаците, иначе кирилица щяхме да четем някой друг път, как се обръщат нещата а? Убеден ли си че имаш нужда от клавиатура на това устройство? Според мен само ненужно се уголемява цялото нещо, без реално приложение. Относно поддръжката на док, не се лъжи. Да четците поддържат плеяда формати, но истински използваемите са два-три, обикновено е формата вътрешен за фирмата + fb2/epub/mobi. Това са истински формати за електронни книги, структурирани и форматирани по начин лесен за възпроизвеждане от устройствата. doc формата не е от тези формати, устройството е по-тромаво, липсват приятни екстри, понякога и форматирането може да се дъни. Аз конвертирам всичко към нейтив формат и бухам в библиотеката на Калибре-то.
По въпроса за FLAC - недей да таиш големи надежди. Четците деянят много с една батерия, не защото са кой знае какви батериите, а защото са много икономични. Възпроизвеждането на музика, хич не се връзва в тази концепция. Усещам разлика само от факта, че ползвам външна карта, хаби повече ток отколкото, ако четеш от вградената памет (е много по-гъвкаво и удобно е, и си заслужава).
И един съвет, въпреки че изглежда като книга е много по-крехко. Ползвайте задължително калъф, внимавайте като го пъхате по раници и чанти, не държат много на натиск, а смяната на екран е равносилна на ново устройство.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: roksana93   
Дата:   28-01-11 10:01

Мерси PeterPAN!

Лампичката е много добра, доста равномерно осветява екрана, а и с това гъвкаво рамо, може да си я нагласиш точно както ти е удобно. Когато си избирах лампичката най-много ми хареса щипката, отваря се широко и може да се захваща както към калъфа, така и към самия четец (не за екрана разбира се [smilie3] ).
Но да си кажа честно до сега съм я ползвала само един път за проба, предпочитам да си чета на нощтната лампа като до сега си четях хартиените книжки [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   28-01-11 21:12

Най-добре като цена/технически данни ми изглежда iriver Cover Story
http://shop.myebook.bg/index.php/cPath/22

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: swan_   
Дата:   28-01-11 22:41

Не съм чел коментарите по-горе, но наскоро си купих киндъл и мога да кажа, че е невероятен!!!
Сега и с тази цена просто няма какво да се чуи човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-01-11 05:52

Сторито изглежда мног добре и с по бърз процесор е, май дисплея му е по добен на този на къндъла, аз го отписах зарди това че не поддържа PRC.

Според мен, друг немаловажен критерий е да може книгите да се сортират по папки най добре, не е лошо да има и възможност за търсене по тагове!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   29-01-11 18:36

мдааааа


за последните 2-3 дни разбих няколко мои и на други легенди.

1. не си копувайте ТФт евтин четец от неизвестен китайски производител, аз го направих, ще го дам на сина ми да го разбие...
уж българският ДИВА е точно такъв
2. Калибре има проблеми с прекодиране на ПДФ документи в две колони и снимки и таблици, а четеца пък съвсем
3. 7 инча е минимума за четец според мен
4. няма реадер който изобщо да поддържа добре ПДф
5. изобщо няма софтуер който да се справ без проблемно с ПДф както и между другите формати
6. в т.н. безплатен свят няма кои знае какво за четене, осоебно специализирана литература по професии
7. специално медицинската е 99% в ПДф формат сложен текст
9. продължавам да мисля че 10 инча таблет, андроид поне 2.2 или 4, Тегра чипсет е най доброто решение....
ама ги няма оше....

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-11 19:38

Ако беше попитал, нямаше да ти се налага да си купуваш непотребни боклуци, всъщност с купуването на таблет ще имаш още едно устройство неподходящо за четене на книги.
ПДФ аз само в тая тема съм казал поне два пъти, че не можеш да четеш с нищо. Това е формат за компютър, не за четец. Като цяло четците на книги са за четене на книги, не за графики, и не за картинки.
Куалком са обещали Мирасол дисплей за първата четвърт на тази година. Това би трябвало да значи достатъчно мощен таблет, събран с цветен дисплей без задна подсветка. Прави го кандидат н1 за комфортно четене на пдф. Цената очаквам да е ужасяваща. 10" таблет е нещо отвратително тежко/голямо/неудобно, като човек свикнал с четец се изумих, колко неудобно се случва всичко с иПада, да бърз е, цветен е, но дотук.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   29-01-11 22:37

Kindle 3 се продава за $139 US, при курс на долара 1,50лв и с 20% ДДС прави 250лв а из Европа май под 335лв няма опция.

Не мисля, че сортирането на книгите по папки е голямо предимство ако става въпрос за художествена литература и четене за удоволствие. Нали обекновено се чете една книга от начало до край и после друга и т.н. Същото и с форматите поддръжката на txt примерно е достатъчно. Сортирането на книги и конвертирането на формати спокойно може да се остави като работа за PC.
Важно ми изглежда да има възможност да се запомня мястото до което си стигнал като четеш и прехвърлянето на страниците да става лесно и коректно. 3G и Wi-Fi са почти безсмислени като се има предвид, че прехвърлянето на книги едва ли ще става по-често от 2-3 пъти седмично и който чете книги на български почти няма да използва интернет за сваляне. Хубавия дисплей естествено е на първо място по важност. Като заключение Kindle очевидно също е добро решение.



Публикацията е редактирана (29-01-11 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-01-11 07:50

да идеята на киндъла е да имаш най Често ползваните книги в него а не цялата библиотека...

колекциите ппомага доста..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   30-01-11 09:39

Ако ще е таблет - Моторола за момента е най-добрия вариант. Първия с Honeycomb ОС.


http://img835.imageshack.us/img835/8472/xoom.jpg


gpi72, + 15-на$ шипинг & хендлинг (моя уай-фи) толкова ми излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petar_kotel   
Дата:   30-01-11 09:52

Само да кажа, че има опция да се поръча Киндъл от английския Амазон и с транспортна фирма до България да излезе към 250-260 лева (за Уай Фай модела). Моят е така закупен и ми излезе точно толкова.

Мога да кажа, че така се спестяват доста главоболия с тичане по митници, ДДС и т.н.



Публикацията е редактирана (30-01-11 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   30-01-11 17:01

Дай повечко информация, на коя фирма го поръча и как ти организираха нещата?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-11 17:07

Стига писахте глупости на иПада съм чел бая ПДФ.

Чел съм и на Сони рийдър.

Зимате 5-10 китайски у-ва и аууу не работи. Ами няма да работи със малоумния си софтуер нормално е.

surg прати ми един сложен ПДФ да го видя как излиза и на двете ако искаш ще ти го снимам да си мислиш.

Престичио и други няма да ти свършат работа това беше ясно още преди да почне темата

ПП ХООМ още е само макет. Може да печели каквито си иска награди. Никой не мож да си го купи. Самсуняка и иПада са реални у-ва.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petar_kotel   
Дата:   30-01-11 17:14

@gpi72 - има вече доста български фирми, които организират курсове Англия-България за транспорт на поръчки от различни сайтове. На практика пращаш Киндъла на техен адрес, и оттам те ти осигуряват транспорт до България. Фирмата, която ползвах ми взе 5 лева за транспорт до България (таксуването обикновено е според килограмите на пратката)
Проста сметка - Киндъл 3 за 110 паунда (около 250 лв)+ 5 лева транспорт.
Подобна услуга има и Еконт мисля, но излиза малко по-скъпо...

Вече съм поръчал 4 Киндъла за мен, родата и приятели, така че всичко е ОК.

Ако искаш повече инфо за фирми предлагащи услугата за транспорт от Англия до България ще ти пратя линк на ЛС (за да не излиза като реклама тук).



Публикацията е редактирана (30-01-11 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gesh75   
Дата:   30-01-11 17:20

аз си взех kindle dx и засега съм повече от доволен.
екрана е като на нормална книга.9,7'[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: molokov   
Дата:   30-01-11 17:29

@surg:
Единствения четец, който се справя ЧУДЕСНО с PDF файлове е Kindle DX, тъй като е направен с тази цел - четене на .pdf

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   30-01-11 18:33

Да ама много кинти. Иначе 9,7' е добре. Може и аз да си взема, макар че не ми дреме за pdf формата много.
gesh75 я сподели от къде го взе и за кви пари?



Публикацията е редактирана (30-01-11 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   30-01-11 19:41

ДХ-а е хубаво нещо, ама ако не ти дреме за пдф-формата, забрави за него! Докато не излезе 3.0 ъпдейта за него, ако искаш да четеш кирилица само с някакъв хак евентуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   30-01-11 20:05

: didesignbg hotsnail
за мен е ОСОБЕНО важно ПДф книги отпечатано оригинално на поне А4 формат оили малко по голям даже, със сложно съдържание от фото снимки, графики, таблици в най различни размери, и страници текст най често на в колони, а и полета за пояснения в най различни форми и обеми , да се четат на таково чудо....
= технологично ПДф формата не позовлява лесно престраниране,
- 99% от четците нямат изобщо функция рефлоу, освен една версия на Адобе реадер мобайл за ХТС ДИаманд, та нея си позлвам на телефона...
засега не съм намерил софтиер , без този на Адобе, там не съм копал още, за това готов файл да се престарнира културно в една колона за да се чете на КОЙТО И ДА Е ЧЕТЕЦ.
99 % от книгите които ме итерисуват пряко в следващите месеци са много скъпи, и са в 100 % такъв формат...
ето тук един пример за една такава сложна и голяма страница

http://photo-zona.net/images/user30552/album7636/large/1296410308_jcau1655_Untitled.jpg



очевидно който и да е четец показва 1/4 до 1/6 от странцита сопред това дали е 6 или 7 инча, тогава се налага страницата да се зоомне от 2 до 4 пъти и да се мести екрана на четеца сектор по сектор, нагоре, надолу, а това е лудост...
та...

СНощо намерих случайно едно приложение под шапката на Гугъл, в ранана фаза, което обаче прави точно, или почти точно това което искам, само че крайният резултат е снимка на страницата, ане оригиналният ПДф формат, няма значение работи и ми върши работа - забравих и името, утре ще пусна линк....

иначе....т.н. джобен формат романчета, разкази и стихове няма проблем да се четат и на който и да е реадер, е , на Еинк казват по добре, ....засега


това дето съм го купил , също
е ОК за такива неща , ама не за това ми трябва....
явно се иска голямо търсене за софтуер., това важи за който и да четец, за да се ползват ПДФ добре....

някои знае ли дали АДОБЕ софтуера може да променя лесно готов ПДФ документ в това направление



Публикацията е редактирана (30-01-11 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-01-11 21:02

както обясних поп горе ПДФ дори на компютър не чета от повеЧе от 3-4 години [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: nikidi   
Дата:   30-01-11 21:37

а някой случайно да има Samsung Galaxy Tab?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: psychoiho   
Дата:   30-01-11 21:49

iPad се справя идеално с PDFи. Анотации, синхронизиране - всичко ми е безболезнено с goodreader & dropbox. Единствен недостатък - резолюцията. Добре че съм астигматик, та леко анти-алиасвам по дефиниция.

sony touch е много добър, ако PDF-а е само текст, той се спрявя по-добре от kindle, защото има reflow. Най новия май има вифи и значително по-добър екран (от стария).

kindle DX едно време му бяхме дигнали мерника, но имаше много ревюта че се прецаква дисплея и се отказахме (преди година) - сега дано да са оправили производството.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: molokov   
Дата:   30-01-11 23:15


http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/kindle/miranda/photos/miranda-300px-PDF-anim._V189854543_


Колкото до функцията reflow - моделите на Pocketbook я поддържат.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   30-01-11 23:32

molokov

1. имаш ли модела 902, щото още го няма в проджба????, и е 10 инча, съвсем друга работа...
2. онова горе не е Покет боок 902 на линка де, а на снимката е Кандле Дѝ, с 10 инча екран и показващ подходящ ПДФ файл....и тои е като другите, книги в по голям от джобен формат ....не е добре...засега
3. "As for PDF documents, there's no explicit zoom feature, but switching into landscape (horizontal) mode crops[thankyou] the PDF and essentially enlarges a portion of it. One of the problems with the Kindle is that it doesn't appear to have the horsepower to properly zoom in and out of PDF files quickly, and thus this horizontal mode is Amazon's workaround. While it may not offer the most flexibility in terms of viewing options, it's not bad.

Read more: http://reviews.cnet.com/8301-18438_7-10235053-82.html#ixzz1CYZGwNEK"



Публикацията е редактирана (30-01-11 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   31-01-11 12:02

Pocketbook 902 изглежда добре. И цена $ 329,99 USD не е висока но чудно колко върви в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   31-01-11 13:11

приложението което преформатира сложни ПДФ документи се казва PaperCrop_0.43_rev19
линк

с него горе посочената страница бе разделена на няколко колони, всяка една форматирана за 800х480, подредени една по друга и надлежно показващи се в четеца....
верно е че се ползва JPG образ на страницата, и не може после да се работи на ниво текст в ПДФ, но за четене върши работа добре...



Публикацията е редактирана (31-01-11 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: s_dyakov   
Дата:   31-01-11 13:35

Майкрософтския ActiveSync рефлоува пдф-и ..докато ги копираш на негов си девайс.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   31-01-11 16:51

Pocketbook 902 звучи обещаващо при цена от $300, ама пък не шипват до Европа въобще[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   31-01-11 18:55

Всъщност пращат и до БГ ето от тук:
Цък

А това всъщност е магазина на производителя - shop.pocketbookreader.com.

Доставката в зависимост от пощенската услуга е между $45,50 и $59,50.
И цената излиза някаде от порядъка на 660лв с доставка и ДДС. Ако има мито ще е още 20-30лв.



Публикацията е редактирана (31-01-11 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   31-01-11 19:06

абе, то България я няма наистина в тоя списък от твоя линк, ама дали просто не е пропусната, щото тук пише, че не шипват до EU, нито до East Europe?:

http://www.pocketbookreader.com/Shipping_FAQs.html


само за UK нищо не пише, та може би поне до там шипват и после с гореспоменатите фирми, дето карат от UK?


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   31-01-11 19:12

Няма нужда до UK, сега попълних формата до графата за плащане, приемат и PayPal междувпрочем, и всичко си вървеше ОК, включително ми добави и цената за транспорт. Все повече се замислям да поръчам един такъв но преди това ще почета за него из нета.

Сега отворих и твоя линк, вярно пише че не пращат до ЕU. Е едно от двете не е вярно, чудно кое ли? Писах им че имат разминаване в информацията за доставка на сайта да видим дали ще отговорят.



Публикацията е редактирана (31-01-11 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petkob   
Дата:   31-01-11 19:15

Не съм погледнал каква му е цената у нас, но не е като да ги няма:

http://pocketbook.bg/where-to-buy/



Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: ipolit   
Дата:   31-01-11 19:30

Май таблетите ще излязат по-добрият избор, при положение, че 90 процента от нещата са в pdf. Но тряба по-сериозна резолюция, като на iPad-a. Аз чета на нетбук, обаче и там не е добре с pdf-ите, кофти е скроленето.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   31-01-11 19:45

Миналата седмица, като разговарях с представител на една от горепосочените фирми, внасящи pocketbook у нас, ми казаха цена горе-долу колкото Kindle DX, което прави към 300 лв. отгоре спрямо цената от $300 + доставка.. Та, ако се намери начин за доставка директно от производителя и излезе още някакво читаво инфо, 902 ще е моят избор, иначе ще се хвърля на един нетбук, който си намерих и на доста прилична цена.. Поне ще имам напълно функциониращ компютър..


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   31-01-11 19:52

s_dyakov


актиш синк, на кои уиндоус бе, и на кои не ..?
и пак не е както требе

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   31-01-11 21:00

Доста бързи са тия от PocketBookReader. Ето какво ми отговориха:

PocketBookReader - Yaroslav (Jerry) Bondarenko


Yes, we can ship to Bulgaria.

Sincerely,
Yaroslav Bondarenko
+1 (914) 374-5067
Sent from my iPhone

Или в превод: Пращат до България.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   01-02-11 22:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: s_dyakov   
Дата:   01-02-11 22:48

Става дума за Windows mobile устройства. Актив синка е стандартния за Windows XP но трябва на мобилното да имаш инсталиран Акробат ридър през същото PC за да добави конвертора на акробата като филтър в Актив синка.

Та като копираш пдф от PC-то на мобилното и пдф-а се конвертира и рефлоува.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   04-02-11 21:56

Pocketbook 902 гледам вече и в Бг го продават и то за 685лв, което е добра цена. Чудя се само дали има смисъл от "Индуктивен сензорен дисплей" какъвто са сложили на 903 за още 130лв?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   05-02-11 10:24

сега чакаме някой да се жертва да си го купи, за да каже впечатления[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   05-02-11 12:47

и мтел почнаха да предлагат покетбуци
http://www.mtel.bg/ebook/device.php

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   05-02-11 16:23

http://www.mtel.bg/ebook/device.php


Покет бук продават и цената е по-добра но е с договор. Няма начин да го взема от тях.



Публикацията е редактирана (05-02-11 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-02-11 23:43

Те и електронни книги почнали да продават бе [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gesh75   
Дата:   06-02-11 08:23

За феновете на киндле.Цялата читанка качена в неговия формат.

тук

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: nsirakov   
Дата:   06-02-11 08:51

така и не разбрах има ли тук притежатели на 3Г модела, да кажат дали 3Гто върви в БГ и за обикновенно браузване в нет-а а не само за книгите на Амазон

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petar_kotel   
Дата:   06-02-11 09:15

Не съм сигурен за обикновеното браузване с 3Г модела, защото съм с УайФай, но по принцип мога да кажа, че браузването с Киндъла не е най-приятното нещо. Самият браузер се води тестова функция за Киндъл, липсата на цвят дразни, а и скролването по сайтовете не е много гот.

Киндъл 3 безспорно е най-добрия рийдър, но наистина рийдър - браузването е удобно, но само за да си купиш някоя книжка от Амазон.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: nsirakov   
Дата:   06-02-11 09:46

естествено, че е неудобно, но искам да знам възможно ли е...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   06-02-11 10:17

PeterPAN написа:

> Те и електронни книги почнали да продават бе [smilie24]

Гледат да не изостанат от виваком с тяхното престижио:

http://www.vivacom.bg/bg/residential/devices/section/drugi

Иначе М-тел и книги пуснаха:

http://www.mtel.bg/ebook/store/index.php

3G-тo бачка в БГ, браузът е безплатен, за свалянето не съм сигурен.



Публикацията е редактирана (06-02-11 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: nsirakov   
Дата:   06-02-11 13:26

кодко? ползвал ли си го.. .в смисъл можеш ли през 3Гто да си провериш пощата, да отвориш фото-форум ( макар с черно-бели картинки...)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   06-02-11 14:25

Да, можеш. Аз kaто си внасях моя понеже не бях сигурен дали 3г-то ще бачка си взех уай-фи - там бях сигурен, че няма проблем. Оказа се, че дори американски да си купиш (не от международния) пак работи. Белите например нямат международна доставка, а само за щатите, но и такъв да си вкараш - пак няма да имаш грижи - оня ден си играх с един такъв бял. Ако сега щях да купувам не бих се занимавал с уай-фито.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gesh75   
Дата:   07-02-11 11:11

работи 3Г.
страниците се отварят бавно.
Ползва роуминг на Мтел и прави ВПН до УСА.
но идеята е само да си поръчаш книжки от амазон примерно.
с вкл. 3Г харчи повече ток, затова аз съм го изключил.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: molokov   
Дата:   02-03-11 17:00

PocketBook са намалили цените на миналогодишните си модели PocketBook 301 и PocketBook 360.
Вече може да се закупи качествен четец на цена под 300 лв. [cool]



Публикацията е редактирана (02-03-11 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   02-03-11 17:21

то и досега можеше, просто не в България[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: dashikov   
Дата:   24-04-11 14:04

Привет,
Моля за помощ при избор на рийдър.Искам да го ползвам и за четене на книги от амазон, и от barnes&nobles.Знам, че си имат отделни устройства и двете, обаче бих искал устройството да ги поддържа и двете.Prestigio доколкото видях поддържа и 2-та формата, обаче не се продава в САЩ, а ще се купува и ползва там.
Пиратски книги не ме интересуват.Просто искам да поддържа книгите, закупени от 2-те книжарници.Четох за Calibre и, че има възможност да ги преобразувам в подходящ формат, но също четох, че книгата ако е с защита, няма да се получи.А ще се купуват книги и предполагам ще си имат защити.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »