Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Това нормално ли е?
Автор: pepi34   
Дата:   23-04-11 17:22

Здравейте колеги. Напоследък когато във форума някой пусне обява за работа, или че се търси фотограф, се превръща в арена за оплюване. Аз пък видях една обява пусната в сайт за работа(съвсем случайно) и реших да я пусна тук и да попитам хората които я прочета Това нормално ли е? Българинът в древността никога не е бил робовладелец и е мразел робството. А сегашният Български работодател е жив робовладелец и голям тарикат го раздава.Изискванията непрекъснато растат, а заплащането намалява. И после такива боклуци свалят цените, за сметка на икономисаните пари от фонд работна заплата, сериозните в съответния бранш(който добре си плащат) или стават същите боклуци като тия, или фалират. Краен резултат - кофти продукт. Докога ли може това да продължава? А ние се чудим що клиента не ще да ни плаща повече? Ами как да плаща, като и него го гази некой боклук да работи по 12 часа на ден за 500лв?Докога ли може да продължи този омягьосан кръг?А и да подчертая, нищо лично срещу собственика на обявата, виждал съм и още по смешни. И условия дето ги няма в нета, например при постъпване на работа да си подпишеш предварително молбата за напускане. За да не се мине шефа ти после като те уволни или да не го съдиш.Какво ли още може да се сътвори по темата?


Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: pepi34   
Дата:   23-04-11 17:29

А ето и обявата
http://www.jobs.bg/f1123756

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-04-11 17:34

Петре... Линковете по-долу дават обяснение на тези раоооти...Народо психология вероятно...Мирна главица сабя не я сече...
http://www.vbox7.com/play:b91ef168

http://www.vbox7.com/play:1a6caa32

Дай своя вот без значение какъв е той...
Положителният или отрицателния не са толкова страшни... По страшно е безразличието на повечето от нас...
Я не гледам мене да ми е добре я гледам Вуте да е зле!



Публикацията е редактирана (23-04-11 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Lito   
Дата:   23-04-11 17:35

фотограф-оператор, такова животно само българин може да сътвори :))) ужас... :)) съжалявам хората, които са в безисходица и трябва да работят при подобни условия и работодатели :)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-04-11 17:43

Не бих се учидил ако заплатата на хигиенистката е по-висока. България е страната на неограничените невъзможности [smilie21]



Публикацията е редактирана (23-04-11 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: 3DF   
Дата:   23-04-11 18:48

Чета писаното и си мисля:

Колко хора правят следната сметка:
500 лв заплата
Върху тази заплата около 40 -45 % осигуровки:
1, за пенсия
2. здравни
2. фонд преквалификация
3. Рисков - гаранционнен фонд
4 други - 3.50 лв за превод на банка само на едно платежно нареждане.
Та станаха грубо 200 - 250 лв
500 + 250 = 750 лв разход
Офис - наем, бюро, комп, камера, фотоапарат.
Всичко това идва от Принаадената стойност от работника, който минимум трябва да докара: да изработи поне 1500 лв за да останат около 700 лв за тези разходи. Да ама не. Не стигат.
Много хора разсъждават така: Ами аз, като изкарам 5000 лева що да му ги давам на тоя.

При разговори с хора на запад заплащането нна работника е около 1/10 от това, което изработва. Демек за 500 лв заплата трябва да докараш 5000 лв на фирмата за да има за всичко. А като има за всичко ще има и за повече заплата и хонорари.
Онзи ден българин живеещ във Франция и притежаващ магазин за хранителни стоки казва:
на 1000 евро заплата аз трябва да внеса 1500 евро в държавата. Демек работникът и готовата продукция трябва да докарат 2500 евро за да си покрият разходите.
А трябва и да докарат още за да има за шефа, за наем на магазина, за оборотни средства. за принадена стойност -печалба за преинвестиране.

Онзи ден имаше протест против цените на горивата. Колко отидоха на протеста? 150 човека. Другите се скриха, както се скриха, когато Ботевата чета мина от Козлудуй до Врачанския балкан, Както се скриха, когато 2 заптиета караха Левски от Ловеч до София. Не се намериха 2 ма трима да го освободят.
Както се скриха когато гръмна първата пушка на Априлското въстание. И много други примери.

Добре, че правителството не се е сетило да види колко са на протеста и да си каже - малко са - вдигаме бензина - 5 лв да го направим.

Нали ни е скъп бензина 2,36 лв. Като е скъп защо вчера имаше задръствания на изходите от София. Защо градът е пуст. Нали е скъп бензина?
Защо всичките тезиколи не идат на протеста.
Както протестират братята гърци.
Само в едно сме добри - народната мъдрост:
И без пари да направят бензина - пак ще си краднем. И 5 лева да го направят пак ще си карам.
и друга народна мъдрост: ТЪП народ Тъпа държава.


Може приложените примери и повдигнати теми в писанието ми да не са свързани пряко с темата, но косвено мисля, че дават общата картина и народопсихологията на българите. В частност и това , че в този форум, като се вдигне някоя тема и почва оплюването и обясняването колко си тъп.

Та pepi34 нормално е!



Публикацията е редактирана (23-04-11 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: mom4il   
Дата:   23-04-11 19:00

Ехххх...,а в малките градчета много хора все още работят по 6 дни в седмицата за 250лв месечна заплата..............заради мастити монополисти.[smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie2] [smilie2] [smilie2]



Публикацията е редактирана (23-04-11 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: asahi   
Дата:   23-04-11 19:31

3DF без малко да захапе въпроса за производителността на труда, ама се хлъзан настрани.

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: 3DF   
Дата:   23-04-11 19:43

asahi

"Българските чиновници е време да спрат с пиенето на кафе и пушенето на цигари"

Онзи ден разбрах, че това изречение го е казал Константин Иречек по някакъв повод на Българския княз около 1881 г. Сега сме 2011 г. Толкоз за производителноста на труда.



Публикацията е редактирана (23-04-11 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: pepi34   
Дата:   23-04-11 20:08

3DF, харесвам ти поста, принципно си прав. НО има доста неща с които не съм съгласен.
1.От 1995г. Имам фирма и многократно съм бил работодател.
2.Сега научавам че се давало 10% от печалбата на работника.Когато за първи път имах работници им давах 35-50% от печалбата(естественно като си приспадна наемите и някои други неща).Сега работя във фотографската свера и давам над 60% от печалбата си при поръчка, с тая разлика, че имам сътрудници, а не работници и не им плащам осигуровките. Но наемите, разходите и постобработката си е за моя сметка.
3.Осигуровките не са 45%, доста по-малко са.

Има и още неща, но както и да е.Не е нормално да те изнудват, да работиш с договор на 4 часа, без отпуска, без почивка и да ти се цупи шефа когато взимаш болнични и още куп неща. Освен това да те правят на маймуна и да ти дават 350лв.
И трябва да не бачка никои за тия условия.Както и да не караме коли, когато искаме да протестираме. Аз не карам, ходя с метрото.И то не за протеста, от 1г.

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: ivansky   
Дата:   23-04-11 20:17

фак оф на бг работодателите

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: bozo   
Дата:   23-04-11 20:52

pepi34,
В обратния случай давайки 1500лв. стартова заплата рискуваш да попаднеш на дървар-оператор с огромни претенции и малки възможности, който да ти усмърди офиса с краката си...
Всеки може сам да определя цената на труда си, за някои "майстори" единствения шанс да работят е прекомерно ниската цена.
Има клиенти, които с кеф плащат като видят нещо истинско и различно.
Има и клиенти, които търсят нещо като да не е без хич и не им дреме дали ги снимаш на HD и дали монтажа после им е линеен, не им дреме дали взимат бук с корици от кожа или китайшън класьор с целофанени джобове 9х13...
Свят широк, хора всякакви. Има "колеги", които бъхтят цяла седмица в селското стопанство или в транспорта, защо пък да не изплющят събота и неделя по една сватбичка за стотина лева и едното ядене...после при късмет и остатъците от храната ще съберат, че даже и некое шише ракия може да измуфтят.

А е много по-лесно да държиш камерата вместо да мяташ трупи на гатера. Колко му е да омаеш и някой друг човечец от близките села...
И както казваш pepi34 - Краен резултат - кофти продукт. Нормално е да е така. Цял живот общак и от един път му хрумнало да стане зъболекар (примерно). Какъв да е крайния резултат?[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-04-11 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-04-11 21:32

По-скоро в България е нормално. От гилдията и бизнеса ви не разбирам, но съм се нагледал на други аномалии. И фактът, че толкова години, с изключение на 2007-2008 се поддържа този мизерен стандарт, особено в по-малките населени места, за мен лично е някакво безобразие. 1999 - 300 кинта, 2011 - 500, което е същата мизерия плюс инфлация и то някакъв мижав процент от последната. Не помня в кое градче беше, и по коя телевизия засякох преди време един репортаж. Ми те там хората от вересия, до вересия караха в магазина с някакви смешни пари.[smilie2] Щом си цитираме някакви класики на по 100 плюс години, и можем с лекота да ги използваме 1 към 1 и днес, значи правете си сметка колко сме мръднали реално.

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: n1x0n   
Дата:   23-04-11 21:53

Аз не виждам каква е драмата... не ти харесват парите - не отиваш на интервю и толкова. Пък ако се цани някой за тези пари - той толкова и ще работи, да не говорим на какво ниво ще бъде резултатът от труда му.

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-04-11 22:08

Аз пък имам въпрос който може да даде отговор на задачката...
Хипотетично си представяме, че всеки от нас е работодател които търси да наеме работна ръка!
Какво заплащане бихте предложили за тази позция познавайки финансовото състояние на вашата фирма, както и на приходите разходите и оборотите които върти обекта ви?
И още един много важен въпрос бихте ли допуснали да работи за вас човек който върти часпром в същата свера?



Публикацията е редактирана (23-04-11 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: n1x0n   
Дата:   23-04-11 22:15

Аз лично - мога само да съжалявам всеки бизнесмен, комуто се налага да наема персонал за да си върти бизнеса. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-04-11 22:19

n1x0n прав си тежка е царската корона!
За това и аршина е различен...

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-04-11 23:51

Тези, които правят протестите против скъпите горива доста приличат на мутри, а еднаквите фланелки с надпис "Сила" ме притесняват,защото идват избори и това вероятно ще са следващите платени лица на върхушката, които ще "поведат" народа за да го оправят за сетен път.[smilie23]
По темата - всеки иска по-висока заплата, но си има и картели, които не дават никакъв шанс за голям растеж,а отделно е супер високомерното държание на мнозина фотографи все едно , че всички те взимат минимум по 3-4 бона на месец, но излезе ли сватба за 300 лв. ще се избият да се предлагат.[smilie5]

Проблемите са си в нас, защото даже и на обява за 300лв. заплата за фотограф ще има десетки обаждания. Имаше преди 5-6 години един "колега", който пускаше следната обява :" Търся момиче фотограф за работа във фотоателие, може и необучена" Няма да ви казвам, че имаше доста кандидатки, на които след работа от 1-2 месеца не им се плащаше нищо по предлог , че не се справя или има липси и така следваше поредната жертва.

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Lalinda   
Дата:   24-04-11 00:24

А справяха ли се?

Като гледам резултатите по собствените си филми, май и обучените не са се справяли...


Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: canonio   
Дата:   24-04-11 00:34

Основна черта на балканските психика и настроение[smilie18] [smilie18] [smilie18] - да погледнем в паницата на другия, да сметнем колко печели, да се определим като онеправдани (на масата, вечерта), и да намерим 1786730027390 съмишленици.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-04-11 01:02

GOSPODIN canonio [smilie24]
Може би по-правилната система за заплащене от фиксиранато... е определена заплата + % или поне така смятам аз. Така наетия кадър по-съвестно ще изпълнява задълженията си. С две думи той сам ще определя заплатата си и няма да му е крив работодателя! Вие какво мислите относно това?



Публикацията е редактирана (24-04-11 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   24-04-11 01:14

canonio

Де да беше така. В момента съм от другата страна на барикадата, т.е. прост бачкатор. За първи път съм в "нормална" работна среда - в смисъл всичко е ясно и черно на бяло. Договор, осигуровки и пр. Когато постъпвах нямаше водевили в стил, "виж сега пич, ние ще те осигуряваме на минималната пък останалото кеш". Не, договор, всичко черно на бяло, при увеличение на възнаграждението, оп едно анексче, пак всичко черно на бяло. Отделен въпрос е, че ако сегашния ми работодател закъса, аз ще съм първият пуснал тема да теглите къде що имате кеш и да се изнасяте за където има свободни места в полетите на терминал 1 или 2.[smilie5] Въпреки това, значи могло. И с това горното отношение, което се изписа и с тия мрънканици за осигуровки и назначаване на персонал на 5 допълнителни позиции екстра към основната, еми... За тези 20 години демократизъм работодателите от всякакъв калибър си го тренираха съвсем съзнателно мърлячеството и негативизма към тях. И не става въпрос за чуждото канче и кой какви пари прави. И аз съм бил студент и аз съм бачкал за чест и слава и честно при две, три изцепки с бачкане за без пари не се изненадвайте, че тия които имаха топки и 2 сиви клетки в повече овреме се изнесоха, а останалите кръшкат и влагат нулев ентусиазъм и усилие да бъдат нещо повече от пълнеж, да не говорим че жертви за фирма, аз лично, дори за това място където работя повече няма да правя. Получава се един затворен кръг, в който всеки мрънка от другия и дефакто не сме отлепили ни на йота. 2011-та в София хора се кефят на 400 кинта заплата, само защото имат работа някаква. Да ви е*** и в капиталистите. Да не говорим, че една нищо и никаква Криза затри фирми с над 10 годишна история. Смях.



Публикацията е редактирана (24-04-11 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: canonio   
Дата:   24-04-11 01:23

Много е просто, трябва да се спази един договор. Ти да се навиеш да работиш за 200 лева и оня да ти ги плати в уречения ден[smilie18] . От там нататък, парите достатъчно ли са, колко жени и колко деца храниш, къде живееш и колко пътуваш до работа - все са неща абсолютно не интересуващи работодателя. Работиш ли за друг човек, така е.
Всеки е свободен да инвестира, да си е сам началник. И понеже не са малко хората, пробвали да са си началници, от там и толкова безработица.[smilie18] [smilie18]

А такива неща като заплата+процент са голяма гавра. В 99% от професиите нямаш никакъв достъп до информацията колко си спечелил днес за шефа, та да искаш процент от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Това нормално ли е?
Автор: canonio   
Дата:   24-04-11 01:39

Uve,
трудът е стока. Продава се като всеки един вид зарзават. Ти си намисляш цена, излизаш на пазара да продаваш, идва един да се пазари, втори, трети, не падаш от цената... утре обаче доматите омекнали и започваш да сваляш. Идва един и ги купува....
Е точно в БГ, този дето е купил меките домати е по-плют и по-виновен от този, дето не им е обърнал внимание. Има нещо чисто балканско в цялата работа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »