Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Моля за съвет за електронна книга...
Автор: aliengg   
Дата:   24-01-11 21:21

Здравейте!
Предстои ми да правя подарък - четец за ЕЛЕКТРОННА КНИГА.

Бих искал да помоля за съвет:
- е-книгата ще се използва предимно за четене;
- не търся непременно бюджетно решение;
- подаръкът е за жена (това относно дизайна :))

Благодаря предварително!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-11 21:52

Какви книги ще чете? Английски, български? Ще си ги купува или ще ги сваляте от читанка?

Като дизайн и възможности амазонските са номер 1. Има и вариант с 3Г и безплатна wikipedia. Лошото е че май не носят много на пиратски изпълнения.

Ние имаме Сони - прилична е, хаква се кирилица лесно. Ама е по-старо поколение от амазонските и е малко бавна. Контраста на Сони им е добър, за разлика от старите амазонски.

Личното ми мнение за тия от трети марки е че са с големи компромиси. Може би да има нови на Сансунг или Асус със прилично качество ама не съм се интересувал много.

Сони и епъл обаче не дават да пазариш книжки от БГ. Амазон са пичове и можеш да си ги купуваш както книжките, така и списания и вестници с абонамент и т.н. Май сега имат и услуга да даваш книжки на заем на приятел.

На iPad е много готино за четене. Щото е шарен. Освен книжки може и мп3 и дори филмчета - образовах се в торентите и си свалих малко фотографски



Публикацията е редактирана (24-01-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:24

всичко започва от това какви книги ще чете, т.е. в какъв формат
1. има специфични е -книги формати, които са по малко познати у нас....а са масовият на запад, освен това зависи и физическият формат на страницата, ако ше се чете такъв ел. формат , и книжки джобен формат то 6-7 инча екрани са добри...стандарта тук е амазон, ноок, сони...
2. ако ше се четат PDF формати, МС ДОС ексел РТФ, текст, и подобни формати, или сложни и големи по размер страници като списания, специалзирани книги формат А4 и по големи с снимки и диаграми, то нито един класически четец не се справя добре, особено с ПДФ формата, тук 6-7 инча екрани се явяват малки и неудобни, нужно е 9 или даже 10 инча, освен това 16 или 32 нюанса сиво не са достатъчни за снимки и диаграми...
3. има варианти и за преобразуване на формати от един в друг, но за ПДФ най важноито поне за мене, нито един несе справя на 100 % , губи се формата на страницата и странирането доста често..
модерното решенеие не е стандартен е четец на книги, а таблет с екран поне 9 или 10 инча, за жалост освен на ЕПъл и Самсунг, които са орекалено скъпи м няма кои знае какви маркови , а т.н. китасйки за по 120-150 долара имат различни проблеми с резолщция, с батерия, с реагиране на допир, с ХД видео, с ВАЙ ФИ ибхват, с кирилица, по правило искат доста софтуерно подобрение....
мда...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: dikimee   
Дата:   24-01-11 22:35

хах, тъкмо мислех да питам същия въпрос [smilie5]
Аз бих попитал - какво е подходящо единствено за четене на книги от читанка-та, възможно най-бюджетното решение - без цветове, 3Г-та и т.н.
Книгите които ще се качват ще са само на ще са само на български [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:38

линк

я това е и ново и шарено....
но не работи 10 000 прелисвтания с едно зареждане а 8 часа, все пак е цветен....



Публикацията е редактирана (24-01-11 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:47

link

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 08:53

http://shop.myebook.bg/index.php/cPath/22

Отиди на място в офиса на тези хора и разгледай, щом го искаш за подарък предполагам си обвързан и с конкретен срок за доставка.
Първо е добре да избереш размер на екрана, 6" за мен е добър компромис между големина и преносимост. Размера на четимата част е точно колкото полето на булеварден роман. Амазон никога не са били върха, нито като възможности, още по-малко като дизайн, просто цената е убийствено добра. От екстрите с които е натоварен рийдъра ще те интересува главно да поддържа кирилица (или да може лесно да се кирилизира). Да поддържа разпространени формати, или поне лесно да може да се конвертират към неговия. Стандартния формат в света на електронните книги е .fb2. Ако имаш предвид конкретно място от което ще сваля книги е по-удобно да се съобрази, или да има опция за лесна конверсия. Четенето от пдф е трудна работа за повечето четци, каквото и да говорят в рекламните брошурки. В България опциите от типа на 3G са излишни, освен ако няма да се купуват книги онлайн. Дизайна е нещо което всеки определя сам, за мен моделите на Сони са най-красиви и добре изработени.
Другото важно, което трябва да знаеш е че всичките ползват екран E-ink от Visiplex та разликите в четивността не са големи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:09

аз си взех това, обезсмисля сиЧко друго дето гледах преди това а и цената е много добра.

Единствения кусур е Че не може се търси по тагове, но може да си правиш колекции,

след дълъг размисъл стигнах Че идеята на подобни устройства е да се Чете на тях определен брой книги, а не да заредиш в тях сиЧко каквото имаш, например цялата Читанка....

Киндъл ВиФи


цената е много добра, каЧеството е на светлинни години пред престижо и др. китайски недомислици


поръЧай си и калъвЧе за 32 лв много добре е направено

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:14

форум

хората от горния сайт са старашно любезни и отговарят своевременно на всиЧки поставени въпроси. Моя киндъл го поръЧах в петък веЧер в 23:00 след разговор по скайп и поръЧка през сайта, в събота сутринта в 9:30 беше при мен[smilie24]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: s_dyakov   
Дата:   25-01-11 09:16

Киндъла трябва да е най лесен зе кирилизиране от по известните - т.е ще да работи на кирилица без неофициални фърмуеърни хакове.

От читанката можеш да свалиш всичко във fb2 формат. После с Calibre може да го конвертираш до доста различни формати включително и до MOBI (киндълския формат)

Незнам как се държи на истински четец, но на софтуерния Амазонски Киндъл за Windows изглежда перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: toddybear   
Дата:   25-01-11 09:17

Най доброто е най евтиния 6 инчов е-инк който намериш, още по добре е ако екранчето не е покрито със стъкло. Остави цветовете на невежите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:19

didesignbg написа:


> Другото важно, което трябва да знаеш е че всичките ползват
> екран E-ink от Visiplex та разликите в четивността не са
> големи.


иди погледни, по скъпия престижио, пуснат с реално заредена книга а след това киндъла ВиФи и тогава потвърди горното твърдение ...

относно любимата ми марка айм сори, ще кажа Че в сори център в цум продават едно некирилизирано което трябва да се хаква..



Публикацията е редактирана (25-01-11 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:21

като дизайн това ми е фафорита но избрах киндъла, заради по големия екран и къндъла и покет бука поддържат поЧти всиЧки формати май, за мен беше важно да поддържа моби покет формата...

покет бук 360

другото предимство на покет бука е Че има слот за карта памет киндъла е с окол 3.5Г които може да използваш...



Публикацията е редактирана (25-01-11 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:27

престижиото може да го видиш на живо в технополис, ма е с изтощена батерия, в хеликон имат едно китайско което се продава също от май-е-бук.бг и то на по добра цена. В общи линии цените са най изгодни в май е бук...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:30

да не говорим Че всиЧки които гледах бяха в окаян външен вид и попследни бройки, далеЧ от визията на нещо което купуваш Чисто ново за 400-500лв. ...

А киндъла аз си го разпеЧатах от кашонЧето ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: boni   
Дата:   25-01-11 09:31

Аз подарих на жена ми prestigio 3162.
Без забележки е - кирилизиран, чете всякакви текстови файлове, пдф и т.н., сваляш си и си четеш, не уморява очите, батерията просто не свършва :)


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ohwu8606.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/lssc2098.JPG


http://setcombg.com/news/reviews/reviews/Prestigio-eBook/img/Prestigio-eBook-Reader-PER3162B.jpg




Публикацията е редактирана (25-01-11 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 09:32

в горния форум имя линк към Читанката в моби формат

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 09:42

http://www.the-ebook.org/forum/

Това е един от големите форуми за електронни четци.

http://calibre-ebook.com/

Това пък е много полезен софтуер за правене на колекции и бързи конверсии.
Всъщност всичките тея неща сме ги дъвкали поне по пет пъти в клуба.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 09:43

iPad и дилемата приключва.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 10:11

горното твърдение може да бъде изказано само от Човек който никога не е Чел на устройство с електронно мастило. Софта за електронни книги на ай пада е гъзария ма само толкова ...



Публикацията е редактирана (25-01-11 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hemilio   
Дата:   25-01-11 10:33

аз си взех вюсоник veb620 и съм много доволен,батерията е невероятна,още не съм го презареждал,а вече е на няколко месеца!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 10:41

Това да дадеш 300 - 500лв. за нещо дето само книги чете е доста нелогично.

На iPhone-а си чета книги и се вижда прекрасно, на iPad просто е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 10:46

Доста нелогично е да дадеш ~1300 лева за нещо на което е неудобно/вредно да се четат книги, при условие, че искаш да четеш точно книги.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 10:52

неудобно/вредно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: valen_tin   
Дата:   25-01-11 11:06

ако ще четеш на ЛЦД екран и лаптопа върши работа ... но си е гадно и вредно.
+1 за еИнк екран.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »