Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 11:36

аман от мацохисти[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-11 13:22

какво мацохист, Човек който си пада по мацки[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 14:13

Тъчскрийн, брато!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 14:36

Най - вероятно за Макаджиите говори [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: uri64   
Дата:   25-01-11 14:37

Айпад и не ти трябват други глупости...пък професорите на форума да си пишат каквото щат...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 14:37

Вярно, asahi правилно подсеща, тъчскрийна е една от най-безполезните екстри в това устройство, а от друга страна влошава четимоста, поне в повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-11 14:55

Абе иПад-а е много готин. Каквото искате да си говорим по-удобен е от рийдърите с две големи изключения

1. Батерията е само 10 часа - това май не е зле

2. На слънце трудно се чете.

Ама фотографски списания и книжки не знам как ще четете на черно бяло у-во. иПада има страхотни цветове, много приятен е за зяпане на снимки, текст, видео.

Дисплея на иПада няма нищо общо с екраните на лаптопчета, просто говорим за съвсем различни неща. иПада не изморява грам от личен опит го казвам - супер лесно се изкарват 4-5 часа.

Инак от рийдърите явно амазона е номер 1. Контраста и скоростта на новите наистина са много добри.



Публикацията е редактирана (25-01-11 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 15:29

http://www.bit-101.com/blog/?p=2722
[smilie3]


И цветното идва - Pocketbook Mirasol


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: aliengg   
Дата:   25-01-11 17:22

Благодаря на всички. [smile]
Ще послушам съвета "око да види, ръка да пипне" и като се спра на 2, най-много 3 модела пак ще пиша.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   25-01-11 17:24

я, кажете все пак, въпреки че като цяло pdf-съпорта е куц, при кой е най-успешен? също кой е най-удобен за прехвърляне на файлове от PC? и, да има и музика?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 18:16

Куц, куц под Мак ползвам PDF за всичко, на iPhone-а просто е най - добрия носител. Незнам защо казваш, че на другите е куц, сякаш не би трябвало да има проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   25-01-11 18:26

ами някой по-нагоре го написа.. моето лично впечатление е от един киндъл 3 на един колега - ами тромав е с пдф-ите и бая неудобно - трябва да скролираш постоянно и в четирите посоки.. за липсата на цвят е ясно, че засега ще се преглътне, и без това чета книги само за черно-бяла фотография (когато ги чета изобщо[smilie5]). то, е за жената, де, ама нали се сещате.. бащата като малък подарил на баба ми за рождения ден книга за Винету[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: jokevcv   
Дата:   25-01-11 18:30

PDF-а определено е по тежък, но неби трябвало да е проблем за нито едно съвременно устойство. iOS се справя прекрасно с PDF-ите, да не кажа, че конвертирам всичко в PDF преди да го кача.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petar_kotel   
Дата:   25-01-11 18:37

Аз си поръчах Киндъл 3 от Англия и съм супер доволен - за мен най-доброто устройство от подобен тип. Обикновено свалям текстови файлове и форматирам през една програмка Сalibre.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petkob   
Дата:   25-01-11 19:47

Понеже още няма цветни e-ink четци, голяма част от тях могат лесно да се отсеят - щом са цветни, значи не стават за продължително четене без признаци на умора, главоболие и пр. Аз имам този http://www.pocketbookreader.com/PocketBook_301.html
и съм много доволен от него, но когато го взех нямаше кой знае какъв избор, сега има далеч по-голям.

Важно е човек да си знае приоритетите. Аз предпочетох модела без уай-фай заради по-ниското тегло, което е от значение, ако човек обича да чете в леглото.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 21:59

Тарикатците си конвертират файловете преди да ги качат на е-читалото. Например няма никакво сми да имаш РГБ цветност н акартинките когато дисплеят ти поддържа само 16 нива на сивото. Отделно се губи управлението на шрифтовете ако не го конвъртнеш. Абе наготово нищо не става, особено за малко пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 11:26

Аз не ПДФ не чета дори и на компютъра ако е за повече от 5мин да погледна нещо набързо [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Конвертирането от ПДФ във прц отнема точно толкова колкото да се отвори пдф-а[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 11:58

Тия също предлагат киндъли:

http://www.reader.bg/
http://www.readerbg.com/



Публикацията е редактирана (26-01-11 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-01-11 12:13

Аз подарих на жена ми за Коледа този модел на Престижио, който го показа Бони на предишната страница. Честно казано, съвсем прилично качество е като екран, ергономика и поддържани формати. Идва си кирилизиран, няма нужда от никакви хакове. Изпробвахме го с купища книжки на български, руски и английски език.Най-удобно е да се чете във .fb2 и epub. Поддържа и pdf, но най-удобната за четене големина на шрифта е малко едра. Следващата по-малка е вече прекалено дребна. Аз си направих експеримент и качих един куп романи на Гришам на английски първо в pdf, а след това ги конвертирах от pdf във fb2 чрез програмата calibre и ги качих и втори път. Във формат fb2 са определено по-удобни за четене. И освен това, Престижиото поддържа организация на файловете в папки и можеш да си разпределиш книгите, както ти е удобно - по автори, по жанрове, по език и т.н. За сравнение - доколкото знам Киндълът хвърля всички файлове в една папка. Калибрето има някакви проблеми с Windows 7, но под Win XP работи прекрасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 12:14

asahi написа:

> Тарикатците си конвертират файловете преди да ги качат на
> е-читалото. Например няма никакво сми да имаш РГБ цветност на
> картинките когато дисплеят ти поддържа само 16 нива на сивото.
> Отделно се губи управлението на шрифтовете ако не го
> конвъртнеш. Абе наготово нищо не става, особено за малко пари.

Хубаво цветно... ама виж какво пише за Фуджи флепията:

Двата основни недостатъка на тази технология са: първо - високата цена (около 1000$) и второ - времето за зареждане на една страница. 1.8 секунди зареждане на страница с 64 цвята може да изглеждат малко, но за една книга от 300 страници това са цели 6 минути време за прелистване. В случай, че искате да се наслаждавате на пълната гама цветове имайте предвид, че времето за зареждане на страница с 260 000 цвята скача до невероятните 8 секунди!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:20

написа:

> Тия също предлагат киндъли:
>
> http://www.reader.bg/
> http://www.readerbg.com/
>

>
> Публикацията е редактирана (26-01-11 12:00)


Нямат налични в момента и са на по висока цена [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:40

написа:

Престижиото
> поддържа организация на файловете в папки и можеш да си
> разпределиш книгите, както ти е удобно - по автори, по жанрове,
> по език и т.н. За сравнение - доколкото знам Киндълът хвърля
> всички файлове в една папка. Калибрето има някакви проблеми с
> Windows 7, но под Win XP работи прекрасно.


Това е добро предимство, ако искаш всички киниги да са ти под ръка и сортирани по определен начин, при киндъла се заобикаля проблема с колекции, но все пак ако качиш цялата читанка от 17 500 артикула става интересно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:41

при престижото м,оже ли да се търси по тагове?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-01-11 13:47

Честно казано, не знам и досега не съм пробвал дали при Престижиото може да се търси по тагове. Мога да проверя довечера[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   26-01-11 13:51

На киндъла трудно ще качиш цялата читанка, защото има само 4гига памет, а няма доп. слот.

Питърпан, гледай и условията за доставка, че някой слагат по 8-10 лв. доставка + 0.5% нал. платеж... че по-евтиното излиза по-скъпо понякога :).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »