Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-10 16:41

Аз пазарувам от Техномаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 16:41

В подкрепа да ви кажа, че преди 2 години и аз изгорях в Технополис с "чисто нов 5Д", който струваше 5 хиляди и който замина на втория ден.

Е, оправих се, ама не всеки може така.
Тъпо е

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:43

chukov ,кажи как да се правя,защото за мен,това което купих е много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-05-10 16:43

andriana написа:

> Вижте,хора,пак повтарям тук не търся защита или подкрепа от
> вас. Само Ви предупреждавам да знаете,че утре като си купите от
> Технополис LCD за 2500 лева и а втория ден изпляска, да
> знаете,че в Технополис ще постъпят по закон.

Ами май не са много магазините, дет ще ти върнат парите. За такива случаи точно е гаранцията. Само един маказин до сега казват, че до седем дни връщат парите и си взимат нещото обратно без въпроси, но за определени стоки. По принцип нито търговеца, нито вносителя/производитела носят или са длъжни да носят отговорност заа действията на собственика. В твоя случай - не става ясно кога установи, че стоката е повредена. Пробва ли я в магазина? Ако в магазина е била ОК, а после е гръмнала, това е точно случай, който се покрива от гаранцията. Длъжни са да ти върнат парите ако:купиш уред, но той не е това, което си платила.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 16:45

Ами Андриана, оправих се по начин, по който ти не можеш. Няма как и не мога да го обясня тук.

Подкрепям те напълно

Аз НЕ ЖЕЛАЯ ремонтирана техника на цената на нова
Като отиде в сервиз техниката вече е отваряна и ремонтирана, защо трябва да я плащам на цената на нова?

Е това ако не е недоразумение?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:48

chukov ,именно. [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-05-10 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   14-05-10 16:56

[smile] [smilie5] [smile]



Публикацията е редактирана (14-05-10 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: rumensh   
Дата:   14-05-10 16:59

Автор: chukov
Дата: 14-05-10 16:45

Ами Андриана, оправих се по начин, по който ти не можеш. Няма как и не мога да го обясня тук.

Aми как да обясни звъннал е директно на собственика Божидар и работата е станала нали chukov [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 17:02

Няма значение как
Има значение какво важи за общия случай

Ами ако бях най-обикновен клиент как си изгарях с 5 бона не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 17:04

И като кажете тествай в магазина ....

Не можеш всичко да изтестваш и да пробваш

И аз щракнах няколко кадъра, ама на другия ден затвора спря да сработва.
Махм слагам батерии, сменям обективи - не

А де

А пробвай

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 17:05

Ако всичко можеше да се пробва, вечер преди да ида на търновската сбирка, може да минавам през техномаркета, да пусна едно бяло пране и като си изпием бирата с търновските обриви да мина само да ги метна в колата и да ги простра.

А мога да пробвам и сушилнята

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-05-10 17:05

такова е положението за съжаление и аз имах проблеми със айм-сори и се наложи да си ги реша сам, като най нагло ме лъгаха че апарата е изпратен за ремонт в ЯПОНИЯ, ЯПОНИЯ се оказа в Бизне парка в Младост [smilie5] човека ми обясни по телефона че било нормално ту да фокусира ту не и се отказах да се занимавам с тях повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: nicknay   
Дата:   14-05-10 17:19

За тази ситуация, може да се подходи по друг начин:

Закупена стока може да бъде върната в срок от 7 работни дни от получаването, ако не е ползвана, разпечатана, с нарушен търговски вид и при всички други условия по чл.55 от Закона за защита на потребителя. Разноските по връщането на стоката са за сметка на купувача!

Ако наистина е със запазезен търговски вид, и не са рязани холограмни лепенки, няма нужда да се обяснява, че не работи, а да се позовете на чл.55 от ЗЗП.

За щастие не ми се е налагало, но не пречи човек да пробва.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 17:34

Между другото,какво се сетих сега. Утре ще ида пак да ги питам ,дали мога да взема стоки на тази стойнст и ако някой от вас смята да си купува нещо от Технополис в Пловдив,може да го вземе за тези пари. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: bobi   
Дата:   14-05-10 17:50

Малко над чл.55 пише "Раздел 2 - Договор за продажба от разстояние". Ако си купил продукта от магазина, замяната му до третия, петия или трдесетия ден си е решение на магазина, за да предложи по-качествено обслужване от конкурентите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: fotorafi   
Дата:   14-05-10 18:44

Сега ли разбра мойто момиче, къде си родена и какви закони има за потребителите?

ПОТЪРСИ "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА". ЗАХАПЯТ ЛИ ГИ, ТЕХНОПОЛИС СЕ СТРАХУВА ОТ ЛОША РЕКЛАМА...ИСКАЙ СИ ПАРИТЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: jino   
Дата:   14-05-10 18:50

Що за въпрос как се е оправил.Естествено с познати .

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Suggs   
Дата:   14-05-10 19:09

Само от любопитство - какъв е този уникален апарат, че от него е останала само една бройка в цялата верига, и не си съгласна да ти го сменят с друг модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 19:17

Ами аз пък се оправих с един хладилник от технополис. Повреди се след 2 години добра работа. След като мотаха майка ми и баща ми почти два месеца и опитваха три пъти да го ремонтират се намесих аз. Отидох им в магазина, обясних им, че отдавна е минал законовият срок за ремонт и не искам повече опити, а нов. Набързо се разтичаха и ме свързаха директно с Либхер. Поговорих си с една любезна кака и след 3-4 дни ми се обадиха да си взема новият хладилник. Глупаците в магазина бяха много учудени, че новият бил с 200 лв по-скъп от повредения. Те ми били приготвили един на същата стойност, ама от Либхер пратили друг. Обясних им любезно, че техният така или иначе нямаше да го взема, защото аз съм си купил хладилник с определени характеристики, а не за ХХХ пари. Моят модел не се произвеждаше вече и беше заменен с "внука" му.
Андриана, като ти цитират устава, почваш да ги гонкаш по устав и да тропаш по масата. Подозирам, че въпросният апарат така и няма да може да се отремонтиран и ще бъде заменен с нов, но ще трябва да потърпиш месец. След изтичането на месеца никакво търпение. И непременно се убеди, че рекламацията ти е вписана в дневника за рекламации, за да можеш да докажеш, че е минал месец от подаването й.
Верно е тъпо практически нова стока да се ремонтира, но такъв е закона и като изтеглиш късата сламка си патиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mladenov   
Дата:   14-05-10 19:40

На мен ми е интересно едно нещо!!!
С какво качество е техниката която се продава в България? Как може 5Д да се скапе на втория ден? Какви са тези апарати които се чупят за седмица или месец!!![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 19:51

Абе не ви ли е правило впечатление преди 2-3 години една кампания на Глобул или Германос(няма значение),къедто искаха ако имаш стар джиесем апарат или батерия,зарядно и т.н. аксесоари и не ти трябват да ги хвърлиш в един голям кош под предлог,че защитаваш природата.Оказва се обаче,когато прочетеш малките букви под главния текст на прокламацията за защита на Земята,че техниката ще бъде внимателно прегледана и частите,които са годни,ще бъдат изпозлвани отново за сглобяване на апарати за хората от третия свят.На мен веднага ми дойде идеята,че тези хора сме и ние и нещата,които подаряваме се сглобяват като части и батерии и пак идват при нас.
Не забравяйте,че ние не сме голям пазар,така че е нормално да ни пробутват в най-добрия случай нещо рифърбищнато,в повечето случаи с по-ниско качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-10 20:08

Нормален пазар сме си, член на ЕС. Същите правила за Германия, трябва да въжат и за България. Просто ни е българите сме педераси, и до какво се докознем го побългаряваме и аз съм сигурен, че самите собствениц на големите фирми, предпочитат да се правят на ударени, защото им минава номера. Аз такива примери мога да ви дам много където са се опитвали да ме поебават, ама всеки път съм се измъквал.[smilie19] Последния път беше, фрапантен за апарат, ако сещате 2005 май си купих Пентакс К100Д и се прибирам вкъщи светкавицата не бачка. Върнах се веднага в магазина, дигнах лют скандал и на бързо ми го смениха. Магазина е Техномаркет. Аз Технополис не го харесвам и по принцип само Техномаркет си пазарувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 20:12

На мен в Технополис ми се е случвало да връщам радиотор,защото не топлеше изобщо.Онези мрънкаха и се чудеха как така няма да работи и не искаха и да чуят за заменка.Тогава ги заплаших,че навсякъде ще пиша по форумите,че не са любезни и отзивчиви и продават стока с невярно описание и функции...Дори ми пожелаха приятна вечер на изхода на магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   15-05-10 09:59

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: asklep   
Дата:   15-05-10 11:36

Преди няколко години си купих монитор CTX от Технополис Пловдив ,проверихме го дали работи но не съм се заглеждал подробно в екрана ,като се прибрах гледам една черна точица в центъра на монитора ,отивам в сервиз който ми посочиха от там констатираха че проблема е наличен и взеха да го шикалкавят ,ядосах се и с монитора в магазина ,повиках мениджър отдел компютри и му казах давай нов нямаха освен мострата дето работеше ,грабнах нея и така ... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »