Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: v_nikolov   
Дата:   16-05-10 10:25

iordanko: Всъщност резултата винаги е един същ независимо през какви етапи се минава и това е заради ЗЗП. т.е Има си закон, и оргън който следи за спазването на закона, всички спорове са предварително решени там. Фирмената политика обикновено е тясно се придържа към този закон. Изключения се правят само в полза на клиента и за сметка на фирмата/доставчика/вносителя. Така, че ако някой се изтарикатява винаги има КЗП следователно и резултата трябва да е един същ. А дали закона е съвършен и какви точно правила защитава е друга тема.
Друг е и въпросът, че губото цитиране на криво разбрани правила няма положителни последствия за никого.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   17-05-10 09:35

До колкото знам в магазин Деком-Пловдив също връщат пари до три дена.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   17-05-10 18:50

asahi ,наистина тъжно,но факт... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: 2nYo   
Дата:   18-05-10 01:29

Два пъти съм връщал, заменяли аса ми без проблем един път от Бриколаж купих "Дремел"-мулти шрайф, бързах и не го и отворих, като горазопаковах в офиса, се оказа , чекапачката на едмата четка я няма, обадих се по телефона, и казаха елате ще го сменим веднага, отидох и го смениха ! Друг случай е с кримп-клещи от "Жо И Вен" пак смениха без да питат !
А за Фотопавилиона, няма никакви проблеми-случвало ми се е да сменям поръчка, койято аз съм си сгрешил !

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Myth   
Дата:   18-05-10 02:36

Има и магазини които са коректни и политиката им е такава, че без проблем ти връщат парите дори и стоката да не е повредена и дори след половин година, Баумакс, например.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   21-05-10 20:48

Myth ,така е може би с големите,реномирани вериги.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   22-05-10 01:48


До сих пор удивляюсь, почему 50 лет назад не было таких проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: kevi53   
Дата:   22-05-10 13:03

Потому что китайские стокы, не продавали в магазины и были очень малко[smilie23] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: venciwideo   
Дата:   22-05-10 13:17

без да прочета по горните постове, ще отговоря че за технополис може и да е така да не ти връщат парите, но магазините на метро два пъти са ми връщали парите и веднъж магазина на баумакс са ми ги връщали, не че им правя реклама ама факта си е вакт и не мога да го отрека, става въпрос за Ст. загора.

Автор: analgina
Дата: 14-05-10 15:56

PS: Ама ти си мислиш, че ако беше купила апаратчето от друго място, щяха да ти върнат парите на момента ли?

АМИ ДА ВРЪЩАТ ГИ НА МОМЕНТА ИЛИ ПРИ МЕН ДО СЕГА Е БИЛО ТАКА, ЗА шастливец ли да се считам?[smilie18]



Публикацията е редактирана (22-05-10 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   22-05-10 13:40

Ако си купувал два пъти аудио визуална техника и дса ти връщали парите си щастливец, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: venciwideo   
Дата:   22-05-10 13:55

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Breach   
Дата:   22-05-10 23:55

Леле, представям си да си взема тяло Цанон и да ми предложат да ми го подменят с Никон на подобна стойност, защото нямали бройки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: vader11   
Дата:   23-05-10 14:00

Най-добре е от МЕТРО, телевизори и техника оттам си купувам. Отивам с желания модел, те проверяват и ако го нямат го доставят. Преди две години си поръчах телевизор, нямаха го като артикул, поръчаха го дойде от завода за седмица и половина. Само трябваше да го предплатя. Като дойде пробвахме го и така две години си бачка. А преди това си взех един Шарп на втория ден гледам изгорели пиксели, хайде с кашона и стиропора в магазина. Отвориха ми два или три докато си харесам, я си го поръчай от технополис или техномаркет, никакъв шанс нямаме за каквото и да било. Аз затова си ги поръчвам от Ибей Англия или Германия идва си с гаранция, че и по-евтино от тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: imitev   
Дата:   23-05-10 14:07


Аз нещо битово електронно, което го нямат налично в магазина не бих купил никога... Че и с предплащане...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mariana88   
Дата:   23-05-10 18:53

andriana така е .Лошото е, че и не ги ремонтират. Ходиш по сервизи чакаш по месец,пише че са го ремонтирали и същия проблем продължава. Един фотоапарат Олимпус купих от там и като сложа чисто нови батерии след 10 снимки вече пищи за нови.Уж го ремонтираха ,но проблема си остана. Ако някой е имал подобен проблем нека сподели как може евентуално да се реши.



Публикацията е редактирана (23-05-10 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   25-05-10 15:04

Така е-от Метро е най-спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: dobriman   
Дата:   25-05-10 16:08

Ама момчета, гледам тук всички пишете, че Метро връщали парите....
...истината е, че Метро не им дреме за стоката. Тя не е тяхна. Те я продават, но собствеността не е тяхна. Явяват се посредник. Връщат парите и оставят собствениците на стока да си бият главите. Крайно некоректни са откъм това отноошение и затова в Метро има само боклуци и непродаваема в други магазини стока.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   25-05-10 16:21

dobriman ,примерно "Вали Компютърс" доставят на Метро развален лаптоп. Аз го купувам и естествено веднага го връщам,защото в Метро се пробва чак като платиш. Разбира се,че Метро ще върнат лаптопа на "Вали". Ти какво искаш пък Метро да събира развалените боклуци от доставчиците си ли?



Публикацията е редактирана (25-05-10 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: dobriman   
Дата:   25-05-10 16:27

Всъщност, горе-долу това се получава. Само че не Метро събира боклуците, а доставчиците си оставят вече остарялата и непродаваема стока там.
Както и да е - това не е по темата, аз просто споменах, защо метро не са правили на никого проблем с върната стока - щото не ги интересува, дали ти си я повредил или не.

Иначе, ако ще споменаваме коректни търговци, особено за техника - аз давам за пример: Плесио.
Заменяли са ми стока - щото съм си купил такова дето не ми трябва. Отивам - казвам, че не ми трябвало такова, а друго - няма проблем - сменят.
Отивал съм на другият ден, щото съм си чупил букса на тв тунер, още докато го монтирах - казаха: ми те тези се чупят лесно - дай ще ти сменим буксата в сервиза - без пари. Аз: лесно се чупят ли? Ми може ли да го сменя за някой по-хубав? Те: може.
Беше счупен - мамка му.

Сменял съм видео-карта, щото не ми е вършела работа, така както искам - нямаше алтернативна или по-добра. Поисках си парите /с управител трябва да се говори - за разрешение/ - върнаха ги.


Така че коректни търговци има - просто Метро не са точно такива.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   25-05-10 16:31

Ти пък намери от Вали да се жалваш [smilie5] Барем те да сглобяваха компютрите в Метро [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-05-10 16:43

Тази тема е прекрасна реклама за метро и технополис[smilie24]
Единствено - вдигате рейтинга и подсещате за наличието на тези магазини в странат, отивам да си купя нещо от тях[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: de5   
Дата:   25-05-10 17:22

По закон си е като по УСТАВ.
Да благодатим на човека че ни предупреждава.
Какво ще им стане на технополис ако върнат парите у америчко си плащаш малко повече и
връщаш без обяснения и то работещи уреди.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: MrVenom   
Дата:   25-05-10 17:52

Айде и аз да се включа.
Преди време работих в Технополис и да ви кажа, честно там нещата с рекламациите са много добре направени и никога не е имало подобен проблем. Винаги сме сменяли, връщали или заменяли нещо. Просто си има някой изисквания, които клиента трябва да покрие (касов бон или фактура, опаковка на продукта и т.н.). Честно казано странно, но нищо.
Иначе не виждам защо нищо не може да направи КЗП. Аз лично съм имал проблеми с други магазини ( не за техника ) и като си подадеш жалба в КЗП те я разглеждат до месец някъде се произнасят по нея. Връщали са ми пари след намеса на комисията. От КЗП ми казаха, че винаги има три варианта при закупуването на продукт и последвала рекламация - смяна на продукта с друг като него, замяна за друг или връщане на парите. Така че винаги си търсете правата !

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-05-10 21:58





Публикацията е редактирана (27-05-10 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-05-10 22:04





Публикацията е редактирана (27-05-10 00:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »