Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: naiden   
Дата:   01-02-09 10:57

От известно време съм си наумил да си взема видеокамера за непрофесионални цели – заснемане на туристически обекти, пейзажи, семейни тържества, някои събития в зали (не сватби). Държа на ниско ниво на шума при слаба осветеност. Заснетото видео после ще претърпява лека обработка примерно с Ulead Video Studio или със софтуера, приложен към камерата – вкарване на заглавен надпис, тук-там изрязване, преливане. Абе да стане прилично любителско филмче/клипче.
Относно носителя:
1. Не ми се ще да е miniDV – знам, че ще кажете че тук качеството на запис е по-добро, но 1 час запис струва като консуматив 5-6 лв., процесът на прехвърляне отнема доста време, консумацията на ток е по-голяма, по тежка е, има доста механика, и според мен е вече морално остаряла технология.
2. DVD е един компромисен вариант, но пак се купуват консумативи.
3. Най-много ме привлича вариантът HDD/flash носител, като клоня повече към втория тип. Цената на паметта непрекъснато пада, има ниска консумация на енергия, няма механика. Тук проблемът е в компресията на сигнала, доколко подлежи после на някаква обработка.

Воден от горното, се ориентирах към видеокамерата SAMSUNG VP-MX25E .
Основни характеристики:
- ПЗС-матрица 0,8 Мпикс.
- 34-кратен оптичен зум, оптика Schneider
- Фотофункция
- Система за 3-мерно подтискане на шумовете
- Специален кодек H.264
- Двойна стабилизация на изображения
- Автофокус на лице
- Функция I-Check
- Вградена памет 16 Гб
Цената също е много прилична – 449 лв. Тук ме глождят няколко въпроса: Дали оптиката, макар и немска, е добра (не съм много в час); дали нивото на шум е малко, за да стават прилични записи при ниска осветеност в затворени помещения; компресията H.264 дали ще позволи някаква елементарна редакция на заснетия материал?
Знам, че има и по-добри марки и модели, например Canon FS100 , но и цената е почти 60% по-висока. При нея предимство е и 1,07 MP разделителна способност, но пак при 1/6.0" матрица. Ще бъда благодарен за вашите съвети и мнения, но моля ви нека бъдат обосновани. Например защо да предпочета/избягна запис на флаш, защо да не взема Samsung въпреки новите технологии и по-изгодната цена и т.н.
И още нещо – за гореизброените цели има ли смисъл от по-сериозно капиталовложение (над 700 лв), при условие, че технологиите в тази насока се развиват стремително, а това ще ми е първата камера.
Вярвам, те отговорите в тази тема ще бъдат полезни и за други, изправени пред същия избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: emo99   
Дата:   01-02-09 11:07

Самсунг не е твоята марка.При камерите са доста зле, а и при мониторите,климатиците....някой да добави още.Виж Панасоник,Сони или Канон за подобен модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-02-09 11:44

emo99 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: naiden   
Дата:   01-02-09 12:28

За климатиците съм абсолютно съгласен, за мониторите - не, имат и доста добри модели, а за камерите нямам никакви впечатления, имам мнение само за определен модел фотоапарат - Samsung S 800, общо взето обикновена сапунерка, но определено оправдала всеки лев от цената си.
Та идеятя ми беше ако не е - защо, и ако е друга по-скъпа марка, защо точно нея и определен модел? Все пак мнения от рода на "Самсунг не става" и "друго си е Канон", не ми вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: grimhawk   
Дата:   01-02-09 13:19

Samsung наистина нямат добри монитори:) По-горе правилно са те упътили към Панасоник, Сони или Канон, аз бих добавил и JVC, по-специално EVERIO моделите. Третият вариант към който си се упътил (HDD/flash носител) е наистина за предпочитане. Schneider правят добра оптика, и скъпа. Но при други марки също има добра оптика - Лайка, Карл-Цайс.
Конкретно за модела, който си посочил - ако това ти е ценовия диапазон, и ако в този диапазон нямаш по-добра алтернатива за HDD/flash камера, значи избора ти е ясен. Разгледай също така тази страница - http://www.amazon.com/Hard-Disk-Drive-Camcorders/b/qid=1233486843/ref=sr_tc_2_3?ie=UTF8&node=1107710...

Мисля, че ще ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: e-mil   
Дата:   01-02-09 13:53

За видеокамерите важи същото правило като за фотоапаратите: "Оптиката не е всичко." Има сапунерки с Лайка и Карл Цайс, които не снимат добре при лоши условия.
Изгледай 10-на теста на камери и сам ще си съставиш мнение за картинката:
http://vimeo.com/videos/search:%20Canon%20FS100

http://vimeo.com/videos/search:Samsung%20VP%20test


Нищо специално няма в кодека H.264 - той е просто един от видовете MPEG-4. Това, че е по-нов не означава, че ще получиш по-добра картинка, а че ще събереш повече видео на същата карта.
Тоест трябва да се запиташ, не само колко добре снима камерата, а и колко ще падне качеството след редакция на видеото. Да не говорим, че тия системи за тримерно шумоподтискане при такава висока компресия ще глътнат и доста детайли, особено при лошо осветление.

Ще минат още години преди ДВ да стане "морално остаряла технология",

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: naiden   
Дата:   01-02-09 17:11

Посочените тестове са наистина интересни и дават реална представа какво би заснела камерата. Ще помоля тези, които имат някой от двата модела, да споделят впечатленията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: naiden   
Дата:   17-02-09 21:51

Разгледах два модела на JVC:

JVC Everio GZ-MS100 - на цена 449 лв.

и

JVC GZ-MG330 - на цена 569 лв.

Според вас по-добри ли са от SAMSUNG VP-MX25E ?

Ето и СРАВНЕНИЕ между горните две камери.

Вие коя бихте препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-02-09 22:49

naiden, за всякакви любителски & полу-профи видеокамери има 3 фирми:
1.Сони
2.Панасоник
3.Канон
Останалото е компромис.Самсунг копират някои модели от горните фирми , но по качество и функции (реални) отстъпват.
Колкото и да е странно ЖВЦ имат много проблеми особено в любителския клас- виж форумите на тема видеокамери.
Мини ДВ формата изобщо не замира , а е най -качествен, но заради "улеснението" да не работиш с касета ще имаш стотици чаптъри, които , като свалиш ще се чудиш, какво да правиш. Отделно е , че на хард или карта записа се компресира ужасно и без жъзможност да му влияеш и когато го видиш на 40" ще си биеш главата.
Това разбира се важи за камери от 400-700лв. Има сонита за 2400лв. с хард и фул ХД , които наистина вадят страхотна картинка , но цената е 5Х....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: naiden   
Дата:   18-02-09 07:41

GOSPODIN, благодаря за насоката, явно изборът е ясен - ще взема камера от SONY, PANASONIC или CANON. Много ми се искаше да не се занимавам с касети, но качеството изиква жертви.[smile]
Мнението ми, че ДВ формата замира е че въпреки високото качество, което осигурява, новите технологии просто ще го изместят. Със скоростта на развитие в последните няколко години, няма да се учудя, ако след две-три години имаме камери с ДВ запис върху мемори карти.[smile]

Но да гледаме в настоящето и най-вече за покупката, която спешно ми предстои. Моля дайте съвет/насоки за избор на миниДВ камера от гореизброените марки, която мога да си закупя от София на цена до около 500лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера SAMSUNG VP-MX25E - заслужава ли си покупката?
Автор: chilko   
Дата:   06-03-09 19:24

вместо този модел виж HD варианта Samsung VP-HMX20C

записва HD видео и е една от най-добрите такива камери на миналата година/ примерни клипове може да намериш тук - http://vimeo.com/tag:hmx20c

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vanjo77   
Дата:   01-10-09 10:31

Хе вижте това http://www.vbox7.com/play:17bb43bc

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   01-10-09 11:13

Коя да е от четирите - имат новия Exmor-R сензор, разгледай из нета: Страхотно представяне на тема снимане при ниска осветеност и ротационния стабилизация (само за CX серията)!

Sony XR 520
Sony XR 500
Sony CX 520
Sony CX 500

Ниска осветенст
http://www.youtube.com/watch?v=46GiPuGuENw
[1:36] http://www.youtube.com/watch?v=vJlzSN7plLc
Стабилизация
http://www.youtube.com/watch?v=hO9tPUpeU0Q

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »