Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: bestbg   
Дата:   14-01-09 13:58

здравейте ;) искам да си избера апарат до около 1000лева. За сега съм се спрял на тези 3 апарата. като цени са близки. Понеже вече след толкова четене се обърквам все повече и затова реших да се допитам до вас. Какво бихте ми препоръчали от тях или нещо друго пак в този ценови клас? Благодаря предварително ;)

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: rewer   
Дата:   14-01-09 14:39

Какъв щ е е апарата ?
DSLR или DSLR-like?
Но иначе :

1.Помисли какво обичаш и какво би исклал да снимаш ,какви обективи ще са ти нужни?

2.Отиди в най-близкия магазин за фототехника и пробвай всеки един от моделите които си харесал.

3.Ако имаш познат който е в час и има DSLR ще ти е от полза .

4.Вече си на колелото и няма слизане.....Успех
[shtrak]


P.S. Видях профила ти ясно е какво ще се снима,интересно хоби имаш...[smilie24]



Публикацията е редактирана (14-01-09 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: bestbg   
Дата:   14-01-09 20:28

трудна работа... нчмам познат с ДСЛР.. какво точно ще снимам... ами каквото намеря , но често ходя в планините и главно пейзажи. но и снимки в активност на хора... т.е. състезания и такива неща... за сега съм се спрял твърдо на канон-а ,но много се чудя дали ще бъде толкова добър избор. Никон-а е другата ошция... това ми е главната дилема.а какво е дслр-лике? като име според мен определям олимпуса като такъв клас

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: bozo   
Дата:   14-01-09 20:30

Не бързай да купуваш преди да разбереш какво точно искаш...четене му е цаката.

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: rewer   
Дата:   14-01-09 20:35

DSLR-Like
Прочети ревюта ТУК
Успех[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-01-09 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: stirka   
Дата:   14-01-09 20:52

А защо не sony L ?

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: djudjenceto   
Дата:   14-01-09 22:21

изпаднала съм в същата дилема, в момента имал малък Олимпус, но пък някакси е влече да си взема Никона д60 [smilie3] все пак каквото и да избереш ти пожелавам успех и много хубави кадри да уловиш[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: acklay   
Дата:   15-01-09 09:15

здравейте ;) искам да си избера апарат до около 1000лева. За сега съм се спрял на тези 3 апарата....

Здравей! Това, което си посочил (или поне това, което аз виждам) не са конкретни апарати, а марки, произвеждащи апаратаи.А така е много трудно да ти се препоръча, защото до 1000 лева влизат едновременно 1000Д и 30Д :)
Освен това, как ще определиш Олимпуса като дслр-лайк при положение, че не говорим за конкретен модел!?!?
Доизясни тези неща и пак попитай.Съгласен съм с bozo.

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: cicomanco   
Дата:   15-01-09 10:55

http://test.photosynthesis.bg/pages/category/id/21/page/3
виж 1000D в промоцията!Напълно оборудван комплект![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: bestbg   
Дата:   15-01-09 20:57

станало е леко объркване. Моделите не са излензали защото по-късно ги добавих и сега виждам че не ги е добавило. Те са : canon 350d , nikon d60 & olympus e-410. Сега ще прочета приложените неща и ще попитам пак. Мерси много ;)


P.S. Още по- объркан съм... като прегледах толкова оферти , направо незнам вече какво точно да взимам. Искам ДСЛР със сигурност , а не лике макар че съм си играл съм лике модели и ми харесва и до сега съм снимал само с канон 350д , но нямах време да го доразгледам... Моля ви помогнете. Nikon d60 i d40 s dva obektiva : http://test.photosynthesis.bg/offer/280202000114.html

, това
http://test.photosynthesis.bg/offer/280503000052.html

и това:
http://test.photosynthesis.bg/offer/280503000047.html

... но май d80 e най-добре като избор? хелп ?
и сега се огледах в това:
http://test.photosynthesis.bg/offer/200203030006.html




Публикацията е редактирана (15-01-09 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: lifelover   
Дата:   15-01-09 22:05

Приятелю,
Сложна дилема имаш и ти! След като ще е първи ДСЛР, настрой се,че няма и да е последен, нито пък китов(ите) обектив(и) към него ще са ти достатъчни...след време. Каквото и да вземеш сега, ще ти е много интересно и ползутворно да свикнеш и да се научиш. Все пак за да съм в темата, от тези м/у които се чудиш бих взел Д60,като по-ново тяло и не дотам претенциозно от към обективи, мисля че е добро решение на този етап.

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: rewer   
Дата:   16-01-09 07:52

Канона не е ли 450Д защото 350Д е стар модел,иначе:
D60[smilie24] [smilie24]
450D[smilie24] [smilie24] 1/2
1000D[smilie24] [smilie24]
Pentax K200D[smilie24] [smilie24]
Olympus E-410[smilie24] 1/2
Аз ползвам D60 и съм много доволен,пробвай и него и избери тогава.Успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: Jankoff   
Дата:   17-01-09 11:10

Бих казал "да" на Олимпус, но не точно на Е-410. Е-410 или Е-420 има смисъл само, ако обемът и теглото са от много критично значение. За някакви си 100-200 грама и един-два сантиметра в повече (и не много пари в повече) Е-520 и Е-510 предлагат неща, които Е-410 ги няма, едно от които е много важно: стабилизация в тялото. Друго голямо предимство на Олимпус пред Никон и Канон е, че за 700 лв. предлагат large-zoom обектив (70-300, фактически 140-600 при 35-мм екв.), който, за да имаш при Канон или Никон, олекваш с 2500 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: kasad   
Дата:   17-01-09 12:39

rewer -Пентакса е много по-добър от 450д!!!! Не се заблуждавай, че е Канон и не робувай на марка. От всички изброени пентакса дава най-много...



Публикацията е редактирана (17-01-09 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: apollo   
Дата:   17-01-09 12:46

Хайде мерси Пентакса да е по-добър... добър е но по-добър не е. Аз го мисля от картинката която виждам а не от от външен вид и екстри на калпак [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: kasad   
Дата:   17-01-09 13:10

А моля ти се(пък какво да ти се моля) това зависи от обективи....450Д го имах и имам пентакс 100д, пентакс 200д и никон 80д на братчеда съм го ползвал..Амии 450д е харна машинка, но със хубави и пропорционално скъпички стъкла...китовете са ужас!!! Пентакса 200д мога да кажа най-отговорно, че вади по-добро изображение, детайл и картинка с еквавилентна оптика. За китаци не говорим!!! Сега се радвам на новата си придобивка пентакс 20д, но познай че сред природата с кой снимам-с 100д-и ще ти кажа нещо което може да те скандализира-амиии картинката му по- кефи от канонската. Е, това е до субективно усещане и пак потъваме в спор кое е по-добро.Пак повтарям канон 450д е добра машинка но моля ти се нито по функционалност, нито по вид на картинка е нещо по!!!!И пак повтарям-това е мое мнение, но да се каже, че не съм снимал с тези апарати не е вярно....То си е краста де!!![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: apollo   
Дата:   17-01-09 13:18

Ами явно е субективно мнение. Картинката на Канон ми харесва повече от на който и да е Пентакс... то ако не беше така да съм си взел още преди година и половина К10Д [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: doca   
Дата:   17-01-09 13:35

Труден избор.[smilie11]
Сменил съм 2 Пентакса и сега съм пак с Пентакс. Защо?
Ами защото ми харесва като функционалност, като възможности да ползвам нискобюджетни обективи и въобще всякакви old lens, да настройвам цветността както си пожелая, да настройвам баланса на бялото както си искам, да избирам ISO за да не губя динамика на кадъра, да снимам в RAW и комбинирано с JPEG, и много важно- да имам влагозащита. Въобще всичко, което притежават и батковците с фуул фреймовите матрици и машини.
Като снимаш в планината си купи и някой статив, да не се ядосваш след това за размазани пейзажи.
Като свикнеш с някоя марка, трудно се откъсваш от нея.
Успех при избора и гледай да ти пасне в ръката като ергономия и да ти хареса от пръв път.
Този избор е като любов от пръв поглед- или ти харесва моментално или по- добре не се мъчи с този апарат по- нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: pepi01   
Дата:   17-01-09 19:22

Приятелю, моето скромно мнение те насочва към 450д.

За колегите с Пентакса - едно малко сравнение с Канон - дори не 450, а 400д.

Продадох си преди седница Канона (400), и сега докато чакам 40д от Америка, ползвам Пентакс К200 на един приятел.

Впечатленията ми като цяло са, че канон 400д го бие по всички параметри.

1-нелогично меню, труден за разбиране и употреба
2-Кофти ляга в ръката. Верно трицифрените Канони имат лоша ергономия и са много пластмасови, но това вече е съвсем зле...
3-За серийно снимане - уж 2.5 кадъра в секунда. Като снимаш с вградената светавица обаче работата умира, защото Канон 400д прави 5-6-7 снимки и след това зарежда, докато пентакса трябва да го чакаш след всяка снимка.
4-Много високи нива на цветен шум - двойно или тройно повече отколкото при канона на еднакво ISO.
5-Китовия обектив често губи фокус. По-зле е и от канонския, което си е постижение... Хубавото му е, че фокуса му е на пръстен, а не се върти цялата част на обектива, а освен това има хубав сенник.

Плюсове:
-малко по-добро качество на дисплея
-Много по-малка консумация на енергия - 4 АА батерии ми държат много повече, отколкото акумулаторната на стария канон.
-Наличие на дисплей отгоре на фотоапарата


Това е моето мнение...

Сега малко за 450д.
Като продадох моя 400, смятах да взема 450. После обаче се отвори възможност за 40 и, нормално, го предпочетох.
450 е доста добро моделче. Има някои удобства които липсват на повечето от конкурентите ми, а именно - Live View (демек можеш да гледаш какво снимаш и на досплея), по-нова стабилизирана версия на китовия 18-55, която е доста по-поносима, и си е Канон.

Успех с избора, колега, и както някой по-нагоре отбеляза, вече си влязал във филма, излизане от който няма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: kasad   
Дата:   18-01-09 10:36

Учудвам се на това мнение по-горе. Особено за енергономията. И пак се опираме за вкусове но просто пентакса да е неудобен????!!!!! То да се погледне отзад и трите апарата-400д,450д и пентакса ще е ясно кой е неудобен. Просто моделите (трицифрените на канон)са някак "недомислени" бих се изразил за захват, енергономия или меню. В менютата са хм...само да хъмкам. Но , подчертавам това си е мое мнение и хич не съм във фанатичните лагери. Но най-ме учуди коментара за китака...за липсата на фокус..тука капацитети ти казват, че 11 точковия и по-бавен фокус на пентакса е по, от канонинет.Много по!!!! Аз съм имал 450 с китака му ...е по голяма подигравка няма..но си снима, приятна картинка и т.н. Но и за шума просто повдигам вежди. Че 100д(пентакс) отнася по динамика посочените канони, за шум ще говорим?!!!
Абе на вкус и цвят.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: baytosho   
Дата:   18-01-09 11:24

Canon PowerShot G9
или
Canon PowerShot G10


Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: emiltasti   
Дата:   18-01-09 13:02

Dosega skakvosi snimal [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-01-09 13:45

Аз лично бих заложил на Сони Алфа серията
фен съм си на сони и тва е , има и много голяма съвместимост с доста марки обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: bestbg   
Дата:   18-01-09 20:49

снимал съм със Сони W1 ... От близо 3-4 години си снимам главно с него. Сега ме вкарахте в още мисли.. следва още четене , разглеждане и умуване... незнам защо но клоня много към nikon d60 [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: апарат до 1000лв. canon , olympus , nikon ?
Автор: rewer   
Дата:   18-01-09 20:52

Взимай тогава [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »