Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: ricardo   
Дата:   11-01-09 15:49

Здравейте фотоманиаци!

Реших да премина към по-висок клас фотоапарат. В момента имам Samsung S600.

Първият апарат, към който се бях насочил, беше Fujifilm S8100fd, тъй като мислех да отделя само около 500 лв. Е,... реших, че по-добрият вариант е да закупя нещо по-добро. Стигнах до Olympus SP-570UZ (или SP-590UZ), Canon PowerShot SX10 IS и Panasonic Lumix DMC-FZ28. Да, но колкото повече разглеждах сайтове и ревюта, толкова повече се убеждавах, че искам DSLR апарат. И така... дойде моментът, в който съм пред дилемата - Canon 450D или Olympus E-520. За момента това са фаворитите ми за апарат около 1200-1300 лв. На по-заден план останаха Nikon D60, Canon 1000D, Olympus E-420. А в момента, докато пиша темата попаднах и на Sony A-350, което не бях забелязал [smilie11]

Това, което ме интересува е качеството на снимките - да са ясни и най-вече остротата на детайлите. Не държа толкова на опции и други подобни глезотии. До тези ми изисквания се доближават най-много E-520 и 450D. Все още не мога да реша кой от двата апарата да закупя. А и отгоре на всичкото в момента гледам семпли от Sony A-350 и вече се замислям и за него :(

Ще се радвам, ако ми помогнете в избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-09 15:58

За какви детайли говориш? Нямаш много снимки в профила.....по-принцип всички ДСЛР-и с правилен обектив вадят много детайли.

А350 може да извади повече детайл от другите дето си изброил с адекватен обектив, осветление и техника на снимане. Канон 50Д или Пентакс К20Д също. 50Д е доста по-скъп де. К20Д също май е малко по-скъп.

Мисля че всеки ДСЛр ще ти свърши рбаота по добре покажи снимки дето искаш повече детайл да видиш за да ти кажат хората как се снима в подобни условия и какви обективи да ползваш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-01-09 15:59

С риск да стане съвсем каша в главата ти- разгледай и Пентакс К200. Тази оферта ми се струва доста добра- http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&cat=47&product=2883&show=additional#slides-pane-0



Публикацията е редактирана (11-01-09 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: Jankoff   
Дата:   11-01-09 16:13

Имам Olympus Е-520 от юни м.г. Преди това - Panasonic FZ и TZ. Още по-преди - Зенит (SLR).

За предимствата и недостатъците на Olympus (системата "четири трети") е писано много. Тъй като ricardo преди се е бил насочил към ултразум, ще си позволя да му обърна внимание на възможността да си купи обектив Olympus 70-300, който, както любезно посочи един колега, е rebranded Sigma. И който всъщност е 140-600 - за 700 лв.! Невероятен Made in Japan зум, който, ако искаш да го имаш при другите марки, ти трябват поне 2500 лв.! Това е заради по-малката матрица на Olympus - един компромис, който си заслужава, защото Olympus обективите са хем много добри, хем, съответно, по-леки. И на хоризонта се задава микро четири трети. Революция на пръв поглед, но да изчакаме да видим .... Може пък и да се окаже истинска .... Дано!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: ricardo   
Дата:   11-01-09 16:15

Ами най-лошото е, че ревютата, който преглеждам (dpreview), са правени с обективи, които нямат нищо общо с kit комплектите, с които се продават въпросните 2 модела и това тотално обърква преценката ми.
А допълнителни обективи не мисля да купувам в близко бъдеще, т.е. мисля да си карам с kit комплекта.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&product=3914&show=additional

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&product=3729&show=additional

Ако трябва да съм честен, клоня повече към Olumpus-а, но наличието на повече шум, спрямо Canon-а, ме спира да го взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: Jankoff   
Дата:   11-01-09 16:41

Ето, Олито и така предлага много повече зум, за двайсетина лева по-малко!
А шум - това се произвежда най-вече от задапаратното устройство! [smilie5]
Предупреждение, сериозно, към колегата ricardo. Това "допълнителни обективи не мисля да купувам в близко бъдеще" е една голяяяяма заблуда, от която човек се освобождава някой друг ден след покупката! [smilie18]

Добавка. Не е вярно, че обзорите в dpreview се правят с некитовите обективи! Да, на снимките са други обективи, но по принцип казаното в обзорите важи и за китовите обективи, които, впрочем и на Канона, и на Олито са добри (но не са тези, които колегата ще си купи после [smilie18] ).



Публикацията е редактирана (11-01-09 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: emoxide   
Дата:   11-01-09 18:38

Според мен най-добре си помисли дали държиш повече на остротата на детайла или на по-малкото шум при ниска осветеност и високи стойности на светлочувствителността.
Ако избереш OLYMPUS, за по-малко пари в сравнение с други ситеми, ще си направиш комплект от суперски обективи. При това имаш стабилизация в тялото. Ако избереш Canon или Nikon, всичко това на което държиш да го имаш, ще трябва да се приготвиш с много търпение, докато си набавиш нужната оптична техника.
Успех в избора.[shtrak]

Имай предвид обаче, че като начало ще си доста ограничен. Няма да можеш с едно обективче да снимаш хем нашироко, хем портретно, хем на далееко, хем макро.
Гореописаните ще ти изискват поне 3 обектива.
Така или иначе те очакват все по-добри резултати от досегашните.



Публикацията е редактирана (11-01-09 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-09 19:49

Оли!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: nvassilev   
Дата:   11-01-09 20:00

Каквото и да вземеш важно да ти е на сърце.Но имай предвид,че освен тяло ще трябва да купуваш и стъкла.И ако някой ден решиш да сменяш системата ще продаваш на загуба.Така,че нека да е любов от пръв поглед и завинаги,ако изобщо има такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: VioletaSto100   
Дата:   11-01-09 20:16

Отиди и пробвай в магазина тогава гарантирано ще изчезнат всякакви колебания какво точно да вземеш! След като не предвиждаш скорошна инвестиция в стъкла те съветвам да хванеш и Панасоника (Panasonic Lumix DMC-FZ28), току виж той ти легнал на сърцето [smilie3] После се похвали! [smile]



Публикацията е редактирана (11-01-09 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: nvassilev   
Дата:   11-01-09 20:20

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: ricardo   
Дата:   11-01-09 21:11

Panasonic-a не е DSLR, а аз не искам point and shoot апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: Lyubomir   
Дата:   11-01-09 21:31

Което ти хареса, него вземай, иначе ще съжаляваш.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: VioletaSto100   
Дата:   11-01-09 21:39

Знаем, че не е ДСЛР, но също е нелоша опция, при положение, че не обмисляш кой знае какви инвестиции в стъкла. Ходи и пробвай, то ще те грабне ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: apollo   
Дата:   11-01-09 21:44

Канон[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: nvassilev   
Дата:   11-01-09 21:52

НИКОН [smilie24] канон [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: GM   
Дата:   11-01-09 22:24

Като cicomanco [smilie24].В никакъв случай ,като apollo [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: apollo   
Дата:   11-01-09 22:35

[smilie18] Който и да вземеш гледай да снимаш повече с него а не да събира прах [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: nvassilev   
Дата:   11-01-09 22:42

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   11-01-09 22:46

Най -накрая apollo откри топлата вода[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: arriah   
Дата:   11-01-09 23:07

за толкова пари - твърдо Оли, ако нямаш ограничения в бюджета - вземай Канона и почвай да събираш обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: ricardo   
Дата:   11-01-09 23:13

Да знаете някакви сайтове с тестови снимки на въпросните модели? А пък сайт с директни сравнения между модели ще ми бъде най от полза.

Досега съм разглеждал тези:

http://www.dpreview.com/gallery/

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

http://www.cameralabs.com/

http://www.cameras.co.uk/html/sample-images-1.cfm


Разглеждах и във Flickr, но там повечето снимки са предимно PShop.



Публикацията е редактирана (11-01-09 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   11-01-09 23:14

GM написа:

> Най -накрая apollo откри топлата вода[smilie24]


Защо най-накрая... днес изкачих Ком в сняг над колената без снегоходки и направих около 300 кадъра! Май си заслужаваше[smilie5] най малкото при гледката на Руен, Черни връх, Мусала и Ботев в различните посоки [smilie24]

Това разбирам под здраво снимане и пожелавам и на другите да открият "топлата вода" [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   11-01-09 23:42

[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-520 или Canon 450D
Автор: likeduh   
Дата:   12-01-09 07:52

lumix G1 скоро иде и на нашия пазар..изчакай....и ще черпиш после...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »