Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сони H50 или Канон SX10
Автор: chepkata   
Дата:   06-01-09 23:05

Някой има ли впечатления от Канон SX10 и от Сони H50? Трябва ми нещо подобно,но преди да избера,бих искал да видя и други мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: tocheto   
Дата:   07-01-09 03:05

Аз съм доволна от Н9, Н50 е подобреният му вариант. Снимките в профила ми са с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: PeterPAN   
Дата:   07-01-09 17:44

Бе аз много мислих за сапунерка и сигурно ще си взема Канон СХ-1, СХ10 го тествах и ми хареса, тествах и Н9 и Н50, но не ме впечатлиха, качеството на Канон СХ-10 е много по добро[smilie24]

Ако не ти стигат парите или не може да си позволиш кредит виж Сони Н-10 около 439лв беше и е много по добро от Сони Н9,50 но с малко по малко екстри и почва от 38мм което за мен е по лош вариант.

За същите пари може да си купиш и Панасоник ФЗ-10 и ФЗ-28 при тях ми харесва че има корекция на аберации и изкривяванията на обектива в камерата, но панасоника не съм го тествал.

Аз биз избрал Канон-СХ-1 но заради цената бих направил компромис с Канон-СХ10

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: tocheto   
Дата:   07-01-09 19:59

И с какво е по-добро Н10, от Н9, пък камо ли от Н50?

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: batemmm   
Дата:   08-01-09 01:26

Повечето снимки в профила ми са със SONY H-9 (разбирай H-50). Мой много близък приятел има H-10 - изобщо не може да се сравнява като възможности с H-9 или H-50. Снимал съм с CANON S1 IS, S2 IS и S3 IS. Определено съм по-доволен от SONY-то. Нямам опит с този CANON, който си посочил, но съм виждал много добри кадри, заснети с PANASONI-ци. Може би колега, който притежава такъв, ще ти покаже нещо заснето с някой от подобните модели.
Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: pasha   
Дата:   08-01-09 04:49

PeterPAN - объркал си се нещо!!! H10 е наследника на H3 а H50 на H9! Н10 няма нищо общо с Н9 и е много по-зле!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-09 08:47

пробвал съм ги и трите Н10 отнася като бързина и точност на АФ и н9 и н50, само дето не е толкова 'широкоъгълен' и не записва клип със звук, говорим за снимки все пак, а Канона СХ-10 отнася всичките сонита и панасоници.

Това че е по нов модел и има повече екстри не значи че прави по хубави снимки[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: tocheto   
Дата:   08-01-09 11:55

И аз съм ги пробвала, и според мен това не е така. За по-хубавите снимки и модела е ясно, ама 10-ката и там издиша [smilie3] А в ръката е като някакво дръвце.
Ти твърде фанатично отричаш вече Сонитата [smilie5] Доста пострада, вярно е.
Покрай твоята история, вече не ме е и яд, че имам само американска гаранция - там със сигурност по-бързо и адекватно ще реагират,
дори ако се нарожи апаратът да преплува Атлантика на собствен ход [smilie18]
α700-цата е мечта! Мечта ти казвам, страхотна е [beer]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-09 12:21

От този клас за парите си бих предпочел Н10, това си е мое субективно мнение от по високия бих избрал СХ10 канон, за съжалние не мога да си позволя да си купя СХ1 на Канон който стува повече от нисък клас ДСЛР било Сони А300, Никон Д60 , Канон 1000 ит.н..

Чакам СХ1 да падне под 800лв, което няма да се случи скоро за съжаление! СХ1 е със СМОС Сензор, + 4кад/сек това за сапунерка е върха на сладоледа, оптиката на канона също е много хубава!

Идеята ми никога не е била да плюя сони, надявам се да земат мерки и да дойдат по добри времена за сони феновете [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-09 12:28

Никога не съм казал че А700 е лош апарат, но като цена на тяло излилза колкото Д90 на никон в БГ, никона е с повече екстри и е последен модел, А700 с много по малко екстри и вече залязваш модел, просто няма смисъл да се купува на тази цена.

Ако цената на А700 е около 1000-1200лв, просто няма да има равен в отношение цена качество и човек би бил склонен да направи компромиса.

Замисли се защо кръстосаните сензори на сони са дублирани по два хоризонтални и два вертикални поне средния, ми щото не са точни и така се надяват да намалят грешката.

Никон отдавна е призната като най добра система за АФ и Мерене, да си видяла птичар да снима с А700.



Публикацията е редактирана (08-01-09 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: tocheto   
Дата:   08-01-09 18:18

В спор за такива технически подробности не мога да влизам, защото нямам тези познания.
Има обаче по-големи специалисти от мен и теб в това отношение, и най-вече - безпристрастни, което ги прави още по-големи специалисти, които са определили мястото на двата апарата (имам предвид на α700 и D90) . Разчитам на тяхното мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: pasha   
Дата:   08-01-09 19:09

PeterPan - бе наистина си се объркал бе човек! Ти ги бъркаш май нещо моделите!!! Недей да говориш глупости и да подвеждаш хората така!!! Н10 по нищо не отнася Н9 да не говорим Н50 освен по компактност и може би икономия на батериите!!! Н10 определено записва клип със звук /противното би означавало аз да да съм луд и да чувам несъществуващи звуци/, Н10 е по-новия модел в сравнение с Н9 и автофокуса на Н10 е доста по-бавен от този на Н9 и Н50!!!! Пък за отнасяне и дума да не става!!!!!!!!! За справка отиди на пълните ревюта на апаратите на www.dpreview.com и погледни в performance на Н10 и Timings & Sizes на Н9. Направи си едно сравнение на цифрите!!! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-09 22:44

greska na ezika e za zvuka, imax v predvid che ne moze da se izpolzva zuma dokato zapisva klip, pone taka pishe v rukovodstvoto, seriozno sum gledal h50 i pochti si go biax kupil.

[smilie24]

spiram da preporuchvam kakvoto i da e, poneze biax kazal che edna marka ima mnogo dobur serviz, a se okaza che sam si vinoven che sum zanesal aparata, napravo v serviza, ne iskam da komentiram sluchaia poveche.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: pasha   
Дата:   08-01-09 23:12

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: peopenevsky   
Дата:   08-01-09 23:18

Темата излезе от коритото, че да отговоря на въпроса зададен от 'chepkata'.
Моето лично мнение е: Canon SX10 IS.
Аз лично имам такъв канон а мой близък добър приятел има сонито. В цветопредаването канона е в пъти по добър, най интересното за мене е че на хартия извадени снимките с още наколко килограма кантара клони към канона.
На канона не ми харесва лилавеенето по контурите на 100% и дисплея. Сонито има много добра стабилизация, на опънат зум забива като с пирон. Като цяло от мен Канона, но каквото те кефи това си вземи щото ти ще си го ползваш и гледаш всеки ден. Относно SX1 IS четох 10-тина потребителски мнения в германия от хора които са го купили. Обобщаващо е че не го харесват. 1-та причина е живота на батериите, около 100-110 снимки и 2 мин видео, макар че CMOS е с малко потрбление на ток, и 2-та причина шум в снимката.
Айде чао купувай и се кефи

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: chepkata   
Дата:   10-01-09 09:21

Поиграх си с двата апарата във фотопавилиона и според мен разликите са:Канона е с по-приятно на докосване тяло,но значително по-голямо и по-тежко,по-широкия обектив е плюс,по -големия зум също,но не знам до колко е исползваем заради атмосврени влияния,светкавицата осветява по-равномерно целия кадър,макар и разликата да е малка,цветовете му са по-реални и може би при идеални условия вади малко повече
детайл/но само при много добра светлина/Сони е по-компактно,с по-голям дисплей,което,може би улеснява ръчното фокусиране,в помещение извади като цяло повече добри кадри,с повече детайли и определено шуми по-малко.Исо400 е исползваемо напълно/според мен/,доколкото Канона там вече се предава.Автофокусът на Сони ми се стори малко по-бърз при слаба светлина и колкото и да звучи тъпо,поблазни ме по-малкият брой пиксели при еднакво малки матрици.Цената също е в полза на Сони/притеснява ме тя да не накланя неправилно везната/,но като цяло Сони ми допадна повече.Мисля да си купя едно и дано не ме е яд после.Ще снимам и на закрито,а там мисля, че Канон отстъпва малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: digitalgab   
Дата:   10-01-09 11:43

Ще те е яд после, освен ако няма да слагаш филтри и не те е грижа колко широкофокусен е обектива. Снимките на Сонито може да изглеждат добре, но сравнени с други навярно са повече пластмасови, заради вътрешнософтуерната обработка, даже свръхобработка. После много не може да се поправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: tocheto   
Дата:   10-01-09 11:58

Каква точно е тази свърхобработка, дайте да си говорим с точни термини? Или просто така ти изглеждат, digitalgab?
Не се заяждам, не защитавам Сони, просто искам да знам за коя обработка точно говориш.
В Н50 са оставили възможността да регулираш подтискането на шума, което куцаше на 9-ката.
В никакъв случай снимките на Сони не са пластмасови, за моите разбира се, няма да говоря, но ми е достатъчно да погледна тези на batemmm

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: emoxide   
Дата:   10-01-09 12:48

Powershot G9 по-добре. Сега е и по-достъпен.[smile]
Помисли и за FinePix s100fs! Исо представянето му е използваемо до 800



Публикацията е редактирана (10-01-09 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: digitalgab   
Дата:   10-01-09 13:34

Шарпеннинг и шумоподпискане, регулирането е също ограничено оттук-дотук. Може да изглеждат добре снимките на Сонито но трябва да сравняват с тия от други марки преди да се купува. Да се четат ревютата.



Публикацията е редактирана (10-01-09 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: fabolous   
Дата:   10-01-09 13:39

Panasonic fz28 също е добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: The_Racer_GT   
Дата:   10-01-09 14:00

Не съм запознат много добре с тези 2 фотоапарата, но Panasonic FZ28 също е доста добро предложение [smilie24] Аз снимам с FZ8 и засега съм доволен от него, а FZ28 е доста по-нагоре като възможности от моя. Можеш да разгледаш и моите снимки да видиш какво може да се направи с Panasonic (някои съм ги правил с LZ3 на баща ми) и някое филтърче [smilie3]



Публикацията е редактирана (10-01-09 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: tocheto   
Дата:   10-01-09 16:43

Абсолютно си прав за сравняването и ревютата,
digitalgab.
За Панасониците и аз съм чувала добри неща, но и с тях, както с Каноните, нямам опит.
Аз се движа твърдо по Сони линията - H1 - H9 - α700 [shtrak] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони H50 или Канон SX10
Автор: digitalgab   
Дата:   10-01-09 18:07

Кой с каквото се чувства уверен, започнах с Fujifilm и там движа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »