Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: annabell   
Дата:   22-12-08 10:32

Здравейте.Искам да си купя нов фотоапарат за около 700лв.Ще го използвам с любителска цел. До сега снимах със SONY DSC-H2, но апаратът не е мой. Доволна съм от него. Много съм затруднена в избора понеже не разбирам от фотоапарати. Колебая се между SONY DSC-H50 и Fujifilm FinePix S8100fd. Като параметри Fujifilm ми се струва по добър, но защо цената му е по ниска? За около 700лв виждам и Nikon D40, но е по стар модел и е със сменяем обектив, но във форумите много го препоръчват. Ще се радвам някой да ме насочи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tomcat4o   
Дата:   22-12-08 10:39

Препоръчвам ти Canon S5IS. За любегелски цели е добър. Прави страхотни клипове. А въртящия екран е доста практичен. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ka7   
Дата:   22-12-08 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: annabell   
Дата:   22-12-08 11:37

А защо CANON?Какви са му предимствата?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kirilius   
Дата:   22-12-08 18:20

Това тук може да помогне:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=950815&t=950815&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: nnenov   
Дата:   22-12-08 18:29

приблизително за тези пари можеш да вземеш канон 350Д втора ръка от базара и новия сабилизиран китов обектив 18-55/IS

ще получиш качество и възможности над всякаква съпунерка



Публикацията е редактирана (23-12-08 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: annabell   
Дата:   22-12-08 18:45

Аз се насочвам към nikon D40. Виждам че е стар модел, но ми се струва добър.Втора ръка...нямам доверие нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: zograffa   
Дата:   22-12-08 19:18

Аз съм с Д40 и горещо ти го препоръчвам особено на тази цена просто няма какво да мислиш ,това ,че е стар модел не значи ,че не е добър разликата от по скъпите му събратя е нищожна и ,то в неща които са ти абсолютно ненужни като начинаеща[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Han_Solo   
Дата:   22-12-08 19:30

DSLR-а дори и най-евтиния може да даде повече от скъпите турбосапунери ако е комбиниран с добра оптика и известно количество знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Orlin   
Дата:   22-12-08 19:34

annabell ,
Внимавай със съветите от форумите, понеже 99% препоръчват своето без да се замислят дали на другия му е необходимо.
Непременно прочети стартовата книжка на форума ето тук:
https://photo-forum.net/ebook/start.htm


Изясни си какви са целите ти. Nikon D40 и другите ДСЛР-и са с по-добри възможности от компактните апарати, но изискват фотографско майсторство за да изстискаш от тях добро качество. Освен това при тях не можеш да останеш с първоначалната инвестиция - ще купуваш още обективи и други аксесоари.

Ако не смяташ да ставаш напреднал фотограф и не желаеш да влагаш още средства в техника - остани си на компактен апарат. Конкретни модели не мога да ти дам, а е и излишно.
Отиди в някой от специализираните магазини - Фотопавилион, Фотосинтезис и потърси съвет. Прецени и дали ти е удобен апарата и дали размерите му ти подхождат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: emiltasti   
Дата:   22-12-08 19:38

vzemisi kanon 110 mnogo dobar i evt[shtrak] in

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: digitalgab   
Дата:   22-12-08 20:13

Олимпус Е-410 с двата обектива, ако още върви тая промоция. Ако не, по добре потърси Fujifilm S2000HD, спестяваш много пари за обективи. Като набереш опит, винаги можеш да минеш на ДСЛР, по късно.
Fujifilm S6500fd, гледам сега има в базара, уникална камера с много последователи, отличен избор, ако продавача свали цената.
Въобще, най добрите компактни апарати ги прави Фуджи, особено по отношение на шума на по високо ИСО, с две глави са над конкуренцията.



Публикацията е редактирана (22-12-08 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tocheto   
Дата:   22-12-08 20:27

И аз смятам, че след като искаш да минеш от H-2 на нещо друго, то трябва да е dSLR.
В противен случай, ще минеш точно по моите стъпки [smilie25]
2005 си взех H-1, който наистина е много сполучливо попадение на Сони, доколкото знам, Н-2 - също. 2007 реших, че ми се ходи по други върхове, и без много да му мисля и чета, взехме H-9. И въпреки, че си го обичам много, не мога да отбележа, че веднага ми направи впечатление нещо, което го нямаше при 1-цата - в стремежа си до подтисне шума, на някои снимки прави доста забележимо мазало [smilie2] Няма възможност за контрол над тая опция. В Н-50, което е почти H-9, са коригирали това, добавили са и още някакви подобрения. Но в никакъв случай няма да е това, което ще те задоволи за дълго време, повярвай ми. Минаха 4-5 месеца, и започнах изотдалече да подмърнквам и подковавам почти нищо неразбиращия си от фотография мъж, че видиш ли, има други хоризонти за гонене...
Аз съм станала зависима от марката - бях се устремила към α350, но за щастие имах късмет, та успях да се сдобия с α700, защото знам, какво щеше да се случи след няколко месеца. Засега, α900 се правя, че въобще не съществува [smilie18]

ПП Между другото, с асортимента, с който разполагам, мога да спретна един Сони-тест [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   22-12-08 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batemmm   
Дата:   22-12-08 23:59

Моето мнение по въпроса е, че първоначалния ти избор може би ще е най-добър. Щом си снимала с H-2, преминаването към друг SONY ще ти е по-лесно. Много колеги ще те посъветват да си купиш DSLR. За 700лв DSLR НЯМА! DSLR-а не е като турбосапунера - като го купиш и почти нямаш други инвестиции. За да постигнеш параметрите на един, примерно H-50, H-9 или H-7, които са с варио 31-465, оптичен зуум 15Х - сумата далеч няма да ти бъде достатъчна. Говоря от чисто практична гледна точка. В момента имам SONY DSC H-9 и NIKON D90. Въпреки, че като параметри са несъпоставими, снимам с тях почти 50/50. Удобството, което ти дава "турбосапунера", да не мислиш за смяна на обективи, да не мъкнеш раница или голяма чанта с обективи и не на последно място ситуациите, когато искаш да не се набиваш на очи с големи тела и обективи. Повечето от снимките в профила ми са правени с H-9. Според мен, качеството и остротата им е напълно задоволително (всички са без обработка). Най-важно е да си изясниш, какъв тип снимки ще правиш. Както се оказа в моя случай, аз снимам основно по екскурзии и разходки (никога в RAW). Снимките си ги гледам на лаптоп или на голям LCD TV. Почти всички цветни снимки, които съм правил са без абсолютно никаква допълнителна обработка. Това за съжаление с DSLR-а не мога да постигна. Все трябва нещо да се коригира или настройва. Ако не си падаш по такива настройки - DSLR не ти трябва.
Не искам колегите да ме разберат погрешно, не отричам предимствата на DSLR апаратите и поради тази причина си купих и такъв, но когато дойде момента да си яхна мотора и тръгна на път, предпочитам в чантата ми на резервоара да бъде H-9.
Нещо повече, снимам от 25-30 години и в момента мога да си позволя лукса да имам няколко апарата с всички екстри, но ако по някаква причина се наложи да остана само с един, той ще е един хубав "турбосапунер".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-12-08 00:01

н95 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: digitalgab   
Дата:   23-12-08 00:27

Добре, ДСЛР не и трябва, но защо пробутвате Sony H-9, един апарат среден по възможности и по удобства?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tocheto   
Дата:   23-12-08 01:03

При положение, че има H-2, според мен annabell трябва да си изясни какво иска повече да й предложи новия й апарат. Предполагам, че борбата не е мегапиксели, оптичния зум на двойката също не е за изхвърляне... Разбира се, по-новите модели фокусират по-бързо, и имат куп други допълнения. Но все пак, за да изключи напълно ДСЛР като вариант, трябва да е наясно какво очаква от новото си другарче. Иначе просто е по-добре да се потърпи малко, и да се съберат пари за по-доброто.
Аз определено не съм недоволна от H-9, в предишния си постинг описах единствения проблем, който виждам при него. Съответно, ако трябва сега да избирам, бих взела Н-50, който е подобрената му версия, най-вече заради това с шума (просто бих искала да мога да имам контрол на редукцията - има случаи, когато не е нужна, и може да се избегне замазването), и след това заради допълнителните глезотийки. Освен това, Н-9 вече не може да бъде закупен от магазин вече.
Това е една добра статия за Н-50, но е на английски:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/H50/H50A.HTM


batemmm , снимките са ти много хубави [smilie24], и си много прав за турбосапунерките. Поради същата причина ще си задържа Н-9-ката, пък и единичката ми е още наоколо - тя ще е първото фото на сина ми.

Яд ме е на мен си, че завладяна от мечти и планове за новия апарат, почти не снимам в последно време с настоящия. Което е свръхтъпо, и говори за комерсиализирания ми мозък.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: batemmm   
Дата:   23-12-08 01:11

Може би не съм се изразил правилно - не препоръчвам SONY H-9, а "турбосапунер". Ако е SONY естествено, че трябва да е H-50. Просто споделих личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tocheto   
Дата:   23-12-08 01:15

Да [beer]
И в никакъв случай Н-10!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: annabell   
Дата:   23-12-08 01:25

Благодаря за помощта :)И аз смятам че като качество ма снимките Сони си е доста добре:
http://photo-cult.com/author.php?aut=annabell
Ако ще е турбосапунерка...Сони ги оплюват във форумите(поне това което четох), Fujifilm, Panasonic,Canon...имат много сходни модели. Аз лично си харесвам Sony но оплюват оптиката му...а на всички останали големи реклами без обосновка.Явно няма особена разлика стига да са добри параметрите и да има желание за щракане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: digitalgab   
Дата:   23-12-08 08:41

То не е само оптиката за оплюване, ами и малките матрици дето им шумят и мажат още на 100 ИСО, странния дизайн, дето един филтър като хората не можеш да сложиш - напр. 74(!)мм на Н-9, къде го има това, въобще направено за хора без особени изисквания, каквито и има. Панасоник същата стока.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Нели   
Дата:   23-12-08 08:45

digitalgab, 74-72 - 14лв
Но IR 72mm - 290лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: digitalgab   
Дата:   23-12-08 08:50

Че къде продават филтри 74 мм? Че и 72 ммм за 14 лева?



Публикацията е редактирана (23-12-08 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Нели   
Дата:   23-12-08 08:51

оригиналните на сони са на 74, но друго имах предвид

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »