Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Може би назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   18-12-08 23:48

След последното нововъведение в сайта можем най-после да изразим негативното си отношение към практиката да се пускат 'плюсчета', 'удивителни' и други символи с цел ответен вот. Нека в полето за коментари да има наистина само коментари!

Предлагам от този момент нататък всеки, който е против тази практика, да трие въпросните 'плюсчета' и 'удивителни' и да се надяваме, че с общи усилия ще допринесем за намаляването на тази тенденция! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-12-08 23:49

++++++++++++++++++++++

Супер!


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: n1x0n   
Дата:   18-12-08 23:54

Голд!

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-12-08 23:54

Продължавай все така Авторе!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: boni   
Дата:   18-12-08 23:59

И защо да ги трия. Пука ми, не им обръщам внимание на повечето просто. Всъщност ако някой добър автор, когото уважавам ми сложи + под снимката, това значи много повече от 20 празни приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-12-08 00:01

Като 3 и 5

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: sas   
Дата:   19-12-08 00:02

Мен лично ме кефи уважавани от мен автори да ми сложат + под снимката. Това за мен значи, че са отделили време да я разгледат.

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: E.Stanev   
Дата:   19-12-08 00:02

"Всъщност ако някой добър автор, когото уважавам ми сложи + под снимката, това значи много повече от 20 празни приказки."

[smilie24][smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: kosara   
Дата:   19-12-08 00:02

za men stava vapros 5 [smile] [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: graphix   
Дата:   19-12-08 00:09

греда

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: chris73   
Дата:   19-12-08 00:30

Плюсовете аз ги схващам като форма на "протест" срещу анонимното гласуване. За мен би било добре, човек да може да види ако не кой е гласувал, поне кой [последно] е посещавал снимката му. Това би спестило доста +++ и !!!.

Относно триенето като форма на борба, не знам кое е по-естетично ++++++, !!!!!!, Gold!, Злато! или

Коментарът е изтрит от автора на снимката. [2008-18-12 23:39:03].



Публикацията е редактирана (19-12-08 00:34)

Отговори на това съобщение
 За сравнение
Автор: georgi.a   
Дата:   19-12-08 00:38

Във photo.net (може би най-големия световен сайт за фотография) няма коментари като ++++ и !!!!

И въпреки, че гласуването там не анонимно (винаги се вижда кой е автора на снимката), не се гласува по системата "семейство и приятели". Имат и начин да се вижда кой какъв глас е дал за снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: Lalinda   
Дата:   19-12-08 00:39

Да, но на мен +++ ми се привиждат като кръстове и предпочитам, особено пък уважаваните автори (каквото и да означава това), да не ми слагат още сега кръстове.

Честно казано, веднага бих изтрила всички несъдържателни коментари под кадрите си, но няма как да се разбере, че изтритото е БЕЗСЪДЪРЖАТЕЛНО.

Пък и не помня уважаван (поне от мен) автор да ми е писал безсъдържателен коментар...

***

По-скоро бих подкрепила опция, която не въвежда коментар с дължина под пет символа.
Не че някое "Да!" ми се струва особено полезно... Както и да е.

То е ясно, че нечленоразделните приказки ще са празни, да ги толерирам ли?

***

Нещо не виждам и смисъл гласуването ми да се възнаграждава с РАЗКРИВАНЕ ИМЕТО НА АВТОРА. Дотам ли сме я докарали?

Лично аз пиша коментари изобщо без да ползвам бутоните, разкриващи самоличността на авторите... То сигурно и затова често ме блокират.

Бих предложила поне първият коментар от автор да е възможен само ПРЕДИ натискане на тези издайнически бутони. Не че ще се приеме, но много от кръстовете автоматично ще отпаднат, и от уважавани, и от други автори...

Някакси не ми допада да пиша коментар в зависимост от това кой е авторът, а не каква е снимката... Така де, като ще е анонимно, да е... Неанонимен май остава само коментаторът, откъде накъде? То май и това е било въведено с оглед на повече отговорност, но ако мнението ти зависи от автора, колко ли пък може да струва, именно за автора, да не говорим за публиката?

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: mitku   
Дата:   19-12-08 00:53

boni [smilie24]

@Dani_Kolev_BG, ти смяташ ли, че си прав да изтриеш коментарът на човек, който е отделил от времето си да ти разгледа снимка и да ти даде "злато" за нея? Правилно ли е да теглиш по един "шут" на хора, които са одобрили твоя снимка? "Евала", за "благодарността", "уважението" и "демократичното" отношение към хората, на които не харесваш мнението. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   19-12-08 01:01

Всъщност и вие имате право. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: georgi.a   
Дата:   19-12-08 01:09

Какъв е смисъла да пишеш под снимката "злато" при положение, че си дал гласа си за нея? Нито носи съдържание, нито е полезно. С други думи се нарича спам. По-добре да има линк към списъка с гласували за снимката и техните съответни гласове, отколкото да се прави спам-сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: kali222   
Дата:   19-12-08 02:04

Lalinda, не съм съвсем съгласна с тезата ти. Как така ще пиша и ще се обръщам към някого без да знам кой е?! Не, че името на Автора променя мнението ми, но от човека зависи как ще се обърна към него. Има разлика дали пиша на теб или на някой друг (поне за мен). Все пак зад всяка творба стои човек... Не мисля, че е правилно да се отделят работите от създателите им. Все едно да четем книги без да знаем писателя или да гледаме картини без да ни интересува кой ги е нарисувал. Това е много безлично и безстрастно отношение към такова нещо като изкуството, което би следвало да въздейства емоционално. Цялата работа отива към КТК (качествен и технически контрол) в завод. Може да се автоматизира - както процеса на създаване, така и процеса на оценяване на творбата - достатъчно е да се прецизират критериите и да се зададат.

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: kali222   
Дата:   19-12-08 02:08

А колкото до плюсовете и удивителните - аз лично предпочитам думите, но не всеки може и иска да ги ползва... нямам намерение да обявявам война на начина, по който някой е решил да се изразява - това е право на всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: darksorrow   
Дата:   19-12-08 02:11

Кали, последният ти пост е направо утопичен.

В смисъл - за форумния планктон тип foxybunny69 "решавам" предполага наличието на някакво съждение, а не директно откопиране на стандартна (и безсмислена) методика за акумулиране на точки в замяна на "услуги".

голд за автора на темата [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: gecata   
Дата:   19-12-08 02:15

Dani_Koev_BG , що чак сега? Какво ти пречеше до тази вечер да блокираш хората от чиито коментари не си доволен? [smilie18]
!!!
Смятам, че както блокирането на потребители, така и триенето на коментари е още една крачка към постигнето на стерилитет на форума.



Публикацията е редактирана (19-12-08 02:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: cliche   
Дата:   19-12-08 02:22

въпрос към старите...коя е първата снимка с коментар +++ ?
Коя е първата снимка с коментар !!!?
Кой е вкарал тази тенденция?[smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: kali222   
Дата:   19-12-08 02:35

darksorrow, "стандартната (и безсмислена) методика за акумулиране на точки" е и също толкова прозрачна и не може да действа без участието на ответника. Не са виновни тези, които я прилагат, а тези които се отзовават. Иначе казано - не е виновен този, който яде зелника, а който му го дава.

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: pishman   
Дата:   19-12-08 03:04

Като ми хареса това място, преди време, па реших да изразя туй си ново чувство по подобаващ начин... и да кажа с думи - а не с ченгели и спомагателна писмовност - какво ме вълнува у великото изкуство на още по-великите Автори... Получих в замяна подигравки, ултиматуми, дори закани за физическа разправа [smilie5]
"Уволняваха" ме от Форума, зачеркваха ме от лицето на цивилизацията... не си мислете, че ме е подминала и фурията от Ст.Загора [smilie18]
Е, занесох си некомпетентното и никому ненужно мнение в гьолчето свое и започнах в тих унес да съзерцавам чуждите шедьоври...
Да, ама не! Как така ще мълча и няма да възхалявам тези уникалности, поднесени тъй щедро на никаквото ми внимание [smilie10] А отговорността на Б-тата?!!!! Елисавета...късно разбрах какво ми каза тогава [smilie2]
Дойдоха и нови, и нови вълни от нетърпеливи генийчета, кое от кое по-амбициозни... то това си стана къртовски труд, ша ви река - да опееш осанните на всички Леонардовци [smilie2]
Затуй предлагам да въведем критерии и да се категоризираме! Номенклатура на позволените коментариЙ... това е оправията! По желание на клиента - Ентелектуално, а ла френски критик, а ла вестник 'Чук-чук', по-спортивно някак... а ла Лалинда, а ла Соло5... рядко и безценно а ла автор топ 100, дълбокомислено и омайващо неразбираемо а ла "Видове", глупаво, "ама пък що не 4 точки" кат пишманско...
И тогава, ако не настане световният мир и разбирателство, скъпи ми съобречени на слава и гениалност [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: tonyf   
Дата:   19-12-08 03:17

Щракайте си и не се вълнувайте за глупости

Ето, Traktorista и компания утре излизат на бой с корупцията и безобразията, за там е назрял моментът... https://photo-forum.net/joro/emoticons/AvatarSmileyFencing.gif


Сори за спама, но така ми тръгна мисълта като зърнах храбрия призив на темата. [smilie5]

Иначе и тази тема е важна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Назря моментът да обявим война на 'плюсо-' и 'удивително-коментиращите'!
Автор: pishman   
Дата:   19-12-08 03:37

и съвсем, ама определено съвсем като Бони - една чуденка от Колов, едно усмихнато Анне, или Кали, едно 'хех' на Бирюхата [smilie5] са винаги достатъчни...
Никога не съм отчитал появата на някого под моя снимка като подкана да му 'върна' нещо...от друга страна - как новите да ни накарат да ги забележим?! И дотам ли сме малоумни всички, в нечии очи, та да не можем да отсеем плявата [smilie3]
наистина на някои им липсва уважението към себеподобните [smilie8] Бъдете така добри и поне допуснете възможността другите да са различни от вас [smile]
И защо, по дяволите, смятате, че светът е длъжен да пише трактат под всеки ваш шедьовър [smilie10]
Войни лесно се обявяват, Санчо... но яко да ти е дупето после в Потсдам [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »