Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Търся сватбен фотограф!
Автор: dhh   
Дата:   17-12-08 20:19

Сватбата е на Боровец на 09 Май 2009. Давайте оферти - цени, условия и снимки за разглеждане...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: boni   
Дата:   17-12-08 23:19

Понеже в тази тема се получиха доста агресивни коментари и разправии, изтрих всичко.
Моля, без обиди.
Ако някой показва портфолио - нека да го покаже.
Ако не желае да показва, поне да не обижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-12-08 23:23

Boni [smilie24]

dhh - изпратих ви лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pepi34   
Дата:   17-12-08 23:42

Я като е почнало и аз да се изкажа по горещата тема
На всякъде по света хората които плащат за някакво фотозаснемане независимо какво било то, дали сватбено или не, плащат за СТИЛА на снимане на конкретния фотограф.Тъи като това е арт направление двама добри и еднакви фотографи няма.Но тука в БГ(от личен опит ще го кажа)90% от клиентите се интересуват предимно от цената.Всеки от колегите украсил темата по - горе неколкократно е изпитвал това по следния начин:
Звъни телефона , има запитване за датата, следва желание от колегата да се представи с материалите си, след това последва въпрос за цената, след това има благодаря дадоха ми на едно място по -ниска цена, и после търси желание за работа и професионализъм.Хора социализма се крепеше на идеали и се провали.Капитализма се крепи на основната си движеща сила - КАПИТАЛЪТ , тоест парите, на никои не му се работи без пари, ако го лъжат че му плащат и тои ги лъже че работи, нима с вас не е така?А в БГ ни плащане ни желание за плащане нито нищо.Точно затова колегите наскачаха.Според мен ако допуснеме че човекът търсещ сватбен фотограф просто не се е съобразил и не е очаквал такава реакция трябва да си поправи текста в обявата за да не прилича наистина на конкурс или интепвю за работа и да си напише изискванията - какво търси цена ли, качество ли , стил ли, или пък например бюджета ми е ........ лева какво бихте предложили до тези пари, иначе не че имам нещо против авторът, но така няма да е такава остра реакцията.Надявам се с този пост и двете страни в спора да са наясно от къде точно доиде заяждането.

И една малка забележка - ако знам конкретните изисквания на търсещия и аз може да се замисля да се кандидатирам, но при тези условия и на мен ми е смешно да се самопредлагам.Това не е състезание, а и аз не съм спортист , а ако е такова спорта се развива с анцуг и маратонки, не с фотоапарат и камера в ръка.[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-12-08 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: asahi   
Дата:   17-12-08 23:47

Ще повторя твърдението си: В тази неясна и предкризисна ситуация е несериозно да се дават оферти за след 5 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: джъмбо   
Дата:   17-12-08 23:50

хм... пак сватбена тема която е предизвикала глупости....[smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: pepi34   
Дата:   17-12-08 23:52

Може би си прав асахи но пък сериозните хора от рано си опичат работата , аз например имам приети поръчки и за видео и за фото даже за юни има колеги и още по напред просто това е не може да се върне клиента всичко е риск, а как да формираш цената при положение че иска да те ангажира, да го върнеш ли?



Публикацията е редактирана (17-12-08 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: makenzi   
Дата:   17-12-08 23:52

Благодарете на колегата който ви паказа как седят нещета с по хубави думи от мен. А на админа не му прави чест да трие всичките ми мнения[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-12-08 23:55

Трябва цялата тема да се изтрие.

МНОГО СТЕ ЗЛЕ

Тва е просто форум и просто запитване...навярно за ориентация и сондиране.

Вие го направихте голям проблем....за няма нищо.

Стигаше някой да напише оферта и да млъкнете вс остнали злета...от който 60% не са снимали свадба за пари а,само много дрънкат и знаят

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: admin   
Дата:   17-12-08 23:55

Напротив, на Вас не ви прави чест да се държите агресивно и да говорите обиди.
Ако имате за показване портфолио - показвайте. Ако нямате, поне не обиждайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: portradamus   
Дата:   17-12-08 23:58

asahi написа:

Цитирай:

Ще повторя твърдението си: В тази неясна и предкризисна
ситуация е несериозно да се дават оферти за след 5 месеца.


Аз съвсем несериозно миналото лято записах няколко човека за Юни и Юли 2009. С депозит който не се връща (в случай че решат че няма пари за сватба).

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: makenzi   
Дата:   17-12-08 23:59

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: makenzi   
Дата:   18-12-08 00:01

(pd) Я ме светни кои влизат в тия 60% ?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: a.buhchev   
Дата:   18-12-08 00:04

Makenzi, ще извиняваш, но ако това тие сватбеното портфолио http://www.foto-bg.com/svatba.htm
, явно не знаеш на кой свят живееш[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: asahi   
Дата:   18-12-08 00:04

ПД, сваТба се пише с Т.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: pepi34   
Дата:   18-12-08 00:04

Миля че заради хора като ПД написах цял ферман за да внеса малко яснота по въпроса но маи тук не се чете а се търси кои с кои да се заяде?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: Myth   
Дата:   18-12-08 00:05

Човека не е длъжен да казва какъв му е бюджета, какво значи какво очаквал и какво искал и как да се заснеме, качествено ли без пари ли, глупости пълни взехте да пишете, пратете си портфолио и оферта а той сам ще прецени какво точно търси, прав е Бони ако нямате какво да предложите.... за да не е оффф, мога да се кандидатирам за 2-ри фотограф, трябва ми практикиа.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: джъмбо   
Дата:   18-12-08 00:05

май пак почва боя....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: asahi   
Дата:   18-12-08 00:07

Пуканки?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: makenzi   
Дата:   18-12-08 00:07

[smilie5] не мислиш ли че не съм поискал да си направе сериозно портфолио не съм си направил? Просто нямам желание снимките са там от 5 години, сайта е направен за 0 лв.[smilie18] Та хич не ме боли за теб и критиките ти и така си имам достатъчно клиенти[ezik]



Публикацията е редактирана (18-12-08 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: a.buhchev   
Дата:   18-12-08 00:10

Не знам, но това портфолио и сватбарските шраканици в профила ти, будят само искрен смях[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: makenzi   
Дата:   18-12-08 00:11

Ми що ги гледаш бе гуро? Аз да не съм луд да качвам хубави снимки на всякъде та да ги копирате.[smilie25] Смешник[smilie5]



Публикацията е редактирана (18-12-08 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: джъмбо   
Дата:   18-12-08 00:12

бе я си отворете по една бира....
стига дъвкане.....

пращайте лични и толкова....
за канон никон е къде къде по-интересно дъвкането.... за пари дъвкането винаги се извращава

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: pepi34   
Дата:   18-12-08 00:15

Мутн хората които имат работа не се предлагат там е проблема, след като не разбра това което написах по горе и го нарече глупости, а и сам търсиш практика, ще ти дам съвет - иди в Света Неделя в събота след 12 наобед, там има по 3 сватби на час и си снимаи на воля, изгради си стил а не цена 10% под другите и всичко ще ти се изясни, и за да няма и следваща забележка - аз работя с предимство като видеооператор, в групата която ръководя има 7 фотографа от различна класа, засега не се предлагам на човека защото в нета няма какво да му покажа - обновявам си основно саита и след като не работи значи нямам портфолио.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф!
Автор: Myth   
Дата:   18-12-08 00:18

Не бих отишъл някъде без уговорка и изричното съгласие на младоженците или най-малко на наетия официален фотограф, това е....



Публикацията е редактирана (18-12-08 09:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »