Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: designwerk   
Дата:   16-12-08 21:43

Henaro...изпревари ме! GOLD за темата![smilie24]
Изключително досадно[очевидно разрастващо се и заразно]явление на фотографска импотентност.

Ако ти харесва снимката гласувай. Ако искаш да пишеш, коментари свързани с композицията, светлината, идеята или нещо помагащо на автора да подобри финалната визия [според теб], направи го.
Думите ти ще го накарат да погледне и в твоят профил.

Не знаеш какво да кажеш [напишеш], не оякулирай под работите на хората.
Ако страдаш от липса на внимание, изтегли заем, продай орган или каквото се сетищ, купи си голям фотоапарат, и го носи по сбирките.

Аз съм за "pollution free comments".

или

Free
User
Comment
Konsorcium

И за да е фотографска темата...

Мнооого ми харесва новото D3x, колко е голямо това нещо на живо?

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: мара   
Дата:   16-12-08 21:58

таман се изцепих[smilie5] ма мноо ми дойде отвътре[smilie21] баси яката снимка!
https://photo-forum.net/i/1008470


http://212.36.3.59/site_pics/108/l_1229110324_m19.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: asahi   
Дата:   16-12-08 22:10

Мда, ака е. Интересно - аз виждам и чувствам неща, които авторката пропуска или поне не обявява в коментара си. Ама дреме ми - пак е добра.

Лола [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: джъмбо   
Дата:   16-12-08 22:10

д3х на живо е толкова голям колкото може да го поеме ръката ти

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: ilia_dm   
Дата:   16-12-08 22:21

Ама ти върна ли се,преди няколко дни стана дума за тебе...Утре съм в Русе,ако си там пиши на ЛС да се видим
ПП-аз все още смятам Русе за бароковия град плюс малко еклектизъм

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: mitku   
Дата:   16-12-08 23:24

Явно няма да свършат хората, които искат да оправят света и все някой друг им е виновен, че не става. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: Lalinda   
Дата:   17-12-08 00:37

Ето нещо от френски автор на име Fortuna, на което попаднах преди повече от две години (преводът мой).
Вероятно проблемът е и съсловен, не непременно балкански?

"Днес? Режисьор, график, декоратор, актьор... но преди всичко фотограф... и фотокритик... O:D

Регистрирах се, защото желая да получа оценка за работата си. Снимам в цвят и чернобяло, въпреки че предпочитам второто.

Често човек се учи именно в приятелската и страстна конфронтация, чрез погледа на останалите върху собствената му работа.

ЦЕНЗУРА: Не цензурирам никаква ФОТОГРАФСКА критика, която е мотивирана с аргументи и която не е ругателна. Отнасяйте се и вие така с моите критики, добри или лоши.

“ОПЛАКВАНИЯ”: Понякога се оплакват от злостта на критиките ми. Не се правете нито на деца, нито на преследвани - критикувам просто снимки, изложени на публична критика, какъвто е случаят за всеки от нас в този тип сайтове, включително и за мен.

Критикувам много снимки, и то ВЪВ ВСИЧКИ ЖАНРОВЕ, защото не считам себе си за “моден фотограф”, "актов фотограф", "фотограф на красссота", а просто за фотограф.

НЕ се извинявам лично за това, че давам лоши критики за снимките, които, по моя преценка, са ЛОШИ и задръстват мрежата (често това са снимките на онези мъже или жени, които имат толкова количествено френетична и дори болезнена продуктивност... че същата е съжалително лоша в качествен план).

Та значи, не се извинявам, тъй както няма да се извинявам и че кадя с тамян и изстрелвам в небесата други снимки, които ми харесват.

Мисля, че тези, които се оплакват, би трябвало да снимат по-малко и да мислят повече по въпросите как и защо, свързани със собствените им фотографии.

Оставете ме да изразя мнението си, напишете вашето по моите снимки, както и по всички останали снимки. Аз правя така. Тук сме за това.

Знайте и, господа плачливи завистници, че, що се отнася до критичната аргументация, вие сте по-скоро в дъното на основната група: възклицанията “гениално!”, “о, колко си красива, скъпа!”, “хубава снимка и забеележиителен мооодел, с който АЗ редовно работя”, сервилните взаимни поздравления с приятелите ви (ах! Глутницата... ;-)) би трябвало да ви накарат да се срамувате, вас, деца, които още не сте навлезли в пубертета.

Няма нищо оскърбително в това да получиш аргументирана и искрена критика; аз бих се чувствувал оскърбен, ако получавах долните снизходителни ласкателства, към които сте привикнали.

НЕ СМЕ ТУК, ЗА ДА СЕ СДРУЖАВАМЕ..., а за да критикуваме и получаваме критики... които, само ако са искрени, ще ни помогнат да напредваме... и да избегнем заслепението, свойствено на всеки страстен артист.

Освен това... освен това, бихте могли, в един прекрасен ден, радикално “да промените стила си” и да се превърнете, в моите очи, в “един добър фотограф”: фотографията е изкуство, което в същност позволява такива внезапни завои...

Обезстрастете, значи, този “дебат”, аз нямам нищо против вас.”


Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: MarinY   
Дата:   17-12-08 01:01

Lalinda, не съм срещал по-ясно обяснение, за началните причини, довели повечето "непрофесионалисти" в този форум.
... и по-директно обяснение на причините, за знаково-възклицателното общуване в него. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: мара   
Дата:   17-12-08 07:33

[smilie5] мисля, че админ требе да кара секи новопостъпил да го преписва по 20 пъти и да го знае наизуст[smilie5]
...и влизане в рейнингБ след рецитация без запъване[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: тьма   
Дата:   17-12-08 07:53

Аз съм се регистрирала във форум, което ми дава правото да се изказвам както намеря за добре, това,че някой французин е казал нещо си, няма да ме накара да спра да се възхищавам по своя си начин под снимка, направила ми силно впечатление - съжалявам, скъпи автори, но не мога да редя рими под снимките ви - ако ми харесва - ще казвам - чудесен кадър, невероятна, ако не съм в настроение , но ми харесва, само ще гласувам, а ако не ми харесва, ще си го кажа по моя си начин на абсолютен лаик във фотографията или ще оставя празен коментар - форумът ми дава демократичното право да действам по лично усмотрение - благодарско[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: finlip   
Дата:   17-12-08 08:21

И аз по- често възклицавам вместо да критикувам и то по същите причини, защото се чувствам лаик във фотографията.
Оценявам текста който предлага Лалинда, по- същество това е етичния кодекс на всеки участник в подобен форум. Мога само да допълня, че за мен най- ценото е обмяната на идеи чрез снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: likeduh   
Дата:   17-12-08 08:30

това за 20 пъти ми хареса....

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: didesignbg   
Дата:   17-12-08 08:32

Аз пък не съм съгласен.
Не съм съгласен с анонимността на оценяването във фотофорум.
Предпочитам всеки които гласува за мой кадър вместо да гласува да остави един плюс долу.
Ако този, който е решил да остави плюс съумее и да напише смислен коментар, аз съм твърдо за[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: muu   
Дата:   17-12-08 08:40

98% от гласуващите не могат да оставят по смислен коментар.хората нито са критици, нито професионалисти. вероятно ти трябва друга трибуна за изява. или пък ти трябва нещо съвсем друго... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: muu   
Дата:   17-12-08 08:59

http://www.peterallert.com/index.php?gtimer=10


знаеш ли го този? мисля че е един от добрите снимачи на коли в германия, много симпатичен човек, запознахме се преди няколко години в софия. разгледай му сайта и се забавлявай , стига с тези смешни теми...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: designwerk   
Дата:   17-12-08 10:08

Чувал съм ъа Алерт, но не съм имал удоволствието да се запознаем. Работим с други фотографи....в момента.

muu прав си... значително редуцирах активноста си в ФФ....за съжаление. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: kali222   
Дата:   17-12-08 10:27

Вчера подминах другото разискване по темата, но понеже виждам, че е наболяла, щом се отваря отново дума, ще си позволя да споделя и своето мнение.

Намирам за напълно неприемливо някой да поставя изисквания към начина, по който изразявам мнението си (все пак свободата на словото е изконно човешко право според всички съвременни норми).
Когато имам някакво становище по композиция, светлина и пр. - споделям го без претенцията за мердавност или професионализъм.
Когато нещо ми харесва - изразявам го по начин, който ми е присъщ, споделям чувствата, които е предизвикала у мен работата и какво ме е впечатлило. Ни повече - ни по-малко. Ако на някой това му се струва "словестна полюция" или "псевдофотографско" да не чете.
И не забравяйте, че това място не е само за професионални фотографи.


Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-12-08 10:34

Лали, чудесно го е казал този французин [smile]

Кали [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: livinginchaos   
Дата:   17-12-08 12:06

Французина си го е казал на място. И аз като непрофесионалист съм качил няколко снимчици тука, които аз съм преценил, че са нещо по-добро. Съдейки по ниския вот и липсата дори на отрицателни коментари си мисля, че хич за нищо не стават, защото ако бяха поне лоши да видя някой лош коментар, та следващия път като вдигна апарата да знам примерно какво липсва. То така се става добър - с труд и критика [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: Тед   
Дата:   17-12-08 12:23

Има различни видове критика - градивна,провокативна, дразнеща, некадърна и прочие.

ЗНачи разделете категориите:

1./ Критика
2./ Мнение

Съвсем различни неща са. Замислете се.
1/ Критика- какво е критика, има ли нужда от нея, какво цели и най-важното кой може да критиукува - всеки, или определена група творци с доказани качества.
Как например ще се научиш да танцуваш, ако няма треньор, който има да те хока доста. Но треньорът е доказан във вашето съзнание и Вие го слушате.
Докато X и Y за вас от форума са никои - в 99% от случаите. Защо - ами отваряте профила на критикаря и ахкате- викате си - ми той ме критикува, ама е зле като творчество- как така ще ме критикува.
Отделно любовта към личните нападки - критика не на снимка, а на фотографа - да се засегне на всяка цена.

2/ Мнение е друга категория - харесвам, не харесвам. Понякога когато снимката е №111 възклицанията са истинкси - и аз съм мятал такива коментари - когат кадърът ти спира дъха.
Този който е решил да оставя мнение - си го има това право.
Отделно е чисто юрически гарантирано- чл. 10 от ЕКПЧ.
Много често ползваме някои техники свързани с тази Конв., защото категориите обида, клевета, са пряко свързани с правото на мнение, което е гарантирано от ЕКПЧ.
Това е основно ПРАВО на ЧОВЕКА.
АКо липсва - се засягат основни категории и свободи, свързани с това право - изборно, мнение и изразяване, словото и печата и т.н. много са.
Мненията като охкания и ахкания, за да се направи впечатление на автора и той да върне гласове - са извратени и от това губи само този, който ги прави.


Считам,че всеки може да си дава мнение, но не всеки може да критикува.
Ако го направи и критиката ви дразни - бутончето спам и в кошчето.
Ако ви кефи - взимате си поука и си казвате - е това е добра критика.

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: mun4o   
Дата:   17-12-08 12:56

Участвам в сайта основно заради обмена на идеи и информация. Участието ми помогна да имам хубави познанства и добри приятелства. Критиката и мненията за моите работи са добе дошли. Не се сърдя когато ги получавам, което предполага да очаквам същото от други, за които аз пиша критични мнения. За мен публикациите във форума имат значението на маркетингово проучване. Често се е случвало предварително да имам висока оченка за дадена моя работа, която обаче не се споделя от околните. Макар и рядко се е случвало и обратното - нещо, което не съм ценил достатъчно е получавало добра оценка от околните.Шарен свят.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: vbm   
Дата:   17-12-08 13:20

Що са натоварвате с таквиз терзания [smilie7] [smilie21] [smilie7] [smilie21]


kali222[smilie24] [smilie24] [smilie24]
muu [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: Henaro   
Дата:   17-12-08 15:06

Нищо няма да стане ,откажете се.Моята тема я затриха админите ,щото това е сайт за забавление с ЦЕНЗУРА.

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: mitku   
Дата:   17-12-08 15:18

На който не му харесват "коментарите" - да НЕ ги чете... еУементарно, Уотсън. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За словесната полюция в творчеството на псевдофотографа
Автор: MarinY   
Дата:   17-12-08 15:33

Много са ми интересни някой хора "с демократично съзнание"[cool]
Четат 300 думи, харесват си три и цитират - правата ..., члена на еди кой си кодекс ... нема да ме ограничавате ...
Живеем в социален мравуняк. И в демокрацията, задълженията са повече от правата ...
Някъде в изказването на французина, да сте забелязали да казва "...направете така, не правете така..."
Свободата е пълна, но ограниченията, трябва всеки сам да си поставя. Другото, като резултат, е манталитета на черничките зад океана и на ромчетата в нашата страна.

П.П. Не става дума дали харесваме или не коментариите. Нито да се забранят знаците. Никой не иска 5 реда минимум критика. Това е просто апел за повече колегиалност, конструктивност, Честност.



Публикацията е редактирана (17-12-08 15:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »