Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 19:03

Здравейте,

Преди време пуснах една тема в която питах за проблем на обектива ми и търсех съвет:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=920090&t=919311&phorum_uriauth=#reply_920090

Та както и съм описал, вносителите на Никон - Профайлд - се оказаха много любезни, взеха обектива и го изпратиха в Гърция за ремонт. Много хора след това ми казаха, че може би съм сбъркал, но аз се надявах че следвам правилния път - гаранция, официален вносител, оторизиран сервиз и т.н. Лошото започна след като минаха няколко седмици и в Профайлд все още не знаеха какво му е на обектива, кога ще стане и т.н. И това, при положение, че имат срок за ремонт 1 месец, който ме уверяваха, че ще бъде толкова в най-лошия случай. След като мина месец и половина позвъних настойчиво и помолих да вземат необходимите мерки и да получа обектива си възможно най-скоро, тъй като ще пътувам в чужбина и искам да го използвам. След няколко "писах им", "напомних им", "казах им че е спешно", новото 6 беше, че трябвала някаква част и я чакали от Германия и съвсем скоро щели да го пратят - не за пътуването, но скоро. Та това скоро отне още 2 седмици и нещо и след поредните разговори и мейли пристигна най-накря. Днес. Голяма радост, ама не. Оказа се, че е тук, но не бил отремонтиран. И всъщност не че не е отремонтиран, както се оказа малко по-късно, но имал друг проблем - не този, с който го оставих. Лудница... И какво да предприемат - да го върнат ли отново или ще си го взема. Можело да се снима и така, ама трябвало да "бутам" нещо си. Как да го взема по-счупен отколкото съм го дал?!? След като показах неудовлетворението ми, ми предложиха 28-70 за временно ползване, което им прави чест, но е някаква малка и бледа утеха. Най-малкото можеха да го предложат сами, когато ми трябваше за снимането в чужбина, а не когато се стига до супер лоша ситуация. И ми казаха, че надали гърците щели да се извинят гърците, да не говорим за компенсиране за неудобствата по някакъв начин.
Стана много дълго писание, за което се извинявам. Просто искам да попитам какво ме съветвате да направя? Имали ли сте подобни случки? Да пиша ли на централата на Никон? Или на комисията за защита на потребителите? Дали ще има ефект и какъв? Не друго, но аз вече не знам кога и в какъв вид ще си получа обектива, а имаше един малък на пръв поглед проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: boink   
Дата:   16-12-08 19:10

Оказа се, че е тук, но не бил отремонтиран. И всъщност не че не е отремонтиран, както се оказа малко по-късно, но имал друг проблем - не този, с който го оставих. Лудница...



воооо [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


и това:
Най-малкото можеха да го предложат сами, когато ми трябваше за снимането в чужбина, а не когато се стига до супер лоша ситуация.

воооо [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



това са реплики от лош филм [smilie18] [smilie18] [smilie18]


вземи си го чак като е готов 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 19:17

Бойник, на мен не ми е много смешно да ти кажа. И пуснах темата, защото се нуждая от съвет, а не от спам!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: zlak   
Дата:   16-12-08 19:19

boink , много ти е смешно гледам [smilie9] Дано не изпаднеш в подобна ситуация , че тогава ще ти се приплаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: boink   
Дата:   16-12-08 19:24


ха, ами ето ти съвет? пише го отгоре, не ти ли стига? обосновка ли очакваш? аре не се излагай [smilie24] [smilie18]

вземи си го чак като е готов 100%.



злак, това да не е някакво вуду - пфу пфу [smilie19]



кефят репликите деца, хумора като хумор, пък бил той и черен. самите реплики. нужно ли е да ви го обеснявам? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 19:29

Абе писва ми от тъпаци понякога. Тва твоето не е съвет т.е. по скоро ме съветваш да бездействам. А аз не искам да чакам още 2 месеца и да гадая в какво състояние ще си получа обектива.
И се пише обяснявам, ТАТЕ![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: boink   
Дата:   16-12-08 19:32

[smilie11] ар ю крейзи? дадох ти ценен съвет човече ти зееш, кукуригууууууу...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: zlak   
Дата:   16-12-08 19:39

Здрасти swan_ ,
Имал съм проблеми и размотавания с Профайлд. Поодобно на твоите истории , само че този път чрез сервиза им в Хърватска. Пълни нещастници!
Питай peter_malinov на Л.С. Преди време ми беше казал за някакъв читав сервиз май ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 19:43

Абе аз знам читав сервиз - Зентекс. Ама няма как сега да си го взема - с липсващи части или каквото и да било там.



Публикацията е редактирана (16-12-08 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-08 20:44

Хората, работещи в Профайлд или са некомпетентни, или са ужасно нагли.

При така създалата се ситуация след едномесечно чакане има два варианта:
а/ дават ти чисто нов обектив същия, като този които си купил, или аналогичен, ако купеният от теб е спрян от производство;
б/ връщат ти сумата която си дал за обектива.
Купувайки обектив си платил и за гаранцията му. Не е твой проблем къде се ремонтира и с какви части. Задължение на продавача е да го отремонтира в едномесечен срок.

Съветвам те да проведеш учитив разговор, с достатъчно висшестоящ човек в Профайлд и да му обясниш ситуацията. Ако откажат действие по един от двата варианта, отиваш в комисията по защита на конкуренцията и пускаш жалба. Никакво ремонтиране повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 20:57

В другата тма е обяснено - не съм го купил от тях, но има валидна международна гаранция. Хората са учтиви, но за всичко обвиняват гърците. Въпросът е, че мен не ме устройва това положение. Те ми предложиха да го ремонтират, като никой не ми е казал, че това може да се проточи с месеци.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: sun   
Дата:   16-12-08 21:02

Кво да праи човека в комисията за защита на конкуренцията - да иска разрешително за създаване на сервиз на Никон ли?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-12-08 21:15

Pusni si zalba v komisiata za zastita na potrebitelite, sroka za remot e 1 mes, sled tova moze da si iskash parite!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 21:16

На потребителите бе идиот

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: sun   
Дата:   16-12-08 21:24

Какъв? Кои?[smilie21] Хаиде като пращиш от акъл си тичкаи по сервизите. Аз ше си снимам с Никорите.[ezik] Питаи ония дето ти ремонтират обектива кои е наи големия идиот, които познават.[smilie18]



Публикацията е редактирана (16-12-08 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: obicata   
Дата:   16-12-08 21:28

Аз също дадох тази година обектив с проблем и той беше решен за месец и половина. Наистина го оправиха.
Така, до колкото знам има закон за защита на потребителите.
http://www.bcnl.org/doc.php?DID=61
И там по мои спомени пишеше, че гаранционен продукт, който не може да се отремонтира в рамките на един месец се заменя с друг. Според мен се отнеси куъм комисията. Учтиви са и мисля, че ще ти помогнат

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-08 21:33

Да извинявай грешката е моя комисията е за защита на потребителя, закона е за конкуренцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 21:35

Слънчице мило, изглежда к'вато ти е снимката в профила, такъв си и ти...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: sun   
Дата:   16-12-08 21:37

Какво се извиняваш - нарочно споменах комисията че като му гледам перипетиите и акъла, като нищо щеше да отиде в комисията за защита на конкуренцията.[smilie18]

Младеж сядаи си учиш уроците, че утре като ти пишат двоика и те ошамарят вашите пак ше получиш изблик на форумна смелост. Ти тоя обектив в гащите ли го носиш, че сега само с комплексите остана като ти го взеха да го донатрошат?[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-12-08 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-08 21:55

В другата тма е обяснено - не съм го купил от тях, но има валидна международна гаранция. Хората са учтиви, но за всичко обвиняват гърците. Въпросът е, че мен не ме устройва това положение. Те ми предложиха да го ремонтират, като никой не ми е казал, че това може да се проточи с месеци.

Така, това доста променя нещата.
Вина Профайлд нямат никаква, напротив даже са се опитали добро да сторят.
Хубаво е да знаеш законодателството на страната от която си го купил.
Аз бих написал едно учитиво но твърдо писмо адресирано до сервиза в Гърция, Гръцкия Никон, Никон Европа и централата на Никон. В него бих обяснил как са протекли нещата сериен номер на обектив, номер под които е заведен в сервиза, срокове, такива неща, със запитване какво се случва от тук нататък?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: asahi   
Дата:   16-12-08 22:05

Да, Профайлд са невинни. Можеш да се оплачеш на Големия Никон или продавача. Комисията за ЗП в този случай е излишна.

Ако търсиш други съвети + спам обясни откъде си го купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: sun   
Дата:   16-12-08 22:25

Младеж на личните дето си ми писал си забравил да кажеш къде искаш да ме видиш с огрония си умствен потенциал.[smilie18] [smilie18] Ох забравих, че ми забрани да ти пиша в темата.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 22:33

Да де, аз не обвинявам Профайлд, ама все пак те са на топа на устата. Аз няма как да звънна в Гърция и да ги питам к'во става и що така. Заради това питам за съвет - да се занимавам ли с Никон и те да притискат гърците, дали Профайлд могат да ги притиснат малко повече. Не знам кой е виновен, но е факт проблемът и това че съм без обектив и не знам до кога ще е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: sun   
Дата:   16-12-08 22:36

Запали Москвича и върви ги отупаи сам гърците, няма какво да си губиш времето с мен, аз мога да изчакам.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с ремонт на обектив - какво да предприема??
Автор: swan_   
Дата:   16-12-08 22:43

Много си прост, честно. Чудя се да се смея ли или да плача с такива тъпи комплексари като теб...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »