Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   16-12-08 14:42

Здравейте, имам желание да си взема DSLR камера. Ще я използвам за следното:
1.Снимки по време на пътуване (природни забележителности, сгради, улици.
2. Запазване на спомени.
Спрял съм се на тези три модела:

Pentax K-m
Sony Apha 200
Fujifilm S100FS

Първоначало не бях спрял на първите два Pentax и Sony, но днес ходих в магазина на "Photopavilion" и като казах на продавача за какви цели мисля да използвам апарата, той ми препоръча Jujifilm S100FS заради теле обектива 28-400 ( не знам дали е китов или е конфигуриран) Моля ви за помощ да ме упътите. Аз лично си харесвам Пентакс - малък е, и според описанието е предназначен за начинаещи и за Сони е същото. Fuji е с 200-300 лева по-скъп. Страува ли си Fujifilm S100FS?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: canonio   
Дата:   16-12-08 14:44

Админите да намерят най-дългата тема "какво да си купя?" и да я стикнат горе, че сега покрай коледа ще се появят 3567849092 такива теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: solar_sea   
Дата:   16-12-08 14:49

Хвърляй се на дСЛР-а. Фуджито е готино, но с невъзможността да сменяш обективи - ще спре да ти харесва в даден момент.

А иначе между двата дслр - и двата са хубави. На пентакса по-лесно ще можеш да закачиш стари обективи.

(аз лично имам сони а200)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   16-12-08 15:13

Fuji е много голям. Но дали ще ми вършат работа Сони или Пентакс без да сменям обективите, защото те предлагат на същата цена(като на Fujifilm S100) комплект - тяло, китов обектив, и double zoom 50-200) В Photopavilion ми казаха, че като се сменят обективите има голям риск да се напраши матрицата. Но ако не си взема тоя комплект double zoom дали китовия ще върши работа? Продавачът беше честен и каза, че това е най-подходящият апарт за моите цели е Fuji S100



Публикацията е редактирана (16-12-08 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: solar_sea   
Дата:   16-12-08 15:23

Сонито има система за самопочистване на матрицата (която се пуска автоматично при изключване на апарата), въобще не се цапа толкова много.

До сега (над половин година с него) - само веднъж съм го пускал в режим на форсирано почистване и с духалка съм махал прашинките.

Вземай сонито или пентакса смело

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   16-12-08 15:26

То и Пентакс има система за самопочистване. Но сега проблемът е за обективите? За моята цел необходимо ли е да се взема теле обектив 50-200 или 400 както е на Fuji

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: hav   
Дата:   16-12-08 15:38

Уф, много си сложен - не ти, ами въобще света.

Значи, така както си написал целите ти - за тях става перфектно една хубава сапунерка. Но ти знаеш че не искаш това.

Турбо-сапунерките, към които спада това Фуджи, са особено нещо: не са малки, не са евтини, като нищо може да решиш, че за същите пари ще си вземеш огледален. Да, ама ако искаш обектив със същия зуум, ще трябва да се друснеш здраво. Доста здраво.

Според мен имаш три опции:

1. Малка хубава сапунерка: широкоъгълна, с матрица, който да не е от най-малките. Примерно Lumix LX3, Canon A650IS, Canon G9/10.

2. Турбо-сапунер. Това са тия черните, дето приличат на огледални, ама не са. Това Фуджи е много добро - с голяма матрица е, но също виж и Canon S10IS.

3. Огледален, с обектив с голям зум - от широкойгйлен до теле. 200мм стигат за телето. В случая обективи на преглъщаема цена има на Tamron, Tokina, Sigma. те правят за почти всички типове байонети, т.е. почти всяко тяло ще ти свърши работа. Аз бих ти препоръчал Pentax K200, или K-m, ако искаш малко по-евтино. Трябва да вземеш обаче тяло без обективи, и после да купиш този - супер-зум обектива.

__________________________________

Ако не си много наясно с техниката и начините на снимане с нея, не се хвърляй на огледален - щото е тъпо да дадеш много пари, и после да снимаш на Full Auto, щото не знаеш другите бутони какво точно правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ibk   
Дата:   16-12-08 15:40

Е то затова К-м има вграден "HELP" бутон :)

каквото не ти е ясно - да ти покаже, пък после можеш да си го смениш да прави нещо друго. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: hav   
Дата:   16-12-08 15:48

ОК, ако го намериш камо като тяло, взимай, и после един супер-зум 18-200mm примерно, за да не сменяш обективи. Ако ти се сменят обективи, нямаш проблем. Не се притеснявай, че ще влезе прах, неудобното е мъкнетето, и сменянето, докато се шматкаш като турист.

К200 е с по-корав корпус от К-м, за знаеш.

Такъв обектив ще ти свърши работата:

http://test.photosynthesis.bg/offer/211805075002.html

или
http://test.photosynthesis.bg/offer/211401020009.html


За съжаление са леко тъмни, ама няма как.

Иначе и зум до 70мм върши работа в 90% от случаите.



Публикацията е редактирана (16-12-08 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   16-12-08 17:44

Вграденият стабилизатор означава, че дори да сменя обектива стабилизацията остава ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   16-12-08 17:56

Благодаря за бързите отговори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-12-08 18:04

nikon d60 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   16-12-08 18:21

Да попитам... за какво служи това Live View и има ли ползва от него, защото взех да се колебая между Pentax KM и К200
К200 ме привлича повече заради защитата си от прах и вода, ама пък няма Live view и face detection, както при KM
Ценовата разлика между комплект pentax Km+kit+50-200 обектив и Pentax K200+kit+50-200 е само 50 лева



Публикацията е редактирана (16-12-08 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-12-08 18:33

k200d е страхотно тяло [smilie24]
Лаив вюто ти позволява да виждаш какво снимаш на екрана на фотоапарата ти.
НО, обикновенно аф е много тромав ипочти неизползваем ТОЕСТ ще ти върши работа само за макро и пеизажи. [beer]

К200д е пушка!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: likeduh   
Дата:   17-12-08 08:35

някой май се будалка....
а ПеДи па знае всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: victory13   
Дата:   17-12-08 09:28

a200 си е добре, лайф ти не трябва... и 200 е 300 обективно, т.е. при обективите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: jiivs   
Дата:   17-12-08 14:17

здравейте моля напишете ваш телефон на лс блокирали сте ме не мога да ви отговоря на съобщението

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   17-12-08 18:55

Съжалявам без да исках натиснах оная иконка за блокирането. Аз после чак разбрах за какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   17-12-08 19:51

Случайно попаднах на Olympus - SP-570 UZ - цената му е 850 лева има 20x оптичен и wide, има ръчен и авто фокус, а Sony a200кит+ 70-300 струва 1100, но отделно трябва compact flash карта и чантичка, и цената му става 1200~лв. Много конкуренция много нещо!? То човек вместо да превърне покупката в нещо приятно, тя може да го докара до някоя нервна криза [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-12-08 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: hav   
Дата:   17-12-08 19:57

Страдаш от "консуматорска треска".
Лекува се така: [smilie21]
После се цакаш за това, което най-много ти харесва на външен вид и имаш пари да си го купиш. Повярвай на интуицията си.
След което, за да не те налегне пост-набутвационна треска се прилага това: [beer] с приятел(к)и.

Говоря сериозно. Т.е. пиша сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: jiivs   
Дата:   17-12-08 20:03

добре оправи иконата за да мога да ти пиша все пак или ми пусни твоя телефон

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: Jankoff   
Дата:   18-12-08 13:14

ert, помислете за Olympus 520 с два или три обектива:

Olympus E-520 Double Zoom kit (14-42 mm + 40-150 mm) - около 1200 лв.

или

Olympus E-520 Tele Double Zoom kit (14-42 mm + 70-300 mm) - около 1900 лв.

Ще имате прекрасен dslr апарат с всички екстри, а 70-300 mm е такъв дълъг зум, че ако снимате с него Триумфалната арка от площад "Конкорд", ще разпознавате (вероятно) лицата на хората на Триумфалната арка!

За такъв зум при всички други марки ще Ви трябват най-малко двойно повече пари (не по-малко от 2500 лв. само за обектива)!

П.П. Впоследствие видях това:
"Случайно попаднах на Olympus - SP-570 UZ - цената му е 850 лева има 20x оптичен и wide".
Значи, търси се дълъг зум.
ert, ако ще вземате компактен апарат, насочете се към последния Панасоник - fz28. По-добър в много отношения, а по-евтин. Вярно, малко по-малък зум. На Olympus SP-570 UZ зумът е 520, а на Olympus 520 при обектив 70-300 зумът е 600!!!!! А освен това Olympus 520 е dslr, т.е. много по-високи възможности от компактните!



Публикацията е редактирана (18-12-08 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: ert   
Дата:   18-12-08 20:03

Ами на Sony a200 със обектив 70-300 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: prism   
Дата:   18-12-08 20:15

Пентакс или Никон. К200 е с по-здраво тяло, а КМ е с подобрени софтуер и матрица спрямо него, ти си избираш. За 1000 лъва може да се купи Никон Д80 нов, не се занимавай с безмоторния Д60. За Сони по-добре не мисли, след китовите просто няма какво да си купиш под 500 лева. Подобно е положението и при Оли, за съжаление.

Аз лично от няколко дни съм с КМ, но покрай прекрасното време навън още не съм го разцъкал както трябва. [smilie5]

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR апарат за любители
Автор: Jankoff   
Дата:   18-12-08 22:46

ert написа:

"Ами на Sony a200 със обектив 70-300?"

Зумът на Sony a200 при обектив 70-300 е 105-450 mm (при 35 мм еквивалент). Може да се види тук:

http://www.dpreview.com/news/0801/08013002sony70300zeiss2470.asp

Налице е т.н. кроп фактор, който при повечето известни марки (Канон, Никон, Сони, Пентакс) е 1.5 - 1.6, докато при Олимпус и Панасоник е 2.0 (поради спецификата на т.н. стандарт четири трети). Затова реалният зум при Олимпус 70-300 е 140-600, докато при Сони 70-300 е 105-450. Т.е. при сравнение се вижда, че докато максималният на Сони 70-300 е 450, на Olympus SP-570 е 520, а на Олимпус 70-300 е 600. Ако някой иска дълъг зум, последното е наистина дълъг зум, и то при DSLR! Моето лично мнение (на непрофесионален фотограф, снимащ главно на екскурзии) е, че дългият зум си струва, много! С него "отиваш" на места, където няма как да се приближиш, дори и когато можеш, спестяваш време, "дърпаш" елементи от катедрали и пр., които няма абсолютно никакъв начин иначе да видиш, и т.н.

Причината за горното е, че апаратите и обективите от стандарта четири трети (dslr Олимпус и Панасоник) имат малко по-малка матрица от Канон, Никон, Сони, Пентакс, което е предпоставка за малко повече шум (при по-лоши светлинни условия). Но разликата практически е много малка, а иначе почти всички обективи на Олимпус са много качествени, докато при другите марки, особено извън Никон и Канон, има големи разлики.

Жалко, че не се намери досега кой да Ви каже това важно нещо! Въпрос на етика!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »