Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: lifelover   
Дата:   05-12-08 09:26

Здравейте, съфорумци!

Не съм сигурен какво да избера и реших да се допитам до Вас!
До ден днешен снимам с Canon S3 IS, работи си перфектно и предполагам ще го задървжа и за вбъдеще, просто искам да опитам и сам да видя разликите между сапунерка и про устройство. Не съм сигурен, че ще се справя, лаик съм (като изключим тоновете инфо изчетено в нета), но мисля да опитам а и имам заделени малко спестявания :)
Избора ми се е свел до най-великите и силно дискотирани теми в момента, но не искам с този си пост да предизвикам поредната война Канон с/у Никон! Моля дайте ми насока, а не оспамвайте и тази тема с безсмислени спорове, няма да са ми от полза!!!
Снимам предимно пейзажи, хора и макро (рядко портрети). Не си падам по фигуралните композиции и високо художествените абстракции, т.е. напълно отпадат.
Спрял съм се на следните опции,като повечето от тях вървят и с карта памет 4ГБ или някой друг аксесоар:

*за Никон:
1.Nikon D90 + AF-S DX NIKKOR 18-105mm (1200$) - за него ще почакам още малко за да придобия повече инфо и цената да падне
2.Nikon D60 + DX NIKKOR 18-105mm (600$)
3.Nikon D80 + DX NIKKOR 18-135mm (760$)


*за Канон:
1.Canon 450D + 18-55mm IS (640$) или Canon 1000D + 18-55mm IS (450$) - тук определяща ще е ниската цена
2. Canon 40D + EF 28-135mm IS (990$)
3. Canon 50D + 28-135mm IS Lens (1250$)
и за този ще почакам още малко, цената да падне със 100-200$

Ами на тези вариянти съм се спрял, какво вихте ме посъветвали Вие и защо, като имате предвид за какво ще използвам у-вото и знаете горе-долу бюджета ми :D

Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: diver   
Дата:   05-12-08 09:36

От Никоните вземи първия,от Каноните някой канонист трябва да ти каже.Д80 е перфектен ,но вече доста стар,не съм разглеждал детайлно Д60 ,но сигурно е орязан откъм функции в сравнение с другите два![smilie24]



Публикацията е редактирана (05-12-08 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: mrge.org   
Дата:   05-12-08 09:39

Давам глас за
Nikon D80
+
DX NIKKOR 18-135mm -- само че с 18-200мм ВР
Не знам цената на обектива, но като гледам хората дето са снимали рамо до рамо с мене съм останал с много добро впечатление за тази комбинация.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: mitku   
Дата:   05-12-08 09:52

D80 + 18-105VR [smilie24]
... а по-натам като падне цената на D90 (или D300), ще сменяш.



Публикацията е редактирана (05-12-08 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: livinginchaos   
Дата:   05-12-08 10:01

Ако трябва да избера между д80 18-135 и комплекта с двата кита?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: sirkhann   
Дата:   05-12-08 10:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: djogata   
Дата:   05-12-08 10:41

На мене 40Д от Канон ми се струва най-правилен за момента, като само обектива е малко странен - тези 28мм на широкото означават 45мм приравнени към 35мм филм, което значи, че практически няма да имаш широкоъгълен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: Amigo   
Дата:   05-12-08 11:07

Ако бях на твое място малко бих изчакал малко за Д90 и бих прочел повече за него. Иначе Д80 си е ехтра апарат, ако бързаш много [smilie24] [smilie6] За каноните нищо не мога да кажа. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: s_dyakov   
Дата:   05-12-08 11:43

Вземи си някое тяло 30D или 40D и някакъв светлосилен обектив.
Тялото не е от стопанско значение толкова колкото обективите после :)


За широкото да е поне 17-18 мм иначе ще ти е тесен. Аз си мисля за 17-40 ама а да видим :)


Като начало можеш да си вземеш някакъв нормален прайм.. т.е около 30мм за това тяло.
Аз имам 50мм 1.4 който ми харесва страшно много но трябва да ходиш малко повече назад :)


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: boyanb   
Дата:   05-12-08 12:45

втора ръка от базара [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: digitalgab   
Дата:   05-12-08 17:14

Lifelover, нито едно от изброените не е про устройство, така че каква разлика ще видиш и търсиш?
Като се има предвид какво ще снимаш, хвърли сапунерката Канон в базара и си ъпгрейдвай до новите канонски суперзуми SX10/1, и ще си спестиш още веднъж вече спестените пари!
В дългосрочен план.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: neuromancer   
Дата:   05-12-08 17:52

28-135 не е добър за кроп тяло, нямаш широк ъгъл, и остротата не е както би трябвало
ако вземеш 40Д със 18-55 ИС най-добре (за канон говоря) или тамрон 17-50/2.8

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   05-12-08 18:31

Изчакай и като събереш парите /или падне цената малко/ грабвай позиция 3 на Канона....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-08 23:01

Най добрите тела от изброените са:
Никон д90,Канон 50д,Канон 40д.
Но и наи скъпите :)

Ако търсиш качество на по ниска цена препоръчвам Канон 40д.
Ако търсиш най оптимален вариант и същевременно на низка цена препоръчвам Никон д80.

Успех.
Аз снимам с д80 и съм доволен.
Информирай се и кой обективи от изброените са по качествени (Никорските или канонските)
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: kristobal   
Дата:   05-12-08 23:22

направо д90 .снимал сум и с 2-та. бурз и удобен апарат. има вси4ко необходимо за 2 години напред. максимум 1 обектив да вземеш за напред. успех в на4инанието[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: kristobal   
Дата:   05-12-08 23:38

евтиното излиза скупо. взимаи новото и скупото. NIKON KANON все тая. и двете марки са равни като техника и възможноси . nikon по френдли настроени .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batemmm   
Дата:   06-12-08 00:32

До преди 3 седмици бях в твоето положение - изключително доволен от турбосапунера, а същевременно решил да видя, какво има по-нататък. Не бях за съжаление с неограничен бюджет и разглеждах вариянтите, които ми бяха по джоба. Благодарение на отзивчивостта на колегите във форума и любезното съдействие на момчетата от Фотопавилион Варна становището ми се преобърна на 180 градуса. Още стоят пред очите ми думите, написани от DANBI [beer], като хванеш апарата и ще се познаете.
В момента, в който хванах NIKON-а D90 (бях отишъл да плащам SONY A350 двоен зуум кит) и разбрах, че на този етап само това ще е. Малко комбинации - добър приятел, който ми върна ДДС-то, компромис от моя страна - на този етап за известно време ще съм само с китовия обектив 18-105VR и успях да се побера в бюджета. Не съжалявам, защото NIKON-a се оказа много приятна за ползване камера и напълно задоволява моите изисквания за момента. Отначало и аз си мислех да си купя нещо по-евтино за около година, докато паднат цените, но не се въздържах. Животът е кратък и без това и според мен трябва да се живее на мига. Успех в избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: lifelover   
Дата:   06-12-08 01:17

ха, аз забравих да спомена моя фаворит от изброените и въпреки, че съм притежател на Канон и съм супер доволен, що се отнася до технически характеристики в случая - това е Nikon D90.
За никъде не бързам, мога да изчакам още няколко месеца, пролетта евентуално... и без това зимата и студеното време не ми се отразява добре творчески [smilie21] тъкмо ще се информирам повече и ще съм по-уверен в решението си. Знам,че всички ще подкрепите модела що се отнася до спецификациите му, но просто искам да видя повече мнения на снимали или притежатели на въпросния СЛР.
И аз съм на мнение, че по-новото и скъпо би било по-надеждно и перспективно. Малко ме е срам да си призная, че съм привлечен най-вече от CMOS сензора и видеото на Д90 [cool], а и съчетава доста от характеристики до не особено по джоба ми Д3 и Д700 [smilie8]

От друга страна имам едно питане! Всички сте единодушни, че тялото не е от съществено значение, а обективите са. Добре тогава, защо никой не ми предложи до мемента вариянт с евтиното тяло на Canon 450D/1000D + два добри и по-скъпи обективи необходими за нуждите ми. Сега например гледам следния кит:
Canon XSi (450D) + 18-55mm IS Canon Lens & 75-300mm Canon Lens Wide Angle Lens + 4GB Memory Card More и още чанта, филтри, трипод и още няколко зарибявки и всичко това 1000$
Това е втората ми по възможност опция, на която съм се спрял, остава само за да ми кажете защо не добра оферта, след като не ми я предлагате [smilie11]

За 28мм разбрах, че няма да покрие нуждите ми и жеднага се съгласих.
digitalgab ме беше посъветвал с цел спестяване на средства да се ъпгрейдна до някоя от новите съпунерки, което е безмислица за мен, при условие, яе не предлагат нищо кой знае какво в повече от сегашната ми S3-ка, от която стана ясно, че съм си изключително доволен и няма смисъл да я заменям с друга такава. Просто искам да опитам и аз от истинската баница [smilie8] ,а S3-ката най-вероятно така или иначе ще задържа.

pd ме посъветва да се поинтересувам от това, коя от марките предлага по-качествени стъкларии, та въпроса ми е кои са? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: neptun61   
Дата:   06-12-08 01:23

От средният клас Никкор 16-85 ВР и Никкор 70-300 Вр.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: digitalgab   
Дата:   06-12-08 10:08

Добре, купи си ДСЛР, кефа цена няма както казват тука, но после не забравяй да си признаеш тука честно, дали си започнал да снимаш по добре, след като си започнал да виждаш какво снимаш през обектива!



Публикацията е редактирана (06-12-08 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: mitku   
Дата:   06-12-08 11:29

lifelover написа:

> ... От друга страна имам едно питане! Всички сте единодушни, че
> тялото не е от съществено значение, а обективите са. Добре
> тогава, защо никой не ми предложи до мемента вариянт с евтиното
> тяло ... + два добри и по-скъпи обективи
> необходими за нуждите ми...

Защото ще излезем от бюджета, който си определил. Иначе - да: вземаш Никор 16-85ВР и 70-300ВР и си "в джаза"... и им добавяш някакво тяло за което събереш кинти. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: burningice   
Дата:   06-12-08 13:21

1.Nikon D90
3.Canon 50D

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: nikton1954   
Дата:   07-12-08 12:15

Nikon D80 и Никор 16-85ВР и 70-300ВР.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв първи SLR + lens да избера?
Автор: Orlin   
Дата:   07-12-08 15:02

digitalgab ,
Напълно разбирам съвета ти любителите да не се изхвърлят на ДСЛР а да мислят по-сапунерски. :)
Аз също ги съветвам така, когато нямат амбиции за творческа фотография. Но ако имат?
Сега когато хвана сапунерка и се чуствам като спънат кон.

lifelover,
Разбира се че обективите имат първостепенно значение за снимката. Аз например снимам с 350Д и знам че следващият ми апарат НЯМА да прави по-хубави снимки. Но обективите които ползвам са (почти) върхови модели и виждам сериозна разлика спрямо китовите. Ако си позволиш още на този етап скъпи и качествени обективи - добре, но надали ще можеш. Освен това обективите си пазят цената и е възможно да купиш ползван обектив и да го продадеш на същата, че и по-висока цена след време. Така че и аз бих избрал засега съвременно тяло със сносен обектив, който в последствие да сменя с такъв който знам какво може и защо го вземам.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: otvorenia   
Дата:   07-12-08 16:39

Аз съм като по горе :
Ако човека има пари и желание, щом пита :

1)Д90 с китовия 18-105 VR + SD 8Gb вече го има за цена 1140$.
Препоръчах го на приятел който не разбира и живее в Ню Йорк. Особено благодарен ми беше за 50/1.8 закупен допълнително заедно с горния комплект.
Пуснаха тестове DxO във форума където е видно че матрицата на Д90 по общи показатели превъзхожда матрицата на Д300.
Единственото оплакване от страната на моя приятел беше че апарата му сравнен с моя 50Д + 17-55/2.8 ИС не е така внушителен/зарибителен пред гаджетата. Каза ми че Канона изглеждал по професионално. Само се засмях...

2) 50Д + 28-135 ИС струва в момента $ 1300.
Забелжка имам само за широкия край на обектива, който е като нормален обектив 44,8мм.
Ако не снимаш широко тогава си ОК с този обектив, всъщност камерата е с голяма резолюция и в бъдеще време за да и запълниш истински матрицата ще излизаш от джобовете повече отколкото си дал за този комплект.
Така че ти си решаваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »