Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: charm   
Дата:   03-12-08 09:23

Темата ми е провокирана от една друга тема - тази на mujimasa за полезните коментари.

Искам само да си поговорим за нещо, което вероятно е обсъждано вече - сребро и бронз :)

Прави ми впечатление, че на някои от кадрите си получавам доста оценки сребро и бронз, а в коментарите нищичко не пише. Естествено, никой не е длъжен да обяснява мнението си, но понеже си говорихме за полезни коментари... странното е, че когато гласуваш със злато, винаги си слагаш удивителната, плюсчетата и понякакъв начин изразяваш одобрението си /постоянно го правя/, а когато гласуваш със сребро или бронз и си траеш /никога не го правя/.

Наистина не разбирам, защо се притеснявате да отправяте критика [smilie11] След като нещо не сте харесали в кадъра ми, много бих искала да знам какво точно. Майната им на оценките, точки не ми трябват, но винаги ми е интересно да чуя мнение и то критично. Не мисля, че съм се сърдила на някой за критика, нито ще го направя /има разлика между критика и заяждане, нали?/.
Затова критикувайте смело, и когато не гласувате и когато гласувате с останалите благородни метали [smilie24]

П.С. Извинявайте, че говорех за себе си и за собствените си кадри, но го направих, защото някой може пък да не желае да го критикуват, знам ли. Това обаче не ми пречи да критикувам [ezik]

Спорен и красив ден! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-12-08 09:37

Ми аз като гласувам, отбелязвам с ;) че ми е харесало, не считам че съм дорасъл за коментари или че съм голям критик ;)

в повечето случаи питам как е направена снимката и благодаря на тези дават инфо!

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: vbm   
Дата:   03-12-08 09:52

Критиката много помага,и се радвам когато има такава,ясно е че повечето снимки имат забележки,но рядко се споменават.Аз лично не разбирам много,че да давам критика.

Тук ще си позволя да благодаря на Роланд909 за всички полезни коментари/не само под моите снимки/[smilie24] [smilie24] [smilie24] [thankyou]
Към всички които разбират от фотография-очакваме от вас много критика и обстойни коментари
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: charm   
Дата:   03-12-08 09:53

О, да на Роланд и аз благодаря съвсем официално! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: Svsvet   
Дата:   03-12-08 09:57

Не е нужно да разбираш от фотография, за да си кажеш мнението за някоя снимка. Така се учим да наблюдаваме и израстваме...

charm [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: n1x0n   
Дата:   03-12-08 13:26

странното е, че когато гласуваш със злато, винаги си слагаш удивителната, плюсчетата и понякакъв начин изразяваш одобрението си /постоянно го правя/, а когато гласуваш със сребро или бронз и си траеш /никога не го правя/.

Аз понеже гласувам със сребро и бронз в над 75% от случаите - ще ти кажа моето мнение: за мен стандарта е "сребро" - кадъра трябва да е доста над средното за форума, че да цъкна "злато".

Да гласуваш със злато и да цъкнеш възклицателна - за мен не е нищо друго, освен подмазвачество и индикатор тип "сега знаеш на кого да върнеш услугата".

Сългаси се, че за да дадеш на някой злато - човек трябва да е направил МНОГО силен кадър, а не просто нещо "приемливо". Е ако ти, бидейки радетел на коментарите, за такъв добър кадър нямаш 20 секунди да напишеш нещо повече от "!!!", значи има нещо много сбъркано в отношението ти към фотографията.
Изобщо коментарите тип "!!!", "Злато!", "ГОЛД" и прочие са чист обида за добрия кадър! Да не говорим за огромния брой хора, дето обикалят по цял ден и ги цвъкат наляво и надясно тия коментари, че да си дърпат внимание към профилите.

Изобщо практиката да се клика "злато" за щяло и нещяло е основната причина за нивото на нещата тук.

Пък полезните коментари са умряла работа - човек и да има мерак - винаги се намира някой киселяк, дето след като му посочиш очевадни проблеми в кадъра, 2 дена те залива с глупости на "лични" - независимо от умерения тон на коментара ти.
Неам нерви за такива истории...

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: ogimag   
Дата:   03-12-08 13:31

Никога не се притеснявам да сложа името си- а доста често гласувам и със сребро и бронз. А коментари отдавна се отказах да правя- сърбал съм какви ли не попари. И дори когато очевидно съм бил прав- или са ме блокирали или са се правили, на ударени.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: Пешо   
Дата:   03-12-08 13:34

Много одавна спрях да гласувам и пиша коментари. Просто няма смисъл. Ако търся критика си питам директно човека, от който знам че ще получа компетентна такава и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: charm   
Дата:   03-12-08 13:40

Автор: n1x0n
Дата: 03-12-08 13:26
Да гласуваш със злато и да цъкнеш възклицателна - за мен не е нищо друго, освен подмазвачество и индикатор тип "сега знаеш на кого да върнеш услугата".

никсън, ти някога допускаш ли, че има хора с различно мислене, усещания и действия, различни от твоите? Ако не подозираш това, мога да те уверя, че има.

"Цъкам възклицателна", когато или нямам време или съм достатъчно впечатлена, за да го изразявам в празни думи

.....
Сългаси се, че за да дадеш на някой злато - човек трябва да е направил МНОГО силен кадър, а не просто нещо "приемливо". Е ако ти, бидейки радетел на коментарите, за такъв добър кадър нямаш 20 секунди да напишеш нещо повече от "!!!", значи има нещо много сбъркано в отношението ти към фотографията.

Благодаря ти за психологическия анализ на отношението ми към фотографията. :) [smilie24] Както ти казах и по-горе, има и различно от твоето мислене. И ако моето е сбъркано, дори на това имам право, мисля. Важното е, че поне ти имаш правилно [smilie7]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: charm   
Дата:   03-12-08 13:42

Пешо, тук не става дума за търсене на критика. Аз също си я получавам, откъдето ми е нужно. Само се чудех, защо не се обосноваваме.

Но никсън е прав - защо да се обосноваваме за сребро или бронз, като не се обосноваваме за злато...

и с това се оттеглям в ъгъла да размишлявам, защото наистина е логично [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: n1x0n   
Дата:   03-12-08 14:17

никсън, ти някога допускаш ли, че има хора с различно мислене, усещания и действия, различни от твоите?

Напълно допускам и съзнателно бях малко по-радикален в изказването си - просто за да илюстрирам колко различни погледа може да има по въпроса с коментарите...

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: charm   
Дата:   03-12-08 14:21

Автор: n1x0n
Дата: 03-12-08 14:17

никсън, ти някога допускаш ли, че има хора с различно мислене, усещания и действия, различни от твоите?

Напълно допускам и съзнателно бях малко по-радикален в изказването си - просто за да илюстрирам колко различни погледа може да има по въпроса с коментарите...

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: Snoopoff   
Дата:   03-12-08 14:34

Никога не връщам злато на някой който ми е писал :) +++ или !!!. Ако обаче някой ми е оставил критика винаги му разглеждам профила, ако нещо ми хареса гласувам (това обаче се случва адски рядко). Тъй като съм любител и то от скоро (2 годинки и нещо) имам нужда да ми се казва, това и това не е добре, тука хубаво еди кое си се е получило. Наистина би ми било много полезно да получавам критика малко по-често! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: asenr   
Дата:   03-12-08 17:38

Никсън много точно го е написал. Аз цъкам злата наред на всяка снимка която е по-добра от моите и като попадна на нещо изключително си мисля - тук сега като гласувам със злато все едно да я сваля на нивото на другите снимки, които са технически добре заснети, но малко празни откъм съдържание. Ще трябва да се отуча от тази практика.


Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: asahi   
Дата:   03-12-08 17:46

И сребра давам. Бронз не си спомням.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: MarinY   
Дата:   03-12-08 18:40

Charm, цъкам всякакви метали и задължително, когато не е злато пиша, защото точно в тези случай си заслужава да има обяснения. И в девет от десет случая, реакцията е "яростна защита" от автора или от негови фенове. (Понякога и на ЛС със знак +18!) [smile]
Много по-интересно е да се знае, защо нещо е оценено със сребро или бронз.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: Lalinda   
Дата:   03-12-08 20:34

О, аз гледам само аватарите на коментиралите кадрите ми... Обикновено са все от едни и същи хора, които не познавам... Пък и аватарите често говорят много за авторите...

Под кадри на други автори обаче забелязвам съвсем други групи и аватари, които никога - никога - не съм виждала под моите.

Откакто B рейтингът ми бе отнет за това, че съм гласувала за един многозначителен градски пейзаж с витрина с (голи) манекени в него, който като че ли се казваше "Мама, татко и аз!" (и който видях линкнат в една от темите в Зоната), започнах да се замислям как гласувам и оправдавам ли оказаното ми доверие да раздавам злата и сребра и изобщо да давам мнението си по постваемата продукция, и взех да посягам предимно към бронза...


Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: тьма   
Дата:   03-12-08 21:27

да, от известно време гласувам с много сребро и бронз, без да оставям коментари - напатила съм си - но всъщност как да обясня на автора,че кадърът е добър, но просто не ме е грабнал, а и нямам време при толкова много снимки във форума


Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: baddimo   
Дата:   03-12-08 21:48

6 baddimo
10.10.2008 19:08 ...Невероятна е...просто за първи път виждам ...двете неща заедно!!!...Едното е невероятен момент, като усещане ,като улавяне...наистина е хубаво!!!...Другия...като начин да не можеш да го поднесеш както трябва...харесвам...
...Ако имам кеф за коментари си ги пляскам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: serjy   
Дата:   03-12-08 22:59

Определено до сега цвъках злато на всяка снимка която ми хареса, но мнението на никсън много ми допадна [smilie24] Гласувам повече за снимки с малко гласове, а ако е събрала повечко считам, че не е нужно да гласувам и аз ако наистина не ме е грабнала силно. Никога не слагам плюсове, минуси и други знаци, тъппо е. Коментари не пъша, щото даже и тук се видя, че едно различно мнение породи лека престрелка, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: kaiser.soze   
Дата:   04-12-08 00:35

цъкам или злато= харесвАМ или виж автора ,
а бутончето " не гласувам дето го затриха беше хубаво"
ама на някой му бъркаше в г.з. и го махнаха [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: Myth   
Дата:   04-12-08 10:02

Обикновено когато гласувам, гласувам със злато, по-често не гласувам, ако си оставя обаче глас различен от злато винаги оставям коментар за да знае човека защо не съм гласувал със злато. В повечето случаи, когато гласувам със злато не оставям никакъв коментар. Понякога и аз оставям само усмивка или ++++ но това е много рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: Rebellious   
Дата:   04-12-08 10:05

Да, пишеш по някоя и друга тема, изявяваш се с активност и после разбираемо е, че попаднал в светлината на прожекторите, почваш и да получаваш... И когато няма как да получиш нещо конструктивно, тогава определено остават препинателните знаци и междуметията на възхищение, които всъщност са запазената марка тук... За жалост. "В любими" или "ГОЛД" - все същата песен. Но следва да не се забравя, че една камара подобни нещица ти се връщат и се превръщаш от незабелязан никой - в афиширан майстор, с абонамент за първите страници на рейтинга.
Това не е лично към вас, Шарм, а изобщо![beer] Точно затова тук все по-рядко могат да се видят кадри, които да са нещо повече от заигравки с техника. Тя и затова се издига така в култ по темите, де.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Не се страхувайте и от другите благородни метали ;)
Автор: Lalinda   
Дата:   04-12-08 10:45

Всъщност, вчера пропуснах да отбележа, че не върви някакси да пишеш НЕАНОНИМНИ коментари и да обясняваш вота си при условие, че гласуването е замислено като анонимно.

Двете изисквания, поне според мен, са несъвместими - няма такова нещо хем да си анонимен, хем да не си.
[smilie10]

Отделно, че някои автори уж много хитро заобикалят и изискването авторът да е анонимен, оставяйки празно полето за заглавието, или пък просто изписвайки името си върху самия кадър.

Освен всичко друго, достатъчно е авторът да отговори нещо в коментар, и аватарът му цъфва и с образа, и с ника му.
[smilie10]

С други думи, анонимността и на едните, и на другите е компрометирана, независимо от добрите намерения при въвеждането й, предполагам...

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »