Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос - Какъв апарат?
Автор: levi   
Дата:   28-11-08 12:43

Здравейте,нов съм в този форум.
Дилемата ми е дали да си взема някакъв по нов сапунер или да се насоча към нещо малко по професионално макар и старичко(може и втора ръка)но цифров.
Аз съм графичен дизайнер в една агенция. Мисля по нататък като започна да работя за себе си да отделя по голяма сума за по висок клас апарат, но за сега търся нещо за около 350-400 лв.
От сапунерките сам се спрял(за сега) на Canon ixus и на Canon PowerShot A590. Към втория ме тегли повече, защото има доста ръчни настройки.
за по висок клас, макар и по стар модел очаквам ваши мнения.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: Synthy   
Дата:   28-11-08 14:13

някак си.. не подхожда на графичен дизайнер да пита такова нещо. би трябвало да си наясно какво ти трябва. а и това че си нов, не значи че трябва да пуснеш поредната такава тема - какво да си купя

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: levi   
Дата:   28-11-08 16:00

ОК да речем че ми трябва нещо с повече възможности на канон, макар и по стар модел.Какво препоръчвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: artmika   
Дата:   28-11-08 16:06

извинявай, ама досега не знаех това определение "възможности на канон" ...
представи си го (дизайнер си) - за какво ще ти служат снимките после...и малко по малко сам ще дойдеш до истината.



Публикацията е редактирана (28-11-08 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: levi   
Дата:   28-11-08 16:13

мерси за помощта!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: artmika   
Дата:   28-11-08 16:17

вместо да се цупиш, пробвай да си отговориш на въпросите, на които само ти можеш да дадеш отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: levi   
Дата:   28-11-08 16:26

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: diver   
Дата:   28-11-08 16:27

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=235627&t=235627&phorum_uriauth= Не трябваше да пишеш ,че си дизайнер за да ти окажат помощ!http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_eos350d.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: canonio   
Дата:   28-11-08 16:30

300-350Д е добър избор...
Само че не е толкова простичка камера.. Ще последва тема:

"Защо зумът ми е само 3х? "

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: levi   
Дата:   28-11-08 16:50

мерси за линковете и предложението

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: doca   
Дата:   28-11-08 16:56

Ако имаш възможност вземай си направо Canon EOS 5D Mark II и хич не ги слушай.
Никой не се е родил научен. Не е чак толкова сложна работа да работиш с апарата.
По- сложната част е да усещаш светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: levi   
Дата:   28-11-08 16:58

какжо значение има че съм дизайнер и чаткам photoshop и corel draw. Tова не значи че сим в час с "морето" от марки и модели и техните характеристики. Ако прочета 500 стр. за фотографията и разгледам 50 модела подробно може и да си отговоря на някои въпроси сам, но тогава къв е смисъла от тия форуми. Нали освен да си чешем езиците трябва и да си помагаме в тях- по бързо и ефективно. Все пак има хора с богат опит от които да се учим

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   28-11-08 17:17

добре де, хубаво, дизайнер си, но не разбираш. ама преди да зададеш такъв въпрос за 3-ти път тази седмица, можеше да потърсиш в старите теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: artmika   
Дата:   28-11-08 17:19

Никой не може да ти налее в глаата толкова качествено това, което ти сам можеш да прочетеш с разбиране. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: tonyf   
Дата:   29-11-08 18:32

Levi, ето моя кратък опит, ако ти е от полза : аз например си мислех да сменя Минолта Z1 с нещо като нея, но по-ново, с повече екстри и качество, около 500 лв, примерно Sony H50 (понеже Сони купи Минолта). Мислех си да питам по форумите, но все по-често попадах на реплики към други, питали преди мен, да си зададат следните въпроси:

"Какво очакваш от апарата?",
"Какво искаш да снимаш?"
"За какво ти трябва апарата?"
"Ценова граница"...

...и все в тоя дух.
/между другото, ако поставиш конкретен въпрос - очаквам от апарата да има такива и такива възможности, ще снимам еди-какво си предимно, е много вероятно да получиш професионални мнения или мнения на хора, ползвали повече марки и модели - защото засега не си поставил по-ясни критерии за помощ освен цената [smile] /

Значи като си зададох горните 4 въпроса и като си отговорих, изборът ми стана много лесен и много бързо се попросветих и ориентирах какво искам и коя техника го предлага. И най-важното - прецених, че искам да се науча да снимам с ДСЛР, а не с турбосапунер и за целта за мен е най-добре да събера пари и да си взема ДСЛР и то нов. Турбосапунерите при мен отпаднаха окончателно, въпреки, че финансово са най-изгодни. Все пак ски се учиш да караш върху ски, а не върху шейна, а пък като се научиш, удоволствието е несравнимо [smile]

Дано с нещо да съм бил полезен - това го изписах, понеже и аз за известно време я минах тази драма - какво да бъде, защо, за колко пари... :)))
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-11-08 18:38

Мой...преди да си купиш каквото и да е било.
Изчето 2-3 книжки за начинаещи.
Да разбереш основни понятия като апература,скорост на затвора и тнт и тнт и тнт.
Тогава пак питай [smilie24]
Сега и да ти отговорим няма да схванеш някой неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: levi   
Дата:   01-12-08 18:30

Взех го- Nikon D40 kit.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-12-08 18:33

Честито
Много кеф и хубави снимки!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - Какъв апарат?
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-12-08 18:39

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »