Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв турбосапунер
Автор: heineken911   
Дата:   21-11-08 22:37

Здравейте,
до нова година трябва да купувам нов фотоапарат.Четох доста форуми и ревюта и реших да си купя нов турбосапунер, а НЕ DSLR защото
1.Хал хабер си нямам от фотография
2.Няма да стана фотограф
3.Ако реша да стана тогава ще помисля и за DSLR.
Какъв турбосапунер бихте предложили до 800лв.За сега се спрях на Панасоник ФЗ28 и ФЗ50.ФЗ28 е по-нов модел и няма много инфо за него, а ФЗ50 е стар но доказал се модел.Та вие какво ще кажете по въпроса? 10Х предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: digitalgab   
Дата:   21-11-08 23:40

Когато си избираш апарат, най важното е крайния резултат, снимките които прави. Напоследък се ровя из ревютата и гледам че най ми харесва цветопредаването на Олимпус 570 Ултразум, цветовете са някак си по човешки, по нежни и укротени, без тая излишна форсираност, като при другите марки. Смотан малък сензор обаче.
Но като виждам какво пишеш, схващам че нямаш намерение да се ровиш из дълбините на фотографията, и по добре виж Фуджифилм, имат две предложения, доста по евтини от 800 лева, можеш да си спестиш някой лев.
Разбира се, ще се намери кой да те убеждава че непременно ти трябва ДСЛР, въпреки че ясно си казваш предпочитанията. Турбосапунера е голямо удобство, вземеш един с 15-20 кратен обектив и си готов, иначе с ДСЛР и една торба обективи нагоре по баира?
Изглежда, най подходящият апарат за един любител, търсещ удоволствието от снимането и повече от приемлив резултат и също като съотношение цена-качество, се оказва да е Fujifilm S2000HD.



Публикацията е редактирана (22-11-08 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: kudra   
Дата:   22-11-08 00:02

Взимай каквото ти хареса и щракай смело.Аз съм с Панасоник ФЗ-30 и ми е напълно достатъчен.За един любител си е много добър.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-11-08 00:09

е-410 дабъл кит хахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: juslen   
Дата:   22-11-08 00:21

Аз имам и FZ-50 и Canon 350D.
Панасоника си е донякъде универсален апарат с 12x zoom,стабилизация,отличен обектив но DSLR си е съвсем друго-много по-бърз,по-точен и без шума на FZ-ката.

Иначе като любител щом вземеш FZ-50 в ръце ще ти хареса много-масивен,здрав и надежден апарат е и прави много добри снимки[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: ka7   
Дата:   22-11-08 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: alexandrov82   
Дата:   22-11-08 02:28

Hi, az snimam ot 2 meseca s Lumix Fz28 i sum napulno dovolen[smilie24] (okolo 3000 kadura opit imam s modela)... ima strahotni vuzmojnosti [smilie19] i v momenta se kotira kato edin ot nai-dobrite v kategoriqta si [smilie18] ... x18 zoom/10,1 MP/ strahotno menu i dobri vuzmojnosti.. ako ima6 interes moqt e suvsem nov i s dosta extri ("4anta"; filtri i dr.), ima o6te dosta garanciq i bih mogul da ti go prodam, za6toto dosta sum zapalen po SONY A700/A900 i si subiram pari4ki ot zakuskite [smilie5]
ako ima6 interes pi6i LS

S priqtelski nastroeniq ALEX

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: doca   
Дата:   22-11-08 07:41

Каквото и да вземеш е все едно в твоя случай.



Публикацията е редактирана (22-11-08 07:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: de5   
Дата:   22-11-08 08:11

никон п60 от фотопавилион


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: likeduh   
Дата:   22-11-08 08:40

сони 828..турбо от всякъде
или фуджи 9500/9600
паналайка фз30/50

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: surg   
Дата:   22-11-08 12:48

1. правилно си се ориентирал, че зоом апарата е добрият избор за непрофесионал
2. към момента има 2 главни избора, Панасоник ФЗ28, и Канон С5.....но излезе в момента и СХ10, на всяка цена го обсъди...
и наи сетне
излиза до Коледа Канон С1х, с ЦМОС сензор, вероятно ще е по скъп от 800 лв, но се очаква много, много от него...
3. ФЗ50....си е в собствена група, много объждан апарат, но и вече навъртял годинки модел, а тук 2-3 г са мнооого дълго време....
според мен го забрави

от там нататък следват Олита 5ХХ, не че не снимат, но не се равняват на по горните, ...


успех

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: vlex   
Дата:   22-11-08 14:15

Направо се размазвам когато хора, снимали с 1-2 апарата, твърдят, че техният е по-по-най щото видиш ли били те доволни... Аз лично не бих взимал предвид подобни мнения. Когато си търсех апарат за себе си, вече си бях изяснил предварително какво ми трябва като качество, прегледал съм стотици ревюта, резултати, поведение, усещане, цветопредаване, шумови характериситки и т.н. простотии и накрая съм си избрах няколко модела, които съм търсил вече да купувам. Аз съм снимал с малко апарати и затова се въздържам да давам мнение кой е най-велик. Като цяло изборът ти е добър за момента, но трябва да вземеш рпедвид и друго нещо - искаш ли ръчен фокус. Ако търсиш такъв трябва най-добре да си вземеш апарат с фокус ринг, а не със серво мотор. Голяма зарибявка си е да снимаш на ръчен фокус, особено когато търсиш различни ефекти. Неприятното на сервото е, че когато фокусираш става на стъпки, защото има инертен момент и е много играчка. Не казвам, че не можеш да вадиш пак същия резултат, просто казвам, че ще има период, в който ще си прекалено изнервен и има шанс да се откажеш въобще да се занимаваш с ръчно фокусиране или от фотографията като изкуство въобще. В случай, че взимаш апарат с фокус ринг имаш няколко избора - lumix fz30/50, fuji s100fs/s9600/s6500(s6000fd)/is-1 и вероятно има още няколко, за които не се сещам в момента. Каноните наблягат над слр камерите - там просто е безсмислено да зяпаш щом държиш да е сапунера. Ако не държиш на ръчен фокус и ще снимаш главно пейзажи (фокус на безкрайност) или по партита и купони (портретна фотография), то ръчен фокус няма да ти трябва наистина. В такъв случай просто си харесай сапунера, гледай да е с достатъчно голяма матрица (май максимума в тоя клас е 2/3") и по възможност с по-светличък обектив и се кефи. Като опция захапвай и някое по-дълго освен и светло варио (въпреки, че е сложно ем дълго, ем светло, но пък фз20 например има ф2.8 по цялата дължина на обектива, значи има и такива) и се кефи. Аз лично снимам в момента с фз50 - апаратът е добър, един от малкото наистина полу-професионални апарати, които са сапунери. Доближава се като качество с нисък клас ентри дслр, има си свестен фокус, фокус ринг, изведен до варио зуум ринга, френдли интерфейс - приятно е да се работи с него. Не е връхта, защото матрицата си му е мънивелка - 1/1.8". Апаратчето е и старо и си шуми на исо над 400 (соред мен още на 200 почват някои пиксели да си светят, но не е като да няма и шумоподтискащ софтуер) ФЗ28 е по-нов модел, по-дълго варио (не знам как са му блендите), ужким стабилизацията на обектива е и по-добра - дали е така мога само да гадая. Аз лично винаги съм се кефел на идеята да се съберат няколко човека с различни апарати в един клас и да се направи един тест на качествата - в такъв случай ясно ще си проличи кое е по-добро от другото. Естествено трябва да си наясно, че най-голям фактор винаги си остава не апаратът и обективът, ами зад-апаратното-устройство. Един кадърен фотограф може да вади свестни снимки от малка сапунера. На един чук и 5д марк 2 в ръцете ще му е малко и скапано - както има един лаф: "на кривата ракета, космосът й крив". В наръчника на сайта на ФФ много добре беше написано - "притежанието на професионален апарат не ви прави професионални фотографи - прави ви собственици на професионален апарат". Имам чувството, че някои хора го позабравят тук...

И пак - най-добре е да си избереш какво искаш да има апарата, да си избереш няколко модела, които вършат работа, да се разходиш по магазини, да пипнеш, да цъкнеш, даже ако е стар да намериш собственици тук, да се разберете да се видите на по бира, за да цъкнеш няколко кадъра и после да си дириш такъв ако ти хареса - съмнявам се да има проблеми - повечето юзъри тук са свестни люде и надали ще ти откажат, а и особено щом предлагаш бира [smilie18]

Успех в търсенето и на фокус!

Поздрави,
Влад

П.П. Всеки апарат има плюсове и минуси - не търси перфектният апарат - търси това, което ще ти свърши работа [smilie3]

П.П.П. Не съм споменал турбозуумовете на оли, забравих от толкова офтопик и за тях да кажа нещо - вариото е дълго, наистина, но матричките им са доста мънички, а висока плътност и ниска единична площ на пикселите говори за шум, колкото и съвършен да е фърмуеъра за неутрализирането му. Иначе обективчетата изглеждат относително светли - 2.8-4.5 (не съм зяпал снимки - само погледнах сега в дпревю отностно s550, s560, s565 и s570). Късмет в избора!

П.П.П.П. Виж и мнението на колегата над мен. [smilie24]



Публикацията е редактирана (22-11-08 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: heineken911   
Дата:   22-11-08 14:58

Благодаря на всички дали съвет.Сега вече рших да ходя до магазина и да си поиграя с апаратчетата и тогава да реша.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: shoshy   
Дата:   22-11-08 15:02

Погледни тази тема, там някой си е поиграл да съпостави новия Canon SX 10,
текст


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: vlex   
Дата:   22-11-08 15:18

heineken911 написа:

> Благодаря на всички дали съвет.Сега вече рших да ходя до
> магазина и да си поиграя с апаратчетата и тогава да реша.

Най-мъдрото решение. Ако не намериш фз50 в магазинаТА, като се върна в България и ако си от София може да се видим, ако искаш да видиш как се държи ;)

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: hav   
Дата:   22-11-08 16:20

Ако хал-хабер си нямаш от фотография - не си взимай турбосапунер - всеми си удобен малък апарат. Т.е. побиращ се в джоб ... на яке.

Аз бях хвърлил око на Lumix LX3 (Panasonic), ама нещо го нямаше още. Не му е голям зума, но тръгва от широкия край, което е много, ама много полезно. А и е със светлосилен обектив.

Според мен "супер-зуум турбо къртимифки" и т.н. е жанр, измислен просто за хора, които не знаят какво им трябва, и купуват апарат по екстри и параметри, който хваща окото в магазина. Имах един такъв Canon S1IS - който в краяна сметка вършеше по-добра работа като видеокамера, отколкото като фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: juslen   
Дата:   22-11-08 18:36

Полупрофесионален сапунер-това ти трябва[smile] [smile]
Питай в магазина дали имат такива

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: digitalgab   
Дата:   22-11-08 18:55

Какъв е тоя полупрофесионален сапунер до 800 лева? И аз искам такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: heineken911   
Дата:   22-11-08 19:04

То аз имам малък компактен апарат, обаче искам да има ръчни настройки, по-голям зуум и т.н.Не разбирам от фотография и за това не скачам директно на ДСЛР, а искам турбосапунер за да се уча на него.А пък ако фотографията започне да ме влече ще си взема и ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв турбосапунер
Автор: digitalgab   
Дата:   22-11-08 19:30

Виж Fujifilm S2000HD във www.fujifilm.com.
Има ръчен режим и обектив 27-414 както и възможност да записва видео във хай дефинишън.
550 някъде там, лева у нас.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »