Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: f1-man   
Дата:   16-11-08 18:16

Здравейте,
реших да се оборудвам с мастиленоструен принтер, който ще бъде използван 95% за печат на снимки, основно в размери над 10х15. За момента съм се спрял на Epson Stylus Photo R285 или Canon Pixma ip4500. Прочетох противоречиви(но все пак положителни) мнения за качеството на печат на двата принтера, затова се надявам ако някой тук е имал възможност да види реално как печатат(или подобни на тях) да си каже мнението, като ме интересуват единствено детайлите и цветовете при принтиране на снимки, имам лазерен принтер за печат на текст. Смятам да сложа система за непрекъснато подаване на мастилото, като в Pro Cart е налична и за двата модела, но как СНПМ влияе, защото Епсън доста си хвалят мастилата, т.е. намират ли се хубави мастила и за двете марки? Скоростта на печат не е фактор, както и наличието на непотребни поне за мен дисплеи, четци за карти... Склонен съм да дам и малко повече пари за принтер, но не в пъти, като определено трябва да може да работи със СНПМ или да се презарежда лесно, защото покупката на оригинални консумативи би обесмилиса това, че няма да се разкрвам до фотота.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: Блясък   
Дата:   16-11-08 20:13

Епсъна със СНПМ от ПроКарт, заедно с техните мастила е добро решение! От ПроКарт дават и профил за мастилата и хартиите, които продават. епсъните били по-малко капризни към качеството на мастилата от СНПМ. Вече 4-5 месеца се наслаждавам на безотказната работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: crimson_glory   
Дата:   16-11-08 20:21

Здравей, аз имам Pixma ip4200, близко като качество до ip4500. Работил съм само с оригинални мастила. По принцип качеството на принтерите от този клас е добро за любители. Снимките са контрастни, с отлична рязкост, ако хартията е хубава. Цветовете са наситени, даже прекалено по default.
За по-претенциозни фотографии не става - финият детайл и полутоновете са доста по-зле, отколкото при снимките, проявени във фото или принтирани на по-скъп принтер.
С оригинални мастила е МНОГО скъпо, не си заслужава, но ако има СНПМ....

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: папач   
Дата:   17-11-08 10:08

Канона имал по-добра система за почистване на главите и почти не засъхвал при непостоянна употреба.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: crimson_glory   
Дата:   17-11-08 21:02

Да, с Канона не съм имал проблеми със засъхване, дори и след няколко седмици без употреба...

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: GenaDP   
Дата:   17-11-08 21:11

Канона имал по-добра система за почистване на главите

Канона има различна по конструкция глава. А почистването на всички плювалки е еднакво - смучат мастило през дюзите.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: danbi   
Дата:   17-11-08 21:57

Ползвам IP4500 само с оригинални касети (тъкмо ми свършват залежите...), оставял съм го без да печатам по месеци и никога досега не съм имал проблеми със засъхване.

Наистина, цветовете му са малко пренасители по подразбиране, но и това като всичко друго подлежи на настройка.

По помени от предишни такива теми, и двата стават и май е повече въпрос на предпочитание и подробности. Не си споменал колко често и по колко ще печаташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: skandalen   
Дата:   17-11-08 22:33

С Pixma 4300 се получява много качествен печат , но излиза доста скъпо (поне 60 стотинки за 10х15)
Минах на СНПМ , но бързo започнаха различни проблеми , които ги нямах при ползването на оригинални консумативи. Мастилата не са толкова трайни , размиват се от вода , появяват се линии по снимките и трябва много често да се чисти главата . Иначe е почти без пари , но аз вече ползвам принтера само за цветен ( документи )печат . И там обаче ако листа се намокри мастилото направо се разлива и цапа. Абе не може да се сравнява с оригиналните консумативи.
Системата ми е от ПроКарт и съм много доволен че я купих ,но за фотопечат не бих я ползвал вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: sun   
Дата:   17-11-08 23:35

Пиксматааа - дааа[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: juslen   
Дата:   17-11-08 23:49

Аз пък имам едно HP Photosmart 325 мини принтерче,печата само 10x15,има една цветна глава дето се презарежда за 15лв и с Premium хартия стават перфектни снимки.

Само се съмнявам колко ли години ще изкарат снимките,някой има ли идея?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: Блясък   
Дата:   17-11-08 23:51

На мен никога не ми се е случвало да се запуши дюза на Епсън 285 + система. Верно е обаче,че гледам всяка седмица нещичко да му пусна да прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: f1-man   
Дата:   22-11-08 19:49

Благодаря на всички, днес си взех Епсъна и съм напълно доволен от печата... с тестовата хартия, която беше в кашона :) Но, в Стантек нямаха хартия на Епсън, а имах работа през Техномаркет и взех от там HP Premium Plus Photo Paper, с идеята, че евентуално цветовете ще се разминат малко...ама не... мастилото изсъхва бавно и изображението е цялото на точки, все едно съм пуснал на Draft. Може ли това да се оправи като се вкара профил на тази хартия или подобна или да я давам на някой с HP принтер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: kote   
Дата:   22-11-08 19:55

ХП хартията е за ХП
те печатат с друг метод и мастила и не се сработват с епсъни и канони
избягвай ги и като си вземеш хартия друга марка гледай да пише 56хх dpi т.е.да поддържа печат на висока резолюция



Публикацията е редактирана (22-11-08 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-11-08 20:02

С профил попиването на мастилото в листа няма да се промени. Вземи си хартия за този тип мастило, с което работи твоя принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: f1-man   
Дата:   22-11-08 20:28

Еми, значи някой ще получи малко HP хартия на хубава цена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: kazakov   
Дата:   22-11-08 20:50

А за ХП хартиите имаше доста писано, но явно не ти е минало пред очите.
Иначе принтера е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: папач   
Дата:   22-11-08 20:58

Моя канон е с неоргинални патрончета и Аро фото хартия.На А4 стават приказни изображения,но на 10/15 пак на Аро не бивааааа......[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Freedman   
Дата:   23-11-08 01:15

аз имам един въпрос и го пускам в тази тема, защото се засяга де ..
имам iP 4500 и мастилниците са на попривършване вече, т.е. попечтал съм малко с него, и ми прави впечатление /неприятно/ че снимките излизат леко по-светли .. да речем 1 бленда .. опитвах да правя корекции от софтуера на принтера, но резултат нямаше, правих профили с различни настройки - нъц .. коригирах и самият файл в шопа, преди да го подам за печат но нещата пак си останаха такива ..
ако някой има идея къде може да е пропуска или проблема и сподели, ще съм му благодарен

[smilie24]



Публикацията е редактирана (23-11-08 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-11-08 08:28

правих профили с различни настройки - нъц

И с кво ги прави тез профили?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Freedman   
Дата:   23-11-08 12:43

ех, хубав въпрос :)
в софтуера на принтера има възможност за запаметяване на различни настройки в отделни профили, които могат да се избират в последствие - такива профили, та при избирането на различните настройки в крайна сметка нямаше промяна в крайния резултат
за това ми беше въпроса - ако някой има идея къде е пропуска или проблема ..

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-11-08 14:07

Проблемът е ясен - купи си нови мастилници. Явно караш вече на изпарения... Можеш да си решиш проблема временно и с нов ICC профил, но подобно начинание си е безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: Freedman   
Дата:   23-11-08 14:26

благодаря за вниманието GenaDP [smilie24]
за съжаление този проблем си е от когато мастилниците си бяха пълни .. те и сега не са на критичното ниво, поне според това което показва софтуера за следене на нивото



Публикацията е редактирана (23-11-08 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен (фото)принтер?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-11-08 15:07

Ако е от началото - или си разбутай настройките на драйвера, или прави малко по-тъмни снимките преди печат, или си направи профил за конкретната хартия/мастило. Последното е най-удачно, но струва пари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: f1-man   
Дата:   23-11-08 15:34

А с коя програма ги печатиш? Защото при мен ако печатам с ЛайтРуум и използвам цветовият профил да се контролира от принтера се получава колосална разлика и то дори не само при самият печат, а на Print preview-то, просто цветовете избледняват напълно, пробвах с всички параметри, които драйверът на принтера ми дава възможност да пипам и резултатът почти винаги е един и същ. Ако използвам профилите на ЛайтРуум нещата се пооправят, а ако печатам с програмата на Епсън няма разлика с това, което е на екрана.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »