Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: martinrousev   
Дата:   15-11-08 21:25

Здравейте,

Ползвам Канон от около година. Брат ми е решил да си купува Никон и ме помоли да му препоръчам модел. Прочетох малко във форума, разгледах ревюта и колкото повече гледах толкова повече се бърках. Накрая отворих
. Само на мен ли ми се вижда странно, че Никон са пуснали 4 различни модела с един и същ сензор? Другото странно е номерацията през годините. Не мога да ги хвана на какъв принцип прескачат. Д50 и Д70с са обявени по едно и също време а по спецификации са еднакви (или бъркам?) Д60 е пуснат почти година след Д40х, но не виждам съществена разлика. Някой ще ме просветли ли каква е разликата между Д50 и Д70С както и между Д40х и Д60.

Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: martinrousev   
Дата:   15-11-08 21:34

Изряза ми линка глупавия форум.

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: джъмбо   
Дата:   15-11-08 21:40

Д50 и Д70С са стари модели и не се произвеждат....

първия бе заместен от д40 и д60

разликите са в малки екстри като зистене на сензор и дисплей

за 40х и 60 говоря...

общо взето са най-ниските класове

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: a.buhchev   
Дата:   15-11-08 21:40

Понеже ползваш канон, значи ще разбереш.
Разликата e същата както между Canon 20D и Canon 30D. Или както между Canon D60 и Canon 10D.
Така ми се струва[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: a.buhchev   
Дата:   15-11-08 21:43

Канон с един и същи сензор са Д60, 10Д, 300Д или 350Д, 20Д, 30Д. Това вижда ли ти се странно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martinrousev   
Дата:   15-11-08 21:55

buhchev, за 20Д и 30Д съм съгласен, че са еднакви, но на 350Д е различен. Цитат:
"It's interesting that not only does the EOS 350D not use the same sensor as is used in the EOS 20D but that Canon deliberately designed the pixel count of the 350D to be less than its bigger brother."

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: a.buhchev   
Дата:   15-11-08 21:58

Ти каза, че Никон са пуснали 4 различни модела с един сензор. Кои са 4-те различни модела с един сензор?

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: sauron69   
Дата:   15-11-08 22:00

Че номерацията на Никон е странна- това е факт.
При Канон е ясно- от 4, към 3,2 и 1-цифрени модели се вдига класът.
При Никон положението е мътно:
Най-ниския клас - Д60,Д40,Д50 (какъв е редът -никой не знае)
малко по-високия - Д90,Д80,Д70 (тук е по подредено
Още нагоре- Д300,Д200,Д100
Още отгоре- Д700
Най-нагоре- Д3,Д2
[smilie10] [smilie18] [smilie25]
П.С. Не че правилния ред на подреждане е гаранция за по високо качество, ама все пак [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martinrousev   
Дата:   15-11-08 22:05

4-те въпросни модела са 50. 70, 70с и 40

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: vankostrong   
Дата:   15-11-08 22:56

аз бих препочел д70с

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: william   
Дата:   15-11-08 22:59

> Само на мен ли ми се вижда странно, че Никон са
> пуснали 4 различни модела с един и същ сензор?

А какво да кажем за Пентакс... 8 модела (словом: ОСЕМ) с един и същ сензор 6 Мпикс ЦЦД Сони, от 2003 до 2007 г.:

Pentax *ist D
Pentax *ist DL
Pentax *ist DL2
Pentax *ist DS
Pentax *ist DS2
Pentax K100D
Pentax K110D
Pentax K100D Super

И както се полага, най-добър е първият, ист Д от 2003...


Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: ixus   
Дата:   16-11-08 00:09

може и да е малко объркано,но в крайна сметка по-голямото число е по-класно,независимо от годината на производство.Разликата не е само в сензора ,а най вече във функциолнастта на тялото.Може би тези без мотор (д40,д40х,д60)е трябвало да са в друг клас(например 4цифрени)за да не се обърква потребителя,но дори и така првилото за по-голямото число си важи.
Аз съм с ,,вехтия" Д70с ,но не бих го заменил за Д60 например ,само защото бил с по-хубав сензор и вадел по-хубава картинка

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: mitku   
Дата:   16-11-08 01:43

На Никон им е през ***, че някой щял да се "обърка" и продуктите им през годините не могат да се подредят по номера и туй да съответства на възможностите им. Който знае какво търси, ще намери каквото му трябва. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: sstanley   
Дата:   16-11-08 09:01

"може и да е малко объркано,но в крайна сметка по-голямото число е по-класно"

ixus ,това, което твърдиш не е вярно - и при Canon и при Nikon и при Olympus най-високият клас са моделите с едноцифрени означения.


Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: Пешо   
Дата:   16-11-08 09:08

Абе научете се да снимате и тогава какво ви пише на тялото едва ли ще ви вълнува толкова, че да пускате теми по форумите.....

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: martinrousev   
Дата:   16-11-08 09:37

Пешо, ти се научи на култура и тогава отговаряй на чужди питания. Блажен е този който няма какво да каже и въпреки това мълчи!

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: Пешо   
Дата:   16-11-08 10:21

[smilie18]



Публикацията е редактирана (16-11-08 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: boncho_marinov   
Дата:   16-11-08 12:09

D50, D70s и D40 - са орязана версия на D70 и матриците на D70 и D70s са еднакви само по пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: Пешо   
Дата:   16-11-08 12:19

boncho_marinov

туй от опит ли......

Д70с (снимах доста време с такъв) е надграден д70

Има вход за кабелно дистанционо, екарана му е по-голям, фирмуеъра е по-нов. Отстраниени са някои детски болести на д70 като появяването на бекфокус след оределен брой кадри....

Д50 е орязана версия на Д70с, а Д40 е замесника на Д50 който е още по-орязан(махнат му е мотора намалени са габаритите и автофокусните точки от 5 са станали 3. Няма ги и половината копчалъци по тялото)



Публикацията е редактирана (16-11-08 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: boncho_marinov   
Дата:   16-11-08 13:02

Пешо , имам доста личен опит, а и достатъчно информация има и в интернет, факта че D70 има механичен затвор който го оскъпяваше и се наложи излизането на Д70с, натрупване на информация, което сега е върнато в D300 като възножност и т.н.... не съм по дългото писане.
Успех с развитието на темата[smilie24]



Публикацията е редактирана (16-11-08 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: джъмбо   
Дата:   16-11-08 13:11

имаме нов титан [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: legop4o   
Дата:   16-11-08 13:41

Така както аз го разбирам има 2 серии - аматьорска с 2 или 3 цифри и професионална с една. Като качеството върви в този ред, след това и по големина на числото. За мен пък съвсем неясна е логиката при канон :Д



Публикацията е редактирана (16-11-08 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: Пешо   
Дата:   16-11-08 13:54

boncho_marinov

D70 и Д70с имат еднакъв затвор. Механичен до 1/250 и от там нагоре гасне матрицата..затова и синхронизират на 1/500 със светкавици...

Явно нито опита нито инфото, което си чел ти е достаъчно...

Джъмбо[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: мъка   
Дата:   16-11-08 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За объркващата номерация на моделите на Никон
Автор: mondragon   
Дата:   17-11-08 10:05

Така, да зема да се изкажа и аз по темата. Моето скромно мнение е следното
Д40х и Д60 могат да се наредят и преди и след Д50, защо? Ами първо безумието(за мен е, но за Никон е добре премислен трик)да махнеш мотора от тялото[smilie10]+другите особености (малко тяло, малко АФ точки и т.н.) веднага определя тези тела, като тела за непрофесионалисти и любители, по този параграф може (не казвам, че е така, но може) да се наредят след Д50, а и имайки предвид, че 40 е по-малко от 50...[smilie5]. НО, тук идва съществената особеност, нововъведенията в Д40 и Д60(нов автофокусен сензор, усъвършенстван сензор за мерене и т.н.) сами по себе си отвяват Д50 и Д70.
Съществената разлика между Д50 и Д70 е, че Д70 има малко "профи тъч" (професионално докосване) с повече копчета и вид, близък до Д100, а също и Компакт флаш карта за памет каквато ползват профи сериите. Аз лично не съм доволен от Д70, защото е възшумен дори на малките асове и малко "кален" в цветово отношение. Д50 също има много кусури, но аз не мога да се оплача. Спасявал ме е в много критични ситуации, а в комплект с качествена оптика е неотразим!!!А и забравих да кажа, че е на 110 000 кадъра.[shtrak]
При големите числа е ясно:
Д100, Д200, Д300, Д700 (а както четох догодина Д400 с 14-16 Мпикс и Д800 с ФФ 20+ мегапикс)и Д90!!!Последният е малко странен модел, защото би трябвало целта му да е преход от любителските към полу- и професионалните тела. Вместо това обаче, той си е любителско тяло, че даже има и видео...Лично за мен, Никон се опитват да вложат всичко разработено в последните 2 години, на МАХ като правят различни комбинации и схеми...
Това е в кратце от мен, казвал съм го и в други теми, Никон си знаят работата и това, което ни се струва безсмислено, всъщност е добре премерено и измислено!(иии чак и рима вкарах тука [smilie18] [smilie18] )
Поздрави и успешен ден [beer] [shtrak]
П.С. Забравих да кажа, че според мен Д3 всъщност е Д3000, но с толкова нули отзад, няма да звучи Профи [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »